Kv oğluna manipülasyonlarını

munok

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2023
15
7
28
İyi akşamlar diliyorum
Eşimle 4 senelik evliyiz 3 aylık oğlumuz var kâbus gibi bir lohusalık geçirdim kv sağolsun. kv beni sürekli başka yeni doğum yapmış kişilerle kıyasladı bile bile süt vermiyorsun dedi kendi oğlumu öpmeme karıştı sürekli o olmaz böyle olur demler sürekli bana misafir getirtmeye çalışması bin kere çocuk küçük salgın var istemiyorum dediğim halde hayal edebiliyorsunuzdur bunun gibi şeyler. Her söylediğine cevabını verdiğim halde susmak bilmedi en son eşime söyledim oda annesini uyarmış sözde kimseyi anlatma örnek verme diye. kadın o gündür küs bebeği sevmeye geliyor benimle konuşmuyor falan saçma sapan.
Bugün eşim gelmiş diyor ki sen kendini niye bizim aileden görmüyorsun sende bunu farkettim kendini bizden görmüyorsun falan dedi bende annenin ve kardeşlerinin tavırlarından olabilir mi dedim yok işte ben anneme soruyorum niye bize gitmiyorsun diye sizi rahatsız etmeyim diye diyormuş. Altlı üstlü oturuyoruz normalde de geliyordu yani yalandan öyle diyor gelmesin bu arada zaten canıma minnet ama eşime bugün çok sinir oldum laflarını bi duysanız biz eksikmişiz şuan bana karşı kendini anlatamıyormuş onlar büyükmüş bi kaç laf fazla söylese nolurmuş ?
İnsanı strese sokan iş yorugunluğu değil böyle şeylermiş eve geldiğinde huzur istiyormuş ama yokmuş :d
Şaka gibi ya annesi nerden vuracağını biliyor eşim olacak adam da dünden razı dolup bana gelmeye dile getirmedi ama benim arayıp çağırmamı özür dilememi falan bekliyor çokkkk bekler sinir oldum akşam akşam.

İyi akşamlar diliyorum
Eşimle 4 senelik evliyiz 3 aylık oğlumuz var kâbus gibi bir lohusalık geçirdim kv sağolsun. kv beni sürekli başka yeni doğum yapmış kişilerle kıyasladı bile bile süt vermiyorsun dedi kendi oğlumu öpmeme karıştı sürekli o olmaz böyle olur demler sürekli bana misafir getirtmeye çalışması bin kere çocuk küçük salgın var istemiyorum dediğim halde hayal edebiliyorsunuzdur bunun gibi şeyler. Her söylediğine cevabını verdiğim halde susmak bilmedi en son eşime söyledim oda annesini uyarmış sözde kimseyi anlatma örnek verme diye. kadın o gündür küs bebeği sevmeye geliyor benimle konuşmuyor falan saçma sapan.
Bugün eşim gelmiş diyor ki sen kendini niye bizim aileden görmüyorsun sende bunu farkettim kendini bizden görmüyorsun falan dedi bende annenin ve kardeşlerinin tavırlarından olabilir mi dedim yok işte ben anneme soruyorum niye bize gitmiyorsun diye sizi rahatsız etmeyim diye diyormuş. Altlı üstlü oturuyoruz normalde de geliyordu yani yalandan öyle diyor gelmesin bu arada zaten canıma minnet ama eşime bugün çok sinir oldum laflarını bi duysanız biz eksikmişiz şuan bana karşı kendini anlatamıyormuş onlar büyükmüş bi kaç laf fazla söylese nolurmuş ?
İnsanı strese sokan iş yorugunluğu değil böyle şeylermiş eve geldiğinde huzur istiyormuş ama yokmuş :d
Şaka gibi ya annesi nerden vuracağını biliyor eşim olacak adam da dünden razı dolup bana gelmeye dile getirmedi ama benim arayıp çağırmamı özür dilememi falan bekliyor çokkkk bekler sinir oldum akşam akşam.
Evlilik ne zor is degilmi?? Oysa hepimiz ne hayallerle evleniyoruz sonra tokat gibi çarpıyor gerçekler.. Çocuğunu sevmene kaşık tutmana gözünle bakmana dair laflar huzur arar bulamazsınn.. Ne evlilikmis vallahi yordu.. Vallahi Allah sabır versin esinizde dünden raziymis dolup dolup size saldırmaya

İyi akşamlar diliyorum
Allah yardımcıniz olsun öncelikle. Eşinizi karşınıza alip konuşun. Asıl çekirdek ailesi siz ve çocukları. Anne babası ve kardeşleri artık onun çekirdek ailesi değil. Ama tabi ki kv ile aranızın kötü olmadığını onu sevdiğinizi falan söyleyin ve hatta onu övün. Ama eşinizin sizin tarafınızda olması gerekiyor bunu ona anlatmanız lazım. Sonuçta onun ailesiyle bir sorunu olsa siz de onun tarafında olmalısınız bunu böyle anlatın güzelce. Yakında ben de doğum yapacağım maalesef herkes başkalarının sütü başkalarının doğumuyla karşılaştırmaya şimdiden başladı. KV ile sorununuzu kendiniz çözün sınırınizi da çizin ona karşı.
Kv ile konuşurken de annecim seni çok seviyorum ben de senin bir kizinim ama böyle karşılaştırmalar böyle laflar söylemesen gibi konuşun bence. Rahatsızlığınızi güzel bir dille anlatın. Lohusalık veya çocuk büyütmek ona alışmak benim için zor geçiyor senden de anlayış bekliyorum yardımcı ol bana deyin. Eşinizin de sınır çizmesi gerekiyor ama belli ki ailesinden fazla kopamıyor annesinin doldurmasına geliyor. O yüzden yumuşak yaklasmaniz daha iyi olabilir sanki.

Bana gına geldi okurken. Çizgini çek senin baban eşinin işine karışıyor mu? babalık dersi veriyor mu? Kimsenin eğitimine ya da tecrübesine ihtiyacın yok. Aaa patlarım valla saatli bomba gibi. Alsın eşyasını anasının evine gitsin dengeyi sağlayamayan koca.
Böyle annelere uyuz oluyorum. Saygıyı hak etmiyorlar.
Kimse kimsenin kontrolu altına giremez o sadece eşinin annesi. Zamanında ezilmiş ezilmiştir senden çıkarıyordur hiç şaşmaz.
Asla alttan almayın pişkin oluyorlar birde daha da saçma hareketlerini arttırır oğlunun hala onu bağlı mı değil mi diye kontrol ediyor yalnızca dolaylı olarak senin üzerinden.. ah kıskanç annelerrr...

Sevgili konu sahibi sizinle hiçbir ilgisi yok bu mesajımın, lütfen üzerinize alinmayin.
Yorum yapacak kişiler, "alttan al idare et" mesajlarınızı bekliyorum. 👍
Ama siz karıştırıyorsunuz. Sizin konunuzda insanların öyle demesinin sebebi hepi topu 3 hafta kalacak olmaları idi. Kıta olarak bile birbirinizden ayrısınız o insanlarla. Burada zaten altı üstlü oturuyorlar. Sürekli muhattap olmak demek. Arada çook fark var.

Yeni anne kozunu oynayıp ağlayıp manipüle edeceksiniz siz de madem kolay kandırılıyor siz neden yapamayasınız😅 diklenip inatlaşmak çare olmuyor alttan alttan işleyenler yolunu buluyor insan ilişkilerinde ben bunu gördüm. Anneyi babayı saçmalamadan yapacaksınız bunu pek tabii. Kavga etmek, söylenmek de çare olmuyor.

Ama siz karıştırıyorsunuz. Sizin konunuzda insanların öyle demesinin sebebi hepi topu 3 hafta kalacak olmaları idi. Kıta olarak bile birbirinizden ayrısınız o insanlarla. Burada zaten altı üstlü oturuyorlar. Sürekli muhattap olmak demek. Arada çook fark var.
Sevgili konu sahibi, eşinizin ailesi size 3 hafta boyunca hakaret edebilir. İzin çıktı.

Sevgili konu sahibi sizinle hiçbir ilgisi yok bu mesajımın, lütfen üzerinize alinmayin.

Sizin konunuz farklı bu konu çok farklı.
Birincisi ailemizi seçemiyoruz eş ailesi öyle değil, eşinden boşanırsan ailesini görmek zorunda değilsin. Kv'nin muhatabı gelini değildir kendi oğludur. Babanız sizinle takışıyor eşinizle kavga etmiyor.

İkincisi sizin aileniz 2-3 haftalık gelmiş senenin diğer günleri görmeyeceksiniz bile. Konu sahibi aynı apartmanda. Eminim konu sahibinde senede 2-3 hafta gelsin devamlı küfretsin ama diğer zamanlar yanımda olmasın seçeneği olsa koşa koşa onu seçerdi.

Üçüncüsü aile sizin aileniz eşine ben ailemle görüşmeyeceğim artık derseniz eşiniz iyi tamam der. Ama burada eş ailesi sorun, konu sahibi görüşmüyorum derse eşi ben görüşeceğim ailem der

Babanıza istediğiniz gibi hakaret edilemediği için buraya gelmişsiniz. İnsanların sorularını sabote etmeye. Sorunuzu eklemeyi unutmuşsunuz. Onu da ekleyin lütfen. Ama aradaki fark soru sahibi kocasına da sinirli sizin gibi kocamın rahatı, kocamın konforu, kocam kocam illada kocam demiyor.

Şaka bir yana kadının sütüne laf etmişler, lohusa halinin içine etmişler, en mutlu günlerinde saçma şeylerle uğraşmış , hangi had ile onunla kendinizi bir tutarsınız. Bu nasıl bir saçmalık ya.

Soru sahibi yerden göge kadar haklısınız. Lohusalık en hassas dönem, takmadığın konulara takarsın. Bence bulaşmayın ve takmayın. Sınır iyidir. Sonuçta anneniz değil ki nazınız geçsin, size bir emeği olsun. Hiçbir emeği yok birşeyi yok.

Annenizi getirin, anneniz de eşinize sürekli akıl versin. Her şeye burnunu soksun. Bakalım o zaman onlar büyük, bir iki laf fazla söylese ne olur oluyor mu?

Demek ki barışıp eve dönmek bir şeyleri değiştirmemiş. Bu adam değişmeyecek tek yolu o evden çıkmak madem sürdürmeye bu kadar niyetlisiniz

Annesinin duygu sömürülerini görmesini saglayacaksin.Lohusalikta kv nin bana yaptiklarina esim hep seyirci kaldi uzaktan karısmadi aranızda halledin dedi sonra annesinin ona baska bana baska konustugunu farketti kv söyleyip söyleyip sürekli siz iyi olun da siz mutlu olun da napalim olsun tarzi konusuyordu baktı annesi duygu sömürüsü yapiyor bana hak verdi.Simdi annesi agzini acsin leylos desin ne yapmıs leylos size basınızın üstünde taşıyin karimı der susturur. Israrla annesini kötülemedim sadece hissettiklerimi anlattım basta anlatıyordum sonra baktım kötüleyince anamcı olacak sadece kendi hislerimi kendi duygularımi ifade ettim zamanla anladı.Şimdi ise diyor gözlerime perde inmisti sanki hic algilayamamisi bir seyleri diye.Belki de sadece zamana ihtiyaciniz vardır.Ayrıca sen o aileye ait degilsin cekirdek ailenize aitsin neden oraya ait hissetmek zorundasın ki ? Ne yazık ki erkekler de baba olunca sacma sapan davranislara giriyorlar lohisa depresyonunu yasiyorlar adeta zamanla anlayacaktir sen yeter ki sikayet etmeden aktar duygularini

İyi akşamlar diliyorum

Maalesef en büyük hata eşinde.
Eşin seni tutsa hiçkimse birşey yapamaz.
Kv cesareti eşinden alıyor.
Bencede özür felan dileme, yoksa kat kat artar.

Annesinin duygu sömürülerini görmesini saglayacaksin.Lohusalikta kv nin bana yaptiklarina esim hep seyirci kaldi uzaktan karısmadi aranızda halledin dedi sonra annesinin ona baska bana baska konustugunu farketti kv söyleyip söyleyip sürekli siz iyi olun da siz mutlu olun da napalim olsun tarzi konusuyordu baktı annesi duygu sömürüsü yapiyor bana hak verdi.Simdi annesi agzini acsin leylos desin ne yapmıs leylos size basınızın üstünde taşıyin karimı der susturur. Israrla annesini kötülemedim sadece hissettiklerimi anlattım basta anlatıyordum sonra baktım kötüleyince anamcı olacak sadece kendi hislerimi kendi duygularımi ifade ettim zamanla anladı.Şimdi ise diyor gözlerime perde inmisti sanki hic algilayamamisi bir seyleri diye.Belki de sadece zamana ihtiyaciniz vardır.Ayrıca sen o aileye ait degilsin cekirdek ailenize aitsin neden oraya ait hissetmek zorundasın ki ? Ne yazık ki erkekler de baba olunca sacma sapan davranislara giriyorlar lohisa depresyonunu yasiyorlar adeta zamanla anlayacaktir sen yeter ki sikayet etmeden aktar duygularini
siz iyi olun da ben kenarda dururum meşhur lafları zaten. sanki iyi olacak bir nokta bırakıyor da.

X