Ne yapmalııı...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen Ahmetsin veya ayşenin görümcesi falansın bence. Ahmetin kuzeniyim deme boşuna hiç inandırıcı değil 🙃 şurda karşı cins kuzeninin ilişki ayrıntılarını bu kadar bilen ve en önemlisi bu kadar dert eden kaç tane kadın vardır?
Aşk olsun sayın mirta :-) Çocukluğumun geçtiği mahallenin adı bile bizim memleketteki köyün adıydı. Herkes orda birbirinin peşine gelmiş memleketten göç etmiş öyle bagliymis herkes birbirine.Sadece bahsi geçen Ahmet değil tüm kuzenler iç içe büyüdük. Şimdi herkes farklı yerlerde . Ahmet ler yakınlar daha sık görüşüyoruz . Baya da anlattım . Sonraki aşamam şu olabilir fotoğraflarla bakın bu ben , bu olay mahalli 😁

Aşk olsun sayın mirta :-) Çocukluğumun geçtiği mahallenin adı bile bizim memleketteki köyün adıydı. Sadece bahsi geçen Ahmet değil tüm kuzenler iç içe büyüdük. Şimdi herkes farklı yerlerde . Ahmet ler yakınlar daha sık görüşüyoruz . Baya da anlattım . Sonraki aşamam şu olabilir fotoğraflarla bakın bu ben , bu olay mahalli 😁
valla ben de birçok karşı cins kuzenimle iç içe büyüdüm. Hala daha birçoğuyla yürüme mesafesi kadar yakınız. Ancak ben eşleri, sevgilileriyle ilişkilerini bilmem, kulağıma ara sıra gelen şeyler olur ilgilenmem. Söylediğiniz gibi kuzeniniz olsa bile milletin ilişkisini dilinize dolayıp dedikodu yapmayı acilen bırakmalısınız.

Ayrıca aile apartmanından ve kv ile yakın oturmaktan şikayet ettiğiniz mesajlarınız var biraz stalk yaptım. Kendiniz aynı durumdan şikayet ediyorken ayşeyi neden haksız buluyorsunuz?

Ne kadar da yanlı bir bakış açısı.

Ayrica Ayse gayet mantıklı bir kadın.
Orada bile kendisini yermeye çalışıyorsunuz bilmem farkında mısınız? Aahemt mantıklı Ayşe duygusal diye.
Sen taviz veriyorsun iş yerinde işten çık, gel tüm ailemle beraber yasa tekliflerine duygusal olduğu için mi karşı çıkıyor?
Gayet aklı başında maşallah.
Kuzene tabi olmamış, olmaz da umarım.
Genellikle diye belirttigimi saniyorum . Ayşe kendisi de söyler ben çoğu zaman duygusal , Ahmet mantikci biridir diye... Yada bilmiyorum onların anlatımıyla o şekilde mi inandirdim kendimi yada öyle gördüm ..

Tşk ediyorum yorum için..

Şöyle ki örneğin Ahmet sorumlu müdür Ayşe'nin iş bilgisayarinin ekranina bakarken elini Ayşe nin omzuna atıp uzun uzun ekrana bakmasindan rahatsiz oluyor . (Elinin uzun uzun omzunda kalması durumundan) .. Sadece sorumlu müdür değil genel olarak o şekilde olduklarını söylüyordu . Ayşe de inkar etmiyordu. Onlar benim abim , kardeşim gibi insanlar diyordu...
Peki siz bunları nereden biliyorsunuz? Ahmet eğer bunlardan size veya aileye bahsediyorsa zaten kim haklı diye düşünmeye ble gerek yok. Ya siz Ahmetsiniz ya da ailenin içinden birisi. Yoksa kimin umrunda olur kuzeninin ilşksi😂

Genellikle diye belirttigimi saniyorum . Ayşe kendisi de söyler ben çoğu zaman duygusal , Ahmet mantikci biridir diye... Yada bilmiyorum onların anlatımıyla o şekilde mi inandirdim kendimi yada öyle gördüm ..

Siz olayları tamamen Ahmet'in haklı olmasi açısından yorumladığıniz ve hiç objektif bakmadığınız için öyle sanmış olabilirsiniz doğru.

Siz Ayse'yle ilgli neden bu kadar şey biliyorsunuz? Çok rahatsız edici onun açısından. Bütün aile oturup Ayşe'nin iş arkadaşlarıyla iletişimini mi konuşuyorsunuz? Kuzen değilsiniz hadi itiraf edin. 🙃

Ahmet Ayse'nin ikili ilişkilerinden hoşlanmıyorsa baştan evlilik yoluna girmeseydi. Evlenme teklifi ederken aklı neredeydi? Evlilik lafını duyunca ben söylerim Ayşe dinler diye düşünmüş olmalı.
Ayşe de paylaşır benimle.Ahmet le daha sık karşılaştığımız için onunla muhabbetim daha fazla oluyor. Ayşe'ye yada Ahmet'e benim bı naber nasılsınız dememle anlatıyor kendileri. alaycı yaklaşımınıza anlam veremedim şuan . Ahmet in ailesiyle önceki evliligi ilgili de , Ayşe ile ilgili de en fazla yuzeysel konusmusuzdur. Hayırlısı demis gecmisizdir. + Hadi itiraf edin derken eğlence mi ariyorsunuz.

valla ben de birçok karşı cins kuzenimle iç içe büyüdüm. Hala daha birçoğuyla yürüme mesafesi kadar yakınız. Ancak ben eşleri, sevgilileriyle ilişkilerini bilmem, kulağıma ara sıra gelen şeyler olur ilgilenmem. Söylediğiniz gibi kuzeniniz olsa bile milletin ilişkisini dilinize dolayıp dedikodu yapmayı acilen bırakmalısınız.

Ayrıca aile apartmanından ve kv ile yakın oturmaktan şikayet ettiğiniz mesajlarınız var biraz stalk yaptım. Kendiniz aynı durumdan şikayet ediyorken ayşeyi neden haksız buluyorsunuz?
Sizin aile ilişkileriniz o şekilde demek ki . Yada tercihiniz . Bizim yakınlığımizda bizi ilgilendirir.

Pardon dedikodu ?

Diğer konu bambaşka . Ayrıca diğer konunuza baktım yorumlamalari popüler galiba..

Ben iş konusunda Ahmet in karışmaması gerektiği görüşündeyim . Yıllar sonra bahsettikleri gibi ev yapılırsa hayatından ödün vereceği birşey olmayacağı aksine artıları olacağı görüşündeyim.

Peki siz bunları nereden biliyorsunuz? Ahmet eğer bunlardan size veya aileye bahsediyorsa zaten kim haklı diye düşünmeye ble gerek yok. Ya siz Ahmetsiniz ya da ailenin içinden birisi. Yoksa kimin umrunda olur kuzeninin ilşksi😂
Arkadaşlar bu detayların çoğunu Ayşe de paylaşıyor benimle...

Ayşe de paylaşır benimle.Ahmet le daha sık karşılaştığımız için onunla muhabbetim daha fazla oluyor. Ayşe'ye yada Ahmet'e benim bı naber nasılsınız dememle anlatıyor kendileri. alaycı yaklaşımınıza anlam veremedim şuan . Ahmet in ailesiyle önceki evliligi ilgili de , Ayşe ile ilgili de en fazla yuzeysel konusmusuzdur. Hayırlısı demis gecmisizdir. + Hadi itiraf edin derken eğlence mi ariyorsunuz.
Ne eğlencesi arayacağım?
Kuzeninin ilişkisi hakkında bu kadar ayrıntı bilinmesi tuhaf geldiği için bizzat kendiniz ya da görümce olabileceğinizi düşündüm. Kendi yaşadığını başkası gibi anlatanlar oluyor çünkü burada. Onu da alaycı değil yumuşak bir diller sordum.

Ayşe, Ahmet benim erkeklere samimiyet noktasında taviz verdiğimi düşünüyor mu diyor? Bunları böyle anlatıyorlarsa size ilişki mahremiyeti de yok pek aralarında demek ki.

Ne eğlencesi arayacağım?
Kuzeninin ilişkisi hakkında bu kadar ayrıntı bilinmesi tuhaf geldiği için bizzat kendiniz ya da görümce olabileceğinizi düşündüm. Kendi yaşadığını başkası gibi anlatanlar oluyor çünkü burada. Onu da alaycı değil yumuşak bir diller sordum.

Ayşe, Ahmet benim erkeklere samimiyet noktasında taviz verdiğimi düşünüyor mu diyor? Bunları böyle anlatıyorlarsa size ilişki mahremiyeti de yok pek aralarında demek ki.

Ayşe Ahmet ve ben sigara içerken başbaşa kaldığımızda "Ahmet beni kızdırdı bugün sorumlu müdür elini omzumda tuttu diye Ayşe ben rahatsiz oluyorum biliyosun sende rahatsız olduğunu belli etsen adama adam bı daha yeltenmez bile diyor kocaman adam abi diyorum ben ona dedi.

Ahmette "ya adam sürekli karı kız muhabbeti yapıyor ben içeri giriyorum hiç aldırış etmiyor kimseden bunları konuşurken cekinmiyorda ben nasıl o adamın nişanlımın omzuna elini koymasindan rahatsız olmiyim " diyor

Evet benimle bu mahremiyeti paylaştılar.

Ahmet mantikci degilde, daha cok manipulatif gibi geldi. Ilk evliligi neden bitti?

Oy'um Ayşeden yana Ahmet hakimiyet kurup kendi istediklerini yaptırma peşinde. Zaten ne yaş, ne medeni durum, nede fikir olarak uymuyorlar. Ayşe arkasına bile bakmadan kaçıp kutulsun Ahmetten.

Benim ikisinin de haklı buldugum haksız bulduğum yönleri var. Ama Ahmet e dicem konu açtım oylar Ayşe den yana 😁 tşk ediyorum yorumlar için...

Ayşe, Ahmet'ten hayatında şu şöyleydi artık böyle olsun, bunu bunu değiştir gibi şeyler istemiyor. Ama Ahmet Ayşe'den işini bırakmasını talep ediyor. Yakın olmayı tercih etmeyeceği insanların yanında yaşamasını bir beldeye taşınmasını talep ediyor. Yapabileceğim bir şey var mı diye sormuşsunuz. Ayşe'nin kurtulmasına yardım edin. Planlar, talepler, ailelerin verdiği emek üzerinden Ayşe üstünde hak iddia etmesi hoş değil. Kaç Ayşe kaç.

Ayşe'nin kararları duygusal değil mantıklı.
Deli gibi sevsen de adamın ailesiyle aynı apartmana evlenmemesi, elindeki işi sevgilisi istiyor diye bırakmaması.
Aferin. Ahmet'i bırakırsa daha büyük aferin.

Merhabalar. Kuzenim Ahmet 35 yaşında 1 evlilik yaptı. 1 buçuk yıldır nişanlısı Ayşe ile beraber. Ayşe hiç evlenmemiş 27 yaşında. (İsimler gerçek değil.)

Ahmet seçimlerini genellikle hem mantıksal hem duygusal olarak eksilerini artılarını tartar biçer o şekilde yapar. Hatasız değildir elbet.
Ayşe seçimlerinde genellikle duygusal hareket eder. Ve çoğu zaman mantık aramayı saçma gereksiz bulur.

Ahmet ve Ayşe nin artık evlenmemesi için bir sebep yoktur. Ahmet in evlenme teklifini kabul eder Ayşe. Herşey çok güzel ilerliyor 18 yaşındaki iki gencin heyecanını taşıyor gibiler. Ahmet düğün tarihi almak için Ayşe yi sıkıştırmaya başlıyor. Bir cümleyi değiştire değiştire en yumuşak kelimelerle (aslında artık Ahmet Ayşe'nin düğün konusu açıldığında gecistirmelerinden sıkılmıştır.) Milyon şekilde açıklıyor anlatıyor Ayşe ye. .. Psikologlar, terapiler her türlü desteği de almıştır konuya dair çift...

Ahmet in Ayşe den iki ricası vardır ve bahsi geçen konularda uzlaşamıyorlar.

1. Çalıştığı iş yerinde istifasını vermesini istiyor. Sebebi yaklaşık 50 kişilik çalışanın olduğu yerde herkesin çok rahat davrandığı hareket ettiği , fazla laçka muhabbetin yapılabildiği , Ayşe'nin de bu tavizi o ortamda o insanlara verdiğini Ayşe kabul etmiyor abartiyorsun Ahmet O benim abim gibi, diğeri kardeşim gibi . Ayşe sen iyi niyetlisin, o insanların konuşmaları senin hakkında konuşmuyor olsalar da her geldiğimde duyduklarım benim midemi bulandırıyor diyor. Sen burda insanlara karşı kaskatı dursan burası yine olmaz diyor. Ayşe de söylediklerinde nettir. Ben kendimi biliyorum paramı kazanıyorum ekmeğimi yiyorum işten ayrılmayacağım.

2. Ayşe diyor şuan babamın bize kapısını açtığı bize ait olan bir daire var fakat ben o beldede yaşamayı istemediğim için evlendigimizde ev kiralayacagiz. Orada yaşayacağız. Üç yıl beş yıl yada on yıl zaman ne gösterir bilmiyorum bu süre zarfı içinde bir belde var orada kardeşim babam ve ben hep bir ev yapma hayali kurduk . Arsamizi aldık. İlk fırsatta orada o arsaya herkes kendi dairesini yaptıracak . Ve biz kiraladığımız evden ayrılıp orada yaşayacağız . Gün gelir olur ya büyük bir saygısızlık olur , incitici birşey olur gönül kırmadan farklı yerde yaşayacagimizi söyler uzaklasiriz.
Ayşe bu cevabında da nettir. Ailenle alakalı değil ben kayınvalideme kayınpederime o denli yakın yaşamam. bunu benden isteme Ahmet. Ben kirada olsa ayrı yaşamak istiyorum der.

En temiz şekilde anlatmaya çalıştım. Ahmet ve ailesi Ahmet'in düşüncelerini savunuyor , Ayşe nin ailesi Ayşe'nin düşüncelerini savunuyor. Aileler inanılmaz çok gerildi. Ayşe ve Ahmet te öyle... Düşünün ki dertleriyle dertlendim... Ve sizinle paylaştım ... Elimden gelen birşey olsun istiyorum ...

Ahmet in babası annesi Ahmet için bir kere evlendi ve ayrıldı şimdi bir buçuk senedir nişanlı ve biz Ayşe'yi çoktan aile hayatımıza aldik çok emek verdik... Diyorlar ve iki tarafta net... İki tarafta kafayı yeme noktasında..

Herşey tamam olacağına varır da ben Ahmet yada Ayşe için ne yapabilirim...
Ahmet istiyo ki hep onun dediği olsun ayranı dökülmesin. Bence bişey yapmayın seven insan şart koşmaz. Demek ki o şartlar sağlanmayınca ayşeyi sevmeyecek sorun cıkaracak. Sevgi varsa da saygı yok arada ahmet aysenin kararlarına saygı duymayı öğrenmediği onu birey kabul etmediği sürece mutsuz olurlar.

Ya bi de aileleri anlamıyorum nasıl bu kdar bağımlı cocuk yetiştiriyorlar. Benim eşim evlenirken kvalidemlerin apartmanında boş daire vardı kiralık.bakmaya bile gitmedi.kpederim de dedi olmaz bakmayın bile azıcık mesafe oşsun sorun cıkar sonra diye 😂 benim annem babam asla aynı binada oturmak istemiyorlar cocuklarıyla. Sorun cıkar illa ev ev üstüne olmaz herkesin kapısı mahallesi ayrı olsun derler. 😄

Ahmet kendini ne sanıyor acaba?
İlk eşiyle neden boşandıkları belli. Daha nişanlıyken tüm sülale elalemin ilişkisinin içindesiniz, aynı yerde otursa kadının başına neler gelecek kim bilir.
Ayşe'yi bahsettiğiniz kadar çok seviyorsanız ayrılmasını tavsiye edin.
Ahmet de büyümeden tekrar evlenmesin.

Oldu kadın işini bıraksın, aile apartmanında yaşasın. Nedense tüm fedakarlıkları kadınlar yapıyor. Ahmet,Henry Cavill mı?,Evan Peters mı?, Tom Hardy mi? Kadın niye işini bırakıp aile apartmanına taşınsın? Eş değil köle arıyor sanki.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X