Söz, Nişan, Kına Elbise Modelleri Nişanlığım çok mu pahalı?

fiyatı yüksek ama bir önerim var,

mağazaya tekrar gidip bu kıyafetin etiketinde yazan isim marka vs. ne varsa çaktırmadan fotosunu çekin.. sonra internetten araştırın, aynı marka elbiseyi bulursanız fiyatlarına bakın, hatta markanın kendi tel.veya internet bilgisine ulaşırsanız direkt irtibata geçin..,

diyelim ki bulamadınız, o zaman antepteki mağazaya beden ölçülerinizi aldırıp bir yere not etmelerini rica edin.. onlara da "nişanlım illa gel buradan da bakalım" dedi o yüzden alamıyorum ama nişanlımı ikna edebilirsem bana tadilatını yaptırıp kargoyla göndermenizi rica edeceğim" deyin.. telefon numaralarını da alın.. İstanbul'a gelip sadece 1 gün gezin daha iyisini bulursanız tamamdır, bulamazsanız telefon edip bu elbiseyi yollatırsınız..

sevgiler..

nişanlığımı kimin alçağına gelirsek...onun için de ayrı konu açmıştım kk de :) başta kayınvalidemin kız kardeşi herkes kendi giyeceğini alsın bence gibi bir laf etmiş, kayınvalidem de ses etmemişti. ben de nişanlığı almak istemiyorlar herhalde diye dşünmüştüm. sonra nişanlımla konuştuğumuzda sizin adetler nasılsa öyle yaparız, ben de alabilirim demişti. bugün nişanlığın fiyatını söyleynce braz mırın kırın etti ama nasıl istiyorsan öyle yaparız dedi. durumları pek yok. ben de alabilirim nişanlığı veya bölüşürüz artık almaya karar verirsem.bilmiyorum...

Bana gore cok pahali ama sizin maddi gucunuze gore pahali değildir bunun kararini ancak siz verebilirsiniz. Bir de bu tarz seylere ne kadar onem verdiginizle alakali, acikcasi ben bir nisan elbisesine o parayi verecegime evime arti bir sey almayi tercih ederim. Sizin onceliklerinize ve maddi durumunuza gore karar vermeniz lazim.

nişanlığımı kimin alçağına gelirsek...onun için de ayrı konu açmıştım kk de :) başta kayınvalidemin kız kardeşi herkes kendi giyeceğini alsın bence gibi bir laf etmiş, kayınvalidem de ses etmemişti. ben de nişanlığı almak istemiyorlar herhalde diye dşünmüştüm. sonra nişanlımla konuştuğumuzda sizin adetler nasılsa öyle yaparız, ben de alabilirim demişti. bugün nişanlığın fiyatını söyleynce braz mırın kırın etti ama nasıl istiyorsan öyle yaparız dedi. durumları pek yok. ben de alabilirim nişanlığı veya bölüşürüz artık almaya karar verirsem.bilmiyorum...
Eğer durumları yoksa hiç aldırma 1600 az para değil sonra sıkıntıyı siz çekersiniz,nişanlının giyeceği kıyafeti siz mi alacaksınız peki?

Ben modeli çok beğendim. Daha canlı bir renk olamaz mıydı acaba? Bu arada biraz tuzlu ama mümkünse al gitsin. Bir kez oluyor böyle şeyler.

Yine siz bilirsiniz; aynı konuya üç-dört kez yazmayı da sevmiyorum ama madem pek durumları da yok, 1600 TL çok pahalı diye ısrar ediyorum :)

fiyatı yüksek ama bir önerim var,

mağazaya tekrar gidip bu kıyafetin etiketinde yazan isim marka vs. ne varsa çaktırmadan fotosunu çekin.. sonra internetten araştırın, aynı marka elbiseyi bulursanız fiyatlarına bakın, hatta markanın kendi tel.veya internet bilgisine ulaşırsanız direkt irtibata geçin..,

diyelim ki bulamadınız, o zaman antepteki mağazaya beden ölçülerinizi aldırıp bir yere not etmelerini rica edin.. onlara da "nişanlım illa gel buradan da bakalım" dedi o yüzden alamıyorum ama nişanlımı ikna edebilirsem bana tadilatını yaptırıp kargoyla göndermenizi rica edeceğim" deyin.. telefon numaralarını da alın.. İstanbul'a gelip sadece 1 gün gezin daha iyisini bulursanız tamamdır, bulamazsanız telefon edip bu elbiseyi yollatırsınız..

sevgiler..
nişanlık mağazanın kendi tasarımı...kendileri dikiyorlar. özel tasarımmış. aynısını bulabileceğimi sanmıyorum, belki benzer modeller bulurum çok ararsam. ist.a gelip gezdikten sonra elbiseyi kargoyla yollatma durumu olabilir evet ama elbiseyi de o tarihe kadar bekletebilir miyim orası muamma. çnkü 23ünden önce ist.a gidemeyeceğim...

Arkadaşlar 30 ocakta İstanbul'da salonda nişanım var. Ben Antep'te görev yapıyorum, öğretmenim. nişanlığı hep İstanbul'dan bakarım diye geçiştirdim. Ne var ki, beğendikten sonra 1 günde bile alınır halledilir dediler hep ama gel gör ki zaman daralıyor. Ya üstüne tadilat gerekirse, o zaman hiç zamanım kalmayacak. Ben İst.a 23 ünde gideceğim, 25 inde istemeye gelecekler ve 30unda nişan var :KK43:

Bu böyle olmayacak, ne istediğimi bilmiyorum bari ne istemediğime karar vereyim diye Antepte bir abiye mağazasına gittim. Gerçekten çok hoş modeller var. Normalde inanılmaz zor beğenen, herşeye takılan birisiyim ama burda üç modeli çok beğendim. Ve ilk giydiğim elbise inanılmaz içime sindi. Tam istediğim gibi. Sadece bedeni bir beden küçük, onu da arkasına ek yparak halleder 2 günde teslim ederiz dediler. Fiyatı normalde 2bin tl ama tanıdık olduğu için 1600tl ye indi. Sizce çok mu pahalı? Nişanlım belli etmese de pahalı buldu ben biliyorum. Gereksiz masraf yapmak da istemiyorum ama çok beğendim. Sizce bunu alayım mı? Yoksa istdaki modellere mi bakayım?

Şöyle bir gerçek var ki 44-46 beden giyiyorum ve beğendiğim bir modeli hemen alıp çıkmam zor, mutlaka tadilat gerekiyor. İst.a gidince 4 gün içinde elbisenin hazır olması gerektiğini düşününce, burdan mı almalı yoksa gene de ordan mı bakmalı? Yetiştirebilirler mi? Elbise içime çok sindi, kafamı kurcalayan şey ilk baktığım mağazadaki ilk denediğim nişanlık olması ve kesin istda daha güzelini bulurum kaygısı. Özellikle istdaki nişanlık piyasasını bilen arkadaşlar fikir verirlerse çok mutlu olucam, kırmızı alarmmm veriyorum artık :KK43:((([/QUOTE
vallahi sizi tebrik ediyorum. bu devirde 44-46 bedenle koca bulmak atomu parçalamaktan zordur.:KK70:

Ben istanbuldan 500 liraya diktirmistim ama vakit az diyorsun bu biraz skntili bir durum. Daha isteme olmadan salon nasil tutuldu ben oraya takildim :)

nişanlık mağazanın kendi tasarımı...kendileri dikiyorlar. özel tasarımmış. aynısını bulabileceğimi sanmıyorum, belki benzer modeller bulurum çok ararsam. ist.a gelip gezdikten sonra elbiseyi kargoyla yollatma durumu olabilir evet ama elbiseyi de o tarihe kadar bekletebilir miyim orası muamma. çnkü 23ünden önce ist.a gidemeyeceğim...

3 gün daha gezin, nasılsa 23 üne kadar anteptesiniz..

Elbise hos guzel benim nisan kiyafetime cok benziyor yavruagzi rengi ama fiyat olarak benzemiyo ben 350 lira vermistim:-) Bende cok zor bulmustum iki gun gezzmedigim yer kalmadi ama kayinvalidemle gittigimizde ilk girdigim dukkandan aldim cok hosuma gitti. Bence sende biraz gez derim komsu sehirlerdeymisiz antep bu konuda biraz pahali oluyo. bu arada nisan kiyafetine bu kadar onem verme derim gelinligin daha guzel olsun ama yinede aklin kalacaksa al derim sonucta bir kere oluyo

X