Okuduunuz Kitaplar Ne Yapyorsunuz?

Bazı başucu kitaplarım vardırki onlardan kesinlikle ayrılmak istemem.
Bunun içinde saklarım.Genelde arkadaşlarımla da okuduklarımı paylaşırım.................................

Kitaplarımı paylaşmayı sevmiyorum....
Kütüphane yaptım kendime....Gözd ekitplarımd asalonumdaki kitaplığımda durur ara ara açar yeniden okurum..
mesela ayşe kulinin bir kitabını 3 sefer okudum:))

Her okuduğum kitabı alıp kitaplığıma koymayı çok isterdim,çok seviyorum kitap okumayı ama işin bir de maddi yanı var. Odev verilen ya da okumak istediğim her kitabı almaya kalksam kesin iflas ederim.Bu yüzden içim gitse de kiralamak zorunda kalıyorum bazı kitapları.Bazen de arkadaşlardan odünç alıyorum ya da ben onlara odünç veriyorum.Şu kitapları biraz ucuz yapsalar da daha çok okuyabilsek.

kitap gibisi varmı kitap okumak kadar zevkli ve öğretici başka bir şey varmı :)
kitap okumayı çok seviyorum ağır ağır okuyorumki o kitabın zevkini çıkarayım :)
takas etmeyi hiç düşünmedim kütüphanemden kitap isteyenlere veriyorum etrafıma bi ben değil etrafımda da okumak isteyenlere veriyorum ve paylaşmış oluyorum buda beni çok mutlu ediyo :)

aynı beni taif etmişsin.ama kaybolan kitaplarıma çok üzülüyorum.
hadi ben unutuyorum neyse verdiğim insalar niye unutuyor onu anlamıyorum.aslında genelde kime verdiğimi unutmam.hatta bir liste yaptım kime hangi kiatbı vermişim diye ama bazılarını yazmamışım ve bu şekilde çook kitabım kayboldu.:çok üzgünüm:
bazılarıda biz verdik diye inkar ediyorlar en çok buna sinir oluyorum.halbuki adım gibi eminim onda olduğundan.
birde kitabımı kıvrılmış,cildi ayrılmış vermiyorlar mı tam deli oluyorum:kızgın:
hep diyorum artık kimseye vermiyeyim ama dayanamıyorum ben ya.
sevdiğim şeyleri paylaşmayı seviyorum.
siz de böyle şeyler yaşıyor musunuz?

evimde büyük bir kütüphane var.orada hepsi.
çok begendiklerimi tekrar tekrar okurum.altını çizerim.
benim en iyi dostum kitaplar.
iyiki güzel kitaplar var.
şuan bir karar aldım evdekileri bitirmeden başka bir kitap almayacağım

kitaplığımda duruyor kitaplarım arkadşlarıma veririm okumaları için

ben yedinci sınıftayken (ki biz orta iki derdik) babam bana küçük bir kitaplık(6 raflı)yaptırmıştı bakalım ne zaman dolacak demişti şükür bir kaç yılda doldu evlenirken içinde ne var yok çocukluk kitaplarım dahil hepsini çehiz yaptım kendime eşim iyi bir okurdur evimizin oturma odası denilen kısmını kütüphane yaptık şimdi de kızımızın çehizi olarak dolduruyoz. onları kimseye vermiyorum ..yeri var onların

Sakliyorum ihtiyaci olanada veriyorum,okumak istedigim bir kitabi almazsam yada okuma imkani bulamazsam tam bir eziyet oluyor,okuduktan sonra rahat ediyorum ne acayip bir hissiyat.Ayrica dergileride atamiyorum bircogu dizili olarak duruyor,bazen aralarinda sunlari sunlari aticam diye karar veriyorum ,bakiyorum sonucta yine atmamis oluyorum,bu yüzden birikiyor ama isteyen istedigini geri vermek sartiyla alabilir okuyabilir,birde temiz tutulmasi önemli üzerinde leke falan olursa olmaz.Eski olabilir tamirini yapabiliyorum,ama pis bir kitap yada dergi hic tahammül edemediklerimden...

efsunn anlattıkların ne kadar da güzel şeyler.

Son düzenleme:
Sakliyorum ihtiyaci olanada veriyorum,okumak istedigim bir kitabi almazsam yada okuma imkani bulamazsam tam bir eziyet oluyor,okuduktan sonra rahat ediyorum ne acayip bir hissiyat.Ayrica dergileride atamiyorum bircogu dizili olarak duruyor,bazen aralarinda sunlari sunlari aticam diye karar veriyorum ,bakiyorum sonucta yine atmamis oluyorum,bu yüzden birikiyor ama isteyen istedigini geri vermek sartiyla alabilir okuyabilir,birde temiz tutulmasi önemli üzerinde leke falan olursa olmaz.Eski olabilir tamirini yapabiliyorum,ama pis bir kitap yada dergi hic tahammül edemediklerimden...

aynı ben sırnaşık şey

Her okuduğum kitabı alıp kitaplığıma koymayı çok isterdim,çok seviyorum kitap okumayı ama işin bir de maddi yanı var. Odev verilen ya da okumak istediğim her kitabı almaya kalksam kesin iflas ederim.Bu yüzden içim gitse de kiralamak zorunda kalıyorum bazı kitapları.Bazen de arkadaşlardan odünç alıyorum ya da ben onlara odünç veriyorum.Şu kitapları biraz ucuz yapsalar da daha çok okuyabilsek.

Ögrenci olupta harcliklarin ucu ucuna yetistigi dönemlerinde gectigi vakitler gelir,Allah c.c sana güzel bir kitaplik (kütüphane)nasib eder insallah :teselli:

Son düzenleme:
Ögrenci olupta harcliklarin ucu ucuna yetistigi dönemlerinde gectigi vakitler gelir,Allah c.c sana güzel bir kitaplik (kütüphane)nasib eder insallah :teselli:

Çok teşekkür ederim canım,bu güzel duana amiiiin diyorum tüm kalbimle..:1hug:

kitaplığıma koyuyorum tabiki, bi de ben sevdiğim bir kitapsa illa bende olsun istiyorum ama okuduğum bi kitabı da almak zor geliyor, o kadar merak ettiğim varken, yani birisinden isteyip okumayı sevmiyorum illa benim olucak
bide benim kitaplarım çok kıymetlidir, böyle kapağı kırılsın, katlansın deli olurum, bana bişey olmuş gibi içim acır, o yüzden kolay kolay kimseye veremem, verirkende yüzsüz yüzsüz söylerim iyi bakın diye, kızıyolardır eminim ama napıym kurumasın bu huyumu seviyorum, çocuğuma çeyiz olarak onları veririm ben

Tabiki sakliyorum ne yalan soyliyim bende kimselere veremiyorum :kedi: Bu konuda bencilim ama napiyim kitaplarim cok degerli benim icin :1rolleyes:

saklıyorum ama koyacak yer sıkıntısı çekiyorum,zaten yarısını okumak için alan ama geri getirmeyen arkadaşlarım yüzünden kaybettim :KK43:

kütüphanemiz var, babamın kitapları da orada durur, annemin de benim de. bir oda dolusu kitap.

Kitaplarımı paylaşamama gibi bir sorunum var :)

Hepsi kütüphanemde duruyor,onları izlemek bile hoşuma gidiyor.

X