nişanda takılan takılar

hemifrithemperi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2023
2.259
3.030
26
Arkadaşlar merhaba. nişanlıyım nişanımda misafirlerin taktığı takılar duruyor yaklaşık 25 çeyrek var. ben bunları bozdurup kendime ray bilezik almaya karar verdim çünkü nişanımda ve düğünde takılacak olan bilezikleri takacağımı sanmıyorum. çeyrek olarak kalınca da bozdurma dürtüsü var. ama ayıp olur mu bilmiyorum. tarzım sadedir çoğu takım kolyem bilekliğim altın günlük taktıklarım. bi arkadaşım almış 2 tane hoşuma gitti görünce klasik bilezik görüntüsü yoktu. ne yapmalıyım sizce ayıp olur mu?

Kime ayıp olacak ki,nişan kız tarafınındır,altınlar kızındır. İster çeyreği takarsınız boynunuza ister bilezik yapar kolunuza takarsınız kimse karışmaz bence

Niye ayıp olsun ki? Kendi kolunuza takip gezeceksiniz sonuçta. Ben böyle bir şey yapmaya üşendim sonra pişman oldum hâlâ duruyor kenarda altınların bir kısmı 🫠

Onlar zaten ihtiyacını gör düğün öncesi diye takılan seyelr niye ayıp olsun ki? Sana küpe falan günlük takacağın bir şey verselerdi bozdurup yeseydin belki ayıp olabilirdi ama çeyrek yani
ya şöyle kayınvalidem ve kayınpederimin taktığı şeylere dokunmam zaten ama bunları benim dayım onun amcası vs taktı. durdukça da elim bozdurmaya gidiyor. normalde bilezik takacak birisi değilim zaten. ama hoşuma gitti günlük takmak için. annem de hayır zaten sana takıldı onları tak gönül koyarlar kendi aldığını takarsan ayrıca takı bozdurulmaz nişan atarsan onları iade ederiz dedi

Kime ayıp olacak ki,nişan kız tarafınındır,altınlar kızındır. İster çeyreği takarsınız boynunuza ister bilezik yapar kolunuza takarsınız kimse karışmaz bence
evet nişanı biz yaptık toplanan paraları da aileme vermistim zaten mekanı ödemek için onlar da ödemedi gidip paraları altına çevirdi. şimdi bilezik alırsam bak bak ailesine taksın diye bilezik aldı derlermiş. nişan atılırsa onları iade etmem gerekirmiş.

ya şöyle kayınvalidem ve kayınpederimin taktığı şeylere dokunmam zaten ama bunları benim dayım onun amcası vs taktı. durdukça da elim bozdurmaya gidiyor. normalde bilezik takacak birisi değilim zaten. ama hoşuma gitti günlük takmak için. annem de hayır zaten sana takıldı onları tak gönül koyarlar kendi aldığını takarsan ayrıca takı bozdurulmaz nişan atarsan onları iade ederiz dedi
Hiç anlamadım ki, onları tak ayıp olur dediği zaten çeyrek takmışlar.ceyregi yakana igneleyip mi gezeceksin?
Ayrıca annen onları bozdurup çeyizini, masraflarını falan karşılarsin diye umid etmiş olabilir. Ondandır bu tavri

Kime ne ki, o para senin ne istersne onu yaparsin.
ben de böyle düşünüyorum hani ihtiyacım da kalmadı zaten çeyiz mobilya aldık evi kuruyoruz. onlar da çeyrek kaldıkça benim bozdurasım geliyor. ama kayınvalidem gönül koyarmış. nişan öncesi gittiğimizde ben beğenmiştim bu modeli ama kayınvalidem çok ince onlar dedi. şimdi gidip alırsam ayıp olurmuş. saçma sapan şeyler

Hiç anlamadım ki, onları tak ayıp olur dediği zaten çeyrek takmışlar.ceyregi yakana igneleyip mi gezeceksin?
Ayrıca annen onları bozdurup çeyizini, masraflarını falan karşılarsin diye umid etmiş olabilir. Ondandır bu tavri
hayır nişanlımın ailesi normal nişan takısı taktı bilezik set vs. bu dediğim çeyrekleri amca hala teyze taktı bir de toplanan paralar. annem de zaten kaynanan sana bilezik taktı onları tak diyor. ama onlar benim takacağım bir şey değil. çeyizimi de ailemle ortaklaşa hallettik zaten

Niye ayıp olsun ki? Kendi kolunuza takip gezeceksiniz sonuçta. Ben böyle bir şey yapmaya üşendim sonra pişman oldum hâlâ duruyor kenarda altınların bir kısmı 🫠
işte takmasam bile bütün durur çeyrek olunca 1-2 tane bozdurup duruyor insan. daha yeni 2 tane bozdurup kendime çanta aldım 😭

Onlar sana hediye kimse karışamaz ama nişan atılırsa aynen iade etmeniz gerekir yani sizde durum nasıl bilmiyorum bizde öyle. Bide bilezik düşünüyorsanız bozdururken zarar eder mi öğrenin ona göre yapın ediyorsa çeyrek olarak kalması daha iyi.
amca teyze vs taktığını da mı iade etmek zorundayız?

evet nişanı biz yaptık toplanan paraları da aileme vermistim zaten mekanı ödemek için onlar da ödemedi gidip paraları altına çevirdi. şimdi bilezik alırsam bak bak ailesine taksın diye bilezik aldı derlermiş. nişan atılırsa onları iade etmem gerekirmiş.
Evet son cümlenizde haklısınız. Nişan atılırsa iade etmelisiniz

Eklentiler

• 22-ayar-ajda-bilezik-kelepce-bilezikler-3543-94-B.jpg
    22-ayar-ajda-bilezik-kelepce-bilezikler-3543-94-B.jpg
    45,3 KB · Görüntüleme: 107
  • images (3).jpeg
    images (3).jpeg
    22,2 KB · Görüntüleme: 95
X