lütfen bu kardeşinize bir tavsiye verin

Herkes bakabileceği kadar çocuk yapsın. Hiç bakamayacaksa yapmasın. Kendi çıkarlarına göre insanları kullanan bir de üstüne laf edenleri hiç sevmem.
Hasta ziyareti 1 saat olur kalmak gerekmez.
Sizi evden kovmuş. Olgun değilsem bile gururluyum deyin.

Ayrıca verileni beğenmeyen enişteye de çay falan vermeyin ablanız versin.
ailem ben gitmediğim için bana olgun değilsin sen büyüyemedin diyor kızıyorlar şimdi hiç emek vermedin büyüyemedin diyorlar başını vurduğu için hasta ziyaretine gitmedim diye ben anlayamıyorum nerde hata ediyorum.

Ablan size güvenip mi çocuk yapmış?
Benimde var 2 küçük bebeğim. Yeri geliyor kafayı sıyırcak gibi oluyorum ama yine dizimi kırıp çocuklarıma kendim bakıyorum.
Sen sakın derslerini ihmal etme. Hayatının en kritik dönemleri. İstikbalin bu zamanlarda şekillenecek.

ailem ben gitmediğim için bana olgun değilsin sen büyüyemedin diyor kızıyorlar şimdi hiç emek vermedin büyüyemedin diyorlar başını vurduğu için hasta ziyaretine gitmedim diye ben anlayamıyorum nerde hata ediyorum.
Ablan basini vurdu ve hasta ziyaretine bile gitmedin mi ? Ben konuyu okumadim uzundu. Ama şunu söyleyeyim tabiki herkes kendi hayatının sorumluluğu kendisine ait. Ama bana böyle davranan bir kardeş de bjr gün bana ihtiyacı olursa ben de ortalıklarda olmam. Bunu sen de göze aliyorsan ona göre davran
Düzeltme: tamam okudum üşenmedim. Salla o salağı ve ona bağımlı anneyi ya sen şimdi mezun olup zevkine bakacaksın kıskanıyor ablan başka bişey degil. Annen de onun manipülasyon kölesi olmuş salla gül geç tartışma bile

merhabalar ben 18 yaşımdayım bu sene üniversiteye gideceğim.Benim benden 9 yaş büyük bir ablam var, ablamla eskiden çok iyi anlaşırdık ama o evlendikten sonra aramız cok bozuldu .Bir tane küçük çocugu var 3 yaşında çocuga sürekli annemin bakmasını istiyor ama annem çalıstıgı için bakamıyor. Annem baktıgı zamanlarda annemin bakmasını begenmiyor benim de evde kalıp anneme yardım etmem gerektiğini söylüyor.Eşinin hep şehir dışında işleri o yüzden ablam evde bunaldığı zamalnlarda bana sarıyor .Sürekli ya benim kıyafetlerimi beğenmiyor ya saçımı hep beni üzecek kırcak şeyler söylüyor.Eşini ben pek sevmiyorum hiçbir işe yardım etmiyor her şeyime karısıyor benden çay istiyor getiriyorum sürekli ya açık olmus ya demi fazla su soguk diyip gönderiyor .Ablamın eşinin böyle davranmasına da sinir oluyorum.Yeğenim hastalandığı için annem onlarda kalıyor. ben yeğenim doğduğundan beri sürekli yardım ediyorum hastalandıgında ablamın yanında kalmaya gidiyorum(eşi evde olmuyor çünkü )bu sefer yanına gitmedim annem yalnızca gitti beni arıyorlar sürekli ne kadar vicdansızsın falan diyorlar ben vicdansız olduğumu düşünmüyorum oraya gitsem ne yapacağım.Geçen yeğenim hastalandı yanına gittik kaldık bir hafta(bu surede bizim hayatımız da geciyor okulum sınavlarım umurunda degil )son gün sinirlendi bizi evden kovdu.Bu yüzden bu sefer ben gitmek istemedim çocuk hastanelik falan olsa giderdim ama kafasını çarpmış.Sürekli annem ve ablam benim olgun olmadığımı söylüyor ben kırıldığım cok seye tepki vermiyorum bile .Sizce hatalı mıyım sınavlarımdan okulumdan geri kaldım gecen sene sürekli aynı fedakarlıkları yapmak istememem bencilce mi?sonunda en azından mutlu olup sevinse anlarım ama yine de benegmiyor ben anlamıyorum.Ablam da okumuş iş sahibi bir insan neden kendi ayakları üzerinde durmuyorGayte çalısmıyor onu da anlamıyorum.Anlayacağınız evlenmeden önce aramız çok iyidi ama artık cok yabancı davranıyor bende sürekli kendimi çok yalnız hissediyorum babamla da cok baglı değiliz ailesiz gibi hissediyorum hep sürekli evde benden bir seyler bekliyorlar .Kendi sınırlarımı ihmal eden şeyleri yapmadıgımda bencil oluyorum.Bana iş bulamazsan kapımıza gelme diyordu ablam .kazandıgım bölüm İşsiz kalacagım bir bölüm değil ama kendimi cok yalnız hissediyorum sanki gideceğim şehire kimsesiz gidecek gibiyim bana ablam tavsiye vermiyor beni kırmadan bana bir abla aile tavsiyesi verebilir misiniz?
Gayet yaşına göre olgunsun.Annen bile bakmak zorunda değil.Bakamiyorsa yapmasın çocuk.Sen eniştenin hizmetcisi değilsin.Begenmiyorsa kalksın çayını alsın.Beyefendi.Okulunu ihmal etme.

merhabalar ben 18 yaşımdayım bu sene üniversiteye gideceğim.Benim benden 9 yaş büyük bir ablam var, ablamla eskiden çok iyi anlaşırdık ama o evlendikten sonra aramız cok bozuldu .Bir tane küçük çocugu var 3 yaşında çocuga sürekli annemin bakmasını istiyor ama annem çalıstıgı için bakamıyor. Annem baktıgı zamanlarda annemin bakmasını begenmiyor benim de evde kalıp anneme yardım etmem gerektiğini söylüyor.Eşinin hep şehir dışında işleri o yüzden ablam evde bunaldığı zamalnlarda bana sarıyor .Sürekli ya benim kıyafetlerimi beğenmiyor ya saçımı hep beni üzecek kırcak şeyler söylüyor.Eşini ben pek sevmiyorum hiçbir işe yardım etmiyor her şeyime karısıyor benden çay istiyor getiriyorum sürekli ya açık olmus ya demi fazla su soguk diyip gönderiyor .Ablamın eşinin böyle davranmasına da sinir oluyorum.Yeğenim hastalandığı için annem onlarda kalıyor. ben yeğenim doğduğundan beri sürekli yardım ediyorum hastalandıgında ablamın yanında kalmaya gidiyorum(eşi evde olmuyor çünkü )bu sefer yanına gitmedim annem yalnızca gitti beni arıyorlar sürekli ne kadar vicdansızsın falan diyorlar ben vicdansız olduğumu düşünmüyorum oraya gitsem ne yapacağım.Geçen yeğenim hastalandı yanına gittik kaldık bir hafta(bu surede bizim hayatımız da geciyor okulum sınavlarım umurunda degil )son gün sinirlendi bizi evden kovdu.Bu yüzden bu sefer ben gitmek istemedim çocuk hastanelik falan olsa giderdim ama kafasını çarpmış.Sürekli annem ve ablam benim olgun olmadığımı söylüyor ben kırıldığım cok seye tepki vermiyorum bile .Sizce hatalı mıyım sınavlarımdan okulumdan geri kaldım gecen sene sürekli aynı fedakarlıkları yapmak istememem bencilce mi?sonunda en azından mutlu olup sevinse anlarım ama yine de benegmiyor ben anlamıyorum.Ablam da okumuş iş sahibi bir insan neden kendi ayakları üzerinde durmuyor çalısmıyor onu da anlamıyorum.Anlayacağınız evlenmeden önce aramız çok iyidi ama artık cok yabancı davranıyor bende sürekli kendimi çok yalnız hissediyorum babamla da cok baglı değiliz ailesiz gibi hissediyorum hep sürekli evde benden bir seyler bekliyorlar .Kendi sınırlarımı ihmal eden şeyleri yapmadıgımda bencil oluyorum.Bana iş bulamazsan kapımıza gelme diyordu ablam .kazandıgım bölüm İşsiz kalacagım bir bölüm değil ama kendimi cok yalnız hissediyorum sanki gideceğim şehire kimsesiz gidecek gibiyim bana ablam tavsiye vermiyor beni kırmadan bana bir abla aile tavsiyesi verebilir misiniz?
Ablana sana buyursa ay başım ağrıyor falan olmasada...hep bi mazeret bul ne diyeyim ALLAH yardımcın olsun ablacım

sınırları aşmış
ne olursa olsun ciddi bir sağlık sorunu yoksa,mutlaka hep kendni düşün
kendi planlarından vzgeçme erteleme
ablan sana güvenip de mi çocuk yapmış ,ne kadar toksik biri
çarpıcan ağzına, otur oturduğun yerde çocuğuna analık yap,başkalarına yıkmaya çalışma diyeceksin

X