Popüler Konu Lahana Çorbası Diyeti Deneyimlerimiz

Merhaba arkadaslar araniza yeni katildim.Ben bu diyeti universite 2.siniftayken yapmistim.66 kilo ile basladim ilk hafta 3 kilo verdim iki gun ara verip bir hafta daha yaptim 3 kilo da ikinci hafta verdim.kisa bi zamanda alti kilo vermek cok guzel.diyetin sonrasinda yediklerime hic dikkat etmedim uc dort ay sonra eski kiloma geri geldim.fakat benimle djyeti yapan arkadasi diyet sonrasi yediklerine dikkat etti ve bi daha kilo almadi.on yildir ayni kiloda:) zor bir diyet corbanin tadi hic hos degil ama haftada uc kilo icin deger.su an 72.2 kiloyum diyete bugun basladim.benimlr birlikte bi diyeti yapmak isteyen var mi acil zayiflamam lazım. Bi akrabamizin dugunu var 65 kilo olmak istiyorum agustosun 15 ine kadar

Merhaba arkadaslar araniza yeni katildim.Ben bu diyeti universite 2.siniftayken yapmistim.66 kilo ile basladim ilk hafta 3 kilo verdim iki gun ara verip bir hafta daha yaptim 3 kilo da ikinci hafta verdim.kisa bi zamanda alti kilo vermek cok guzel.diyetin sonrasinda yediklerime hic dikkat etmedim uc dort ay sonra eski kiloma geri geldim.fakat benimle djyeti yapan arkadasi diyet sonrasi yediklerine dikkat etti ve bi daha kilo almadi.on yildir ayni kiloda:) zor bir diyet corbanin tadi hic hos degil ama haftada uc kilo icin deger.su an 72.2 kiloyum diyete bugun basladim.benimlr birlikte bi diyeti yapmak isteyen var mi acil zayiflamam lazım. Bi akrabamizin dugunu var 65 kilo olmak istiyorum agustosun 15 ine kadar
Diyetin yaninda dogadanin kayisili erikli bitki cayinida kullanirsaniz gaz probleminizden kurtulursunz ben 2 gun once biraktim diyeti 6 kilo verdim bir haftada hem gaz yapti lahana hem tuvalete cikamiyordum ama bu cay iyi geldi :)) 1 hafta ara verdm tekrar baslicam

cvkhll .!.:
Diyetin yaninda dogadanin kayisili erikli bitki cayinida kullanirsaniz gaz probleminizden kurtulursunz ben 2 gun once biraktim diyeti 6 kilo verdim bir haftada hem gaz yapti lahana hem tuvalete cikamiyordum ama bu cay iyi geldi :)) 1 hafta ara verdm tekrar baslicam
Merhaba cvkhll sen bir haftada alti kiloyu nasil verdin spor mu yaptin.senin kilon kac

Merhaba cvkhll sen bir haftada alti kiloyu nasil verdin spor mu yaptin.senin kilon kac
Birkac yorum oncesine bakarsanz anlatmstm durumumu suan 84 kiloyum fakat boyum 1.83 iri yapiliyim ama cok rahat kilo veriyorum yarim saat yapiyordm yuruyusu fakat son 4 gün 1 saate cikarttim ve bu yuruyusu karin bolgeme strec film sararak yokus yukarı yapiyorum :)

Birkac yorum oncesine bakarsanz anlatmstm durumumu suan 84 kiloyum fakat boyum 1.83 iri yapiliyim ama cok rahat kilo veriyorum yarim saat yapiyordm yuruyusu fakat son 4 gün 1 saate cikarttim ve bu yuruyusu karin bolgeme strec film sararak yokus yukarı yapiyorum :)
Cvkhll kusura bakma cok incelemedim msjlari:) cok iyi vermissin masallah ya darisi benim basima:)benim boyum 1.63 baya kilo aldim cok fazla.aslinda 58 kilo bana yakisiyo cok verirsem yuzden gidiyor.agustosun 15 ine kadar 65 olsam simdilik yeter bana.sonrasinda saglikli 6 ogunlu diyetlerden yapip 58 e inmeyi hedefliyorum.su 7 kilo cabuk gitsin digerleri de yavas yavas veririm ins.bu arada ben once bu diyeti yaptigimda yuruyus yapmamiatim.bugun 45 dk kosu bandinda yurudum.aksamda 45 dk yurumeyi planliyorum.her gun sabah aksam 45 dk yuricem insallah guzel kilo veririm.sende yapacaksan birdan yazisalim neler yedik kacamak yaptik mi yazisiriz destek birilerini ariyorum ya:KK43:cok sismanim:KK43:

Cvkhll kusura bakma cok incelemedim msjlari:) cok iyi vermissin masallah ya darisi benim basima:)benim boyum 1.63 baya kilo aldim cok fazla.aslinda 58 kilo bana yakisiyo cok verirsem yuzden gidiyor.agustosun 15 ine kadar 65 olsam simdilik yeter bana.sonrasinda saglikli 6 ogunlu diyetlerden yapip 58 e inmeyi hedefliyorum.su 7 kilo cabuk gitsin digerleri de yavas yavas veririm ins.bu arada ben once bu diyeti yaptigimda yuruyus yapmamiatim.bugun 45 dk kosu bandinda yurudum.aksamda 45 dk yurumeyi planliyorum.her gun sabah aksam 45 dk yuricem insallah guzel kilo veririm.sende yapacaksan birdan yazisalim neler yedik kacamak yaptik mi yazisiriz destek birilerini ariyorum ya:KK43:cok sismanim:KK43:
Şuan 1 saatlik yurusume çıkıyorum aksam döndüğümde tabiki konusabiliriz yardimci olabilirim 1 hafta :)) kosu bandindada yokus özelliği olmasi lazm o şekilde denersenz daha cok efor harcadığınızı ve terledoginizi gorebilirsiniz :)) caya gelince ben dogadandan cok memnunum formu genel olarak sevmiyorum dogadan daha etkili bir bardak ictikten 1 yada 2 saat sonra ne demeek istedigimi anlicaksinoz :KK52:

Ben dogadan formu denememistim evdeki bitince onu denerim sagol birinci gunum guzel gecti uc kase corba icebildim sadece.meyve yedim aciktikca.aksam sadece bir kasik pilavla bi.kasik fasulye yedim:) tadina bakttim:) aksamda 40 dk yürüdüm sabahta 45 dk yurumustum bi hafta boyle gecer inş ve guzel kilo veririm ins:)))

Insall
Ben dogadan formu denememistim evdeki bitince onu denerim sagol birinci gunum guzel gecti uc kase corba icebildim sadece.meyve yedim aciktikca.aksam sadece bir kasik pilavla bi.kasik fasulye yedim:) tadina bakttim:) aksamda 40 dk yürüdüm sabahta 45 dk yurumustum bi hafta boyle gecer inş ve guzel kilo veririm ins:)))
Benim eliptik bisikletim de var acaba yuruyus yerine bisiklet mi yapsam daha cok kilo verebilirm
Sabah aksam yaptiginizi soylediniz sabah birini aksam birini yapin bence :) inşallah diyetinizede boyle devam edersiniz ben meyveyi cok yemiyorum yinede gnde 1 eksi elma ve 2 erik le tamamladm hep

Ya hic meyve yememissin sen.6kilo vermeni simdi anladim.ben dayanamiyorum bugun aciktikca yedim iki seftali karpuz uzum kiraz bunlari yedim.bir elma ve erikle nasil ayakta durdun.cok iradelisin masallah ben mwyveyi yiyorum ya.strec sarmadim asiri terliyorum zaten
Aslında eliptik bisikleti ikinci hafta yapiym diyordum.sikilasirim.vucudu iyi toprliyor yaglar erirse iyi olur dedim

Kimse okumuyo bu basligi herhalde.ben siteye girip diyetle ilgili basliklari okudugumda sinir olurdum cunku herkes diyete basladigi gun basliyorum diye ysziyo iki gun sonra yok oluyo.cogu kisi diyeti bitiripte su kadar kilo verdim diye yazmiyor.gidisati ve sonucu yazarsak diyet yapmak isteyen arkadaslara bi faydamiz olur.ben bugun ikinci gunumdeyim 72.2 ile basladim buguntartildim 71.3geldim insanllah hedefledigim uc kiloyu yedinci gun vermis olurum

bugün 2. günüm 1 kilo gitmiş bile :)) dün tahmin ettiğimden iyi geçti. normal de meyve sevmeyen biriyim ama bütün gün çorba ve meyveyle çok güzel idare edebildim. çorbamın da tadı güzel oldu. ama bugün ne yicem hiç bilmiyorum. çiğ veya haşlanmış sebze diyo. ne yiyebilirim bi türlü planlayamadım.

Hosgeldin melek deniz
Benim de bugun üçüncü günüm. 1.5kilo verdim ama ben tuvalete cikamadim iki gundur.
Ikinci gun ben bol salata yedim ama kendini cok sinirlama bence meyve yemek istersen ye.bu arada sen kac kilosun spor yapiyo musun

Hosgeldin melek deniz
Benim de bugun üçüncü günüm. 1.5kilo verdim ama ben tuvalete cikamadim iki gundur.
Ikinci gun ben bol salata yedim ama kendini cok sinirlama bence meyve yemek istersen ye.bu arada sen kac kilosun spor yapiyo musun
hoşbulduk :) ben 65 kiloyum doğum sonrası kiloları vermeye çalışıyorum :KK43:( kış dan beri 72 kilodan 65 düştüm ama nerdeyse 3 aydır rejim falan yapmadım kaldım 65 de. şimdi vermem gerken sadece 5 kilo var. malesef spor yapamıyorum bebek bütün günümü alıyo.
dün çorbayı güzel içmiştim ama bugün nedense tadı kötü geliyo hiç içesim yok. 2 kase içebildim. salatayla patates yedim. akşama da gene salata ve çorba içmeyi düşünüyorum. daha önce bikaç kere denedim yapamamıştım bu rejimi. bu sefer kesin kararlıyım. inşallah devam edebilirim. altı üstü 1 hafta demi :)) sen kaç kilosun.

Ben 72.200 ile basladim diyete ilk gun 900gr verdim ikinci gun 300 gr.iki gunde 1.200 gr verdim bu diyeti daha oncede yaptim.haftada uc kilo vermiştim. benim de corbayla aram iyi degil günde uc kase icebiliyorum sadece.aynen bir hafta sikalim disimizi inan bende hemen farketti karnim duzlesti ve kendimi iyi hissettim. Sende birakma sakin devam et:)

Merhaba arkadaslar. Sayfa almıs basını gitmis. Biri bana corbanın tarifini ve kısaca 1 haftalık sure zarfında hangi gun ne yiyebilecegimi anlatırsa cok mutlu olurumm:)

Merhaba arkadaslar. Sayfa almıs basını gitmis. Biri bana corbanın tarifini ve kısaca 1 haftalık sure zarfında hangi gun ne yiyebilecegimi anlatırsa cok mutlu olurumm:)
LAHANA CORBASI DIYETI:

Çok kilolu kalp hastalarının ameliyattan önce çabuk olarak kilo vermeleri için hazırlanmış olup, programa uyulduğunda mükemmel ve sağlıklı bir diyettir. Bu diyet hızlı bir yağ yakma diyetidir ve daha önce almış olduğunuz fazla kalori bu diyetle yakılır. diyet, vücudu zararlı maddelerden arındırıp, kendinizi daha sağlıklı hissetmenizi de sağlar. Vücuttaki yağları yakma amaçlı olduğundan kesinlikle alkol alınmamalı alkol, diyet bittikten ancak 24 saat sonra alınabilir.

* Yağ yakıcı çorba, bu diyetin anahtarıdır. Ne kadar çok yerseniz o kadar çok kilo verirsiniz.
* Diyete tam olarak uyarsanız haftada 4,5 ila 8 kilo arasında kilo verirsiniz.
* diyet süresince sadece belirtilen günlerde önerilen yiyecekler yenecektir.
* Bir haftada 6,5 - 7 kilo verirseniz diyete 2 gün ara veriniz. Daha sonra tekrar başlayabilirsiniz.
* Diyette değilseniz çorbayı içmeyin.

Yağ yakıcı çorba tarifi:

1 orta boy lahana,
6 büyük soğan,
1-2 domates,
2 yeşil biber,
1 demet maydanoz.

Hazırlanışı:

Sebzeleri küçük küçük kestikten sonra bir tencereye atın ve üstünü örtene kadar su ilave edin. Tuz, biber veya etsuyu tableti kullanabilirsiniz. 10 dakika hızlı ateşte kaynattıktan sonra, sebzeler iyice yumuşayıncaya kadar pişirin.

*Bu çorba her acıktığınızda yenebilir. İstediğiniz kadar ve istediğiniz zaman yiyebilirsiniz.Ne kadar çok yerseniz o kadar çok kilo kaybedersiniz.

*Çok uzun süre bu çorba yenirse beslenme bozukluğuna yol açar. Bu yüzden diyette belirtildiği gibi, diğer yiyeceklerle beraber yenmesi gerekir.

Diyet Planı

1.Gün:
Çorba ve meyve günü:
Muz hariç her türlü meyveyi yiyebilirsiniz. Ancak unutmayınızki, kavun ve karpuz diğer meyvalardan daha kalorilidir.
İçecek olarak; tatlandırıcısız çay, kahve ve bol su için.
Çay ve kahveye süt ve şeker asla koymayınız.

2. Gün:
Çorba ve sebze günü:
Çorbanın yanında her türlü sebzeyi yiyebilirsiniz. Çiğ, haşlanmış veya konserve her türlü sebzeyi özellikle yapraklı sebzeleri yiyebilirsiniz.
Kuru fasulye, bezelye ve mısırdan uzak durun.
Akşam yemeğinde kendinize bir ödül olarak tereyağlı, haşlanmış veya fırınlanmış patates hazırlayın.
Bu gün hiç meyve yemeyiniz.

3. Gün:
Çorba, meyve ve sebze günü:
İstediğiniz kadar çorba, meyve ve sebze yiyebilirsiniz.
Üç gün boyunca diyete tam olarak uyup, kendinizi hiç aldatmadıysanız 2,5 - 3 kilo vermiş olmanız gerekmektedir.

4.Gün:
Çorba, meyve ve Sebze günü(muz ve yağsız süt dahil):
Muz ve yağsız süt bugün serbest.
Çorbayla beraber en çok 3 muz ve istediğiniz kadar yağsız süt içebilirsiniz.
Muz ve süt vücudunuza yüksek karbonhidrat sağlayacak. Tatlı ihtiyacınızı azaltmak için bugün vücudunuzun potasyum, karbonhidrat, protein ve kalsiyuma ihtiyacı olacak.
İstediğiniz kadar çorba, meyve, sebze yiyebilirsiniz.
(Dikkat en fazla 3 muz)

5. Gün:
Et, Domates ve Çorba günü:
Bugün kırmızı et(sığır) yiyebilirsiniz. Gün boyunca 300-600 gram et (dört biftek) ve istediğiniz kadar domates yiyebilirsiniz.
Bugün vücudunuzun ürik asitten temizlemek için 6-8 bardak su içiniz.
Bugün çorbayı sadece bir kere içiniz.

6. Gün:
Et, yeşil yapraklı Sebze ve Çorba günü:
İstadiğiniz kadar et ve sebze yiyebilirsiniz. 2-3 parça et ve sebze yiyebilirsiniz. Patates yok. Çorba en az bir kere içilecek.

7. Gün:
Kepekli Pirinç, Meyve suyu, Sebze ve Çorba günü:
Kepekli pirinç, tatlandırılmamış meyve suları ve istediğiniz kadar sebze yiyebilirsiniz. Pirinci çorbaya koyabilir veya sebzeye karıştırabilirsiniz.

Yedinci gün sonunda aldatmaca yapmadıysanız 4,5 ile 8 kilo arasında vermiş olacaksınız.

* Et, verilen günde mutlaka yenmeli çünkü vücudun yüksek proteine ihtiyacı var.
* Gazlı içecekler (maden suyu dahil) yasaktır.
* Bol bol su içiniz.
* Yağsız süt, sadece önerilen günde içilecek. Çay ve kahveye koymayınız.
* Yeşil yapraklı sebzeler-salata-lahana-ıspanak-brokoli çok yararlı.
* Greyfurt çok iyi.
* Patates gününde(2. gün) doğranmış soğan, domates, tereyağı, biber ve tuz ilave edebilirsiniz.

Lahana çorbası diyetini yaparken tek dikkat etmniz gereken su tüketimi.Vucuttan su atılımı hızlı olacağından dolayı yeteri kadar su tüketmeye özen gösterin.Lahana çorbası diyeti yapanlar bilirler ki yeteri kadar su tüketilmediğinde vücutta halsizlik meydana gelebilir.

X