ne yardaann ne serdeen🐣

hystericalanduseless

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2019
81
105
27
hanımlar merhabalar, iyi akşamlar.
yine bir derdim var ve kendimi burada buldum her birinizin cevabı çok kıymetli. benim 7 aylık bir bebeğim var ve bebeğim olmadan önce çalışıyordum. okulum biter bitmez çalışmaya başladım. evde oturmak, sürekli olarak aynı şeyleri yapmak bana çok sıkıcı gelmiştir bu sebeple hep çalışmak istedim. şu an bebeğim olması sebebiyle çalışamıyorum, bebeğime başkasının bakması da mümkün değil kaldı ki derdim başkası baksın ben çalışayım da değil. evde bebeğime bakarken hayatı kaçırıyormuşum gibi hissediyorum, günlerim verimsiz ve bomboş geçiyormuş gibi geliyor ve bu hisler beni çok rahatsız ediyor. yanlış anlaşılmak istemiyorum çocuğumu çok seviyorum hiçbir şey de ondan kıymetli değil ama bu hissimi aşamıyorum. zamanla geçer dedim ama bebeğim 7 aylık oldu ve gün içinde kendimi sürekli bunları düşünürken buluyorum. benim gibi hissedenler oldu mu aranızda, nasıl aştınız bu hisleri, aşabildiniz mi, cevaplarınız çok kıymetli, her birinize teşekkür ediyorum şimdiden.🌸

Aşamadık tabii ki, ben 5 ayliktan beri çalışıyorum ama bir yere kadar oluyor yine. 2 yaşindalar şu an ve ben yavaştan sosyalleşmeye anca başladım

yine bir derdim var ve kendimi burada buldum her birinizin cevabı çok kıymetli. benim 7 aylık bir bebeğim var ve bebeğim olmadan önce çalışıyordum. okulum biter bitmez çalışmaya başladım. evde oturmak, sürekli olarak aynı şeyleri yapmak bana çok sıkıcı gelmiştir bu sebeple hep çalışmak istedim. şu an bebeğim olması sebebiyle çalışamıyorum, bebeğime başkasının bakması da mümkün değil kaldı ki derdim başkası baksın ben çalışayım da değil. evde bebeğime bakarken hayatı kaçırıyormuşum gibi hissediyorum, günlerim verimsiz ve bomboş geçiyormuş gibi geliyor ve bu hisler beni çok rahatsız ediyor. yanlış anlaşılmak istemiyorum çocuğumu çok seviyorum hiçbir şey de ondan kıymetli değil ama bu hissimi aşamıyorum. zamanla geçer dedim ama bebeğim 7 aylık oldu ve gün içinde kendimi sürekli bunları düşünürken buluyorum. benim gibi hissedenler oldu mu aranızda, nasıl aştınız bu hisleri, aşabildiniz mi, cevaplarınız çok kıymetli, her birinize teşekkür ediyorum şimdiden.🌸
Ben bebeğimle geçiyorum.Arkadaslarimls da buluşuyorum.7aylik bebek cevrenin farkında sosyal olur beraber katılabilirsiniz hayata..

Covidle birlikte mart 2020 den beri tam 4 yıldır çalışmıyorum gibi bir şey. Okul uzaktan eğitime girdi evden zoomdan dersler. Ardından art arda gelen iki bebek. Bugün tam olarak aynı şeyleri hissettim hayatı kaçırıyorum. 11 aylık küçük bebeğim. Büyük 3 yaşında sayılır. Eylülde okula başlasam mı diyorum ama 🤷‍♀️sonra pişman olmaktan korkuyorum

Bebeğiniz daha çok küçük neden hayat boş geçsin ki size muhtaç bir canlıyı büyütüyorsunuz bundan ala doluluk mu olur yanlış anlamayın çocuk bakmak zordur sizin şikayetiniz zorluğundan çok hayati kacirmak olduğunu düşündüğünüz için söyledim havalar ısınıyor park bahçe bebeğinizi çıkarip sosyalleşirsiniz

Konu sahibi sosyalleşme parka parka gitme olaylarından bahsetmiyor bence. Iş hayatından uzak kaldığı için boşluk hissediyor. Bence o boşluk tekrar çalışana kadar geçmeyecek yoğunlaşacak. Bebe büyüdükçe daha da yorar çalışmak nefes almak gibi gelmeye başlar bence.

Bebeğiniz daha çok küçük neden hayat boş geçsin ki size muhtaç bir canlıyı büyütüyorsunuz bundan ala doluluk mu olur yanlış anlamayın çocuk bakmak zordur sizin şikayetiniz zorluğundan çok hayati kacirmak olduğunu düşündüğünüz için söyledim havalar ısınıyor park bahçe bebeğinizi çıkarip sosyalleşirsiniz
yok yanlış anlamadım:) haklısınız bundan kıymetli bir şey yok ama insan bazen kendine söz geçiremiyor maalesef

Konu sahibi sosyalleşme parka parka gitme olaylarından bahsetmiyor bence. Iş hayatından uzak kaldığı için boşluk hissediyor. Bence o boşluk tekrar çalışana kadar geçmeyecek yoğunlaşacak. Bebe büyüdükçe daha da yorar çalışmak nefes almak gibi gelmeye başlar bence.
evet tam olarak bu. yoksa arkadaşlarımla görüşüyorum dışarı da çıkıyorum eve kapanmış değilim ama o boşluk bu tarz şeyleri yaparak dolmuyor

Bakış açınızı değiştirmeniz gerek.
Hayatı kaçırmıyorsunuz yeni bir hayat inşaa ediyorsunuz.
Bebeğinizle kısa yürüyüşlere çıkın, arkadaşlarınızla görüşün, bebeğiniz için kitaplar okuyun farklı şeyler öğrenmeye çalışın.
evet değiştirmen gerek yoksa düşünmekten yaşlanmama 👌 şu kadar kaldı

Soyle düşünebilirsin. Kreş çağına gelene kadar baktığın üç yılda ne kadar kaçırabilirsin ki hayatı? Sonuçta bu günler geri gelmeyecek. Ve belki başka çocuk yapmayacaksın ömründe ilk ve son bebek anneliğin bu günler olacak. Hayatı kaçırmak mi, bebisin büyümesini kaçırmak mi?
Hem şimdi böyle düşünmen normal çünkü bence bebek bakımının bir guzelligi yok. Herkes bebeğini seviyor elbet ama angarya bebek bakimi. Kitap okusan anlamaz, etkinlik yapsan anlamaz, sevsen karşılık vermez, belki seni diğerlerinden ayırt edemez, altına eder, ağlar durur. Ama asıl güzelliği konuşmaya başlayınca, kişiliği ortaya çıkınca ve sevgisini belli edince başlayacak. Bu günler değil ama o günleri kaçırmak istemeyebilirsin, bıcır bıcır hallerini.

Ben sizinle benzer şeyleri hissediyorum sanırım. On yıl oldu calismayi bırakalı. Kendimi bu dunyada dönen çarkın bı parçası olmadan her ne kadar gezme tozma arkadaşlar da olsa bir şeye yaramıyormusum gibi hissediyorum.
Çalışma imkanınız varsa sonra ise dönün bence

evet tam olarak bu. yoksa arkadaşlarımla görüşüyorum dışarı da çıkıyorum eve kapanmış değilim ama o boşluk bu tarz şeyleri yaparak dolmuyor
Işe erken dönmeye çalışacaksınız o vakit. Kreş yaşına kadar mümkünse analar baksıncıyım ama herkesin bünyesi farklı. Işe erken dönen arkadaşlarımın psikolojisi daha sağlam bence asdfassf

Bu arada arkadaşların dediği gibi, bu bı süreç. Bebekler küçükken vaktinin çoğunu onlara harcadığın için bunalım modunda olabiliyorsun

Merhaba hem bebek büyütüp hem de çalışmak mümkün karamsarlığa kapılmayın ..mesleğiniz nedir acaba belki Home office olarak çalışmak bir alternatif olabilir hem evde bebeğinize bakarsınız hemde evden çalışmış olursunuz hemde çalışma saatinizi kendiniz belirleme şansınız olur evden olucağı için düşünün bence onun dışında aileden büyükler varsa onlar bakabilir anneannesi veya babaannesi varsa ancak onlara güvenip emanet edebilirsin başkasına ben de güvenmezdim

Soyle düşünebilirsin. Kreş çağına gelene kadar baktığın üç yılda ne kadar kaçırabilirsin ki hayatı? Sonuçta bu günler geri gelmeyecek. Ve belki başka çocuk yapmayacaksın ömründe ilk ve son bebek anneliğin bu günler olacak. Hayatı kaçırmak mi, bebisin büyümesini kaçırmak mi?
Hem şimdi böyle düşünmen normal çünkü bence bebek bakımının bir guzelligi yok. Herkes bebeğini seviyor elbet ama angarya bebek bakimi. Kitap okusan anlamaz, etkinlik yapsan anlamaz, sevsen karşılık vermez, belki seni diğerlerinden ayırt edemez, altına eder, ağlar durur. Ama asıl güzelliği konuşmaya başlayınca, kişiliği ortaya çıkınca ve sevgisini belli edince başlayacak. Bu günler değil ama o günleri kaçırmak istemeyebilirsin, bıcır bıcır hallerini.
ay allah günah yazmasın ama bebek bakımı gerçekten angarya yaa bi tweet vardı analık zor imkanı olan baba olsun diye😂 her ne kadar gün içinde bir insan evladı yetiştirmek kolay değil desem de kendime gün sonunda yine aynı yerdeyim

Öncesinde de bol bol oksitosin basıyoruz bünyeye kucak temas meme öpücük ve olumsuz şeylerlerden uzak tutmaya çalışarak nöronları besliyoruz. Altyapı yani. Sonra bıcır bıcır haller geldiğinde bi bakıyosun aaa senden bi tane daha karşında. 🫠

Ben de ilk cocugumda aynı duygulari yaşamıştım. O yüzden sınavsız ikinci üni başladım. Bitirdim bebek büyürken hem de çok güzel bir ortalama ile 4 yıllığa geçtim. Dolu dolu oldu hem bana hem ilk cocuguma. İkinci de ikiz oldular kafamı kasiyip anam hayatı kaciriyorum demeye vaktim olmadi 🤣 ama ise erken döndüm. Yoksa aklımı kacirabilirdim 😅 okumayı seviyorsanız düşünebilirsiniz

X