Nişanlımın kız arkadaşın ona olan samimiyeti

Eşimin ablası da karşı cins olsa bile aşkım, hayatım falan diyor hayret ediyorum bunlar nasıl kafalar diye. Karşı cinsle sınırı çizmek lazım özellikle hayatında birisi varsa. Bunları düşünmek çok zor olmamalı. Bazı insanlar gerçekten fazla rahat.

Nişanlımın iş yerinden yakın arkadaşım dediği bir kız var birbirimize telefonumuzu veririz birbirimizin şifrelerini biliriz genelde hep konuşmaları iş odaklı hep işle ilgili. Nişanlımla beraber yaşıyoruz. Ben Amerikan vatandaşıyım ve gelişim yıllarımı amerikada geçirdim. Kültür farklılığından dolayı yanlış anladığımı söylüyor ama ben yanlış anladığımı düşünmüyorum. İlk konuşmalarında bu kız durmadan buluşalım buluşalım tarzı mesajlar yolluyordu nişanlıma nişanlım bu sorulara hiçbir zaman bir cevap vermemiş bunları söylememiş gibi davranmış ama nişanlısı olduğunu da söylememiş ve bu buluşma muhabbetini kız dört kere açmış. Ben bunları okuduktan sonra ve neden nişanlın olduğunu söylemiyorsun dedikten sonra nişanlısı olduğunu söyledi. Bunun üzerinden bir seneye yakın zaman geçti. Sık sık işle ilgili konuşuyorlar ama nişanlım evden çalışıyor çok nadir ofise gidiliyor. Ben zaten kıskançlıktan dolayı değilde benim hissettiklerime saygı göstermediği için sinirliyim. mesajlarda sahte isim olarak mert kullanıyorum mertoş mertoşum gibi samimi kelimeler kullanıyor. hatta kız nişanlıma yavrum bile demiş. Bu bana çok samimi geliyor ben kendim rahatsız oluyorum nişanlım onunla bu şekilde konuşmuyor ama kızın bu şekilde konuşması beni rahatsız ediyor bana karşı bir saygısızlık gibi geliyor ve bunun bana rahatsızlık verdiğini söylememe rağmen kızı hiç bir şekilde uyarmıyor. Bugün de işle ilgili konuşması olmuş kızda iş konusundan çıkıp yeni bir motor aldığını söylemiş motorun resmini atmış nişanlımda hayırlı olsun güzelmiş tarzında mesajlar atmış kızda gezeriz demiş ve benim nişanlım da kıza gezeriz demiş. Bu bana yanlış geliyor lafın gelişi Türkiye’de böyle söylenir diyor ama ben de türküm 13 yaşıma kadar Türkiye’de yaşadım evet üstünden uzun zaman geçti ama bu bana kültürsel bir şey gibi gelmiyor yanlışsam lütfen söyleyin bu durumda benim rahatsız olmama saygı göstermemesi bana yanlış geliyor lütfen fikirlerinizi söyleyin. Dediğim gibi sorunum aslında kıskançlık değil nişanlım günün çoğunluğunda evde zaten ve günün çoğunluğunda hep beraber vakit geçiriyoruz o yüzden bir aldatma olduğu ile ilgili hiçbir düşüncem yok sadece benim fikrime saygı duymaması beni rahatsız ediyor ve her seferinde bu rahatsızlıklığımı söyledigim zaman hayır o kız çok iyi bir kız sen yanlış anlıyorsun o kız şöyle o kız böyle şeklinde ondan bahsediyor ve Buda benim sinirimi bozmaya başladı artık.
Niye cebelleşip duruyorsunuz ki.. Alın kızın numarasını kendinizi tanıtın ve nişanlımla bu şekilde diyalog kurmanızı istemiyorum. Nokta deyin

Valla aleni flört ediyorlar.Benim nişanlıma mertoş diyecek nişanlımda ses etmeyecek nişanlı olduğunu da ben isteyince söyleyecek ne güzel Türkiyeymiş onların ki zira bizim Türkiyede ben böyle birşey bilmiyorum.Kültür falan hikaye , kız biraz kaşınıyo seninkininde kaşıyası var gibi.

Sebep kültür farkı olsa inanın Amerika'da ki yaşam tarzı daha rahat Türkiye şartlarına göre , hiç ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Yakın arkadaşa nişanlı dan sevgiliden bahsedilir haberi olur. Seviyesiz bir şekilde karşı cins arkadaşıyla nişanliyken konuşan bir erkeğin beraber olduğu kadına saygısı yoktur. Yavrum gibi bir kelime kullanıyor kıza karşı üstelik . Flört edip sizden bunu saklıyor ve kızı yedekliyor gibi , uyarmaniza rağmen yapması sizi ve ilişkinizi çok da ciddiye almadığını gösteriyor. Dikkatli ve temkinli olmanızı , ilişkinizi gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum , bazı erkekler nişanı ciddiye almayabiliyor

herkese mi öyle konuşuyor kız yoksa sadece senin nişanlına mı ?
benim yakın bir arkadaşım da karşı cinsten bi arkadaşıyla fazla samimiydi
yani hayatları samimi konuşmaları samimi hani dışarıdan duysanız sevgili dersiniz
ben birlikteler sanmıştım hatta kız dedi ki
yok bee ne birlikte olması ilk başlarda hoşlanıyor sanıyordum ama o çocuk hiç benlik değil
bi kere aldım karşıma sen benim kardeşimsin dedim laf arasında
ona rağmen bu şekilde konuşmaya devam ediyor demişti
bütün aşk hayatımı flörtlerimi çapkınlıklarımı da bilir demişti
arada rahatsız oluyordu arkadaşım bu yakınlıktan ama yüzüne karşı bişi diyemiyordu
aşırı gelen hareketlerden ve hitaplardan rahatsız olsa da söylemiyordu
insan neden söyleyemez ben bunu asla anlamıyorum

X