Doğuma Hazırlık oğluşum olacak değişik hiç duyulmamış isim söyler misiniz?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
benim bir kızım var adı DELFİN DORA eşimle çok severek ve beğenerek koyduk üstelik DORA'nın pek çok dilde anlamı var oğlumuz olursa birgün DEVRİM DORU düşünüyoruz bunlar da benden olsun..
Allah kucağınızda görmeyi nasip etsin. uzun güzel sağlıklı ömürler versin..

arkadasim kizini ismi ne güzel ismiyle büyüsün, delfin almancada yunus demek ne güzel isim bulmussunuz Allah bagislasin

Bence ne olursa olsun bebeklerinize öztürkçe ve anlamlı isimler koyun...

Lâçin İsminin Anlamı Nedir?

Açıklama : 1. Kartal. 2. Şahin. 3. Atmaca. 4. Yiğit adam. 5. Sarp, yalçın, kayalık.

Ünkan İsminin Anlamı Nedir?Açıklama : Gün-kan.

Onurhan İsminin Anlamı Nedir?

Açıklama : Onur-han. Onurlu han.

Revan : 1.Akan, su gibi akip giden 2. Ruh, Can. erkek ismi, kiz ismi

Tayman: Genc, taze, toy kimse erkek ismi

internetde öylesine bir arayim dedim..

Canım osmanlıca sözlüklere de bakarsan da görürsün revan "yol" demektir. Eski filmlerde falan yola revan olmak denir ya. Yolda olmak anlamında...

arkadaslar batu nasıl dün eşimle bunu bulduk çok varmı ama bilmiyoruz araştırcam bi sizede sorayım dedim

batu güzel bir isim benim kayınbirederimin oğlunun adı ALP BATU

benim kızım olacak inşallah ama oğlum olursa adını uğur eren koymayı düşünüyodum. değerlendirebilirsin. :kahve:

arkadaşlar bi isimde ben ekleyim ALKIN.eşimin adı ben başka kimsedede duymadım.anlamıda aşık sevdalı demekmiş.

hayırlı ve sağlıklı olsun oğlun inşallah.Benim de oğlum olacak ,ona isim olarak Doğa ismini düşünüyoruz.benim sevdiğim diğer isimler Ege,Tan,Efe,Dağhan
değişik isim dersen aybars,laçin,berkel,kutaya.s

aytuğ,göktuğ,eren,tunahan,oğuzhan,efe,arda,kağan....

canım çok kişi yazmış ama YAĞIZ benim favori ismim.onun dışında değişik ve neredeyse hiç duyulmamış diyorsan buldugum ve begendigim bazı isimler var,CANALP,ACAR(becerikli,atılgan,ele avuca sıgmaz),AĞAHAN,BAHA,EBRAR(hayır sahipleri,iyiler,dindarlar özü sözü dogru olanlar),ECMEL(en yakışıklı en güzel),EDİZ(ulu,yüce,degerli). inşallah begenrisin canım.bu arada ALLAH analı babalı büyütsün inşşş...

oo adada güzel isim bende kız deselerdi ada koycaktım ama erkekmiş kısmet işde:))rüzgar güzel gerçekten eşime bi söyliyim

bu yorumunu görünce Buket Uzuner'in yıllar once okuduğum kitabı geldi aklıma

Kumral Ada Mavi Tuna

Tuna çok güzel bir nehirdir.
gelicekte birde kızın olursa Ada koyarsın :eek:

evet cnm ya bizim sülale geniş tunayıda malesef ablam koydu:)) ya bana güzel ve değişik isim kalmamış baksanıza:))neyse inş bulucam ama daha 4 ayım var:)

Tibet isimli tanıdığım erkekler hep çok asil oluyorlar.Asil bir oğlun olsun istersen bilgin olsun.

Ben Mirza ismini seviyorum.Tanıdığım iki Mirza var.İkisi de sportif,maddi olarak çok güçlü,yakışıklı kişiler.
Mirza:Hükümdar soyundan gelen.İranlılara özgü bir soyluluk sanı.Beyzade anlamında.
Ayrıca bir yıldızın adı imiş.

Bebeğini sağlıkla kucağına alman dileğiyle..

Son düzenleme:
Ege,Efe,Deniz,Işık,Kaan,Mert,Hakan,Erdem,Eren,Bülent,Levent,Burak,Berk,Selçuk,Serkan,Semih,Sedat,Sadık,Emre,Kenan,Rafet,Baha,Orçun,Soner

benimde oğluşum olacak babası rüzgar eymen olacak dedi ben tek isimden yanayım eymen olsun istiyorum anlamı çok güel çok şanslı çok talihli ve başka güzel bir anlamı daha var..

Sunay nasıl? :)

Ağbim oğlum olursa sunay koyucam diyodu aklıma geldi :))

benisec hayırlı olsun allah tamamını erdirsin inş.benimde oğlum olcakmış iki hafta oldu öğreneli.ben baran koymayı düşünüyorum.sanada doruk ismini öneririm bana göre güzel isim.tabi önce kuranda geçmesini araştır bence.iyi günler

X