Küçük ev mi seversiniz,büyük ev mi?

Annem büyük ev sever...
Bekarlığımda hep çok çok büyük evlerde oturdum..
Öyle böyle değil aşırı büyüktür annemin seçimleri..akannehir
Ben kendime ev alınırken de dikkat ettim buna,çok çok büyük ev düşünmedim ama salonumuz,yatak odamız geniş,ferah olmalı diye düşünürdüm..
Çok şükür Allahım gönlüme göre verdi..Evim tüm gün güneş alır,eşyalarım açık renk,duvarlarım koyu renktir..
Çok rahat bir evim vardır.. Oturma odam yok,salonda yaşıyoruz,çok seviyorum evimi çoooook..:asigim:

hayalimdeki hem müstakil bi ev benim,çok büyük olmamalı
kendi bahçesi olan,camla kapatıp kış bahçesi yapabileceğim :1closedeyes:

:Saruboceq:
2008.05.17_21-56-19Detached.jpg

ben buyuk ev cok seviyorum ama gelde hollandada bul oyle evleri kiralik evler en fazla 100 metre kare oluyor.of offffffffff

bizim evlenmeden önce oturdugumuz evimiz 400 metrekareydi dubleksti mersinde evler büyüktür hep alışkın oldugum için büyük eve istanbuldaki evler bana küçük gelio suanda 125 metrekare evimiz ama küçücük gelio bana :kedi: salonum krem siyah tonlarında duvarlar kum bejı yatak odam morrrrzemuszemus duvarda mor perdelerim heryer mor zemuszemus

mügecik ne kadar güzel bir evmiş bayıldım.site içerisinde sanırım ,orası neresi acaba?

öyle çok büyük olmasına gerek yok sonuçta çekidek aile olucaz:))
3 oda bi salon bana yeter de artar bile
az eşya ve açık renkler tercihimdir..

kucuk fazla is gerektirmeyen bir ew isterdim ama daire deil mustakil olsun kucuk birde bahcesi olursa ohhopuyorumnanaktan

valla benim para durumuma göre değişir.
şimdi ailemle 3 katlı müstakil bir evde yaşıyorum. ayrı ayrı odalar hoş oluyor.
ama seneye evlilik planlarımla birklikte ufak bir alıp,daha sonra para biriktirip büyük almak isterim.
eşyayı pratik ve ufak boyutlulardan seçeceğim mecbur. o yüzden kemik rengi, ya da eşyaya bağlı olarak gümüş-mavi-beyaz. kombinasyonu istiyorum. hem ferah oluyor,hem de çok klas!

bende kucuk ev sevmek zorunda olanlardanim. Calistigim icin buyuk eve hakim olmak cok zor oluyor.Suan kirada oturdugum ev 145 metrekare ve shaip cikmak gercekten cok zor. Bir ay sonra kendi evime tasiniyorum 107 mertekare brut tabi. Kucuk olacak. Derli doplu ve tertemiz olacak. Keske imkanim olsada dublex bahceli evde oturabilsem ama tabii sadece hayallerde

Valla ben bekarken 70 m2 2 oda 1 saloncuk çok rahat ve kullanışlı bir evde otururdum, o evde rahat ettiğim kadar hiçbir adreste edemedim.

Evlenince çocuk olunca evde büyüyünce evin içindeki eşyalarda mecburen çeşitlenip detaylanıyor, her önüne geleni alıp evi dolduran bir çift olmadığımız halde bazen ev ikimize de basıyor. Herkese tavsiyem evin büyüklüğüne uygun ve az sayıda eşya almaları, gereksiz teferruattan kaçınmaları.

Müstakil evlerde rahat etmek için eğer arsası büyükse mutlaka küçük bir bakıcı evi olmalı ve bir karı koca hizmetli orada oturmalı, 3-4 katlı müstakil evlerin bakımı tamiratı dönemsel işleri hiç bitmez.

büyük ev severim şato gibi..güzel ürpertici eski duvarları olan büyük balkon ve pencereleri olan dubleks veya tribleks olabilir. otantik tahta yıpranmış küçük yazlıklar da hoşuma gider. ya da osmanlı sarayı gibi döşenmiş bir ev altın rengi ve koyu kırmızının o muhteşem uyumunu her gün uyandığımda görmek bu benim evim demek. harika olurdu sanırım=) insanın hayatta her istediği olmuyor ama.

Buyukkkkkkkkkkkkk kocamannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

sizin ruhunuza hitap eden ev nasıldır?:1rolleyes:
kimisi küçük evde daralır ,kimisi büyük evde kasvetlenir.
küçük mü olmasını isterdiniz yoksa büyük mü?
büyükse tercihiniz, dubleks ev sever misiniz?
odaların duvarları ne renk olsun?
bir soru daha evinizdeki ve eşyalarınızdaki ağırlıklı renk hangi ton olmalı?
:kahve:

evin büyük olması tercihim ama dubleks evleri sevmiyorum. az ve kullanışlı eşya olmasına, sadeliğe önem veriyorum. duvarlarda açık renk; mobilyalarda da krem, sarı ve kahve tonları kullanıyorum.

dar ortamlarda daralan biri olarak kesinlikle büyük ev,az eşyalı ev ferah evdir diyorum..mobilyalarda beyaz oldu mu ohh..ferah ve aydınlık.130 m2 lik evler benlik. ama maddi şartlardan dolayı sanırım küçücük bi eve gelin gidicem. :s mobilyalarımı beyaz düşünüyorum ki biraz ferah dursun.

eve bagli..evin odalari kücük olur..ama o evde huzur bulur insan..benim mesele bi önceki kaldigim ev 65 m2 idi ama cok seviyordum o evi...4.katta oldugum icin manzarasida balkonuda cok güzeldi...simdiki evim büyük ama pek sevmiyorum...her yeri kapali..ne manzarasi var nede balkonu..eski kücük odali evimi cok özlüyorum..:çok üzgünüm:

annem lerin evi büyük olunca açıkca büyük eve özentim yok yaşlantıkça ağrılarımızda çoğalıyor büyük evi nasıl temiz tutacaksın temizlik ürünleride az para değil eklemek gerek

gözüm gönlüm tok büyük eve!!!özentili olanlara versin!!!
kaydirigubbakcemile

küçük de değil büyük de... tek kat... aydınlık odalar... çamaşır ve ütü odası mutlaka olmalı.. eşyalar kahve camel siyah dışında renkler ve desensiz olmalı... kullandığım eşyalar olmalı.. süs fazla olmasın.. sadelik tercihim...

Buyuk, kocaman ev severim.
Dubleks de olur, triplex de olur :)

X