Nişan atma derecesine geldim lütfen bana fikir verin

Merhabalar,

Biraz uzun olacak ama fikirlerinize ihtiyacim var vaktiniz varsa okuyup degerlendirirseniz gerçekten çok mutlu edersiniz beni...

Nişanlımla 3.5 yıllık bir birlikteligimiz var. 2 ay sonra da düğün var. Sorunuma gelecek olursam nişanlım her zaman kendi istedigini yaptirmaya dayatmaya çalışıyor. O istanbulda çalışıyor ben izmirde yaşıyorum. Calisiyordum ama bıraktım yeni bir iş kabulum olmuştu ama istanbulda yasayacagiz diye işi reddettim( her ne kadar istanbulu sevmesem de geçici bir sureligine İstanbul'da yasamaya ikna edildim ekonomik şartlardan ötürü). Şu zamana kadar her şeye bir şekilde tamam dedim kendisi agresif ve çabuk daralan bir insan olduğu için fedakarlik yapmak bana düştü. Neyse ev tutuldu kendi istediği sitede tuttuk deprem korkum olmasina rağmen 12 katlı binada 3. Katta anlaştık. Sıra beyaz esya almaya geldi. Kendisi biraz değil baya bir tutumlu birisi ona ne gerek var uygun olsun ucuz olsun markaya para vermeyelim kafasinda hep. Evimizde yatak odasiyla buzdolabı hariç beyaz esyalarin hepsini ailem alacak mutfak eşyaları her şey tamam zaten annem aldi hepsini. Nisanlimla ben sadece oturma grubu, buzdolabı tv ve halı grubuyla perdeleri alacağız. Tv olarak kendisi seçti awox diye bir marka ucuz diye. ben istemedim ama tamam dedim yine. Tv yi sen sectin buzdolabıni da ben seceyim o zaman dedim tamam dedi. Bosch seçtim 12 bin lira olandan ( suanki ekonomide bence orta halli olarak secebilecegim ideal aile dolabi) ama nisanlim ben ona o kadar para vermem bıktım marka takintindan diye kavga cikardi. Sen isteyici ben alıcı mi olucam diye gurur kırıcı bir laf etti ve bu agrima gitti artık. Perdeleri mobilyalari bile siradan uygun almaya razi geldim süpürge bile almayalim masraf olmasin benim süpürgemi getiririm dedim her şeye tamam dedim ama yetti artık ailemle sürekli tartisiyorum böyle gelin olmaz diyorlar bu kadar kendini ezdirme diyorlar ama ben sürekli orta yolu bulmaya çalışıyorum. Çok şükür kendi gelir kaynağım var calismasam bile su ana kadar nisanlimdan hiçbir şey istemedim onu al bunu al demedim aksine ogrenciyken ben yardimci olurdum hep her konuda ama buzdolabini bile çok görmesi sinirlerimi bozdu. Ailemle bu konuyu konuşamıyorum bak biz hakliyiz demelerini istemiyorum lütfen siz bana fikir verin ben abartiyor olamam değil mi surda düğüne iki ay kalmış heves kalmadi bende. Bundan bir hafta once de annesini arayıp yurtdisina gidicem evliligi erteleyelim diye bi laf etmiş annesinden ogrendim onu hallettiik aramizda şimdi de esyadan kavga etmeye başladık...
Fikirlerinizi dusuncelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler
Bir kere nişanlın akılsız o kadar maaşla alacağı uyduruk televizyon iki seneye kalmadan gümleyecek.
Size karşı en ufak bir fedakarlığı, alttan alması yada sen şunu ister misin diye sorması bile yok
Daha evlenmeden tahammülünüz kalmamış.
Birde evlenerek sizi iyice yıpratmasına izin vermeyin derim

Biz istersek değil kendi isterse harcar zaten. Cimriligi huy sanıp ömrünüzü yediriyorsunuz , o cimriler sevdiği kadının önüne dünyayı serince anlıyorsunuz ama çok geç.
Valla ben inanmıyorum.seni sevmiyorsa neden birlikte ki.madem bu kadar duygularının farkında bir adamsa sevmediği kişiyle neden bu toplara girmeye çalışıyor.aradaki farkı ayırt edebilecek düzeyde demek ki.yok ayırt edemiyorsa ikisine de harcamaz ya da harcar. Kendine de eziyet etmiş oluyor bu şekilde.amaç ne yani? Ben erkeklerin birini çok sevebileceğine bile inanmoyorum valla.şimdi benim eşim, sevgilim çok seviyor valla diyenler çıkabilir ama erkeklerde çok sevme potansiyelinin olduğuna inanmıyorum.sevgiyle karışık takıntı oluyor anca. Aksini söyleyene hikaye anlatana da inanmıyorum.kimse kimsenin içini bilemez.

Alakası yok bal gibi de kişiye göre değişir. Karakteri öyle diye kabullendiğiniz adamları sizden başkasıyla görün bi de, bak nasıl harcıyorlar. Erkeklerde para ile sevgi arasında bi bağlantı kesinlikle var. 20k maaş alan adamın cimriliği mi olur güzel kardeşim? Avutmayın kendinizi böyle şeylerle. Bak seninki de sağlam ayakkabı değil mesela biliyoruz konularından. Benim şu an ilişkim yok ama son dönemlerde çok fazla yeni tanışma, ilk buluşma gibi aksiyonlara girdim. Bazıları daha ilk günden hediye almaya kalkarken bazılarının eli hesap geldiğinde cebine gitmedi. O elini cebine atmayanlarla da zaten ikinci kez görüşmeyeceğim belliydi neden para harcasın ki kendine göre.
Eee sevmediği kadınla o da ömrünü harcamayacak mı? Neden dünyaları önüne sereceği kadınla evlenmiyor o zaman ? Tek kişi mi evleniliyor.

Yalnız bu durum nişanlınızın fevri hareket ve hakaretlerini haklı çıkartmıyor unutmayın. Ne demen sen isteyici ben alıcı mıyım? Avox mu ne o nedir Allah aşkına duymadım hiç. Sonra bozulacak ne yerkili servis bulacaksınız ne bişey. Siz yol yakınken bu hatadan vazgeçin, enflasyon öküzlüğe ve cimriliğe bahane olmaz.
Valla bu kadar enflasyon olur.avrupa ülkelerindeki gibi yüzde 5 yüzde 7 enflasyon yok ülkede. Yüzde 150, yüzde 200 lerden bahsediyoruz. En mülayim en cömert adamların bile karakterini değiştirecek kadar korkunç rakamlar bunlar.ben erkek olsam bem de derim başlarım evliliğin de ilişkisine de diye .ki diyen de çok zaten.

Eee sevmediği kadınla o da ömrünü harcamayacak mı? Neden dünyaları önüne sereceği kadınla evlenmiyor o zaman ? Tek kişi mi evleniliyor.
Kardeşim sen konuyu okumuyorsun galiba. Anlamak için çok da zekayı zorlamaya gerek yok gayet basit. Kız sürekli alttan alıyor, çoğu şeyine evet diyor, suyuna gidiyor. Böyle bir kızı kim istemez? Bir sürü fedakarlık yapmış. Eve alınacak eşyalarda bile fedakarlık yapıyor. Düşünceli. Böyle kızı bulmuş neden kaçırsın ki? Erkeklerin işine gelir. İşine geliyor yani. O kadar işine geliyor kız o kadar cebinde ki, awox markaya bile razı gelmiş neden ayrılsın adam 😂😂

Dünyaları önüne sereceği başka bir kadın bu herifi isteyecek mi bakalım? Bu kız hem itaatkar hem de seviyor. Bu durumda adam para harcamaya gerek görmüyor çünkü kız zaten elinin altında.

Valla ben inanmıyorum.seni sevmiyorsa neden birlikte ki.madem bu kadar duygularının farkında bir adamsa sevmediği kişiyle neden bu toplara girmeye çalışıyor.aradaki farkı ayırt edebilecek düzeyde demek ki.yok ayırt edemiyorsa ikisine de harcamaz ya da harcar. Kendine de eziyet etmiş oluyor bu şekilde.amaç ne yani? Ben erkeklerin birini çok sevebileceğine bile inanmoyorum valla.şimdi benim eşim, sevgilim çok seviyor valla diyenler çıkabilir ama erkeklerde çok sevme potansiyelinin olduğuna inanmıyorum.sevgiyle karışık takıntı oluyor anca. Aksini söyleyene hikaye anlatana da inanmıyorum.kimse kimsenin içini bilemez.
Beğenilen, tercih edilen, istenen bir adam değildir. Zar zor bulduğu, ilişki kurduğu kadını parmağında oynattığı sürece neden ayrılsın neden vazgeçsin ki? Bak sen de diyorsun çok sevebileceklerine inanmıyorum diye. Demek ki sevgi çok büyük etmen değil şu noktada. İşini gören bir kadın elinin altında üstelik para harcamasına gerek de yok, kadın razı zaten her şeye.

Geçen gün burada biri konu açtı. Yüz yüze gelmediği bir adamla mesajlaşıyordu. Farklı şehirlerdeler. Adam önce kızı seks anlamında yokluyor, kız reddediyor. Ama konuşmaya devam ediyorlar. Kız adama diyor ki gel şehrime, görüşelim. Adam gelmek istemiyor, kem küm ediyor hatta bi ara kıza sen gel falan diyor. Neden çünkü 6-7 saatlik mesafe var ve uçaklar, biletler dünyanın parası olmuş. Adam para harcamak istemiyor çünkü. Kızla görüşünce yatağa da atamayacağı için gelmiyor o şehre. Ama yazışmalar devam ediyor. Sonra kız yine gelme gitme konusunu gündeme getiriyor ve adam bu kez bayağı bi kem küm edip uzak ilişkinin zorluklarından bahsediyor. Bu kez de kız şey diyor, o zaman neden benimle sürekli konuşuyorsun? Adam ne diyor bil bakalım. Bana yazan yok o yüzden seninle konuşuyorum diyor. O konuda da konu sahibi "bu adam benden hoşlanmasa neden devamlı konuşmak için zaman ayırsın" diyordu. Ama sebebi meğer adam boştaymış, yazan yokmuş, yalnız kalmamak için bu kızla konuşuyormuş. Acı ama gerçek.

Valla bu kadar enflasyon olur.avrupa ülkelerindeki gibi yüzde 5 yüzde 7 enflasyon yok ülkede. Yüzde 150, yüzde 200 lerden bahsediyoruz. En mülayim en cömert adamların bile karakterini değiştirecek kadar korkunç rakamlar bunlar.ben erkek olsam bem de derim başlarım evliliğin de ilişkisine de diye .ki diyen de çok zaten.
Hayat pahalılığı karakter değiştirecek kadar insanı zorluyor evet ama benim nişanlım ayrı bir cimri bu net ben karar verdim. Babasigil en güzelini alacaksin gelinimin istediği olsun diyor bizimki yüzük secerken bile gidip teneke olanlardan aldırdı ben sana daha iyilerini alicam diye... Maddi imkan var ama çekiniyor çocuk kendi de kabul ediyor fazla kasıyorum diye sözde hatasını anlamış ama huyunda var işte cimri. Ha cimrisin diyince de kabul etmez benim elim boldur der 😃 Henüz maddi anlamda ona eşya alma olayı dışında pek tecrübe edinmedim belki ben yanilirim ki İnşallah da yaniltir beni inşallah ev kurma stresinden bu kadar kasiyordur da normali böyle değildir..Bu cimrilik olayı gerçekten de huzur bozan evlilikten geri dondurecek kadar illet bi olay.

Beğenilen, tercih edilen, istenen bir adam değildir. Zar zor bulduğu, ilişki kurduğu kadını parmağında oynattığı sürece neden ayrılsın neden vazgeçsin ki? Bak sen de diyorsun çok sevebileceklerine inanmıyorum diye. Demek ki sevgi çok büyük etmen değil şu noktada. İşini gören bir kadın elinin altında üstelik para harcamasına gerek de yok, kadın razı zaten her şeye.

Geçen gün burada biri konu açtı. Yüz yüze gelmediği bir adamla mesajlaşıyordu. Farklı şehirlerdeler. Adam önce kızı seks anlamında yokluyor, kız reddediyor. Ama konuşmaya devam ediyorlar. Kız adama diyor ki gel şehrime, görüşelim. Adam gelmek istemiyor, kem küm ediyor hatta bi ara kıza sen gel falan diyor. Neden çünkü 6-7 saatlik mesafe var ve uçaklar, biletler dünyanın parası olmuş. Adam para harcamak istemiyor çünkü. Kızla görüşünce yatağa da atamayacağı için gelmiyor o şehre. Ama yazışmalar devam ediyor. Sonra kız yine gelme gitme konusunu gündeme getiriyor ve adam bu kez bayağı bi kem küm edip uzak ilişkinin zorluklarından bahsediyor. Bu kez de kız şey diyor, o zaman neden benimle sürekli konuşuyorsun? Adam ne diyor bil bakalım. Bana yazan yok o yüzden seninle konuşuyorum diyor. O konuda da konu sahibi "bu adam benden hoşlanmasa neden devamlı konuşmak için zaman ayırsın" diyordu. Ama sebebi meğer adam boştaymış, yazan yokmuş, yalnız kalmamak için bu kızla konuşuyormuş. Acı ama gerçek.
Yoo hayır kesinlikle öyle bir şey yok zira kendisi gayet de yakışıklıdir. Istanbula gidince acayip kıskanıyorum strese giriyorum zaten. Cimrilik olayinin bunlarla hicbir alakasi yok lütfen konu başka yerlere gitmesin.

Yoo hayır kesinlikle öyle bir şey yok zira kendisi gayet de yakışıklıdir. Istanbula gidince acayip kıskanıyorum strese giriyorum zaten. Cimrilik olayinin bunlarla hicbir alakasi yok lütfen konu başka yerlere gitmesin.
Rica ediyorum bu kadar ezik olma. Eminim sen de genç, güzel, hayat dolu bir insansındır. Cimri diye kendini avutup adamı başkalarına kaptırma stresini yaşamaya devam ettiğin sürece sen mutlu olamazsın. Bu eziklik kafasından çık. Biraz kendi değerini bil. Ezilme böyle ya şu yorumun bile ne kadar özgüvensiz duruyor farkında değil misin?

Tamam hadi çok yakışıklı nişanlın, herkes onun peşinde. En mükemmel erkek o. Yine de seninle beraber olmak işine geliyor. Kendini yalanlarla avutma.

Hayat pahalılığı karakter değiştirecek kadar insanı zorluyor evet ama benim nişanlım ayrı bir cimri bu net ben karar verdim. Babasigil en güzelini alacaksin gelinimin istediği olsun diyor bizimki yüzük secerken bile gidip teneke olanlardan aldırdı ben sana daha iyilerini alicam diye... Maddi imkan var ama çekiniyor çocuk kendi de kabul ediyor fazla kasıyorum diye sözde hatasını anlamış ama huyunda var işte cimri. Ha cimrisin diyince de kabul etmez benim elim boldur der 😃 Henüz maddi anlamda ona eşya alma olayı dışında pek tecrübe edinmedim belki ben yanilirim ki İnşallah da yaniltir beni inşallah ev kurma stresinden bu kadar kasiyordur da normali böyle değildir..Bu cimrilik olayı gerçekten de huzur bozan evlilikten geri dondurecek kadar illet bi olay.
Bekle bekle yanılırsın. Emin ol normali böyle değildir.
Kendi zekanla kendin dalga geçiyor, kendini kandırıyorsun bence ama umarım ben yanılırım (!)

Teneke yüzük nedir kızım, sen dalga mı geçiyorsun? Sen profesyonel bir destek al bence. Adama bak teneke yüzüğe razı kız bulmuş korkma sittin sene ayrılmaz senden böyle akıllı kızı bir daha nerde bulacak?

Anladım
Güzel anlatmışsın.

Anladım
Güzel anlatmışsın.
Bak mesela bu konuyu sadece erkek açısından ele almak da doğru olmaz. İlişkide olduğu kadına da bakmak lazım. Diyorsun ya hani adam sevmiyorsa neden bu kızla birlikte o zaman diye. Bu konudaki adam, yüzüğü alırken kıza teneke yüzük almış. Ben sana ileride daha iyisini alıcam demiş bi de, kız da diyor ki ay sahiden çok cimri, şu an evlilik telaşı var o yüzden böyle yapıyor kendini kasıyor falan diyor. Kızdaki kendini avutma seviyesini görüyor musun? Hangi erkek bu kızdan ayrılır? Teneke yüzüğe razı gelen (para olmasına rağmen) bir kızdan bahsediyoruz. Bu adam bırakmaz zaten bu kızı. Ama teneke yüzüğe razı geldiğine göre bu kızın da kendisini bırakmayacağından yüzde yüz emin o yüzden neden bir lira bile fazla harcasın.

Bak mesela bu konuyu sadece erkek açısından ele almak da doğru olmaz. İlişkide olduğu kadına da bakmak lazım. Diyorsun ya hani adam sevmiyorsa neden bu kızla birlikte o zaman diye. Bu konudaki adam, yüzüğü alırken kıza teneke yüzük almış. Ben sana ileride daha iyisini alıcam demiş bi de, kız da diyor ki ay sahiden çok cimri, şu an evlilik telaşı var o yüzden böyle yapıyor kendini kasıyor falan diyor. Kızdaki kendini avutma seviyesini görüyor musun? Hangi erkek bu kızdan ayrılır? Teneke yüzüğe razı gelen (para olmasına rağmen) bir kızdan bahsediyoruz. Bu adam bırakmaz zaten bu kızı. Ama teneke yüzüğe razı geldiğine göre bu kızın da kendisini bırakmayacağından yüzde yüz emin o yüzden neden bir lira bile fazla harcasın.
Evet valla ben de harcamam.

Böyle edebildiği kadını bulmuş neden bıraksın. Ne kadar dayanırsa dayanır, aynı alacak olduğu o kalitesiz buzdolabına yapacagi muameleyi yapıyor kadına, ben bir buzdolabına bu kadar para veremem. Aynen konu sahibine de ben bir kadin için bu kadar para harcamam diyor. İlerde gidişat belli , karısına da aynı değersizlikle bakmaya devam eder. Ama konu sahibi tüm parasını, özellikle ailesinin desteği ile eve harcarsanız çok sorun olmaz. Adam kendine mal yapar kazandıkları ile ne güzel. Konu sahibinin başına asıl çocuk olunca dank edecek , kendisine ne kadar değersiz davranıldığı, çünkü çocuğa da aynı şekilde davranacak. Konu sahibi kendisine teneke yüzük ve kalitesiz buzdolabını yakıştırabildi ama çocuğuna kalitesiz bez ve kalitesiz mamayı nasıl yakıştıramadım çok merak ediyorum.

E tamam o zaman evlenmesn maçası yemiyorsa. Zorlayan yok gördüğüm kadarıyla.

Maddiyata önem vermedigim sadece huzurumuzun bozulmamasi için cabaladigimdan sanırım bu kadar ezik özgüvensiz davranıyorum. Ailem tarafindan hep uysal orta yolu bulan birisi olarak tanimlanirim ama bu özelliğim suistimal edilmeye başlandı ki bunu farkettigim için buraya yazıp sizin bakış açınızı öğrenmek istedim kendime disardan bakmak istedim. Buraya yazmadan önce acabalar varken şimdi tamamen eminim. Kesin ayrilicam gozuyle konustum ama o kadar derinden konuştu ki dayanamadim yine son kez tamam dedim. gorucem bakalım salakliga devam mi etmisim yoksa son şansı iyi degerlendirdi mi diycem. Bu konuyu okuyan evlilik asamasinda olan kizlara da ders olur en azından.

4 sene olacak neredeyse kötü gunlerde de iyi günlerde de hep destek olduk birbirimize. Sadece bunların hatrina bile son kez denemeye değer olduğunu düşünüyorum.

Çok iyi niyetli ve alçak gönüllü davranıyorsunuz maalesef bazı insanlar bunu bu şekilde algılamıyor , bu alçak gönüllülüğünüzü görev haline getirmenize sebep oluyor , en ufak isteğinizde de tepki veriyor çünkü alışkın değil bir şey istemenize. Bazı kavgalar edilmeli bence her iki tarafında sınırları , istekleri açık bir şekilde belli olmalı … İnşallah hakkınızda en hayırlısı ne ise o olsun 🙏

X