NİŞANLIM VE ALKOL

Bende Allah var çevremdeki herkese sordum napılır diye bu olayları yaşayan insanlar daha beterlerini yaşamışlar alkolle başlayıp aldatma dayak vs

fikirlerinize ihtiyacım var ben nişan bozdum sebebi alkol defalarca 5-6 yada daha fazla diyeyim uyarmama rağmen alkol almaya devam etti alkol alınca tartışıyoruz önceden olan seyleri hep önüme koyuyor bir defa alkolle benim aramda tercih istedim onuda dinlemedi söz vermesine ragmen kendi kendine alkol aldı ağır konuştu yada saçma sapan şeyler konuşuyor bende sinirleniyorum ve konuyu hep uzatıyorum şimdide içmicem diyor sözler veriyor inan diyor ne yapacağım bilmiyorum
ee nişan bozmuşsun zaten, daha ne yapacağımı bilemiyorum derken?
Ben alkol alan biriyle yapamazdım açıkcası, hele ki böyle sürekli eski konuları açıp kavga çıkartıyorsa gereği yok, o alkolü değil alkol onu içiyor belli ki.

fikirlerinize ihtiyacım var ben nişan bozdum sebebi alkol defalarca 5-6 yada daha fazla diyeyim uyarmama rağmen alkol almaya devam etti alkol alınca tartışıyoruz önceden olan seyleri hep önüme koyuyor bir defa alkolle benim aramda tercih istedim onuda dinlemedi söz vermesine ragmen kendi kendine alkol aldı ağır konuştu yada saçma sapan şeyler konuşuyor bende sinirleniyorum ve konuyu hep uzatıyorum şimdide içmicem diyor sözler veriyor inan diyor ne yapacağım bilmiyorum
Evlensen de boşanırsın , bu evlilik baştan sıkıntılı...

küfür ediyor beğenemedin mi diyor sevmiyorsun beni diyor benimle evlenmek için evleniyorsun diyor eski ilişkilerimden bashediyor evde olduğuma inanmıyor içiyor içmedim diyor sesinden anlıyorum hemen tonu değişiyor memleket meselesi tartişiyor din tartışıyor
Adam gerçek duygularını itiraf ediyor, gerçekten pes hala acaba mı diyorsunuz, evlenin evlenin daha ne diyelim ki ...

Barışma sakın, kesinlikle değişmez, alkolü bırakmaz. Benim ilk evliliğim 6 ay sürdü, haftanın 4 5 günü alkollüydü, öyle yerlerde sürünecek derecede değil ama içince karakteri değişiyordu resmen, dengesizlik hali fln. Gülerek konuşuyoruz diyelşm, 10 dak sonra eski birşey aklına geliyordu sinirlendiyodu, bende çok alttan alamıyordum, sürekli kavga ediyorduk, 6 ay dayanabildim boşandık, şükür ki boşanmışım, tüylerim diken diken hatırlıyorum o günleri

Barışma sakın, kesinlikle değişmez, alkolü bırakmaz. Benim ilk evliliğim 6 ay sürdü, haftanın 4 5 günü alkollüydü, öyle yerlerde sürünecek derecede değil ama içince karakteri değişiyordu resmen, dengesizlik hali fln. Gülerek konuşuyoruz diyelşm, 10 dak sonra eski birşey aklına geliyordu sinirlendiyodu, bende çok alttan alamıyordum, sürekli kavga ediyorduk, 6 ay dayanabildim boşandık, şükür ki boşanmışım, tüylerim diken diken hatırlıyorum o günleri
çok üzüldüm geçmiş olsun gerçekten

Birebir örneğini her gün izliyorum. Evlenince değişmeyecek. Icince sapitan cinstense hep sorunlu bir evliligin olacak. Siradan bir konuyu alkol aldiginda buyutup kavga cikaracak. Her alkol aldiginda ayni senaryoyu yasayacaksin. Hani mucizelere kaldıysan düzelir tabi.

Eger donmeyeceksen hayatinin en guzel karatini vermissin. Ailemde alkolden o kadar cektimki zamaninda. Esimi ilk gordugum tanistigimiz gun alkol kullaniyormusun diye sormustum.sukurler olsunki agzina surmuyor bir kere bile bu konuda basim agrimadi. Rabbim babamada nasip etti birakti. Ama o birakana kadae cesitli hastalikla travmalar miras kaldi. Alinan alinsin banlayan banlasin net soyluyorumki alkolün zamanla bozmadigi yuva yok. Herseyin basi o pislik. Bakin keyifle icen insanlar sapitmayan insanlarda var ina bisey diyemem ama ben eve bir damlasindan bile girmesinden yana degilim bereket huzue birakmiyor. Sakin donmeyin sakin. Hemde sapitan cinstenmis sizinki.kanser eder

Evlen çocuk yap, sonrasında durumu bir daha değerlendirirsin sakin kafayla.

Ben de yakın zamanda benzer başlık açtım; size olayın sonrasından bildiriyorum, o çok büyük sevgi de bitiyor bu bela yüzünden.. her şey çok çirkinleşiyor, keşke en başta anlasaymışım durumu diyorum şimdi..
Şüphenizin olduğu bir şeyden dönün bence, bu yüzden çocuğum olmadı mesela benim, işimi evimi paramı kaybettim. En kötüsü kendi karakterimi de kaybettim. Çünkü evlenince en aykırı karakter bile olsanız basıp gidemiyorsunuz, ortak bir sürü sorumluluk oluyor. Umarım mutlu olun 🙏

Rus ruleti ....hayatına oynamak istedigin ...olmadı bosanirsin ...niye bırakacak neyi bekliyor senimi beklemiş ...inanma der geçerim.....Yada bir ömrün daha varsa kıyıda köşede bunu harca .....hayat senin

Hoş değil

Bide bu kumar oynayan evlenince bırakacağım der içen evlenince bırakacağım anne kuzusu olan evlenince degisecegim aldatan öyle ....sonuç degisirler ama yalan söylemeyi bırakırlar açık açık yaparlar söz vermistin deyincede inanmasaydin derler kalakalirsiniz kırmızı bayrak yahu bunlar bunlardan ala sebep olurmu olay yerinden kaçmaya acaba ...

Alkolu keyfi / bagimlilik seklinde tuketen insanlara zerre kadar saygi duymam, duyamam, cok ezik, cok zavalli bi durum. Boyle bi adamla nisanli kalinmaz.

X