mantık evliliği yapmak?

mantık evliliği ülkemizde bolca yok mu? herkes sevdiğiyle mi evlenebiliyor? keşke hem mantık hem sevgi olsa ama malesef olmuyor. çok duygusal bir insanım aşk ve sevgiyi çok severim. duygu olmadan kimsenin elini tutup öpmedim yapamadım. ama yaşadıklarımın sonucu olarak bu noktadayım. bazı evlenmemiş yaşı 50-60 insanlar vardır geçmişte birini sevmiştir ona kavuşamadığı için tek başına ömür geçirmiştir. o kişilerden olucam eğer mantık evliliği yapmazsam. beş buçuk senedir sorunlu bir ilişkideyim terapi alıyorum. kolay kolay kimseyi sevemeyen ve fazla ilişki deneyimi olmamış birisiyim hatta hiç olmadı bu sorunlu ilişki dışında flört denemelerim olmuştu yine o kişiyi unutabilmek için ama başarılı olamadım. şimdi bu kişi görücü usulü tanıştırıldığım iyi ailenin çalışkan çocuğu. tipi iyi değil bana çekici ve hoş gelmiyor ama severim diye düşünüyorum kendimi zorlayacağım yoksa da bir aşk uğruna psikolojisi çökmüş tek başına yaşlanan birisi olacağım. ağır şeyler yaşadım bunu değiştirmenin tek yolu başka bir yola girmek diye düşünüyorum. lütfen yorumlarda acımasız olmadan önce herkesin hayatında her şeyin yolunda gitmediğini düşünerek yorum yapın.

O zaman sevmediğin adamın koynunda yaşlan ne diyelim.
Tek başına mutlu olmayı bilmeyen insan başkasını da mutlu etmeyi bilmez.
Evlilikteki temel amaç karşılıklı muhabbetin iyi olduğu iki kişinin hayatı paylaşması değil mi? Sen o adamın kirli donuma, çorabına, yemek yediği tabağa dokunacaksın. Hastalandığında bakacaksın. Bunların hiç biri sevgi olmadan tahammül edilebilir şeyler değil. Sen sordun biz söyledik.
Ama sen kendince cevaplamışsın. O yüzden bize laf düşmez.

sevdiğine kavuşamayıp mantık evliliği yapan var mı? evlenince sevilir diyorlar ne düşünüyorsunuz tecrübesi olanlar? cinsel çekim evlilikte ne kadar önemli? tecrübesi olanlar fikir verebilir misiniz

not: iki kişi sevdim ikiside normal değildi demekki ben yanlış insanları seviyorum, severek evlensem sağlıklı olmaz yanlış insanları seviyorum
İki ilişkin kötü sonlandı diye yanlış insanları seviyorum dememelisin. Bu kadar umutsuzluğa gerek yok. Belkide üçüncü kişi sevebileceğin doğru kişi olacak. 30 yaş mantık evliliği yapayım kurtulayım yaşı değil. Yeniden sevebilirsin daha gençsin.

mantık evliliği ülkemizde bolca yok mu? herkes sevdiğiyle mi evlenebiliyor? keşke hem mantık hem sevgi olsa ama malesef olmuyor. çok duygusal bir insanım aşk ve sevgiyi çok severim. duygu olmadan kimsenin elini tutup öpmedim yapamadım. ama yaşadıklarımın sonucu olarak bu noktadayım. bazı evlenmemiş yaşı 50-60 insanlar vardır geçmişte birini sevmiştir ona kavuşamadığı için tek başına ömür geçirmiştir. o kişilerden olucam eğer mantık evliliği yapmazsam. beş buçuk senedir sorunlu bir ilişkideyim terapi alıyorum. kolay kolay kimseyi sevemeyen ve fazla ilişki deneyimi olmamış birisiyim hatta hiç olmadı bu sorunlu ilişki dışında flört denemelerim olmuştu yine o kişiyi unutabilmek için ama başarılı olamadım. şimdi bu kişi görücü usulü tanıştırıldığım iyi ailenin çalışkan çocuğu. tipi iyi değil bana çekici ve hoş gelmiyor ama severim diye düşünüyorum kendimi zorlayacağım yoksa da bir aşk uğruna psikolojisi çökmüş tek başına yaşlanan birisi olacağım. ağır şeyler yaşadım bunu değiştirmenin tek yolu başka bir yola girmek diye düşünüyorum. lütfen yorumlarda acımasız olmadan önce herkesin hayatında her şeyin yolunda gitmediğini düşünerek yorum yapın.
Sevmeyerek evlenenler genelde küçük yaşta kızlar, oğlanlar oluyor. Yetişkin olup mantık evliliği yapan insanlarsa karşı tarafın maddi gücü, makamı vs için bu evliliği yapıyor. Yani bu tarz evliliklerde kimse evlendiği kişiyle mutlu olmuyor, ya zoraki mutlu olmaya çalışıyor ya da parayla çok güzel, mutlu bir ilişkisi oluyor.

Neden boyle dusundugunuzu terapi esliginde cozmeniz lazim çünkü dusunce tarziniz yanlis bir kere
Bu kisi olmazsa kimse olmaz gibi dusunmussunuz
Ben 36 37 yasindayim sizin gibi sayilirim oyle cok uzun sureli iliskilerim olmadi, gorustuklerimle de olmadigini anladigimda uzatmiyorum
Sevgi isteyen biri mantikla hareket etmemeli ileride de esimle.mantik evliligi yaptim ama sevemiyorum ona dokunmak istemiyorum tarzi konular acmaniz kacinilmaz
Ben yaklasik 11 senedir yalniz yasiyorum, iş hayatım sorunlu, evden de komsu ve ev sahibi teroru yuzunden ciktim tek basina tasindim. Hayatta ne cok zorluk yaşadığımı bi Allah bilir. Yine de karsima cikan mantigima uyan kisiye evet demem çünkü hissetmem lazim. Evlilik ev arkadasligi gibi degil, ben annemin yaninda bile giyinemem ki koca en ciplak halimizi gorecek. Bu sekilde kendinize olan sayginizi da kaybedersiniz.
Tek care bu kisi gibi düşünmek yerine ben ne istiyorum ve bu kisi ne kadarını karşılıyor diye düşünmek daha saglikli olur. Ha fiziksel olarak yakışıklı olmayabilir bu belki tolere edilebilir ama o insanla ortak bir paydada bulusamayacaksaniz evlenmis olmak icin evlenmenin bir anlami yok.
Sorulariniz kendinizi onaylatmak ve kandirmak icin bence ama once kendinize durust olmanizi tavsiye edebilirim.

Ne alaka okuduğunuzu anlamıyor musunuz alıntı yaptığınız ben dahil herkes demiş ki size mantık nerede ? Standart düz biriyle hiçbir kriteriniz yoksa tek kriteriniz çalışkan iyi biri olmasıysa gidip kankanızla da evlenebilirsiniz bari aştan sevgiden sexten geçtiniz bunlardan geçtiğinize değecek zengin birini bulun da en kötü ihtimalde mutsuz ve fakir olacağınıza mutsuz ve zengin olun üstü kapalı yazdık anlamdınız açık açık gözünüze sokayım bari belki anlarsınız. Bu arada olayı dramatikleştirmeye gerek yok evlilik için kimin ne motivasyonu olduğu beni ilgilendirmez isteyen aşk evliliği yapar isteyen mantık banane gece adamın koynuna ben girmicem siz girceksiniz bu yüzden olayı iyice türk filmine çevirmeyin mantık evliliği yapmak istiyorum bitti gitti inş gerçekten mantıklı bir evlilik yaparsınız

Zorla güzellik olmaz bilmiyormusun?Sen kendinde sağlıklı düşünemiyorsun şu an.Evleneyimde yalniz kalmayım diye kafaya koymuşsun.Evlenincede hiç mutlu değilim diye konu açacakmışsın gibime geliyor böyle devam edersen.🫤
Evlilikte mantıkda sevgide önemli ikiside olmalı.Biri olsun biri olmasın diye birşey yok.Mantik evliligi yapip mutlu olanda vardır illaki ama sen olucakmisin?garanti değil ki bu işler ayrilanlarda çok bu yüzden.

Canım sen terapi sürecini bir bitir . Ondan sonra bu saçma fikirlerinden esame kalmaz . Şuan toksik ilişkinin ve tatmin olmamış aç kalmış gudulerinin tesiri altında konuşuyorsun . Bir kendine gel bir seni iyi hissettirecek kadın gibi hissettirecek flört edin bak bakalım bu fikirlerin f si kalır mi. Ama önce terapi terapi terapi . Emdr tavsiye ediyorum bu sitede 1500 kere yazdım hep yazicam herkes emdr yaptırmalı .

Onu da düşünerek yorum yaptık zaten.evlenmek şart değil diyoruz işte.siz son zamanlarda çok karamsar bir ruh haline girmişsiniz.ama bu dediklerimizi yalancı çıkartmıyor ki.evet ideal bir ilişki bulmak dünyanın en zor şeyi.biz de aynı hayattayız, biz de biliyoruz bunları.ama yoksa da yok yani.yapacak birşey yok.olsa biz de yapalım.

Bende sevdiğimden ayrıldım.
Başka birini severken hayatına baska birisini alman karşındaki insana ayıp olur.Yarabandi olur.
Öncelikle evde kalicam korkusundan çık.1 sene sonra yeniden aşık olacaksin belki.
Ayrıca tabiki her kişi aşık olup evlenmiyor.Fikirleri önemi olur.Ailesine kültürüne bakarsın.Fizigine karakterine.

Gerçekten 30 yaşında mısın
Düzeltme: 21 bile sanmışlar hbabsjsjs evet 30 Muş.
Sevebileceğin biriyle sevgili olup denemeden evlenme.

Aşk evliliği ayrı sevgi evliliği ayrı. Seversin ama aşık olmazsın. Aşk azalır biter, ama sevgi devam eder. Mantık ilişkisi ile başlar seversin. Ama mantıklı olur sevmesin o olmaz işte, evlenmek için evlenilmez... İnsanlar severse katlanır. Düşün adam çorabını ta odanın içinde çıkaracak. Kokuyor çorap, sevmediğin birinin o çorabı gözüne batar. Sevsen de batar, ama alır mısın vs şeklinde konuşursun 😁 (eşim düzenli ondan bahsetmedim)

Ben hayatımda çok mutsuz olduğum bir noktadaydım, ne zaman kendimi toparladım o zaman tüm dengem hayatım kendine geldi. Eşimle de o zaman tanıştım. Sizin dediğiniz mantığa göre mutsuz olduğum dönemde mantıklı bi şekilde biriyle evlensem, hatta belki şu an sevdiğim eşimle o zaman tanışsam bile mutsuz ve istemediğim bi evlilik yapacaktım, çünkü içim mutsuzdu. Mutluluk insanlardan bağımsızdır. Evlenince sihirli değnek değmeyecek. Bence terapiniz bitmeden bu tarz büyük kararlar almayın, yine de siz bilirsiniz.

Mantık evliliği derken ne demek istediniz?Hayatınızda biri varda hoşlanamadınız mı?

Karsinizdaki adam aklinizda hala baska birinin gezdigini biliyor mu? Bence terapiniz bitmeden baskasinin hayatina girmeyin. Siz daha iylesmemissiniz. Simdi acimasizsiniz felan diyorsun ya. Asil acimasizlik baskalarinin hayatini kendi bencilliginle etkilemek.ha karsidaki insan da mantik evliligi yapmak istiyor hisler önemli degil buyursun. Ama sen hem duygusal olup hem cekici bulmadigin biri ile sirf bir kac kritere uyuyor diye mutlu olmayacaksin. Aha da yaziyorum burda. Bir kac kötü tecrüben oldu diye bu kadar karamsar olmanin hic bir anlami yok

O adama yazık değil mi haberi var mı sevilmeden evlendiğinde dair . Bı bekleyin henüz 30 yaşındasınız, terapiye devam edin sonrasına bakarsınız

Kendini gelistir,o zaman doğru insanları seversin...Millet çatır çutur sevisip ,aşık olup evlenince soğuyor ,bu yuzden bence mantık evliliği çok mantıksız

Mantık tek başına yeterli değil. Sevgi de tek başına yeterli değil. Ama mantıklı bir aday gözüne de hitap ediyorsa (Kıvanç olması şart değil. Eli yüzü düzgün, temiz, hoşsohbet) ona şans verip ilişkiye başlayabilirsin.

O zaman sevmediğin adamın koynunda yaşlan ne diyelim.
Tek başına mutlu olmayı bilmeyen insan başkasını da mutlu etmeyi bilmez.
Evlilikteki temel amaç karşılıklı muhabbetin iyi olduğu iki kişinin hayatı paylaşması değil mi? Sen o adamın kirli donuma, çorabına, yemek yediği tabağa dokunacaksın. Hastalandığında bakacaksın. Bunların hiç biri sevgi olmadan tahammül edilebilir şeyler değil. Sen sordun biz söyledik.
Ama sen kendince cevaplamışsın. O yüzden bize laf düşmez.

İki ilişkin kötü sonlandı diye yanlış insanları seviyorum dememelisin. Bu kadar umutsuzluğa gerek yok. Belkide üçüncü kişi sevebileceğin doğru kişi olacak. 30 yaş mantık evliliği yapayım kurtulayım yaşı değil. Yeniden sevebilirsin daha gençsin.

Sevmeyerek evlenenler genelde küçük yaşta kızlar, oğlanlar oluyor. Yetişkin olup mantık evliliği yapan insanlarsa karşı tarafın maddi gücü, makamı vs için bu evliliği yapıyor. Yani bu tarz evliliklerde kimse evlendiği kişiyle mutlu olmuyor, ya zoraki mutlu olmaya çalışıyor ya da parayla çok güzel, mutlu bir ilişkisi oluyor.

Neden boyle dusundugunuzu terapi esliginde cozmeniz lazim çünkü dusunce tarziniz yanlis bir kere
Ben 36 37 yasindayim sizin gibi sayilirim oyle cok uzun sureli iliskilerim olmadi, gorustuklerimle de olmadigini anladigimda uzatmiyorum
Sevgi isteyen biri mantikla hareket etmemeli ileride de esimle.mantik evliligi yaptim ama sevemiyorum ona dokunmak istemiyorum tarzi konular acmaniz kacinilmaz
Ben yaklasik 11 senedir yalniz yasiyorum, iş hayatım sorunlu, evden de komsu ve ev sahibi teroru yuzunden ciktim tek basina tasindim. Hayatta ne cok zorluk yaşadığımı bi Allah bilir. Yine de karsima cikan mantigima uyan kisiye evet demem çünkü hissetmem lazim. Evlilik ev arkadasligi gibi degil, ben annemin yaninda bile giyinemem ki koca en ciplak halimizi gorecek. Bu sekilde kendinize olan sayginizi da kaybedersiniz.
Tek care bu kisi gibi düşünmek yerine ben ne istiyorum ve bu kisi ne kadarını karşılıyor diye düşünmek daha saglikli olur. Ha fiziksel olarak yakışıklı olmayabilir bu belki tolere edilebilir ama o insanla ortak bir paydada bulusamayacaksaniz evlenmis olmak icin evlenmenin bir anlami yok.
Sorulariniz kendinizi onaylatmak ve kandirmak icin bence ama once kendinize durust olmanizi tavsiye edebilirim.

Ne alaka okuduğunuzu anlamıyor musunuz alıntı yaptığınız ben dahil herkes demiş ki size mantık nerede ? Standart düz biriyle hiçbir kriteriniz yoksa tek kriteriniz çalışkan iyi biri olmasıysa gidip kankanızla da evlenebilirsiniz bari aştan sevgiden sexten geçtiniz bunlardan geçtiğinize değecek zengin birini bulun da en kötü ihtimalde mutsuz ve fakir olacağınıza mutsuz ve zengin olun üstü kapalı yazdık anlamdınız açık açık gözünüze sokayım bari belki anlarsınız. Bu arada olayı dramatikleştirmeye gerek yok evlilik için kimin ne motivasyonu olduğu beni ilgilendirmez isteyen aşk evliliği yapar isteyen mantık banane gece adamın koynuna ben girmicem siz girceksiniz bu yüzden olayı iyice türk filmine çevirmeyin mantık evliliği yapmak istiyorum bitti gitti inş gerçekten mantıklı bir evlilik yaparsınız
sorumu değiştirmek istiyorum. bu bahsettiğim görücü usülü tanıştırıldığım kişiyi nasıl sevebilirim? severek evlenmiş olurum böylece

sorumu değiştirmek istiyorum. bu bahsettiğim görücü usülü tanıştırıldığım kişiyi nasıl sevebilirim? severek evlenmiş olurum böylece
Toplu alinti yapinca daha iyi cevaplar gelmez bu bizi cok sallamadiginiz ve konuyu da bosa actiginiz anlami tasir benim gözümde

Cevapsa sevemezsiniz
Sevgi icten gelir zorla olmaz vakit gecirdikce bag kurarsınız o sevgi de kendiliginden gelisir. Mantikla düşünülerek duygu besleyemezsiniz.
Psikologunuzla.bu durum uzerine konussaniz daha net karar verirsiniz diye düşünüyorum

Burda bir soru sahibi vardı sizin planladığınızı yapmıştı ve mutsuzdu. Boşanmak istiyordu. Bu kadar duygusal biriyseniz adama dokunamazsınız. Adam size sırnaşmak istiycek, siz istemiyceksiniz kavga gürültü. Evlilik asla mükemmel gitmiyor. Eskiler alttan alıyordu şuanda insanlar alttan almıyor. Ki bence de almamalı. Sevgi olmazsa, cinsel çekim olmazsa o evlilik yürümez. Katlanamazsın adama. Ama sonuçta kafanıza koyduysanız başka çaresi yok. Yaşayığ göreceksiniz.

O begenmedigin adam da sacma sapan biri cikarsa cok gülerdim ben. 😀 Mantik evliliginde bile kimse kimsenin mutluluguna garanti olamaz.
Hem tipini begenmedigin hem de seni mutsuz eden adamin donlarini aglayarak yikayabilirsin bir ihtimal.

Konu sahibi hayata karşı çok öfke dolmuş.bende de çok sık oluyor.siz ne durumdasınız? Nasıl başa çıkıyorsunuz?

Konu sahibi hayata karşı çok öfke dolmuş.bende de çok sık oluyor.siz ne durumdasınız? Nasıl başa çıkıyorsunuz?
Evet öfkeli
Ben iyiyim hayati seviyorum o yuzden de basa cikmasi daha kolay oluyor
Hayat bu hersey gelebilir başımıza
Ne olursa olsun vazgecmemek, pes etmemek lazim. Hayat cok güzel, nefes almak bile kiymetli ben hastaliklar da atlattim ölümden döndüm o sebeple hayatin degerini biliyorum.
Özel iliski konusunda da doğru insan elbet kisinin karsisina cikar ama simdi ama 10 sene sonra. Nasip kismet bu isler. Konu sahibesi evlenmek istiyor sevmiyor ama zorluyor. Zorla sevgi olmaz. Yalnizlikla da barisik olmak lazim. Ne yani ben evlenmesem ölsem nolacak! Illa kocaya bagimli olmaya gerek yok ölüm de yaşam da Allahtan. Vade dolduysa yapacak bir sey yok. Dolayisiyla onemli olan her ani guzel yasamak, iyi hissetmek. Elimizden geldigince tabii. Hic bir sey mukemmel degil bunu da kabul etmek lazim

6 aydır görüşmemiştik 1 gün önce geldi sarıldı vs hayatımı mahvetti sevmiyorsa niye geliyor. bu kişiyi zaten unutmak zorundayım psikolojimi bozdu kendine bağımlı hale getirdi. bes sene oldu terapi almama rağmen unutamadım tek çare evlenmek

Bu sekilde o kisiyle evlenmek ona haksizlik bir insani baskasiyla evlenerek unutamiyorsunuz. Üstelik su andaki kisiyi cekici bulmuyorsunuz. Siz hala o kisiyle bulusuyorsunuz. Iyilesmeye niyetiniz olsa bütün yollari kapatirdiniz. Gercek bu. Bari baskasini yakmayin

Bu sekilde o kisiyle evlenmek ona haksizlik bir insani baskasiyla evlenerek unutamiyorsunuz. Üstelik su andaki kisiyi cekici bulmuyorsunuz. Siz hala o kisiyle bulusuyorsunuz. Iyilesmeye niyetiniz olsa bütün yollari kapatirdiniz. Gercek bu. Bari baskasini yakmayin
evleneceğim kişiyi kullanayım demiyorumki o kişiyi sevmek istiyorum. diğeriylede konuşmak için buluştuk yoksa bir daha buluşmayacağız 6 aydır görüşmedik

Bu nasıl bir hayal gücü😂😂😂Hayal gibi de değil sanki etrafınızda buna benzer biri var yengeç
13 yıllık KK kullanicisi olmak...böyle çok adam var.
Bir de kadını bol işlerde calistim genelde, oda arkadaşlarımdan falan tanık olduğum benzer hanzolar var. Bir yakın arkadaşımın kocası ise en büyük ilhamım. Sifon cekmiyorsun diye kızan karısına "sen de çok çekiyorsun, şu faturasini sen öde" diyen biri

X