Ne yapmalııı...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ahmet kendini ne sanıyor 35 yaşında boşanmış 27 yaşında hiç evlilik yapmamış gencecik kızı bulmuş birde yok işten çık kimseyle samimi olma yok ailemle yaşarız oldu başkaa Ayşe haklı bir tek böyle bir adamla evlenme kararında haksız.

Merhabalar. Kuzenim Ahmet 35 yaşında 1 evlilik yaptı. 1 buçuk yıldır nişanlısı Ayşe ile beraber. Ayşe hiç evlenmemiş 27 yaşında. (İsimler gerçek değil.)

Ahmet seçimlerini genellikle hem mantıksal hem duygusal olarak eksilerini artılarını tartar biçer o şekilde yapar. Hatasız değildir elbet.
Ayşe seçimlerinde genellikle duygusal hareket eder. Ve çoğu zaman mantık aramayı saçma gereksiz bulur.

Ahmet ve Ayşe nin artık evlenmemesi için bir sebep yoktur. Ahmet in evlenme teklifini kabul eder Ayşe. Herşey çok güzel ilerliyor 18 yaşındaki iki gencin heyecanını taşıyor gibiler. Ahmet düğün tarihi almak için Ayşe yi sıkıştırmaya başlıyor. Bir cümleyi değiştire değiştire en yumuşak kelimelerle (aslında artık Ahmet Ayşe'nin düğün konusu açıldığında gecistirmelerinden sıkılmıştır.) Milyon şekilde açıklıyor anlatıyor Ayşe ye. .. Psikologlar, terapiler her türlü desteği de almıştır konuya dair çift...

Ahmet in Ayşe den iki ricası vardır ve bahsi geçen konularda uzlaşamıyorlar.

1. Çalıştığı iş yerinde istifasını vermesini istiyor. Sebebi yaklaşık 50 kişilik çalışanın olduğu yerde herkesin çok rahat davrandığı hareket ettiği , fazla laçka muhabbetin yapılabildiği , Ayşe'nin de bu tavizi o ortamda o insanlara verdiğini Ayşe kabul etmiyor abartiyorsun Ahmet O benim abim gibi, diğeri kardeşim gibi . Ayşe sen iyi niyetlisin, o insanların konuşmaları senin hakkında konuşmuyor olsalar da her geldiğimde duyduklarım benim midemi bulandırıyor diyor. Sen burda insanlara karşı kaskatı dursan burası yine olmaz diyor. Ayşe de söylediklerinde nettir. Ben kendimi biliyorum paramı kazanıyorum ekmeğimi yiyorum işten ayrılmayacağım.

2. Ayşe diyor şuan babamın bize kapısını açtığı bize ait olan bir daire var fakat ben o beldede yaşamayı istemediğim için evlendigimizde ev kiralayacagiz. Orada yaşayacağız. Üç yıl beş yıl yada on yıl zaman ne gösterir bilmiyorum bu süre zarfı içinde bir belde var orada kardeşim babam ve ben hep bir ev yapma hayali kurduk . Arsamizi aldık. İlk fırsatta orada o arsaya herkes kendi dairesini yaptıracak . Ve biz kiraladığımız evden ayrılıp orada yaşayacağız . Gün gelir olur ya büyük bir saygısızlık olur , incitici birşey olur gönül kırmadan farklı yerde yaşayacagimizi söyler uzaklasiriz.
Ayşe bu cevabında da nettir. Ailenle alakalı değil ben kayınvalideme kayınpederime o denli yakın yaşamam. bunu benden isteme Ahmet. Ben kirada olsa ayrı yaşamak istiyorum der.

En temiz şekilde anlatmaya çalıştım. Ahmet ve ailesi Ahmet'in düşüncelerini savunuyor , Ayşe nin ailesi Ayşe'nin düşüncelerini savunuyor. Aileler inanılmaz çok gerildi. Ayşe ve Ahmet te öyle... Düşünün ki dertleriyle dertlendim... Ve sizinle paylaştım ... Elimden gelen birşey olsun istiyorum ...

Ahmet in babası annesi Ahmet için bir kere evlendi ve ayrıldı şimdi bir buçuk senedir nişanlı ve biz Ayşe'yi çoktan aile hayatımıza aldik çok emek verdik... Diyorlar ve iki tarafta net... İki tarafta kafayı yeme noktasında..

Herşey tamam olacağına varır da ben Ahmet yada Ayşe için ne yapabilirim...
Ayşe haklı kiz çalışıyor ve yakın oturmak istememek de yine çok haklı olaylara mantıklı bakan Ahmet demişsiniz ama tam tersi mantikli olan gayette Ayşe
Siz Ayşe'yi destekleyip aileye bu kızın isteklerinin gayet makul olduğunu belirtebilirsiniz

Tabii ki Ayşe haklı ne münasebet sevdiği işini bıraksın ya da niye Ahmet’in ,onun kardeşinin ve babasının hayaline ortak olsun.
Ahmet kendi kurmuş hayalini kendi gerçekleştirsin tek.
Ayşe de ayrılsın çekmesin bunları.
İki ricası varmışmış sanki çok basit şeyler gibi istiyor bir de.
Siz de tarafsızsanız bu konuyu Ayşe’ye okutun madem başka tarafsız kadınların yorumlarını da görsün

Ahmet sadece küççücük iki şey isiyor. Tüm gününü geçireceği işi ve geri kalan zamanının tamamını geçireceği evi. Ne var ki bunda. Ayşe abartıyor yani. Kariyerine ve yaşayacağı yere karar vermese ne olacak ki. Kınıyorum Ayşe.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X