Nişanlılık sürecinde benzer olaylar yaşayan var mı

Pinti işte. Sorsan fuzuli masraftır. Elalemin giydiği şey temizlenmez mi?
Ya elalemi geçtim dark kendi giydiğin kıyafeti ertesi gün eline alınca dışarda fln takıldıysan leş gibi geliyor. Adam da hijyen anlayışı hiç bir şey yok. Gereksiz masraf ben de yapmadım ama kendim istedim. Kızı manüpüle eşe ede gereksiz diye konuşmuş

Maddi durumu olmasa tamam diyeceğim ama size nikahınızda bir gelinliği bile uygun görmeyen biriyle neden evlilik? Ben de evlenirken masraf olmasın diye gereksiz harcama yaptırmadım ama pes yani bu kadarı da. Sahibinden'den gelinlik bakarken ben ne yapıyorum da mı demediniz ya.

Düğün zamanı karşı tarafı zorlamak iyi bişey değil,anlayışlı olmak lazım ama sizin nisanliniz affedersiniz işin b.unu çıkarmış.ben olsam bazı şeyleri kabul ederdim ki ettim de çok şeyden vazgeçtim ama gelinlik çok önemli bence.kaldiki siz ikinci eli kabul etmişsiniz ona bile burun kivirmis.siz evlenince kimse size madalya takmayacak aferin ne fedakarlık yaptı diye.ben düğünde hiç altın istemedim kimseyi zorlamadim eşimin ailesinin umrunda bile olmadı.yerinizde olsam fedakarlık yapmayı bı kenara bırakırdım nisanliniz bunu haketmiyor

cevabınız için çok teşeküür ediyorum <3 deneyimlerim de birebir fedakarlık yapan kadının değeri bilinmediği yönünde. ben sadece ekstra zorlanmayalım, bütün parasını evlenmek için harcıyormuş gibi hissetmesin diye onu düşünerek hareket ettim. bizim köpeğimiz var ve ona rağmen robot süpürgeyi gereksiz buluyor. o süpürecek evi bakalım. gerekli bulursa da ben gerekli bulmayacağım. sizce bu durum nasıl düzelir, son cümlelerinizde altın meselesini ben de öyle olacak gibi hissediyorum. ama danışabileceğim gerçekten kimse yok. ve nişanlım her konuda cimri değil, sadece kendisi gereksiz görüyorsa cimri... evet bu da büyük bir sorun ama başka bir problemimiz yok ve düzelme ihtimali varsa düzeltmek istiyorum
Düzelt tabi düzelt bozan sensin ya düzelten de sen ol. Nasıl düzelecekse 🤦🏻‍♀️

cevabınız için çok teşeküür ediyorum <3 deneyimlerim de birebir fedakarlık yapan kadının değeri bilinmediği yönünde. ben sadece ekstra zorlanmayalım, bütün parasını evlenmek için harcıyormuş gibi hissetmesin diye onu düşünerek hareket ettim. bizim köpeğimiz var ve ona rağmen robot süpürgeyi gereksiz buluyor. o süpürecek evi bakalım. gerekli bulursa da ben gerekli bulmayacağım. sizce bu durum nasıl düzelir, son cümlelerinizde altın meselesini ben de öyle olacak gibi hissediyorum. ama danışabileceğim gerçekten kimse yok. ve nişanlım her konuda cimri değil, sadece kendisi gereksiz görüyorsa cimri... evet bu da büyük bir sorun ama başka bir problemimiz yok ve düzelme ihtimali varsa düzeltmek istiyorum
Düzelmez. Adamın düşüncesi gereksiz olup olmadığı o da kendine göre, gerekli olup olmadığına karar veriyor. Senin için gerekli ama öyle düşünmesi gerekir. Bir zahmet bütün parasını düğüne veriyormuş gibi düşünsün,gelinliğe bile kuru temizleme yaptırmayı gerek görmeyen birini kendi içinde aklama çabasına giriyorsun. Para harcamıyor ki bir şeye. İnsan 10 kere düğün yapmıyor ki bir kez yapıyorsun herşey layıkıyla olsun demesi gerekirdi. Nişanlın cimri,hemde sağlam cimri. Şu an ya görmüyorsun ya da görmek istemiyorsun. Altınları senden alacak bir daha da vermeyecek buna nasıl bir çözüm bulursun bilmiyorum.

Allah aşkına kendinizden fedakarlık yapıp durmayın şu salaklara. Hak etmiyorlar ya etmiyorlar, adamın ne kafar cebini düşüneyim dersen o kadar esirgiyorlar senden i!! Ayrıl bundan adama falan olmaz o olgunlukta değil. Rezil şeyler yaşamışsın

Baska sorunumuz yok ve duzeltmek istiyorum demissin...ikisi de yanlis malesef...

BIrincisi duzeltemezsin, eline bakiyorsun adamin, evlilikte hic mi bisey almak istemeyeceksin? Beyefendi gereksiz gorecek ve alinmayacak...

Ikincisi de baska sorun yok demissin daha ne olsun hayati zehir eder boylesi...

Bi de bence evlenmek yerine neden okuyup edip bi is bulmadin bu surecte? Simdi belki gelinlik gereksiz diyen bu sahsi bile begenmezdin o zaman

2 Mayıs Perşembe konunuz

Perşembe günü açtığınız konunuzda annelerinizle gelinlikçilerde gelinlik denerken, konu nasıl ikinci el gelinliğe geldi anlam veremedim.
Gelinlik baktık zaten hatta ben bi modeli beğendim. Sonra bana sahibindenden bakaana belki vardır benzerleri dedi, ben de baktım ve şana eseri aysirada beğendiğim gelinliğin aynısı vardı sahibindende.

Konu sahibi olur böyle şeyler, hepimiz yaşadık takma, boşver minvalinde yorumlar beklemiş olacak ki hiç cevap vermemiş. Eh ne diyelim Allah mesut etsin. İnşallah düzelir.
Estağfurullah ben cevap vermeye çalışıyorum ama telefondan siteyi kullanamıyorum, bilgisayardan girdikçe cevaplamaya çalışıyorum kusura bakmayın

Daha nişanlanmadım ama nişanlı gibiyiz. Bu süreçte şunu gördüm ne kadar boşa para gitmesin diye düşünüp hareket edersrn erkek 5 katı o şekilde hareket ediyor. Yazıda kaç kere boşa para gitmesin cümlesini yazmışsınız. Şimdi adam böyle davranıyor diye onu suçlamak da yersiz çünkü ona bu kozu veren sizsiniz. Arsız olup her şeyin en güzelini istemek lazım. Daha dereye geçmeden böyle davranan evlenince kim bilir ne yapar abvvooo

Merhabalar ben 25, nişanlım ise 30 yaşında. 8 yıldır birlikteyiz. Şubat ayında nişanımızı yaptık. Mobilyalara karar verirken ikimiz de fazla eşya almayalım, açılmayalım, evde de gereksiz eşyalar olmasın diye anlaşmıştık. Öyle de oldu ne çeyizimde ne de mobilya alışverişinde gereksiz hiçbir şey almadık. Ama iş ilerledikçe gereksiz olan eşyalara nişanlım karar vermeye başladı. Mesela berjer istiyordum ama gereksiz bulduğu için almadık, kettle ve robot süpürge de gereksiz geldi kendisine ve almadık. Bu konularda tek başına karar alması hakkında tartışmalar yaşadık ama bana “sen kendi istediğin olmuyor diye kavga ediyorsun” dedi. Benim sorun ettiğim durum, alacaklarımızın gerekli veya gereksiz olduğuna tek başına karar vermesiydi.
Gelinlik bakarken gelinliği de gereksiz ve para verilmeyecek bir şey olarak gördü ve en uygun fiyatlısını almamız için sürekli bana dil döktü. Bana gelinliği uyguna halledersek ne istersen alırız falan diyordu. Benimse baştan beri en çok istediğim şey gelinlikti. Düğün, takı, veyahut başka hiçbir ricam olmadı. Düğünü birlikte istemedik gereksiz masraf dedik, nikah olacak. Ama kendisine de söyledim gelinlik almazsak ailem de hoş karşılamaz, laf söz olur ve ben istiyorum diye. Bu arada nişanlımın maddi durumu yeterli, sadece cimrilikten bu şekilde yapıyor. Yani ben şımarıklıktan tutturmuyorum, sadece içime sinen ortalama fiyatta bir gelinlik istedim. Kiralamak dahs uygun fiyatlı diye kiralayalım dedim, istanbula gidip bakalım dedim, her türlü teklifte bulundum ama benim söylediklerime karşılık “hevesin varsa alalım ama bu kadar para vermek istemiyorum, istanbula da gidemeyiz çok yorucu olur” dedi. Yani ben uyguna getirmek için yollar aradıkça yine de istemedi. Gelinliği gereksiz bulduğu için nikah elbisesi almam konusunda ısrarda bulundu. Bunu da beni kırarak yapmadı ama durumu olduğu halde ondan sadece gelinlik istediğim halde böyle davranmasına aşırı kırıldım.
Neyse ben bir gelinliğe karar verdim. Sahibindene bakmamı belki orada da benzer gelinlik bulabileceğimi söyledi. Ben de baktım şansıma da aynı gelinliği 2. El olarak buldum. Hatta aynı gün gittik aldık. Normalde gelinlik 32 bindi ve biz 10 bine aldık. Ben de sevinmiştin çok masrafa sokmadım, istediğim de oldu diye.
şimdi de gelinliği temizletmek istemem, kuru temizleme yaptırmak istemem mesele oldu. Gelinlikle düğün yapılmış, elbette kirlenmiş yani. Ter içindeki gelinliği giymemi bekliyor ve her şeyi her gereksiz dediğinde kabul ettiğimden dolayı mıdır nedir artık hiçbir isteğimi önemsemiyor.
Ben düşünüyorum acaba ben sürekli fedakarlık yaptığımı düşündüğüm için mi çok şey bekliyorum diye. Belki de evet böyledir ama mesela gelinliği satın aldığımız kız kendi duvağını, tacını vs verdi diye ben başka bir duvak istediğimde “abartıyor” oluyorum. Neyi alalım desem gereksiz oluyor.
Bu stres mi yoksa ben manipüle mi ediliyorum, böyle şeyler yaşayan birileri var mı?
Şimdiden teşekkürler kıymetli yorumlarınız için❤️
Kac kaç kaç...

Merhabalar ben 25, nişanlım ise 30 yaşında. 8 yıldır birlikteyiz. Şubat ayında nişanımızı yaptık. Mobilyalara karar verirken ikimiz de fazla eşya almayalım, açılmayalım, evde de gereksiz eşyalar olmasın diye anlaşmıştık. Öyle de oldu ne çeyizimde ne de mobilya alışverişinde gereksiz hiçbir şey almadık. Ama iş ilerledikçe gereksiz olan eşyalara nişanlım karar vermeye başladı. Mesela berjer istiyordum ama gereksiz bulduğu için almadık, kettle ve robot süpürge de gereksiz geldi kendisine ve almadık. Bu konularda tek başına karar alması hakkında tartışmalar yaşadık ama bana “sen kendi istediğin olmuyor diye kavga ediyorsun” dedi. Benim sorun ettiğim durum, alacaklarımızın gerekli veya gereksiz olduğuna tek başına karar vermesiydi.
Gelinlik bakarken gelinliği de gereksiz ve para verilmeyecek bir şey olarak gördü ve en uygun fiyatlısını almamız için sürekli bana dil döktü. Bana gelinliği uyguna halledersek ne istersen alırız falan diyordu. Benimse baştan beri en çok istediğim şey gelinlikti. Düğün, takı, veyahut başka hiçbir ricam olmadı. Düğünü birlikte istemedik gereksiz masraf dedik, nikah olacak. Ama kendisine de söyledim gelinlik almazsak ailem de hoş karşılamaz, laf söz olur ve ben istiyorum diye. Bu arada nişanlımın maddi durumu yeterli, sadece cimrilikten bu şekilde yapıyor. Yani ben şımarıklıktan tutturmuyorum, sadece içime sinen ortalama fiyatta bir gelinlik istedim. Kiralamak dahs uygun fiyatlı diye kiralayalım dedim, istanbula gidip bakalım dedim, her türlü teklifte bulundum ama benim söylediklerime karşılık “hevesin varsa alalım ama bu kadar para vermek istemiyorum, istanbula da gidemeyiz çok yorucu olur” dedi. Yani ben uyguna getirmek için yollar aradıkça yine de istemedi. Gelinliği gereksiz bulduğu için nikah elbisesi almam konusunda ısrarda bulundu. Bunu da beni kırarak yapmadı ama durumu olduğu halde ondan sadece gelinlik istediğim halde böyle davranmasına aşırı kırıldım.
Neyse ben bir gelinliğe karar verdim. Sahibindene bakmamı belki orada da benzer gelinlik bulabileceğimi söyledi. Ben de baktım şansıma da aynı gelinliği 2. El olarak buldum. Hatta aynı gün gittik aldık. Normalde gelinlik 32 bindi ve biz 10 bine aldık. Ben de sevinmiştin çok masrafa sokmadım, istediğim de oldu diye.
şimdi de gelinliği temizletmek istemem, kuru temizleme yaptırmak istemem mesele oldu. Gelinlikle düğün yapılmış, elbette kirlenmiş yani. Ter içindeki gelinliği giymemi bekliyor ve her şeyi her gereksiz dediğinde kabul ettiğimden dolayı mıdır nedir artık hiçbir isteğimi önemsemiyor.
Ben düşünüyorum acaba ben sürekli fedakarlık yaptığımı düşündüğüm için mi çok şey bekliyorum diye. Belki de evet böyledir ama mesela gelinliği satın aldığımız kız kendi duvağını, tacını vs verdi diye ben başka bir duvak istediğimde “abartıyor” oluyorum. Neyi alalım desem gereksiz oluyor.
Bu stres mi yoksa ben manipüle mi ediliyorum, böyle şeyler yaşayan birileri var mı?
Şimdiden teşekkürler kıymetli yorumlarınız için❤️
Ooo manipülasyonun kralını yaşıyorsunuz. Bu adam için değmez. Kesinlikle değmez. Zaten size ruhen kıymet verse bu kadar paranın mevzusu olmazdı. Olmaz bu adamla. Hayat geçmez.

Kaçarak uzaklaş bu adamdan kettle gereksiz demek ne ya
Bu çok doğru bir yorum.

Şahsen biz çok taşındık. Ülke değiştirdik. Ben en son üçüncü kettleımızı alırken önce tefal aldım sonra üçte biri fiyatına lokal bir marka aldım. Eşim assla karışmaz böyle şeylere. Ne tefalin fiyatını sordu ne şimdikinin. Bunlar çok basit kararlar. Eşim böyle küçücük şeylerde bile bana güvenmeyecekse neye güvenecek.

17 yaşında tanıştığın adamla evlenilmez o tarihin tozlu sayfalarında kaybolmalıydı.
İlişkiden tek beklenti evlilik şu an. Her söylediğine evlilik için katlanıyorsun. Nikahtan sonra bi kaç sene içinde illallah dersin o gençlik heveslerini yaşayamadığı için sana patlar sen düğün heveslerin içinde kaldı dersin vs

Kardesim sen bu adamin cimri ve cekilmez bir adam oldugunu 8 yilda anlayamadiysan biz ne desek bos. Sana ikinci el gelinlik aldirmis kurutemizleme bile yaptirmiyor sen hala kendini sorguluyorsun e boyle saf saf devam et oda seni herseyden esirgesin sinir oldum ya gozunu ac biraz
Ay dur bu mesaj da aşşırı haklı!

Konu sahibi siz kendinize neden kıymet vermiyorsunuz? Neden birşeyler talep etmeye korkuyorsunuz?

Kuru temizleme hijyendir. O gelinlikle ilk sahibi göbek attı, misafirlerle öpüştü, yeri geldi alnındaki terle fondöteni üstüne sürdü, daha da çirkinleşmek istemiyorum. Eşiniz bunu "gereksiz" mi görüyor?
Kendi kafasına yatan şeye dediğiniz gibi para harcarken buna harcamıyorsa size değer vermiyor yeteri kadar demektir. Siz tabi ki bunu böyle görmeyeceksiniz ama burada benzer başlıkları bir süre okuyun o zaman kendiniz idrak edeceksiniz. Biz ne desek size evlilik heyecanından boş gelir.

Ayrıca asla tüm erkekler gelinliği gereksiz görmez. Eşim bana nişanlıyken kredi kartı verdi git annenle, arkadaşınla ne beğeniyorsan al diye. Bu süreçte ben de çalışıyordum, ailemin de maddi durumu iyiydi. Ondan özel olarak masraf yapmasını beklemedim bile. Ve ikinci evliliğimdi, adeta bir dul kadındım :p (biraz da kendimi linçliyim)

X