NİŞANLIM VE ALKOL

Şimdi şöyle bir durum var. Beni yanlış anlamayın lütfen. Sonuçta bu adam alkolik değil. Sadece içtiği zaman (bu da haftada bir veya iki haftada bir) kontrolsüz içiyor. Ama içmekten keyif alıyor. Ve büyük ihtimalle sosyal çevresi de benzer insanlardan oluşuyor.

Eğer durum buysa, alkolik olmayan ve keyif için alkol alan bir insandan alkolü bırakmasını istemek zaten doğru değil.

Öte yandan bu şekilde bir söz vermesi de gerçekçi değil. Belki hatırınız için birkaç ay içmez. Ama sonra tekrar başlar.

Yapabileceği tek şey sarhoş olana kadar içmemek. Bu o kadar zor değil aslında. Kaç yaşında nişanlınız? Yani 19-20 yaşında değilse herkes kendi sarhoş olma sınırını bilir.
33 yasında ve bu daha ağır ailesi bile suçladı kendiside sinirlenince çok pislik oluyor ailemin yanında bile nişan attıktan sonra beni kötüledi neden diyorum sinirlendim sana diyor

33 yasında ve bu daha ağır ailesi bile suçladı kendiside sinirlenince çok pislik oluyor ailemin yanında bile nişan attıktan sonra beni kötüledi neden diyorum sinirlendim sana diyor

Yani bir de öfke yönetimi sorunu var anladığım kadarıyla. Bence olmazı oldurmaya çalışmayın. Birkaç ay üzülürsünüz, sonra yolunuza bakarsınız.

Yani bir de öfke yönetimi sorunu var anladığım kadarıyla. Bence olmazı oldurmaya çalışmayın. Birkaç ay üzülürsünüz, sonra yolunuza bakarsınız.
benim bildiğim alkol alınca ya uyursun yada tatlı tatlı konuşursun bu mızmızlanıyor salak saçma hareketler yapıyor alkol almak hiçbir zaman problem değildi ki galiba mesajarına cevap vermezsem pes eder en sonda olmadı inanmıyorum hala derim kimseyide kırıp dökmek istemiyorum

benim bildiğim alkol alınca ya uyursun yada tatlı tatlı konuşursun bu mızmızlanıyor salak saçma hareketler yapıyor alkol almak hiçbir zaman problem değildi ki galiba mesajarına cevap vermezsem pes eder en sonda olmadı inanmıyorum hala derim kimseyide kırıp dökmek istemiyorum

Herkes için farklı. Çok sevdiğim bir kadın arkadaşım var. Çok tatlı bir insan. Ama sarhoş olunca berbat biri oluyor. Herkesle kavga ediyor. Dışarıdaysak tanımadığımız insanlara hakaret ediyor. Ben de kendisiyle içki sofrasına oturmayarak çözdüm bu konuyu. Eşim sarhoş olunca doğrudan uyuyor. Böyle kütük gibi, bir anda gidiyor, çok komik. Ben çok konuşuyorum ama genelde eğlenceli konuştuğumu söylüyorlar. Hiç şikayet almadım. Yani tek bir sarhoş tipi yok.

İsterseniz son bir kez yüz yüze konuşun nişanlınızla. Kendinizi tekrar anlatın, onu tekrar dinleyin. Ama beklentilerinizde gerçekçi olun.

fikirlerinize ihtiyacım var ben nişan bozdum sebebi alkol defalarca 5-6 yada daha fazla diyeyim uyarmama rağmen alkol almaya devam etti alkol alınca tartışıyoruz önceden olan seyleri hep önüme koyuyor bir defa alkolle benim aramda tercih istedim onuda dinlemedi söz vermesine ragmen kendi kendine alkol aldı ağır konuştu yada saçma sapan şeyler konuşuyor bende sinirleniyorum ve konuyu hep uzatıyorum şimdide içmicem diyor sözler veriyor inan diyor ne yapacağım bilmiyorum
Şuan gördüğünüz sey evlendikten sonra % 200 artar ben dahil bir cok kadin düzelir diye evlenip sonra boşanıyoruz kimilerinin çocuğu küçük olup ailesi sahip çıkmayınca deve gutmeye calisip mutsuz ruhsuz sevgisiz ve huzursuz yaşıyor degismez bir insan asla değişmez neyse o dur şuan anlarmisiniz anlamazmisiniz bilmem illa ateşe atlayacağım derseniz devam edin elmanin çürüğü tazeye dönmez siz en iyisi çürük elmayi atip ilerde güzel elma ile yolunuza devam edin ki kafanizi taşlara vurmayın bu çürük elma ile ugrasirsaniz sizi de çürütür ömrünüzüde

fikirlerinize ihtiyacım var ben nişan bozdum sebebi alkol defalarca 5-6 yada daha fazla diyeyim uyarmama rağmen alkol almaya devam etti alkol alınca tartışıyoruz önceden olan seyleri hep önüme koyuyor bir defa alkolle benim aramda tercih istedim onuda dinlemedi söz vermesine ragmen kendi kendine alkol aldı ağır konuştu yada saçma sapan şeyler konuşuyor bende sinirleniyorum ve konuyu hep uzatıyorum şimdide içmicem diyor sözler veriyor inan diyor ne yapacağım bilmiyorum
inanmayın çünkü alkol bağımlılığı kolay değil tedavi olması gerekiyor. tedavi olup yeniden başlayanlar bile var. ne sıklıkla içiyor?

Alkolizm bir bağımlılıktır.

hafta bir veya 2 haftada bir sonuç olarak hemen sarhoş oluyor ayakta duramıyor dur noktası yok zaten kendini bilse sorun olmazdı ki
Evlendiğinizde her gün içecek, daha beter olacak, bu mu kendinize layık gördüğünüz hayat? Hâlâ seviyorum, bilmem ne yazıyorsunuz, canınızın kıymeti yok mu?

Keyfi içici ile alkoliğin arasında çok sağlam bir fark var. Alkolik adamlardan 3 çocuklu kadınlar bile boşanırken nişanlı ile devam edilir mi?

Herkes için farklı. Çok sevdiğim bir kadın arkadaşım var. Çok tatlı bir insan. Ama sarhoş olunca berbat biri oluyor. Herkesle kavga ediyor. Dışarıdaysak tanımadığımız insanlara hakaret ediyor. Ben de kendisiyle içki sofrasına oturmayarak çözdüm bu konuyu. Eşim sarhoş olunca doğrudan uyuyor. Böyle kütük gibi, bir anda gidiyor, çok komik. Ben çok konuşuyorum ama genelde eğlenceli konuştuğumu söylüyorlar. Hiç şikayet almadım. Yani tek bir sarhoş tipi yok.

İsterseniz son bir kez yüz yüze konuşun nişanlınızla. Kendinizi tekrar anlatın, onu tekrar dinleyin. Ama beklentilerinizde ger

inanmayın çünkü alkol bağımlılığı kolay değil tedavi olması gerekiyor. tedavi olup yeniden başlayanlar bile var. ne sıklıkla içiyor?
haftada bir veya 2 bunlar bildiğim alkol alması sorun değildi ama bu noktalara geleceğini bilmiyordum sürekli beni suçlayacak kavga edeceğiz diye yaşadım alkol aldığında çok uyardım çok kavga ettim son noktam kendi isteğiyle sözler verip aradan bir hafta geçmeden içmesi bende çileden çıktım çünkü yine arayıp yine saçma sekilde konuştu

Keyfi içici ile alkoliğin arasında çok sağlam bir fark var. Alkolik adamlardan 3 çocuklu kadınlar bile boşanırken nişanlı ile devam edilir mi?
inanın farkındayım salaklık yapıyorum vicdan ve salak düşüncelerimden bıktım

haftada bir veya 2 bunlar bildiğim alkol alması sorun değildi ama bu noktalara geleceğini bilmiyordum sürekli beni suçlayacak kavga edeceğiz diye yaşadım alkol aldığında çok uyardım çok kavga ettim son noktam kendi isteğiyle sözler verip aradan bir hafta geçmeden içmesi bende çileden çıktım çünkü yine arayıp yine saçma sekilde konuştu
besbelli ki alkolik işte. birde kişilerin karakteri sarhoş olunca ne dediğinden belli oluyor mesela ne diyor size rahatsız olduğunuz konuşmaları?

besbelli ki alkolik işte. birde kişilerin karakteri sarhoş olunca ne dediğinden belli oluyor mesela ne diyor size rahatsız olduğunuz konuşm
küfür ediyor beğenemedin mi diyor sevmiyorsun beni diyor benimle evlenmek için evleniyorsun diyor eski ilişkilerimden bashediyor evde olduğuma inanmıyor içiyor içmedim diyor sesinden anlıyorum hemen tonu değişiyor memleket meselesi tartişiyor din tartışıyor

inanın farkındayım salaklık yapıyorum vicdan ve salak düşüncelerimden bıktım
Babam alkolik ben kızı olmama rağmen 12 senedir görüşmüyorum. Yakmayın kendinizi. Bir süre sonra beyin hücreleri de ölmeye başlıyor, bağımlılığın getirdiği davranışlar başlıyor. O sevdiğin özelliklerini bile yitirecek. Size kitabın sonundan konuşuyorum.

küfür ediyor beğenemedin mi diyor sevmiyorsun beni diyor benimle evlenmek için evleniyorsun diyor eski ilişkilerimden bashediyor evde olduğuma inanmıyor içiyor içmedim diyor sesinden anlıyorum hemen tonu değişiyor memleket meselesi tartişiyor din tartışıyor
lütfen kendinize bir iyilik yapıp bu adamla bir ilişkinizi bitirin. gerçekten her sorunlu adama tahammül etmek zorunda değilsiniz bakın ben 2008 yılından beri çok sorunlu bir ilişki ve çok sorunlu bir evlilik geçirdim ve birçok şeye düzelir tedavi oluruz, düzelecek diye diye annemin evine bırakıldım ve benim tüm fedakarlıklarım havada kaldı. yapmayın bunu kendinize böyle bir adama katlanmayın ve iyileştirmek için de uğraşmayın. erkeği ilk hatasında silmezsen tepene çıkar tepene!

Sakın inanma vazgeç tamamen sil , önüne bak

Ay hiç uzatma güzel kardeşim. Doğrudan kaç. Böyle hayat geçmez.

X