Lohusa Depresyonu…

Benim de 2 çocuğum var. Aralarında 7 yaş var. Oğlum da senin gibiydim. O nedenle 7 yıl sonra oldu küçüğüm. Uykusuzluk,bebeğimin sürekli ağlaması yaşımın küçük olması falan etkiliydi.
2. De çocukların babasıyla mücadelemden dolayı lohusalık depresyon aklıma bile gelmedi. Sonunda ayrıldık ve ben hem oğluma hem bebeğime tek baktım hem de çalıştım. Yanımda kimsem yoktu. Şimdi kızım büyüdü çok şükür. 32 aylık. Emzik bıraktık emmeyi bıraktık bezi bıraktık karşılıklı oturup birşeyler içiyoruz ve sohbet ediyoruz, nasıl geçti anlamadım zaman. Geçecek sabret. Ama terapi de alabilirsin. Ben ilkinde almıştım iyi geliyor. İlaç değil terapi ama. Sağlıkla büyüt evlatlarını ve elindekilere gerçekten şükret büyük nimet hepsi.
Tesekkür ederim ♥️ masallah neler atlatmissiniz allah insana bi sekilde güc veriyor insallah bende sizin gibi zaman cok cabuk gecti diyebilirim. Cünkü bazen oglumun basina oturup ne zmn büyüyecek diye agliyorum 😢
evet cok haklisiniz sükrediyorum tabii ama bu duygu degisiklikleri öyle acayip ki bambaska duygular cikiyor bi an da ortaya …

Benim ilk çocuğum olacak şimdiden bile acaba yetebilir miyim şimdiye kadar hiç çocuk bakmadım diye düşünüyorum.. Bence de çok çok normal bu hisler.
Eşiniz dışında yardımcı olan birileri var mi size anne gibi

Tesekkür ederim ♥️ masallah neler atlatmissiniz allah insana bi sekilde güc veriyor insallah bende sizin gibi zaman cok cabuk gecti diyebilirim. Cünkü bazen oglumun basina oturup ne zmn büyüyecek diye agliyorum 😢
evet cok haklisiniz sükrediyorum tabii ama bu duygu degisiklikleri öyle acayip ki bambaska duygular cikiyor bi an da ortaya …
Çok şükür . Ben bir depresyon atlatmıştım kendime iyi gelen şeyleri keşfetmiştim sen de öyle yap. Mesela bana duş ve yürüyüş iyi geliyordu. Büyük okula gider muhtemelen. Küçüğü de alıp çık dışarı bol bol. Baktın kendini kötü hissettin hemen bir kahve yap aç komedi filmleri izle. Yine mi kötüsün koy pusete bebişi çıkıp yürüyün. Seneye bu zaman fıt fıt peşinizden yürür abisiyle oynar bıcır bıcır olurlar 😍

En azından şuan ne yaşadığınızın bilincindesiniz bu da kolay atlatmanızı sağlar. Ve ilk defa değil geçeceğini biliyosunuz önceki de geçti. Kendinizi bu şekilde motive edin. Yani olumsuz düşündüğünüz şeyleri bile neden düşündüğünüzü açıklayabiliyosunuz akıllı bi kadınsınız ama şuanki ruh haliniz normal. Ben biliyorum ki bu dönem öyle 3-4 ay sürmeyecek bu sefer 😌

Ben de 2.ye doğurursam aynı sizin gibi olacağımı düşündüğüm için doğurmaya korkuyorum kızımda olmuştum ağlama atakları hatta panik atak dolayısıyla gittiğim terapistime sormuştum ya yine aynı olursam diye bana korkmamamı söylemişti olursa o zaman çaresine bakarız ilaç kullanırız yapacak bir şey yok önemli olan sizin ve çocuğunuzun sağlığı demişti çaresi var sonuçta çaresiz bir hastalık değil demişti bu hastalığın genetik olduğunu düşünüyorum çünkü annem 3 doğumunda da yaşamış ben de bu yüzden korkuyorum destek alın destek almadan bu süreci geçirmek zor

Bende de anksiyete bozukluğu var pms ne ararsan gün içinde sürekli ağlıyorum.dinledigim müzik olsun çocuğunu okula getiren neşeli velileri görünce benim enerjisizligi görünce ağlıyorum dışarıda yerleri supuren işçilere bile ağlıyorum inanın çok zor hareketlerim bile yavaşladı bunun yüzünden geçmiş olsun tez zamanda atlatırsınız umarım

En azından şuan ne yaşadığınızın bilincindesiniz bu da kolay atlatmanızı sağlar. Ve ilk defa değil geçeceğini biliyosunuz önceki de geçti. Kendinizi bu şekilde motive edin. Yani olumsuz düşündüğünüz şeyleri bile neden düşündüğünüzü açıklayabiliyosunuz akıllı bi kadınsınız ama şuanki ruh haliniz normal. Ben biliyorum ki bu dönem öyle 3-4 ay sürmeyecek bu sefer 😌
Cok tesekkür ederim güzel sözleriniz icin♥️

Bende de anksiyete bozukluğu var pms ne ararsan gün içinde sürekli ağlıyorum.dinledigim müzik olsun çocuğunu okula getiren neşeli velileri görünce benim enerjisizligi görünce ağlıyorum dışarıda yerleri supuren işçilere bile ağlıyorum inanın çok zor hareketlerim bile yavaşladı bunun yüzünden geçmiş olsun tez zamanda atlatırsınız umarım
Cok tesekkür ederim ♥️sizi cok iyi anliyorum allahim sizede sifa versin insallah bi an ömce gecer

X