Nişan karmaşası

Kızlar herkesi tek tek alıntılayamadığım için genel bir aciklama yapayım bari. Günün sonunda iş tatlıya bağlandı. Nişanlım akşam ailesiyle oturup konuşmuş. Bunun böyle olmayacağını davet veren tarafın bizim oldugumuzu ve biz ne zaman uygunsak o zaman olması gerektiğini söylemiş.

Zaten bu konuyu bu kadar uzatmak gereksizdi durduk yere kızı da beni de uzuyorsunuz. Bizim bir pazar cenazemiz olsa hayır iş var yarın vefat etsin diyecek halimiz olmadığı gibi karşı taraf bu zamanda olacak diyorsa ona da yok deme lüksümüz yok o yüzden nişan hu tarihte yapılıyor demiş. Hal böyle olunca bütün aile de durumu kabullenmiş.

Ablası da az önce beni arayıp özür diledi. Niyetim kalbini kırmak değildi, senden büyük olmam yanlış yapmayacağım anlamına geliyormuş bak bu sefer hatalı olan taraf benim büyüklük sende kalsın böyle tatsız başlamasın. Nazarlık olsun diyip devam edelim bundan sonra bizde bir şeyler söylemeden önce tekrar bir kırar mıyız diye düşünüp ona göre hareket ederiz olur mu dedi.

Öyle ya da böyle içim rahatladı açıkçası evet beni gereksiz gerdi ve uzadı bu durum ama en azından bir şekilde karşı taraf hatasını anlayıp döndü 🤭

Anneniz haklı nişan kızındır sizin tarihinize uymalılar. Bir hafta sonu kapatsalar batmazlar. İpleri ellerine vermeyin şimdiden

Kızlar herkesi tek tek alıntılayamadığım için genel bir aciklama yapayım bari. Günün sonunda iş tatlıya bağlandı. Nişanlım akşam ailesiyle oturup konuşmuş. Bunun böyle olmayacağını davet veren tarafın bizim oldugumuzu ve biz ne zaman uygunsak o zaman olması gerektiğini söylemiş.

Zaten bu konuyu bu kadar uzatmak gereksizdi durduk yere kızı da beni de uzuyorsunuz. Bizim bir pazar cenazemiz olsa hayır iş var yarın vefat etsin diyecek halimiz olmadığı gibi karşı taraf bu zamanda olacak diyorsa ona da yok deme lüksümüz yok o yüzden nişan hu tarihte yapılıyor demiş. Hal böyle olunca bütün aile de durumu kabullenmiş.

Ablası da az önce beni arayıp özür diledi. Niyetim kalbini kırmak değildi, senden büyük olmam yanlış yapmayacağım anlamına geliyormuş bak bu sefer hatalı olan taraf benim büyüklük sende kalsın böyle tatsız başlamasın. Nazarlık olsun diyip devam edelim bundan sonra bizde bir şeyler söylemeden önce tekrar bir kırar mıyız diye düşünüp ona göre hareket ederiz olur mu dedi.

Öyle ya da böyle içim rahatladı açıkçası evet beni gereksiz gerdi ve uzadı bu durum ama en azından bir şekilde karşı taraf hatasını anlayıp döndü 🤭
Şimdi okudum gelişmeyi tatlıya bağlandığına sevindim :)

Kızlar merhaba benim Aralık ayında nişanim olacak ben ailemden başka bir şehirde ama erkek arkadaşım ve ailesiyle aynı şehirde yaşıyorum böyle olduğu için nişan ailemin yaşadığı şehirde hatta evde olacak. Açıkçası kafamı bulandıran şeyler var. Ben nişan tarihimi elbisemi kiralayacağımdan önden kararlaştırmak istedim ve iki tarafa da bunu sorduğumda tamam dediler. Sonrasında erkek arkadaşım kendi işini yaptığından ve asıl işi haftasonu yoğun olduğundan ailesi de nişanı hafta içi bir gün yapalım iki tarafı da zor duruma sokmayalım dedi ve bu durum benim için sorun olmadı, sorduğumda benim ailem içinde sorun olmadığını söylediler. Ama sonrasında bir kaç kişi hafta içi nişana katılamayacağını bu sebeple hafta sonu olmasının daha iyi olacağını söylediler ve ortalık karıştı. Bu sefer benim annem beni arayıp "sen onların her dediğine tamam diyorsun, kendini ezdiriyorsun, böyle yüz verirsen tepeme çıkarlar" vs bu gibi konuşmaya başladı ve nişanın pazar günü olması konusunda işi inada bindirdi. Ne kadar anlatsam da durumu anlamakta istemiyor zaten.

Yani şimdi ben bilemiyorum insanların istediği şey açıkçası bana oldukça makul ve anlaşılır geliyor sonuçta işleri var ve asıl para kazandıkları günlerde işi kapatmak istemiyorlar. Haliyle önümüz düğün paraya da ihtiyaç var. Ama annemin bu inadını anlamış değilim henüz konuşmadılar ama annem bir kaç güne arayıp konuşmayı planlıyor. Bu durum beni oldukça gerdi çünkü sadece nişan günü için tatsızlık yaşansın istemiyorum ama annemi de durduramıyorum. Bana bir akıl verin nolur iki arada bir derede kaldım. Olayı ben mi çok abartıyorum bilmiyorum ama annemin yaptıkları bana yanlış geliyor :KK43:
Annenin tek haklı olduğu konu bence şu FAZLA TAVİZ VERME . Ben verdim şuan parmağında oynatılıyor bi nişan tarihi bile alamıyoruz .

Annenin tek haklı olduğu konu bence şu FAZLA TAVİZ VERME . Ben verdim şuan parmağında oynatılıyor bi nişan tarihi bile alamıyoruz .
Taviz konusunda hak veriyorum kesinlikle. Ben o an için tatsızlık olsun istemedim yani bu süreçlerden geçen buradaki herkes başlangıçta her şey güzel güllük gülistanlık ilerlesin istiyor- ya da istemiştir niye düşünüyorum. Bende de tam olarak onun şaşkınlığı oldu.

Bir de ne yalan söyleyeyim nasıl davranılır, nasıl hareket edilir onu da bilemedim. Şimdi gidip bunun için kavga etmek anlamsız, e laf soksan o da olmaz ama baktığında tatlı tatlı sordum ona da beklediğimin çok dışında bir cevap aldım derken kafam allak bullak oldu.

Ben bu süreçten en çok şunu anladım bu durumları toparlamak biraz da erkeklere kalıyor. Tabi ki topu onların eline atalım ne yaparsa yapsın değil demek istediğim ama. Kadınlar bu kadar birbirine karışıp her kafadan bir ses çıkmaya başladığında erkek kişisinin iki tarafı da biraz dizginlemesi gerekiyor.

Şimdi okudum gelişmeyi tatlıya bağlandığına sevindim :)
Hermen herkesin yazdığını soylemis nisanlin üstüne görümcen özür dilemiş hayal gibi gerçeküstü.insallah doğrudur kendini kandırmıyorsun ❤️
Biz seni tanımıyoruz bu hayatı yaşayacak sensin değerinin bilindiği hakettigin hayatı yaşa

Hermen herkesin yazdığını soylemis nisanlin üstüne görümcen özür dilemiş hayal gibi gerçeküstü.insallah doğrudur kendini kandırmıyorsun ❤️
Yok yahu neden kendimi kandırayım kötü niyetli bir yaklaşımı olmadığını düşünüyorum zaten başından beri her iki tarafında. Ama sebepsiz şu durumlar da yaşandı maalesef umarım en büyük derdimiz bu olur tüm sorunlar da bir şekilde hep tatlıya bağlanır

Biz seni tanımıyoruz bu hayatı yaşayacak sensin değerinin bilindiği hakettigin hayatı yaşa
Bende sizleri tanımıyorum ama derdime burada kendi derdi gibi dertlenip, benim için uğraşıp daha doğru bir yolda ilerlemem için bana saatlerce dil döken mukemmel kadınlar var. Umarım hepimiz degerimizin bilindiği hakettiğimiz mutlulugu yaşadığımız bir ömür geçiririz ❤️

nişan için 1 günde dükkan batacaksa o iş sallantıda demektir
1 günlük ciroyu nişan için feda edemiyorlarsa bu aile paracı demektir
nişanlın ailesiyle mi çalışıyor o kısmı anlamadım tüm aile dükkan kapanmasın kafasına girmiş
aile ile beraber çalışanların sorunlarını okuyoruz burada
neresinden tutarsan tut ben bu aileden hoşlanmadım
nişanı kız tarafı yapar ve onlara uyan güne uymak zorunda erkek ailesi
senin tarafından da amcayı pek umursamam ben olsam, ister gelsin ister gelmesin
o önemsiz bi detay
bi de nişan hafta içi olmaz sabah iş varken kimsenin nişanına gitmem hafta içi
benim bildiğim en ideal gün cumartesidir
bu kadar basit ve haklı bir konuda gerim gerim geriliyorsan evlilik hayatını düşünemiyorum bile
ipleri ellerine verme konusunda annen sonuna kadar haklı ayrıca

nişan için 1 günde dükkan batacaksa o iş sallantıda demektir
1 günlük ciroyu nişan için feda edemiyorlarsa bu aile paracı demektir
nişanlın ailesiyle mi çalışıyor o kısmı anlamadım tüm aile dükkan kapanmasın kafasına girmiş
aile ile beraber çalışanların sorunlarını okuyoruz burada
neresinden tutarsan tut ben bu aileden hoşlanmadım
nişanı kız tarafı yapar ve onlara uyan güne uymak zorunda erkek ailesi
senin tarafından da amcayı pek umursamam ben olsam, ister gelsin ister gelmesin
o önemsiz bi detay
bi de nişan hafta içi olmaz sabah iş varken kimsenin nişanına gitmem hafta içi
benim bildiğim en ideal gün cumartesidir
bu kadar basit ve haklı bir konuda gerim gerim geriliyorsan evlilik hayatını düşünemiyorum bile
ipleri ellerine verme konusunda annen sonuna kadar haklı ayrıca
Şu an için konuda anlaştık. İpleri eline verme konusunda haklısınız bende bu şekilde ilerlemesini istemiyorum. Ben yapı olarak biraz gergin ve fazla düşünen bir insanım sadece bu kadarcık bir konuda gerim gerim gerilmemin sebebi de bu. Şu an tüm bunlar benim için çok yeni süreçler bende zamanla alışıp daha çetin ceviz bir hal alacağımı düşünüyorum 😅

Kiz evi naz evi ,en mutlu guninde misafirlerin gelemeyecekse niye nisan yapiyorsun ki ?
Nisan dugun boyle seyler cuma gecesi veya cumartesi pazar yapilir ki jerkes gelebilsin

Kiz evi naz evi ,en mutlu guninde misafirlerin gelemeyecekse niye nisan yapiyorsun ki ?
Nisan dugun boyle seyler cuma gecesi veya cumartesi pazar yapilir ki jerkes gelebilsin
Aynen öyle şu an için durumun bu şekilde oluşu için anlaşıldı en azından diğer türlü zaten misafir çağırmak anlamsız oluyor

X