Nişanlımın kız arkadaşın ona olan samimiyeti

Amerikan vatandaşıyım demiştiniz değil mi? Başka sözüm yok...
Peki bununla ilgili ne sorununuz oldu? Bazen kendimi ifade ederken sıkıntı yaşıyorum fazla bilgi açıklıyorum bunun ben de farkındayım ama geçmişte amerikada şu kadar süre yaşadım bu yüzden kültür farkı ile ilgili konuşmalar olduğu zaman neden o kadar orada yaşadın niye orada yaşadın tarzı sorular aldığım için bu şekilde yazıyım dedim. Sorumun kültür farkı ile ilgili bir detayı olmasaydı bunu ben zaten bahsetmezdim

Peki bununla ilgili ne sorununuz oldu? Bazen kendimi ifade ederken sıkıntı yaşıyorum fazla bilgi açıklıyorum bunun ben de farkındayım ama geçmişte amerikada şu kadar süre yaşadım bu yüzden kültür farkı ile ilgili konuşmalar olduğu zaman neden o kadar orada yaşadın niye orada yaşadın tarzı sorular aldığım için bu şekilde yazıyım dedim. Sorumun kültür farkı ile ilgili bir detayı olmasaydı bunu ben zaten bahsetmezdim
Yanlış anlamayın verdiğiniz bilgiyle, yada vatandaşı olduğunuz ülkeyle alakalı birşey demek istemedim. " Adamın şuan sizinle nişanlı olma sebebi bence Amerikan vatandaşı olmanız " demek istedim.
Aksi olsa defalarca söylemenize rağmen aynen devam etmezdi, nişanlı olduğunuzu bile siz üsteleyince söylemiş. Ve yine aksi olsa nişanlınız fikrinize saygı duyardı, rahatsız olduğunuz durumu ortadan kaldırırdı. Siz rahatsızlığınızı dile getirdiğinizde kız şöyle iyi, böyle muhteşem diye savunmazdı.

Nişanlımın iş yerinden yakın arkadaşım dediği bir kız var birbirimize telefonumuzu veririz birbirimizin şifrelerini biliriz genelde hep konuşmaları iş odaklı hep işle ilgili. Nişanlımla beraber yaşıyoruz. Ben Amerikan vatandaşıyım ve gelişim yıllarımı amerikada geçirdim. Kültür farklılığından dolayı yanlış anladığımı söylüyor ama ben yanlış anladığımı düşünmüyorum. İlk konuşmalarında bu kız durmadan buluşalım buluşalım tarzı mesajlar yolluyordu nişanlıma nişanlım bu sorulara hiçbir zaman bir cevap vermemiş bunları söylememiş gibi davranmış ama nişanlısı olduğunu da söylememiş ve bu buluşma muhabbetini kız dört kere açmış. Ben bunları okuduktan sonra ve neden nişanlın olduğunu söylemiyorsun dedikten sonra nişanlısı olduğunu söyledi. Bunun üzerinden bir seneye yakın zaman geçti. Sık sık işle ilgili konuşuyorlar ama nişanlım evden çalışıyor çok nadir ofise gidiliyor. Ben zaten kıskançlıktan dolayı değilde benim hissettiklerime saygı göstermediği için sinirliyim. mesajlarda sahte isim olarak mert kullanıyorum mertoş mertoşum gibi samimi kelimeler kullanıyor. hatta kız nişanlıma yavrum bile demiş. Bu bana çok samimi geliyor ben kendim rahatsız oluyorum nişanlım onunla bu şekilde konuşmuyor ama kızın bu şekilde konuşması beni rahatsız ediyor bana karşı bir saygısızlık gibi geliyor ve bunun bana rahatsızlık verdiğini söylememe rağmen kızı hiç bir şekilde uyarmıyor. Bugün de işle ilgili konuşması olmuş kızda iş konusundan çıkıp yeni bir motor aldığını söylemiş motorun resmini atmış nişanlımda hayırlı olsun güzelmiş tarzında mesajlar atmış kızda gezeriz demiş ve benim nişanlım da kıza gezeriz demiş. Bu bana yanlış geliyor lafın gelişi Türkiye’de böyle söylenir diyor ama ben de türküm 13 yaşıma kadar Türkiye’de yaşadım evet üstünden uzun zaman geçti ama bu bana kültürsel bir şey gibi gelmiyor yanlışsam lütfen söyleyin bu durumda benim rahatsız olmama saygı göstermemesi bana yanlış geliyor lütfen fikirlerinizi söyleyin. Dediğim gibi sorunum aslında kıskançlık değil nişanlım günün çoğunluğunda evde zaten ve günün çoğunluğunda hep beraber vakit geçiriyoruz o yüzden bir aldatma olduğu ile ilgili hiçbir düşüncem yok sadece benim fikrime saygı duymaması beni rahatsız ediyor ve her seferinde bu rahatsızlıklığımı söyledigim zaman hayır o kız çok iyi bir kız sen yanlış anlıyorsun o kız şöyle o kız böyle şeklinde ondan bahsediyor ve Buda benim sinirimi bozmaya başladı artık.
Sizi rahatsız ettiğini bile bile hala yok iyi yok şu yok bu diyorsa sert bir tavır koyun biri bir şeyi beni incittiğini bilerek yapıyorsa onu ya hayatımdan çıkarırım ya da iki katı incitirim

Nisanliliginiz tamamına ermesin ya bu ne böyle delirtir bu, bı de küçücük aklıyla manipüle etmeye çalışıyor senin kültürün farklı yok arkadaslarin senin tarafini tutar vs bı akıllı oydu, yürüsün gitsin şerefsiz baya bildiğiniz yedeklemis kızı. Sizi de salak yerine koyuyor. Kültür farkiymis ülkesini mi tanımıyor ben soyliym farkı siz erkek kadın arkadaşlığına inanırsınız ama bu ülkede seviyeli bile olsa erkek kadın arkadaşlığına inanmayan sayısı daha fazladır. Salak mı bu kendini Avrupalı falan mı saniyor? Nerde yasiyorsun sen derler adama.

Sanki bir green card kokusu aldım. Umarım bu Mertoş sizinle evlenip Amerika'ya kapağı atmayı düşünmüyordur. Niyeti öyle olanlar dünyanın en aşık rolünü oynamakta çok ustalar dikkat edin.

Ya ben son zamanlarda bu genç kızları anlamıyorum. Sizi değersiz hissettiren, huzursuzluk yaşatan, devamlı diken üstünde tutan adamlara niye basmıyorsunuz tekmeyi?

Ben de aynen öyle düşündüm. Bunun kültür farkı ile alakası olduğunu hiçbir şekilde düşünmüyorum. arkadaşlarıma soracağım dedim onlar senin arkadaşların tabii ki senin tarafını tutar dedi yabancılara sor dedi ben de buraya geldim sordum
Türk kültüründe öyle bi şey yok, hatta daha da mesafeli olunur eğer nişanlısı varsa

Nişanlımın iş yerinden yakın arkadaşım dediği bir kız var birbirimize telefonumuzu veririz birbirimizin şifrelerini biliriz genelde hep konuşmaları iş odaklı hep işle ilgili. Nişanlımla beraber yaşıyoruz. Ben Amerikan vatandaşıyım ve gelişim yıllarımı amerikada geçirdim. Kültür farklılığından dolayı yanlış anladığımı söylüyor ama ben yanlış anladığımı düşünmüyorum. İlk konuşmalarında bu kız durmadan buluşalım buluşalım tarzı mesajlar yolluyordu nişanlıma nişanlım bu sorulara hiçbir zaman bir cevap vermemiş bunları söylememiş gibi davranmış ama nişanlısı olduğunu da söylememiş ve bu buluşma muhabbetini kız dört kere açmış. Ben bunları okuduktan sonra ve neden nişanlın olduğunu söylemiyorsun dedikten sonra nişanlısı olduğunu söyledi. Bunun üzerinden bir seneye yakın zaman geçti. Sık sık işle ilgili konuşuyorlar ama nişanlım evden çalışıyor çok nadir ofise gidiliyor. Ben zaten kıskançlıktan dolayı değilde benim hissettiklerime saygı göstermediği için sinirliyim. mesajlarda sahte isim olarak mert kullanıyorum mertoş mertoşum gibi samimi kelimeler kullanıyor. hatta kız nişanlıma yavrum bile demiş. Bu bana çok samimi geliyor ben kendim rahatsız oluyorum nişanlım onunla bu şekilde konuşmuyor ama kızın bu şekilde konuşması beni rahatsız ediyor bana karşı bir saygısızlık gibi geliyor ve bunun bana rahatsızlık verdiğini söylememe rağmen kızı hiç bir şekilde uyarmıyor. Bugün de işle ilgili konuşması olmuş kızda iş konusundan çıkıp yeni bir motor aldığını söylemiş motorun resmini atmış nişanlımda hayırlı olsun güzelmiş tarzında mesajlar atmış kızda gezeriz demiş ve benim nişanlım da kıza gezeriz demiş. Bu bana yanlış geliyor lafın gelişi Türkiye’de böyle söylenir diyor ama ben de türküm 13 yaşıma kadar Türkiye’de yaşadım evet üstünden uzun zaman geçti ama bu bana kültürsel bir şey gibi gelmiyor yanlışsam lütfen söyleyin bu durumda benim rahatsız olmama saygı göstermemesi bana yanlış geliyor lütfen fikirlerinizi söyleyin. Dediğim gibi sorunum aslında kıskançlık değil nişanlım günün çoğunluğunda evde zaten ve günün çoğunluğunda hep beraber vakit geçiriyoruz o yüzden bir aldatma olduğu ile ilgili hiçbir düşüncem yok sadece benim fikrime saygı duymaması beni rahatsız ediyor ve her seferinde bu rahatsızlıklığımı söyledigim zaman hayır o kız çok iyi bir kız sen yanlış anlıyorsun o kız şöyle o kız böyle şeklinde ondan bahsediyor ve Buda benim sinirimi bozmaya başladı artık.
Size karşı o kızı savunuyor oluşu bile kabul edilemez birşey.

Diğer detaylar da dikkatimi çeken, kızın 3-4 kez görüşelim diyip nişanlınızın cevap vermeme durumu. Belki cevap verdi ama sonra kendinden sildi.
Ya ex diğer odada kızlara yazarken, aynı anda hesabına girip yazdıklarını görmüşlüğüm vardı. O yüzden, evden çalışıyor filan diye masumlaştırmayın. Kıza yüz vermese o şekilde konuşamaz!

Madem sende sifresi var sevgilinin agzindan kiza yazabilirsin "ya sen yavrum mertosum vs yaziyorsun ama benim hatun kiskanc sifrem de onda var malum goruyor, daha mesafeli konusursak iyi olcak aslinda🤝"
Veya kendi agzindan
"Merhaba ben xin nisanlisiyim, su sekilde hitap etmen hosuma gitmiyor anlayisin icin tskler" tarzinda
Aman ne bileyim yani nisanlisi oldugunu soylemeyen bi adam dehlenmelik adamdir ama madem ayrilmiyorsun kiza uyari cekerek nisanlinin tepkisini gorebilmen mumkun 💁‍♀️

Merhaba,
Nişanlınızda bence sorun. Çünkü kız ilk başta sevgilisi, nişanlısı olduğunu bilmediği için rahat konuşuyor olabilir. Sınırları nişanlınız çizmeliydi. Bunun dışında bana biraz sizi manipüle etmeye çalışıyor gibi geldi. Sevgi, saygı, sadakat evrenseldir. Senin kültürün farklı diyerek sizi yok sayamaz başkalarına karşı.

Adam gayet ikili oynuyor,kızın cilveleri hoşuna gidiyor ,gerçekten rahatsız olsa" x hanım lütfen konuşma tarzınıza dikkat edin " şeklinde bir konuşma yapardı.Buzim kültürde öyle vıcık vıcık muhabbet olmaz.Hic bir skli badinda kız nişanlısı , sevgilisi olan adama mirirla beraber gezelim gibi bir teklif yapmaz.Ha sevgilisi olur hadi çiftlerle bir gezi yapalım der onda da sizinle muhabbeti olmalı.Adam sizinle güzel dalga geçiyor araya kültür bahanesini sıkıştırıp normalkeştiriyor.Gozunuz açılsın istemiyor o her haltı yiyecek ama masum ayağına yatacak oldu .........

siz tepki göstermediğiniz için sizi rahatsız ettiğini belirtmediğiniz nişanlısınız gayet rahat takılıyor, karşıda ki kadında geniş bile bile bu kadar samimi olmaya çalışması nişanlınıza karşı boş olmadığını gösterir siz uyarın eş adayınızı

Türk kültüründe normal kız erkek ilişkileri böyle miymiş. Nerede yaşıyor sizin nişanlı merak ettim Türkiye nin neresinde😁

iş arkadaşlığının da sınırı var
bu şekilde iş arkadaşlığı olmaz
bu da yeni moda oldu yaaa.
sabah akşam yazış,sonra iş hakkında konuşuyoruz ,yok sıkıntıları var bana anlatıyor.
yok kardeşim,evli barklı adamın böyle arkadaşlık ilişkileri olamaz,iki kere iki dört.
bunları bekarken bolca yapıp hevesini alacaktı.
kadın yapsa namus davası der öldürmeye kalkarlar .
vallahi erkek kısmının bazısından nefret ediyor insan. :KK14:

hani canımlı meroş lu konuşmasına takılmazdım belki ama nişanlı olduğunu söylemeyecek bilinmeyecek kadar uzaksalar nasıl bu kadar samimiler çözemedim.
yakın arkadaş dediğin her şeyini bilmez mi?

Bu ne tür bir nişan? annemler ciddiye almadıkları ilişkilere “pastane nişanı” derlermiş onu hatırladım şimdi.Kendi aranızda yüzük mü taktınız siz ?neden nişanlılık müessesini ciddiye almıyor partneriniz anlayamadım.
Özetle O kızla ilgili negatif ne hissediyorsanız eminim tam da hissettiğiniz gibi.
Amerika’da yaşayan sanki nişanlın gibi oranın kültürünü benimsemiş kendisi.karşılıklı latifeler ,samimi konuşmalar ,kız arkadaş falan yok ya Amerika’da bile bunun adı flörttür. Türkiye de bunun adı cilveleşmek oluyor.

Amerikan vatandasligi evlilik yoluyla alinabiliyor mu? Greencard, kalici oturum gibi seylerde destek sagliyor mu?

13 yasinda nasil Amerikan vatandasi oldunuz? Sonradan Abd vatandasi olanlar uzerinden evlilik yoluyla vatandaslik kazaniliyor mu?

Nisanliyim dediginiz, cidden Turk kulturune uygun sekilde kiz isteme, aile buyuklerinin yuzuk takmasi seklinde mi oldu?
Yoksa amerikan usulu "evlilik teklifi" ettigi icin nisanli mi sayiliyorsunuz?

Yavrum, mertosum tarzi gevsek kelimeleri kullanmak ulkemizin kulturune hic ama hic uygun degil. Ama bir kadinin yavrum demesi de anormal, kadin olduğuna emin misiniz?

Ustteki sorularim sizi uzmek icin degil durumu anlayip yorum yapabilmek icin. Yoksa ben sizi anlattiklarinizdan yola cikarak hakli buldum zaten.

X