Kronik hastalik istihare evlilik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet biliyorum ama kabullenemiyorum çünkü islam açısından bana çok katacağı var,
İmanı kuvvetli ve gerçekten islam’a uygun bir jayat sürdürmek istiyor tıpkı benim gibi.

Ahir zamanda kolay degil böyle bir insana denk gelmek..

Ama evet hassas kişiliği acaba sorun olur mu diye düşündürüyor

Bu hastalık açısındanda çünkü psikolojiyi çok etkiliyor hastanın. Kendisi acaba kaldırabilecek mi diye korkuyorum..
Yani hastalığın acısından başka demek istediğim
Yanıbaşındaki arkadaşınızın çoğu zaman huyunu suyunu bilemiyoruz. Bu öğrendiklerinizin gerçek olduğu ne malum. Dışardan herkes çok iyi.

Sorun adamla evlenme ya da evlenmeme değil. Sizin olayları mantıklı düşünme şekliniz bozulmuş. Daha hiç görmediğiniz adam hasta evlenmesem mi demeniz çok garip. Lise çağında MSN vardı. Orda böyle komik ilişkiler olurdu.
Dini konular yasak ama istihareyi de yanlış anlamışsınız.
Lütfen mantıklı olun. Gidin görüşün adamla. Hiç görüşmeden ya evlilik ya bitsin olamaz.

Sorun adamla evlenme ya da evlenmeme değil. Sizin olayları mantıklı düşünme şekliniz bozulmuş. Daha hiç görmediğiniz adam hasta evlenmesem mi demeniz çok garip. Lise çağında MSN vardı. Orda böyle komik ilişkiler olurdu.
Dini konular yasak ama istihareyi de yanlış anlamışsınız.
Lütfen mantıklı olun. Gidin görüşün adamla. Hiç görüşmeden ya evlilik ya bitsin olamaz.
Haklısınız .. sonuçta belki görüştüğümde çok iyi hissedecem..
Ama sorum size : siz olsanız bu aşamada öğrenseniz ciddi bir hastalığı devam etmenize engel olurmuydu ?
Ben mi çok abartıyorum bilmiyorum..

Herkese iyi günler

Benim bir sorunum var yardımcı olursanız çook sevinirim. :)
Ben yakın zaman önce tanıştığım bir kişi ile evliliğim hayırlı olur mu diye istihare namazı kıldım. Sonra içim rahat ferah olmadığı için son vermek istedim. Ama daha sonra tekrar düşünmek istedim ve tekrar istihare kıldım. Rabbim kolaylaştırsın diye eğer ki hayırlı ise.

Ama bu sefer o kişi rahatsızlandı ve crohn hastalığı şüphesi çıktı..

Sizce bu benim için bir işaret mi ? Çok korkuyorum bu evliliğe doru ilerlemekten…

Siz olsaydınız bu hastalık şüphesi olan bir kişi ile evlenme kararı alırmıydınız ?

Bilmeyenler için kronik bir hastalık ve çok komplikasyonları olabilir hayatı çok etkiliyor…

sadece hayırlı bir evlilik istiyorum.. şimdiden böyle bir imtihanı göze almak çok zor..

Ama o kişi çok efendi dürüst namazında abdestinde vs…

Lütfen bana yardımcı olurmusunuz ?
Siz ne yapardınız ?

Teşekkür ederim 😊

Son düzenleme:
Kuzenim kanser olan sevgilisi ile evlendi, asla başkası ile evlenmem demisti o zamanlar. 2 çocukları oldu, Allah bozmasın çok mutlular. Bende iltihaplı eklem romatizması var, 18 yıl oldu ve kronik bir hastalık. Eşim doktor olduğu halde gayette benimle evlendi, lafı bile geçmedi aramızda. Bence siz evlenmeyin, arada gerçek sevgi olmayinca insanlar sizin gibi sadece saçmalıyor... gidin gönlünüze göre birini bulun
Eşim ileride cocuklarimda da olabilecek( ki ogullarindan birinde teshis edildi)bobrek rahatsizligimi bilerek evlendi ki oncesinde ona soylemistim kronik hastaligimi..Bana her sey Allahtan,ben seni seviyorum dedi.Oyle istihare mistiharelere bulasmadan evlendik !

Konu sahibi yazdığınız bazı cümleleriniz okuyunca sinir bozucu türden. Arada sevgi olmadığı için en başından böyle bir ilişkiye başlayıp ömür boyu bu sorumluluğu alamam, kaldıramam demek başka -ki bu gayet normal bir düşünce- sizin yazdığınız üslupta belirtmek ise çok başka. Benim de rahatsızlığım var ve yazdığınız saçma sapan cümleleri okuyunca umarım hayatım boyunca sizin düşüncelerinize sahip kişilere asla denk gelmem diye dua ettim.
Bütün bu düşünce ve yazılarınızın hepsini iyi niyetle yazdığınızı varsayacak olursam da henüz evlilik olgunluğunda olmadığınızı söylerim.

Haklısınız .. sonuçta belki görüştüğümde çok iyi hissedecem..
Ama sorum size : siz olsanız bu aşamada öğrenseniz ciddi bir hastalığı devam etmenize engel olurmuydu ?
Ben mi çok abartıyorum bilmiyorum..
Çok abartmıyorsun bu senin kocan değil. Daha yuzyuze görüşme bile olmamış. Kronik bir hastalık daha yüzüne bile gorusmemisken gayet de bir kriter olabilir. Hem sen ayrılırsan depresyona girerim demesi de sorunlu. Sevgili bile değilsiniz. Ama madem bu kadar konuştun gelsin bir gör. Yazım dili ile görüşme çok farklı olabilir. Burdaki konularda bile çok mantıklı yorum yapan bir üyenin kendi konu açtığında aslında verdiği önerileri kendinin hiç uygulamadigini görüyoruz. Klavyede olduğumuz kişilikleri değil olmak istediğimizi yansıtıyoruz

Kronik hastalığı gectim siz eşiniz zehirlense kendinizi odaya kilitleyeceksiniz herhalde hayati ve evliligi ne sanıyorsunuz çok merak ediyorum

ben insanların bulaşıcı olmamak kaydı ile rahatsızliklarin evlilik konularında önlerine serilmesi taraftarı degilim.
yarın öbür gün hepimiz hastalanabiliriz.
biz evlendigimizde esimde işitme kaybı vardı ben dipçik gibiydim şimdi ben ondan beterim.
içim ısınmadı derseniz anlarım, ama evlilik öyle istihareyle sağlık raporuyla yürütulecek bir şey degil.

birincisi evlendikten sonra ne çıkarsa çıksın başımın üstüne. Evlilik öcesi daha yüz yüze bile görüşmemiş olduğum bir insanla durum nasıl kıyaslanabiliyor..
Ikincisi ben hastalığını çekemem diye değil. Korkum o dur ki bu hastalığın komplikasyonlarından dolayı erken yaşta eşimi kaybetmek.
İstihare namazı ili çelişkili bir durum. Yani onu da sordum. Acaba benim için hayırlı değilde Allah böyle bir zotluk mu çıkardı beni geri çeviröek için.

Çünkü iyi okursanız bu hastalık olayından önce ben o kişi ile yollarımızı ayırmak istemiştim. Ve tekrar düşünöek istedim.
Yani sanki ev almadan ,araba almadan önce danişılan konular gibi hissettim konunuzu.İnsan bu şekilde ayar yaparak evlenir mi hiç? Kimin ne kadar yaşayacağı, başına ne geleceği muamma iken bu ne hesapcilik böyle ? Zaten şu an sevmiyorsunuz, şartlar uyarsa sevecekmişsiniz! Hiç bu kadar hesapçi kisilik ile karsilasmamiştim. Güneş, yükselen,ay burcunuz Oğlak mi merak ettim.Böyle evlilik olmaz nokta.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X