nişanım geldi sancım yok

Ya sen iyi misin.
Ben hiçbir yerde ilişki yaşadık yazmamışım nerden buluyorsun bunu. Sen iyi misin kardeşim bak canımı sıkma diyorum sana cinsel ilişki olmadı diyoruz neyini anlamıyorsun ya neyini. Bak yorum yapmak için yapma.

ben hiç idrar tutamıyorum bugünde bir gariplik hissetim suyummu idrar mı çözemedim ama şuan makat ve vajinamda acayip ağrı var yatınca bile sancıları daha çok hissediyorum
Kendisi soyledigi icin yazdim ben garip, suyu siziyor olabilir 😞

Su gelirse yatis yapilir, arkadasim bebegini boyle kaybetti, suyun sizdigi yere kordon sikisti, bebek oksijensiz kaldi.
Suyun sızdığı yere kordon sıkıştı ne demek? Böyle bir şey hayatımds ilk defa duyuyorum.
Yeni doğum yapacak, ilk doğumu olacak bir kadın burda bir konu açmış yani kadına demediğiniz felaket kalmadı, pes! Sizlerin yaşadıkları Allah bilir kaç doğumda bir. Doğumlar güzeldir, kompliksyonlar nadir görünür. Kadını korkutmaktan başka bir şey yaptığınız yok!

Suyun sızdığı yere kordon sıkıştı ne demek? Böyle bir şey hayatımds ilk defa duyuyorum.
Yeni doğum yapacak, ilk doğumu olacak bir kadın burda bir konu açmış yani kadına demediğiniz felaket kalmadı, pes! Sizlerin yaşadıkları Allah bilir kaç doğumda bir. Doğumlar güzeldir, kompliksyonlar nadir görünür. Kadını korkutmaktan başka bir şey yaptığınız yok!
Yaa birinden dogum egitimi almissiniz, burda son derece cahil cahil onerilerde bulunuyorsunuz. Su keseden bir yerden siziyor degil mi? Bir delik okuyor yani, e kordon da oraya sikisiyor. Bunu anlamak beden bu kadar zor.

Kaldi ki tum kadin dogumcular soyler bunu, su gelirse acil nst’de bebegin kalp atisi kontrol edilir.

Yani simdi 1/1000 problem oluyor diye riske atip evde mi beklesin. Ben bebegim icin bu riski alamazdim mesela ki almadim da. Siz istiyorsaniz, ogrendiginiz o dogal surecinizi etkilememek icin evinizde oturup beklersiniz ama boyle bir risk yok demek cehaletten baska bir sey degil

Yaa birinden dogum egitimi almissiniz, burda son derece cahil cahil onerilerde bulunuyorsunuz. Su keseden bir yerden siziyor degil mi? Bir delik okuyor yani, e kordon da oraya sikisiyor. Bunu anlamak beden bu kadar zor.

Kaldi ki tum kadin dogumcular soyler bunu, su gelirse acil nst’de bebegin kalp atisi kontrol edilir.

Yani simdi 1/1000 problem oluyor diye riske atip evde mi beklesin. Ben bebegim icin bu riski alamazdim mesela ki almadim da. Siz istiyorsaniz, ogrendiginiz o dogal surecinizi etkilememek icin evinizde oturup beklersiniz ama boyle bir risk yok demek cehaletten baska bir sey degil
Neeeeee hahahahahahahah hocam çok cahilsiniz kusura bakmayın 😂 vallahi kahkaha attım :))
ssvd yaptım suyum geldi ona rağmen hemen gitmedim, evde sancını bekle 45 dk duş al dedi doktorum :) ah tabi sizlerin doktordan dha iyi bilen komşuları falan vardır, mahalle kadınları komitesi ashsjslşss
Konu sahibi dostum sen bu yazılanlara bakma, doğum doğal bir süreç çok güzel geçecektir sevgilerr

Neeeeee hahahahahahahah hocam çok cahilsiniz kusura bakmayın 😂 vallahi kahkaha attım :))
ssvd yaptım suyum geldi ona rağmen hemen gitmedim, evde sancını bekle 45 dk duş al dedi doktorum :) ah tabi sizlerin doktordan dha iyi bilen komşuları falan vardır, mahalle kadınları komitesi ashsjslşss
Konu sahibi dostum sen bu yazılanlara bakma, doğum doğal bir süreç çok güzel geçecektir sevgilerr
Hi hi evet 😂😂😂 siz bu kafada devam edin, vajinal dogumu “normal dogum” diyerek kutsayip anne sutu icin cinayet falan isleyin 😂

Biz burdan sagdan pozitif bilime inananlar olarak ayriliyoruz akhzkajz

baktım şimdi yapmaya başlayacağım önerebileceğiniz başka egzersizler varsa benim için çok iyi olur hem açılmam da başlar
Zorlamadan squat yapabilirsin. Sırtını duvara yaslayıp çömelip o şekilde durabilirsin. Plates topun varsa üstünde hafif hafif zıplayabilirsin. Aklıma gelenler bunlar.

Bebeğin suyu biterse sıkıntı olur bu nadiren sorun olan bir şey değil su tamamen biterse hastaneye gitmesi şart zaten doktor da göndermez öyle bi durumda. Ama bu hanımın suyu gelmemiş doktora gitmiş suyu normalmiş bebeğin o yüzden bunu burda tartışmaya gerek yok bence kadının böyle Bi derdi yok zaten.

Doğum korkulck bir şey değildir. Su gelişinden 24 saat sonrasına kadar beklenebilir. İki çocuğumda d suyum geldikten 1 gün sonra doğum yaptım. Burda önemli oln annenin kendini dinlendirmesi. Dinlenin ve dakikaları sayın dediğim gibi. Doğum harika bir şey sağlıkl alın kucağınıza.
Suyunuz geldikten hemen sonra sancınız oldu mu?

Suyunuz geldikten hemen sonra sancınız oldu mu?
45 dakika sıcak duş aldım. Ebem eve geldi çeşitli hareketler yaptık fakat kasılmalarım çok yoktu ama tansiyon problemim vardı. Hastaneye geçtik 5 cmle sabaha kadar ebem doulam çevirdi durdu beni derken sabh doğum yaptım. Hemen sancılar gelmiyor su gelişinden sonra. 2 çocuğumda da suyum geldi. Üçüncüde suyum gelmedi direk kasılmalarım başladı.

45 dakika sıcak duş aldım. Ebem eve geldi çeşitli hareketler yaptık fakat kasılmalarım çok yoktu ama tansiyon problemim vardı. Hastaneye geçtik 5 cmle sabaha kadar ebem doulam çevirdi durdu beni derken sabh doğum yaptım. Hemen sancılar gelmiyor su gelişinden sonra. 2 çocuğumda da suyum geldi. Üçüncüde suyum gelmedi direk kasılmalarım başladı.
Benim gece 3te suyum geldi, öğlene kadar sancım olmayınca suni sancı verdiler. Acaba diyorum beklesek sancı başlar mıydı. Sıfır çıkıyordu nstde.

Altın otu alın bir kovaya koyun içine de sıcak su koyun ve üstüne oturun buhar yapın vajinanıza. Bir de perine masajı yapın.
biraz ıkınma biraz kedi-inek pozisyonu ve suqat yaptım şuan sancılar başladı bekleyeceğim biraz daha inşallah bebeğime yarına kadar kavuşurum yaa yoksa yarın dediklerinizide yapacağım başka önermek istedikleriniz varsa açığım

Benim gece 3te suyum geldi, öğlene kadar sancım olmayınca suni sancı verdiler. Acaba diyorum beklesek sancı başlar mıydı. Sıfır çıkıyordu nstde.
Bilemiyorum maalesef. Her doğum özeldir düşünüp moralinizi bozmayın demek ki öyle olması gerekiyormuş. Sağlıklı olsun hep.
biraz ıkınma biraz kedi-inek pozisyonu ve suqat yaptım şuan sancılar başladı bekleyeceğim biraz daha inşallah bebeğime yarına kadar kavuşurum yaa yoksa yarın dediklerinizide yapacağım başka önermek istedikleriniz varsa açığım
Sağlıkla en güzel zmanda kavuşun inşallah. Ben duş öneriyorum. Sıcak duşla açılmalarım hızlanmıştı benim.

X