Nişanlımın kız arkadaşın ona olan samimiyeti

weirdone1206

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2023
10
3
26
Nişanlımın iş yerinden yakın arkadaşım dediği bir kız var birbirimize telefonumuzu veririz birbirimizin şifrelerini biliriz genelde hep konuşmaları iş odaklı hep işle ilgili. Nişanlımla beraber yaşıyoruz. Ben Amerikan vatandaşıyım ve gelişim yıllarımı amerikada geçirdim. Kültür farklılığından dolayı yanlış anladığımı söylüyor ama ben yanlış anladığımı düşünmüyorum. İlk konuşmalarında bu kız durmadan buluşalım buluşalım tarzı mesajlar yolluyordu nişanlıma nişanlım bu sorulara hiçbir zaman bir cevap vermemiş bunları söylememiş gibi davranmış ama nişanlısı olduğunu da söylememiş ve bu buluşma muhabbetini kız dört kere açmış. Ben bunları okuduktan sonra ve neden nişanlın olduğunu söylemiyorsun dedikten sonra nişanlısı olduğunu söyledi. Bunun üzerinden bir seneye yakın zaman geçti. Sık sık işle ilgili konuşuyorlar ama nişanlım evden çalışıyor çok nadir ofise gidiliyor. Ben zaten kıskançlıktan dolayı değilde benim hissettiklerime saygı göstermediği için sinirliyim. mesajlarda sahte isim olarak mert kullanıyorum mertoş mertoşum gibi samimi kelimeler kullanıyor. hatta kız nişanlıma yavrum bile demiş. Bu bana çok samimi geliyor ben kendim rahatsız oluyorum nişanlım onunla bu şekilde konuşmuyor ama kızın bu şekilde konuşması beni rahatsız ediyor bana karşı bir saygısızlık gibi geliyor ve bunun bana rahatsızlık verdiğini söylememe rağmen kızı hiç bir şekilde uyarmıyor. Bugün de işle ilgili konuşması olmuş kızda iş konusundan çıkıp yeni bir motor aldığını söylemiş motorun resmini atmış nişanlımda hayırlı olsun güzelmiş tarzında mesajlar atmış kızda gezeriz demiş ve benim nişanlım da kıza gezeriz demiş. Bu bana yanlış geliyor lafın gelişi Türkiye’de böyle söylenir diyor ama ben de türküm 13 yaşıma kadar Türkiye’de yaşadım evet üstünden uzun zaman geçti ama bu bana kültürsel bir şey gibi gelmiyor yanlışsam lütfen söyleyin bu durumda benim rahatsız olmama saygı göstermemesi bana yanlış geliyor lütfen fikirlerinizi söyleyin. Dediğim gibi sorunum aslında kıskançlık değil nişanlım günün çoğunluğunda evde zaten ve günün çoğunluğunda hep beraber vakit geçiriyoruz o yüzden bir aldatma olduğu ile ilgili hiçbir düşüncem yok sadece benim fikrime saygı duymaması beni rahatsız ediyor ve her seferinde bu rahatsızlıklığımı söyledigim zaman hayır o kız çok iyi bir kız sen yanlış anlıyorsun o kız şöyle o kız böyle şeklinde ondan bahsediyor ve Buda benim sinirimi bozmaya başladı artık.

Mertoşum ne ya? Çocukluktan tanışıklıklari varsa bir decere hani olabilir derim de sonradan tanışıp +şumlu, yavrumlu konuşmak bana fazla geldi. Benimde yakın arkadaşlarım var erkek ya kanka yada ismiyle hitap ederim. Aldatma yoksa bile aşırı yakınlar ne bu cilveleşme? Sizden sonraki sevgilisi o bile olabilir.

Kıskanç biri değilim hatta çevremdekiler fazla rahat bulurlar beni ama sizin yerinizde olsaydım sinirlenirdim. Sizi gizlemiş bu başlı başına bir olay ayrıca benim sevdiğim adam başkasına güzelim diyemez. Siz nişanlınızla bunu tatlı bir kıskançlık olarak konuşmayın ortada bence ciddi bir sorun var bir ilişki gizleniyorsa ben altından temiz bir şey çıkacağını sanmıyorum.

Kıskanç biri değilim hatta çevremdekiler fazla rahat bulurlar beni ama sizin yerinizde olsaydım sinirlenirdim. Sizi gizlemiş bu başlı başına bir olay ayrıca benim sevdiğim adam başkasına güzelim diyemez. Siz nişanlınızla bunu tatlı bir kıskançlık olarak konuşmayın ortada bence ciddi bir sorun var bir ilişki gizleniyorsa ben altından temiz bir şey çıkacağını sanmıyorum.
Yok siz yanlış anlamışsınız güzelim tarzı samimi hiçbir şey söylemiyor nişanlım kıza karşı sadece ismiyle hitap ediyor ya da kardeşim diyor

Ay ne alaka tr de büyümek amerikada büyümek. Ya nasıl kılıflar yaratıyorlar anında ınanılmaz. Biz türkiyede böyle konusuyorsak flörtüzdür bu arada
Ben de aynen öyle düşündüm. Bunun kültür farkı ile alakası olduğunu hiçbir şekilde düşünmüyorum. arkadaşlarıma soracağım dedim onlar senin arkadaşların tabii ki senin tarafını tutar dedi yabancılara sor dedi ben de buraya geldim sordum

Yakin arkadaş olsa nişanlandiği coktan bilirdi ama sizin zorunuzla soylemiş resmen.
Bu nişan olayini soylemeyen adam ne yapsa gözüme batardi benim.

Ayrica şu konuda yazdiklarinizla Turkiye, Amerika ne alaka? Amerikada kadin ve erkek arkadas olup motosikletle gezemiyor mu illa iliskide mi oluyorlar? 😄😄

Mertoş filan şeylerine ben de gicik olurdum, biri eşime sevgilim toş moş sacma sapan isim taksin konussun istemezdim. Eşimle daha yeniyken bi kadin gozume carpmisti aslinda konusmalarda vs hic bisey yoktu her sey normaldi ama kadin "KUZU" diye hitap ediyordu. 😄
Kuzu kuzu🐑🐑🐑🐑 nasilsin kuzu?

Bu kadini yok et sil dedim. 🙄

Ben de aynen öyle düşündüm. Bunun kültür farkı ile alakası olduğunu hiçbir şekilde düşünmüyorum. arkadaşlarıma soracağım dedim onlar senin arkadaşların tabii ki senin tarafını tutar dedi yabancılara sor dedi ben de buraya geldim sordum
Ay bide yine savunmus şaka gibi adam. Bence senın saf bi tarafın var ve adam bunu fark etmiş oraya oynuyor gibi

Burada ki yorumları gösterirsen emin ol başka bir kılıf uydurmaya çalışır bu sefer :KK70: senin erkek arkadaşın sana yavrumlu konuşsa ve sürekli buluşma konusu açsa bu kadar rahat olacak mıymış acaba?

Yakin arkadaş olsa nişanlandiği coktan bilirdi ama sizin zorunuzla soylemiş resmen.
Bu nişan olayini soylemeyen adam ne yapsa gözüme batardi benim.

Ayrica şu konuda yazdiklarinizla Turkiye, Amerika ne alaka? Amerikada kadin ve erkek arkadas olup motosikletle gezemiyor mu illa iliskide mi oluyorlar? 😄😄

Mertoş filan şeylerine ben de gicik olurdum, biri eşime sevgilim toş moş sacma sapan isim taksin konussun istemezdim. Eşimle daha yeniyken bi kadin gozume carpmisti aslinda konusmalarda vs hic bisey yoktu her sey normaldi ama kadin "KUZU" diye hitap ediyordu. 😄
Kuzu kuzu🐑🐑🐑🐑 nasilsin kuzu?

Bu kadini yok et sil dedim. 🙄
Yok aslında bu konunun Amerika Türkiye ya da herhangi bir ülkeyle alakası yok sadece gezeriz devesine birazcık sıkıntı yaşadım arkadaşlar tabii ki birbirleriyle beraber gezebilirler ama kültür farkından dolayı bu konuda anlaşamıyoruz demesine kafam karıştı zaten ona yavrum tarzı kelimeler söyleyen bir insana ve benim sinir olduğumu bile bile gezeriz demesi beni sinirlendirdi

Burada ki yorumları gösterirsen emin ol başka bir kılıf uydurmaya çalışır bu sefer :KK70: senin erkek arkadaşın sana yavrumlu konuşsa ve sürekli buluşma konusu açsa bu kadar rahat olacak mıymış acaba?
Bunuda sordum mizacı öyleyse anlarım dedi ve ben onun anlayacağını hiç düşünmüyorum. Bana da aynen kıvırıyor gibi geliyor

Yok aslında bu konunun Amerika Türkiye ya da herhangi bir ülkeyle alakası yok sadece gezeriz devesine birazcık sıkıntı yaşadım arkadaşlar tabii ki birbirleriyle beraber gezebilirler ama kültür farkından dolayı bu konuda anlaşamıyoruz demesine kafam karıştı zaten ona yavrum tarzı kelimeler söyleyen bir insana ve benim sinir olduğumu bile bile gezeriz demesi beni sinirlendirdi

Sizi kandiriyor. 😀 Yavrum bilmem ne hitaplarini Turkiyede herkes hoş bulmuyor. Alakasi yok kultur farkiyla

Ay bide yine savunmus şaka gibi adam. Bence senın saf bi tarafın var ve adam bunu fark etmiş oraya oynuyor gibi
Yok bunun saflıkla bir alakası olduğunu düşünmüyorum uzun bir geçmişimiz var ve benim de bu ilişkide çok fazla hatam oldu Ama bu durumda bana saygısızlık yaptığını fark ediyorum ve bunun değişmesini sağlamaya çalışacağım ama eğer değişmiyorsa tabii ki yapacak bir şey yoktur

Peki bununla ilgili ne sorununuz oldu? Bazen kendimi ifade ederken sıkıntı yaşıyorum fazla bilgi açıklıyorum bunun ben de farkındayım ama geçmişte amerikada şu kadar süre yaşadım bu yüzden kültür farkı ile ilgili konuşmalar olduğu zaman neden o kadar orada yaşadın niye orada yaşadın tarzı sorular aldığım için bu şekilde yazıyım dedim. Sorumun kültür farkı ile ilgili bir detayı olmasaydı bunu ben zaten bahsetmezdim

X