Madde bağımlısı bir es ve çocuklar

Çocuklarım derken ne demek istiyor diyordum ki sonuna gelince gördüm iki çocuk varmış.
Nasıl yani?
Umarım kılçıksız kurtulursunuz

Ailemle gurur duydum okuyunca. Abim madde bağımlısı. Net şekilde söyledik, kimseye umut verme, biz gelip de o kızın ailesine oğlumuzla kızınızı evlendirin diyemeyiz diye. Annemle kız arkadaşını tanıştırmaya getirdiğinde de annem durumu açıkça söyledi. O zamanlar kız bildiğini ve kabul ettiğini falan söyledi, o ayrı.
Abimi Türkiye’nin en iyi merkezinde tedavi ettirdik biz. Maddi manevi tükendik. Ama oldu mu? Bir süre. Sonra yine aynı. Eskiye göre daha iyi de olsa değişen bir halt yok temelde. Bir insan kendi istemedikçe asla ama asla bırakamaz. Boşanın ve boşanmayla beraber avukat mantıklı bulursa zorunlu tedavi kararı da çıkarttırın. Çocuklarla görüşecekse eğer o şartla görüşsün.
Bizimkinde hiç bir zaman düzeldi veya azalttı az içiyor gibi birşey bile olmadı her seferinde dozu arttı üzerine alkol eklendi daha sonra baktı esrar vs kesmiyor daha agirini daha çok kafa yapanı kullanmaya başladı. uyuşturucuyu aynı dozda veya hep aynı cinsten içersen o artık kafa yapmamaya başlıyor ve vücut daha agirini daha kafa yapanı istiyor istedikçe bu da asla geri durmuyor şimdi met kullanmaktan iğne ipliğe dönmüş uzun süredir görmüyordum görünce ne kadar doğru bir karar verdim bir daha anladim

Yaşadıklarımız çocuk kısmına kadar aynı. Benim sadece çoçuğum yoktu . En son annemin kiralık katil tutup kendisini öldürmeyeye çalıştığını ayağına sıktırdığınının halüsinasyonunu görüp annemi karakola şikayet etmişti. Babamın dron ile kendisini takip ettiğini , banka hesaplarına girdiğimizi vs iddia etmişti . En son kafamı kırıp beni hastanelik etmesiyle son buldu.Bende kurtuldum ve mesleğimi elime aldım. Met kullanan insandan hayır gelmez. Cinayet bile işleyebilirler.Kendin ve evlatların için yapabileceğinin en güzelini yapmışsın. Tebrik ediyorum. Bundan sonraki hayatında mutluluklar diliyorum. Acı geçiyor ama acı çekmiş olmak geçmiyor . Ama Alışıyorsun. Hayatta kalmış olmanın mutluluğunun tadına varıyorsun .Ben iyi ki ayrılmışım diyorum. Sende bunu diyeceksin ❤️
Çok üzüldüm. Bunun ne denli zor bir durum olduğunu yaşayan bilir. Etrafımda böyle sorunlu bir aile üyesine sahip kişilere gorunce aşırı üzülüyorum. Ama bu kişi eş olunca işler değişiyor tabi. Bende seni tebrik ediyorum umarim bundan sonra iyi insanlarl karsilasirsin. Ne kadar sürdü evliliğin ?

Çok üzüldüm. Bunun ne denli zor bir durum olduğunu yaşayan bilir. Etrafımda böyle sorunlu bir aile üyesine sahip kişilere gorunce aşırı üzülüyorum. Ama bu kişi eş olunca işler değişiyor tabi. Bende seni tebrik ediyorum umarim bundan sonra iyi insanlarl karsilasirsin. Ne kadar sürdü evliliğin ?
Teşekkür ederim 🙏🏻 11 ay 15 gün. 11 sene gibiydi ama …. İğrenç ötesi … seni de iyi insanlarla karşılaştırsın Allah 🙏🏻🥰

Dizi gibi. Bağımlı oldugunu ogrendikten sonra hamile oldugumu ogrendimmis hadi ya? Ikinci cocugu hangi felaketin sonrasinda öğrendiniz?
ya konu fake, ya da düpedüz sacma bir hayat.

Merhaba arkadaşlar. Öyle doluyum öyle kalbik kırık ki burda bir nebzede olsa içimi rahatlatmak istiyorum. 28 yaşındayım ve 8 yıldir süren bir evliliğim vardi. Herşey benim gözümde o kadar normal başlamisti ve devam ediyordu ki evlendikten sonra gerçekler yüzüme pat pat carpana kadar. 20 yaşında görücü usulü ile evlendim ama evlendikten 1 sene sonra eş kişinin madde bağımlısı olduğunu öğrendim. Ailesi ve yakın çevreside dahil herkes madde bağımlısı olduğunu bildiği halde çok profesyonel bir şekilde bizden gizlemisler. Bağımlı oldugunuÖğrendikten 1 gün sonra hamile olduğumu öğrendim. Ve işte hayat o zamandan sonra benim için çok zor olmaya başladı. Kendisine o kdar güveniyordum o kdar inanıyordum ki devamlı uyur vaziyette olmasını sarhoş gibi takıldigini gördüm halde konduramiyordum böyle birşey yapmaz diye. Ama o öyle biriymiş ki benim tanıdığım dan çok farklı inanislarimiz yaşam tarzımız herseyimiz birbirimizden çok farklıymış. Kendini en başından beri olmadığı biri gibi göstermiş. Bağımlılığı ayyuka çıktığı zaman tedavi olması gerektiğini olmadığı zaman bu işin böyle yurumeyecegini defalarca anlattım sadece beni oyalamak için bir kaç kere doktora gitti ilaçlarını bile kullanmadı. Her seferinde kullanmıyorum diye yalan söylüyordu ama ceplerinde hep uyuşturuculara rastaldim bır ay bırakıp diğer ay ölürcesine içip kendini kaybediyordu. Çocuklarım için benim için bu zamana kadar bir ihtimal yuvasını kurtarır diye bekled bekledim hep bekledim. Ama artık iş benim bebeğimin yerdeki esrar parçalarıyla oynadığı gün bitti. Gece sarıp heryere esrar dökmüş sabah kalkınca oğlum kalktı oyuncaklarının yanına gidince bı baktim yerdeki kirintilarla oynuyor. Ben buna daha ne diyeyim arkadaşlar. Herşeyimi onun için yuvam için verdim varım yogumu feda ettim. Ondan istediğim şey bu maddelerden alkol uyuşturucu bu şeylerin hyatimizda olmamasını istememdi ama beni geç çocukları için bile bunu yapamadı. Zamanla kendini daha katlanilmaz hale getirdi. İcitigi uyuşturucunun cinsi değişti eskiden esrar içerdi şimdi artık ilerletti met ten başka birşey icmiyor evde halüsinasyon görüp bağırıp çağırıyor çocukları bizi korkutuyor. İçip içip şiddet uygulamalar girdiği o uyuşturucu krizleri. Uyuşturucusu ile onu kabul etmediğim için inadına beni aldatması. Herkesin içinde kayınvalide kayinpederin yanında beni dövmesi beni de bırakın bunların hepsine çocuklarımın şahit olması. Çocuklarım daha fazla boyle bir ortamda buyusunler istemiyorum onlar çok yıprandı. Madde bağımlısı bi babaylar yaşamalarını istemiyorum. Ve artık mutlu son. Çok uğraştı ve evliliğimiz bitti. Boşanma davasını açtım ve kendi yuvama babamın evine döndüm ailem sonuna kadar arkamdalar. Çocuklarım biri 6 diğeri 4 yaşında. Çok cirpindim bu yuvanın dağılmaması için ama ne kdar cirpindiysam olan hep bana oldu stresten sütüm kesildi çocuklarımı bile emziremedim. Bu iğrenç hayat beni öyle bir depresyona soktu ki hala daha acılarim geçmiyor. Yavrularım için kendim için yapacağım en iyi şey o adamdan kurtulmak bu zamana kadar verdiğim emeklerime safligima yanıyorum... Ama geçte olsa bu dertten kurtuldugum içinde Rabbime sukrediyorum
Benim gibi olan veya boşanma aşamasında ki arkadaşlar tecrubelerinizi paylasir misiniz
Merhaba arkadaşlar. Öyle doluyum öyle kalbik kırık ki burda bir nebzede olsa içimi rahatlatmak istiyorum. 28 yaşındayım ve 8 yıldir süren bir evliliğim vardi. Herşey benim gözümde o kadar normal başlamisti ve devam ediyordu ki evlendikten sonra gerçekler yüzüme pat pat carpana kadar. 20 yaşında görücü usulü ile evlendim ama evlendikten 1 sene sonra eş kişinin madde bağımlısı olduğunu öğrendim. Ailesi ve yakın çevreside dahil herkes madde bağımlısı olduğunu bildiği halde çok profesyonel bir şekilde bizden gizlemisler. Bağımlı oldugunuÖğrendikten 1 gün sonra hamile olduğumu öğrendim. Ve işte hayat o zamandan sonra benim için çok zor olmaya başladı. Kendisine o kdar güveniyordum o kdar inanıyordum ki devamlı uyur vaziyette olmasını sarhoş gibi takıldigini gördüm halde konduramiyordum böyle birşey yapmaz diye. Ama o öyle biriymiş ki benim tanıdığım dan çok farklı inanislarimiz yaşam tarzımız herseyimiz birbirimizden çok farklıymış. Kendini en başından beri olmadığı biri gibi göstermiş. Bağımlılığı ayyuka çıktığı zaman tedavi olması gerektiğini olmadığı zaman bu işin böyle yurumeyecegini defalarca anlattım sadece beni oyalamak için bir kaç kere doktora gitti ilaçlarını bile kullanmadı. Her seferinde kullanmıyorum diye yalan söylüyordu ama ceplerinde hep uyuşturuculara rastaldim bır ay bırakıp diğer ay ölürcesine içip kendini kaybediyordu. Çocuklarım için benim için bu zamana kadar bir ihtimal yuvasını kurtarır diye bekled bekledim hep bekledim. Ama artık iş benim bebeğimin yerdeki esrar parçalarıyla oynadığı gün bitti. Gece sarıp heryere esrar dökmüş sabah kalkınca oğlum kalktı oyuncaklarının yanına gidince bı baktim yerdeki kirintilarla oynuyor. Ben buna daha ne diyeyim arkadaşlar. Herşeyimi onun için yuvam için verdim varım yogumu feda ettim. Ondan istediğim şey bu maddelerden alkol uyuşturucu bu şeylerin hyatimizda olmamasını istememdi ama beni geç çocukları için bile bunu yapamadı. Zamanla kendini daha katlanilmaz hale getirdi. İcitigi uyuşturucunun cinsi değişti eskiden esrar içerdi şimdi artık ilerletti met ten başka birşey icmiyor evde halüsinasyon görüp bağırıp çağırıyor çocukları bizi korkutuyor. İçip içip şiddet uygulamalar girdiği o uyuşturucu krizleri. Uyuşturucusu ile onu kabul etmediğim için inadına beni aldatması. Herkesin içinde kayınvalide kayinpederin yanında beni dövmesi beni de bırakın bunların hepsine çocuklarımın şahit olması. Çocuklarım daha fazla boyle bir ortamda buyusunler istemiyorum onlar çok yıprandı. Madde bağımlısı bi babaylar yaşamalarını istemiyorum. Ve artık mutlu son. Çok uğraştı ve evliliğimiz bitti. Boşanma davasını açtım ve kendi yuvama babamın evine döndüm ailem sonuna kadar arkamdalar. Çocuklarım biri 6 diğeri 4 yaşında. Çok cirpindim bu yuvanın dağılmaması için ama ne kdar cirpindiysam olan hep bana oldu stresten sütüm kesildi çocuklarımı bile emziremedim. Bu iğrenç hayat beni öyle bir depresyona soktu ki hala daha acılarim geçmiyor. Yavrularım için kendim için yapacağım en iyi şey o adamdan kurtulmak bu zamana kadar verdiğim emeklerime safligima yanıyorum... Ama geçte olsa bu dertten kurtuldugum içinde Rabbime sukrediyorum
Benim gibi olan veya boşanma aşamasında ki arkadaşlar tecrubelerinizi paylasir misiniz
Merhaba canım.
Benim yaşadıklarımın hemen aynısını yaşamışsın benim boşanmak üzere olduğum kişi ve ailesi de benden çok güzel saklamayı başarmışlar madde kullandığını ben de 1 sene sonra farkettim ve benimkisi meth kullanıyordu şiddet görmedim ama öğle kontrolü uyku hali ve kullanınca 3 gün uykusuz kalma hali müminlerinin değişmesi vb gibi durumlar yaşadım.5 sene evli kaldım ben çocuğum yok çok şükür ki düşük yapmıştım öğrenmeden evvel.Şimdi çekişmeli boşanma davası açtım 4.celse görülecek boşanmak istemediği için gelmiyor sıkıntı yok illa ki bitecek ama seni çok iyi anlıyorum aynı aşamalardan geçen birisi olarak zor çok zor yuvanın dağılıp aile evine dönmek ama bunu bize yapanlardan Allah sorar gönlünü ferah tut bundan sonrası çok çok daha güzel olacak inan ki.Rabbim iyi insanlarla denk getirsin cümlemizi 🖤

Kurtulmaniza sevindim keske ilk çocuktan sonra kurtulsaydiniz bu adamdan çünkü tedavi olmaya hiç niyeti olmamis
Cok kotu bir batak Allah cocuklarimizi korusun
Gerçekten kurtulmak isteyenlere de yardım etsin
Sanırım emniyetin bir uygulaması var ordan ihbar yapabiliyorsunuz isimsiz oluyormus ordan ihbar edin

Abla öncelikle merhaba ve Allahtan sana kolaylık dilerim. Eşinizin ailesinin bunu bilmeme gibi bi durumu olamazdı zaten çok büyük vebal almışlar. Onların açısından çok zor ancak onların gözleri önünde. sizin erimenize bir şey yapmadılarsa Allah korkusu yoktıur. Abim aynı durumdan müzdaripti. Bu insanların genelde kimse beni sevmeyecek kaygısı olur ve belirli bi yaşa geldiklerinde apar topar evlenmek isterler. Abimide evlendirmiştik 5 ay sürmüştü. Ancak biz herkese her şeyi anlstmıştık. Boşanınca da tam anlamıyla toparlanmadan bu insanın başkasıyla olabilme ihtimalini sıfırladık. Deli gibi tedaviler gördü. Şehir dışları, yurt dışları. Tövbe aldı. Şuanda temiz elhamdulillah bitti bizim imtihanımız. Ancak bağımlı olduğu dönemde onunla yaşamış bi insan olarak söylüyorum ki AŞIRI ZOR! Sen çok büyük bi imtihandan geçiyorsun sakın sakın kendini isyana verip kendini kaybedip farklı şeyler yapmaya kalkma. Çocuklarının sana ihtiyacı var mis gibi ailende yanında. Sen kimsenin bakıcısı değilsin! Kimsenin sorunlu çocuklarıyla uğraşmak zorunda değilsin. Ailesi uğraşsın. Bütün yasal haklarını üstlerinde kullan gerekirse donlarına kadar al, yıpranma payını istemeyi unutma! Allahtan bu kadar mı korkmuyosunuz (aileye ithafen) el kadar sâbilerin, el bebek gül bebek yetiştirilmiş bi ananın bi babanın kızına bu reva değil! Asla unutma bir kere hayata geldin tek bir hayatın var senin kimse için cehenneme çevirme. Yaşadığın kötülükler, yaşayacağın iyiliklere şükretmen içindir. Mükafatlandırılacağın anı düşün ve mutlu ol!🫶🏻
Merhaba, konuyu okurken yorumunuz ilgimi çekti benim de abim aynı durumda, 2 buçuk yıldır İstanbul’da özel bir hastanede tedavi oluyo. Ama bu süre zarfında aralarda defalarca yine başa döndük yine kullandı, hap, bonzai met vs. Her seferinde de sanki bi daha hiç içmeyecekmiş gibi sözler veriyo tabiki. Bu kadar süre sonunda yine başladı yine evden gitti. siz yurt dışı falan yazmışsınız, temizlendi bitti imtihanımız demişsiniz Allaha şükür çok sevindim. Peki ne gibi yollar izlediniz yardımcı olabilir misiniz?

Ay neden canim neden ikinci çocuk hamileyken bile dönüp gitseydin annene sahip çıkmazmiydii değdimi iki çocuk giden yillar boşandigin için birşey yapar mi sana bak çok iyi düşün yaparsa izini kaybettir çocuklarını al farklı bir şehire kaç git rabbim yardımcın olsun çok zor

Teşekkür ederim yorumlarınız için. Bana şiddet gösterdiğinde şikayetçi oldum üzerinde uyuşturucu ile yakalandı ve amatem kayıtları vs mevcut. Neden ikinci çocuk diye sorarsanız ikiside ben istemeden oldu.. bu 8 sene zarfında çok ayrılıkta yaşadık eve hiç gelmedigi oldu diye babama gidip babamda kaldığımda çok oldu. Ama her defasında tedavi olacağım ben siz olmadan nasıl iyi olayım diye duygu sömürüsü ile psikolojik baskı ile sanki kullanmasına ben sebep olmusum gibi yokluğmda da yokluğundan içiyorum oluyordu. Herşeyi bütün yaşanmışlıkları bı kenara birakip çok gittim ona inandım düzelecegim diye kapımda ağlıyordu çocuklarım için sabrettim ama hayat bana yasaya yasaya bu adamla daha fazla olamayacağını ogretti
Sizi çok iyi anlıyorum benimde eşim bağımlı ve böyle kişiler şeytan gibi oluyorlar insanı güzel kandırıyorlar. Kaç kere amateme yatmaya gitti hep düzeldi dedim ama kandırmacaymış hepsi. Benimde iki kızım var hala düzelecek umudundayım. Benim şansım kayınvalidemler arkamda evini bırakma diyorlar gidecek kişi o olacak diyorlar.

Sizi çok iyi anlıyorum benimde eşim bağımlı ve böyle kişiler şeytan gibi oluyorlar insanı güzel kandırıyorlar. Kaç kere amateme yatmaya gitti hep düzeldi dedim ama kandırmacaymış hepsi. Benimde iki kızım var hala düzelecek umudundayım. Benim şansım kayınvalidemler arkamda evini bırakma diyorlar gidecek kişi o olacak diyorlar.

Kayınvalide ile evli değilsiniz ama..
Bağımlı adam size ve çocuklara ya zarar verirse günün birinde?

Bağımlı adam size ve çocuklara ya zarar verirse gü

Bağımlı adam size ve çocuklara ya zarar verirse günün birinde?
Şu an o kıvamda değil ama eskisine göre daha çoğalttı onun farkındayım bilmiyorum sonu ne olacak ama sabrediyorum hala. Bide namazını hiç geçirmiyo bende zaten hep kendimi böyle şeylerle tatmin ettim şimdiye kadar namaz kılan kişi illaki düzelecek diye ama düzelmiyo. Dediğim gibi böyle biriyle yaşayan bilir insanı çok güzel kandırabiliyorlar

Şu an o kıvamda değil ama eskisine göre daha çoğalttı onun farkındayım bilmiyorum sonu ne olacak ama sabrediyorum hala. Bide namazını hiç geçirmiyo bende zaten hep kendimi böyle şeylerle tatmin ettim şimdiye kadar namaz kılan kişi illaki düzelecek diye ama düzelmiyo. Dediğim gibi böyle biriyle yaşayan bilir insanı çok güzel kandırabiliyorlar

Siz şu diğer bağımlı eşi olan yere yazın lütfen belki faydanız olur

böyle yuva olmaz olsun. hadi bikere hamile kaldınız uyuşturucu bağımlısı olduğunu öğrendiğiniz zaman hamile olduğunuzu öğrenmişsiniz falan filan. peki ikinci çocuğu hangi akla hizmet yapıyorsunuz? adam uyuşturucu bağımlısı insaf vallahi ben anlamıyorum sizi.

X