Ne yapmalııı...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ayrıca Ayşe ne tavizi veriyor insanlara? Bu da çirkin bir itham. Madem bu şekilde düşünüyor Ahmet Bey neden böyle biriyle nisanlaniyor?Sanki evlenip, işten çıkartarak kötü yoldan kurtaracak Ayse'yi. Öyle bir havalar.
İbrahim Tatlıses’in yıldız tilbe olayı vardı o geldi aklıma 🤣 seni p***enklerin elinden aldım diye sjjdjskksks aşırı kötü zaten ya Ahmet elinde bir benimle evlenme tabelasıyla geziyor , umarım Ayşe görür evlenmeden önce

Ayşe akıllı. Ayşe kv-kp ile yakın yaşamak istemeyerek en mantıklı düşünceye sahip insan. Ayşe gibileri koruyun.
Şey aslında ben kendimi de baz alıyorum kp kv yakın yaşayan biri olarak.. çevremde de çok örnekleri var çok iyi olan da hiç anlaşamayan da... Birbirinin aile hayatına karışmayan insanlar etlisine sutlusune gelmesine gitmesine ..en fazla ne olabilir ki diyorum ... Karşılıklı anlayış ifade önemli bence bu noktada.direkt kv kp ayni binada net bi sekilde gözü kapalı istememekte yanlis geliyor bana.

Merhabalar evet biraz zor bir durum ama şöyle soyleyim aysenin eğer mesleği değilse çalıştığı iş yani öylesine cslisiyorsa başka yerde de uygun olan bir yerde de çalışabilir bence buna onu ikna edebilirsiniz diğer bir konu Ayşe haklı kimse kaynanası ile yakın olmak istemez bence siz Ahmetle konuşun onu ikna edin iş konusunda da Ayşe'yi ikna etmeye calisin
Eğitimci normalde . Şuan mesleğini yapmıyor . Tşk ederim yorum için

Merhabalar. Kuzenim Ahmet 35 yaşında 1 evlilik yaptı. 1 buçuk yıldır nişanlısı Ayşe ile beraber. Ayşe hiç evlenmemiş 27 yaşında. (İsimler gerçek değil.)

Ahmet seçimlerini genellikle hem mantıksal hem duygusal olarak eksilerini artılarını tartar biçer o şekilde yapar. Hatasız değildir elbet.
Ayşe seçimlerinde genellikle duygusal hareket eder. Ve çoğu zaman mantık aramayı saçma gereksiz bulur.

Ahmet ve Ayşe nin artık evlenmemesi için bir sebep yoktur. Ahmet in evlenme teklifini kabul eder Ayşe. Herşey çok güzel ilerliyor 18 yaşındaki iki gencin heyecanını taşıyor gibiler. Ahmet düğün tarihi almak için Ayşe yi sıkıştırmaya başlıyor. Bir cümleyi değiştire değiştire en yumuşak kelimelerle (aslında artık Ahmet Ayşe'nin düğün konusu açıldığında gecistirmelerinden sıkılmıştır.) Milyon şekilde açıklıyor anlatıyor Ayşe ye. .. Psikologlar, terapiler her türlü desteği de almıştır konuya dair çift...

Ahmet in Ayşe den iki ricası vardır ve bahsi geçen konularda uzlaşamıyorlar.

1. Çalıştığı iş yerinde istifasını vermesini istiyor. Sebebi yaklaşık 50 kişilik çalışanın olduğu yerde herkesin çok rahat davrandığı hareket ettiği , fazla laçka muhabbetin yapılabildiği , Ayşe'nin de bu tavizi o ortamda o insanlara verdiğini Ayşe kabul etmiyor abartiyorsun Ahmet O benim abim gibi, diğeri kardeşim gibi . Ayşe sen iyi niyetlisin, o insanların konuşmaları senin hakkında konuşmuyor olsalar da her geldiğimde duyduklarım benim midemi bulandırıyor diyor. Sen burda insanlara karşı kaskatı dursan burası yine olmaz diyor. Ayşe de söylediklerinde nettir. Ben kendimi biliyorum paramı kazanıyorum ekmeğimi yiyorum işten ayrılmayacağım.

2. Ayşe diyor şuan babamın bize kapısını açtığı bize ait olan bir daire var fakat ben o beldede yaşamayı istemediğim için evlendigimizde ev kiralayacagiz. Orada yaşayacağız. Üç yıl beş yıl yada on yıl zaman ne gösterir bilmiyorum bu süre zarfı içinde bir belde var orada kardeşim babam ve ben hep bir ev yapma hayali kurduk . Arsamizi aldık. İlk fırsatta orada o arsaya herkes kendi dairesini yaptıracak . Ve biz kiraladığımız evden ayrılıp orada yaşayacağız . Gün gelir olur ya büyük bir saygısızlık olur , incitici birşey olur gönül kırmadan farklı yerde yaşayacagimizi söyler uzaklasiriz.
Ayşe bu cevabında da nettir. Ailenle alakalı değil ben kayınvalideme kayınpederime o denli yakın yaşamam. bunu benden isteme Ahmet. Ben kirada olsa ayrı yaşamak istiyorum der.

En temiz şekilde anlatmaya çalıştım. Ahmet ve ailesi Ahmet'in düşüncelerini savunuyor , Ayşe nin ailesi Ayşe'nin düşüncelerini savunuyor. Aileler inanılmaz çok gerildi. Ayşe ve Ahmet te öyle... Düşünün ki dertleriyle dertlendim... Ve sizinle paylaştım ... Elimden gelen birşey olsun istiyorum ...

Ahmet in babası annesi Ahmet için bir kere evlendi ve ayrıldı şimdi bir buçuk senedir nişanlı ve biz Ayşe'yi çoktan aile hayatımıza aldik çok emek verdik... Diyorlar ve iki tarafta net... İki tarafta kafayı yeme noktasında..

Herşey tamam olacağına varır da ben Ahmet yada Ayşe için ne yapabilirim...
İsleeine karismayabilirsiniz mesela…

Evlenmeyi dusunen 2 insan karar versin, aileler ve siz ne karisiyorsunuz koca koca insanlarin isine.

Ayrica ahmet tabi ki haksiz, ne munasebet

Ayşe benim yanımda hep çok rahat ettiğini , sohbetimin sardigini, birşeyleri benimle karşılıklı tartışmayı sevdiğini söyler . Ahmet zaten çok yakınım. İyilesmesi gereken birşeyler olduğunu dusunuyorum fakat bununla ilgili nasıl bı destekte bulunabilirim bilmiyorum...Siz bu ilişkinin neresindesiniz derken.. Ahmet'in tarafından biri olarak değil tarafsız biri olarak o vasfı kendimde goruyorum... Onlarin artık önlerini görmek istediklerini bi karanlik içinde gibi olduklarını biliyorum ..

İyi olur Allah'tan, kötü olur kuldan demişler. Hiç karışmayın. Fazla yorum yapmayın. Bırakın 2 yetişkin insan, kendi kararlarını kendileri versinler.

Ayşe asla Ahmet’le evlenmesin bence en güzel çözüm. Ne ala dünya ya. Bugün işinden ayrıl der yarın çalışmayacaksın der. Herkes eşek kadar insan olmuş kimin nerde çalışacağına müdahale etme hakkı kimsede yok. Ne güzel işten çık, gel burda yaşa. Ayşe’nin kendi hayatı üstünde söz hakkı olabilecek mi mesela?

Kim kayınvalidesiyle altlı üstlü oturmak ister artık bu devirde. Olmuyor yani bir trilyon tane örneği var hala ısrarcılar bu konuda şaka gibi. Ayrıca Ahmet neden ayrılmış ilk eşinden merak konusu doğrusu.

Işini niye bıraksın kız .
Bu çok saçma .
27 yaşında genç bir kadın kocası istemiyor diye iş bırakmaz bırakmamalı en azından.
Dünya hali .
Bir kere boşanan Ahmet bey Ayşe'yi de bosayabilir gün gelir .
27 yaşında genç bir kadın hiç evlilik yapmamış .
35 yaşında adam boşanmış.
Zaten denk değiller .
Hiç evlenmeyen kişiler birbiriyle evlenmeli .
Deneyim açısından

Ayşe asla Ahmet’le evlenmesin bence en güzel çözüm. Ne ala dünya ya. Bugün işinden ayrıl der yarın çalışmayacaksın der. Herkes eşek kadar insan olmuş kimin nerde çalışacağına müdahale etme hakkı kimsede yok. Ne güzel işten çık, gel burda yaşa. Ayşe’nin kendi hayatı üstünde söz hakkı olabilecek mi mesela?

Kim kayınvalidesiyle altlı üstlü oturmak ister artık bu devirde. Olmuyor yani bir trilyon tane örneği var hala ısrarcılar bu konuda şaka gibi. Ayrıca Ahmet neden ayrılmış ilk eşinden merak konusu doğrusu.
Acaba neden 😅

İbrahim Tatlıses’in yıldız tilbe olayı vardı o geldi aklıma 🤣 seni p***enklerin elinden aldım diye sjjdjskksks aşırı kötü zaten ya Ahmet elinde bir benimle evlenme tabelasıyla geziyor , umarım Ayşe görür evlenmeden önce
Kesinlikle öyle.
İlk eşinden de ne tür sebeplerle ayrılmıştır böyle biri kim bilir.

önyargılı olabilirim ama benim için boşanmış erkek koca bir redflag kim bilir ne kusuru vardı. çevremde görüyorum çünkü kadınlar evliliklerini son noktada bitirir. kadın için böyle düşünmem ama adsm için düşünürüm. hele Ahmet yürüyen bir red flag. işi bırak ne demek ailemle yaşayalım ne demek. umarım Ayşe kız kardeşimiz hatasından döner.
Bana göre boşanmış adam, boşanmış kadın yada bekar hepsi aynı şeyi ifade ediyor...
Teşekkürler yorum için..

Çalıştığı iş yerinde istifasını vermesini istiyor.

Ben kendimi biliyorum paramı kazanıyorum ekmeğimi yiyorum işten ayrılmayacağım.
Ayşe haklı, Ahmet istiyor diye işinden istifa etmesin.
Arsamizi aldık. İlk fırsatta orada o arsaya herkes kendi dairesini yaptıracak . Ve biz kiraladığımız evden ayrılıp orada yaşayacağız . Gün gelir olur ya büyük bir saygısızlık olur , incitici birşey olur gönül kırmadan farklı yerde yaşayacagimizi söyler uzaklasiriz.
Ayşe bu cevabında da nettir. Ailenle alakalı değil ben kayınvalideme kayınpederime o denli yakın yaşamam. bunu benden isteme Ahmet. Ben kirada olsa ayrı yaşamak istiyorum der.
Hani duygusal yaklaşıp mantık aramayan Ayşe’ydi? Ayşe gayet mantıklı bir kadın, arsa alan Ahmet oraya bir ev yapınca asla başka bir yerde yaşamayı kabul etmez, Ahmet sizin kuzeniniz de olsa bir erkek ve bazı erkekler buna belki Ahmet bile dahil, kadını işten çıkarıp ailesiyle aynı yerde yaşamaya ikna edene kadar her şey sanki kadının istediği gibi olacakmış gibi davranır ama dediklerini yaptırınca verdikleri tüm sözleri unuturlar.

Şey aslında ben kendimi de baz alıyorum kp kv yakın yaşayan biri olarak.. çevremde de çok örnekleri var çok iyi olan da hiç anlaşamayan da... Birbirinin aile hayatına karışmayan insanlar etlisine sutlusune gelmesine gitmesine ..en fazla ne olabilir ki diyorum ... Karşılıklı anlayış ifade önemli bence bu noktada.direkt kv kp ayni binada net bi sekilde gözü kapalı istememekte yanlis geliyor bana.
gözü kapalı istememesinn milyon tane sebebi var ki çoğunu konuda siz yazmışsınız. Kızın işine kadar karışılıyor daha nişanlılık döneminde aileler bu tartışmanın içinde. Nişanlıyken böyle olan aile evlenince nasıl olur kim bilir. İnsallah kabul etmez bielikte oturmayı.

Bana göre boşanmış adam, boşanmış kadın yada bekar hepsi aynı şeyi ifade ediyor...
Teşekkürler yorum için..
yazdıklarınızdan kuzeninizin ne kadar toksik biri olduğu anlaşılıyor malesef. siz araya girmeyin. olay boşanmış olması değil aslında

Sen Ahmetsin veya ayşenin görümcesi falansın bence. Ahmetin kuzeniyim deme boşuna hiç inandırıcı değil 🙃 şurda karşı cins kuzeninin ilişki ayrıntılarını bu kadar bilen ve en önemlisi bu kadar dert eden kaç tane kadın vardır?

Ne kadar da yanlı bir bakış açısı.

Ayrica Ayse gayet mantıklı bir kadın.
Orada bile kendisini yermeye çalışıyorsunuz bilmem farkında mısınız? Aahemt mantıklı Ayşe duygusal diye.
Sen taviz veriyorsun iş yerinde işten çık, gel tüm ailemle beraber yasa tekliflerine duygusal olduğu için mi karşı çıkıyor?
Gayet aklı başında maşallah.
Kuzene tabi olmamış, olmaz da umarım.

Sen Ahmetsin veya ayşenin görümcesi falansın bence. Ahmetin kuzeniyim deme boşuna hiç inandırıcı değil 🙃 şurda karşı cins kuzeninin ilişki ayrıntılarını bu kadar bilen ve en önemlisi bu kadar dert eden kaç tane kadın vardır?
Bende görümce kokusu aldım bir miktar. 🤣

Ayrıca Ayşe ne tavizi veriyor insanlara? Bu da çirkin bir itham. Madem bu şekilde düşünüyor Ahmet Bey neden böyle biriyle nisanlaniyor?Sanki evlenip, işten çıkartarak kötü yoldan kurtaracak Ayse'yi. Öyle bir havalar.
Şöyle ki örneğin Ahmet sorumlu müdür Ayşe'nin iş bilgisayarinin ekranina bakarken elini Ayşe nin omzuna atıp uzun uzun ekrana bakmasindan rahatsiz oluyor . (Elinin uzun uzun omzunda kalması durumundan) .. Sadece sorumlu müdür değil genel olarak o şekilde olduklarını söylüyordu . Ayşe de inkar etmiyordu. Onlar benim abim , kardeşim gibi insanlar diyordu...

Şöyle ki örneğin Ahmet sorumlu müdür Ayşe'nin iş bilgisayarinin ekranina bakarken elini Ayşe nin omzuna atıp uzun uzun ekrana bakmasindan rahatsiz oluyor . (Elinin uzun uzun omzunda kalması durumundan) .. Sadece sorumlu müdür değil genel olarak o şekilde olduklarını söylüyordu . Ayşe de inkar etmiyordu. Onlar benim abim , kardeşim gibi insanlar diyordu...
Bundan rahatsiz olunmasi gerekiyorsa ayse olur. Ahmet bundan rahatsizsa, ayseyle ya da ayse gibi dusunen biriyle evlenmez.

Hem ayrani dokulmesin pasamin hem de rahati bozulmasin, olduuuu. Altindan heralde, kacirilmayacak bir firsat mi saniyor kendini?

Siz Ayse'yle ilgli neden bu kadar şey biliyorsunuz? Çok rahatsız edici onun açısından. Bütün aile oturup Ayşe'nin iş arkadaşlarıyla iletişimini mi konuşuyorsunuz? Kuzen değilsiniz hadi itiraf edin. 🙃

Ahmet Ayse'nin ikili ilişkilerinden hoşlanmıyorsa baştan evlilik yoluna girmeseydi. Evlenme teklifi ederken aklı neredeydi? Evlilik lafını duyunca ben söylerim Ayşe dinler diye düşünmüş olmalı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X