Okuduunuz Kitaplar Ne Yapyorsunuz?

saklıyorum ama koyacak yer sıkıntısı çekiyorum,zaten yarısını okumak için alan ama geri getirmeyen arkadaşlarım yüzünden kaybettim :KK43:

ben de bu konudan muzdaribim.
versem bir türlü vermesem bir türlü :umursamaz:

okuduğum kitapların bir kısmını sahaftan temin ediyorum(değiş-tokuş).begendıgım kıtaplar olursa orjınallerını satın alıyorum.

okuduklarımı kitaplığımda saklıyorum.kitaplarım benim için çok kıymetli,okumak için alanlar genelde geri getirmiyorlar ondan artık kitaplarımı başkalarına vermeyi pek istemiyorum.

Kitaplarım benim için çok değerlidir hepsi kütüphanemde birikiyor. Başkasına ödünç olarka bile olsa vermeyi hiç sevmiyorum ya zarar veriyorlar ya da bir daha geri istediğim halde vermiyorlar bu da benim çok canımı sıkıyor. Ben başkasından alsam bile kitabı gözüm gibi bakarım ve daha sonra uygun bi zamanımda o kitabı kendi kütüphanem içinde alırım okumuş olduğum halde. Çok değerli onlar benim için :)

Kitaplarım benim için çok değerlidir hepsi kütüphanemde birikiyor. Başkasına ödünç olarka bile olsa vermeyi hiç sevmiyorum ya zarar veriyorlar ya da bir daha geri istediğim halde vermiyorlar bu da benim çok canımı sıkıyor. Ben başkasından alsam bile kitabı gözüm gibi bakarım ve daha sonra uygun bi zamanımda o kitabı kendi kütüphanem içinde alırım okumuş olduğum halde. Çok değerli onlar benim için :)

Bende aynı senin gibiyim. Okuduğum kitapların gözümün önünde olmasını seviyorum. Kitap konusunda biraz bencilim sanırım Kimse kitaplarımı istemesin yada ben onlara yenisini alayım.

kitaplarımı okuduktan sonra özenle saklarım babamdan öyle gördüm kitap kıymetlidir bizde
biz kitap okurken babam elimize bakar kitabı nasıl okuyoruz diye sayfalarını ayrık tutmamıza bile kızar
o yüzden okuyup bitirdiğim kitaplar bile hiç açılmamış gibi görünür çocuklar almasın diye özel muhafaza ederim
huyumu bilenler de aldıkları zaman kitabıma ona göre mumele ederler

sevdiğim kitaplarımı saklıyor, tekrar tekrar okuyorum. diğerlerini çevremle paylaşıyorum.

Kütüphaneme sığmasalar da, artık kolileyip yatağın altına koymaya başlasam da,
Kitaplarımı paylaşamıyorum.
Her biri çok değerli benim için. Ailemizde kitap kültürü çok önemlidir. Babam kızıyor bazen takas yap artık diye, olmaz diyorum...
Geri vermeyenler, kapağını yırtanlar, hatta sayfalarını yırtanlar oluyor. Hiç sevmem!
Kendi kitabımı da kendim alırım, güzelce saklarım.
Zaten çoğu kitabımı okurken kaplıyorum. Şeffaf kendinden yapışkanlı kaplar süper oldu.

kitaplarımı asla değiş tokuş yapmamıyorum kıyamıyorum çünkü birkere düştüm o hataya kitabım çok kötü bir halde geri geldi birdaha asla kitabımı vermem.saklıyorum bütün okduğum kitapları onlar benim için çok kıymetli boshayallersmile

kitabım istediğim kadar çok değil ama kocaman bir kütüphane yapmak için uğraşıyorum, takas yapmıyorum biriktiriyorum.

kesinlikler biriktiriyorum.ve okumaya verdiğim kitapların geri dönmemesine de sinir oluyorum.250 taneye yakın kitabım ve odamdaki 2 kitaplığı dolduruyorlar.

Çok aşırı kitap bağımlısı değilimdir çok fazla okumam ama kafama göre de kitap buldummu 3 defa da okurum...
Okuduğum kitaplarım ise kendi kütüphanemi oluşturmak için dolabımdadır...

kıtaplarım konusunda takıntılıyım.okuduktan sonra kıtaplıgımda arsıvlıyorum.eskıden okumak ısteyene verır gerı alana kadarda aklım kıtaplarımda kalırdı.bayagı bır kıtabım gıdıp gerı gelmedıgı ıcın artık kımseye vermıyorum ve onlara gözüm gıbı bakıyorum.ogluma ılerde bırakacagım mırasım onlar tabı degerını bılırse.daha cok kucuk ama umarım oda benım gıbı kıtap kurdu olur ılerde

kıtaplarım konusunda takıntılıyım.okuduktan sonra kıtaplıgımda arsıvlıyorum.eskıden okumak ısteyene verır gerı alana kadarda aklım kıtaplarımda kalırdı.bayagı bır kıtabım gıdıp gerı gelmedıgı ıcın artık kımseye vermıyorum ve onlara gözüm gıbı bakıyorum.ogluma ılerde bırakacagım mırasım onlar tabı degerını bılırse.daha cok kucuk ama umarım oda benım gıbı kıtap kurdu olur ılerde

Ben de aynen başkalarına kitaplarımı vermiyorum...
Çünkü okurken benim gösterdiğim özeni göstermiyorlar çoğunlukla...
Ben kitabı ayıraçla okurum, sayfalarının katlanmasından nefret ederim, hele kapağı kıvrılınca acaip sinirlenirim...
O yüzden okumak isteyen satın alsın ben vermiyorum. Kütüphanemi oluşturucam inşallah :asigim:

hepsini saklıyorum kimseye vermeyede kıyamıyorum lise dönemindekiler hatta ilkokulda okuduğum kitaplarım bile duruyor

Kitaplarım konusunda çok ama çok cimriyimdir, çünkü artık akıllandım. bugüne kadar arkadaşlarıma siz de okuyun diye dağıttığım kitapları geri toplasam elimdeki kitap kadar olur herhalde.
artık kimseye kitap vermiyorum, zaten benim kadar meraklısı da yok artık çevremde.
hedefim 1000 kitap. o nedenle değiş tokuş yapmayı da hiç düşünmedim.
şu an elimde 300 civarı kitap var, kitaplığım küçük olduğu için iki üç hafta kalabiliyorlar rafta sonra kaldırıyorum özenle.
en büyük zevkim ne biliyo musunuz
kitaplığımın karşısına geçip kitaplarımı seyretmek.
onlar benim gerçek servetim.
kitaba tutkun olmak başka bişey

Kitaplarım konusunda çok ama çok cimriyimdir, çünkü artık akıllandım. bugüne kadar arkadaşlarıma siz de okuyun diye dağıttığım kitapları geri toplasam elimdeki kitap kadar olur herhalde.
artık kimseye kitap vermiyorum, zaten benim kadar meraklısı da yok artık çevremde.
hedefim 1000 kitap. o nedenle değiş tokuş yapmayı da hiç düşünmedim.
şu an elimde 300 civarı kitap var, kitaplığım küçük olduğu için iki üç hafta kalabiliyorlar rafta sonra kaldırıyorum özenle.
en büyük zevkim ne biliyo musunuz
kitaplığımın karşısına geçip kitaplarımı seyretmek.
onlar benim gerçek servetim.
kitaba tutkun olmak başka bişey

aynen bende senin gibiyim.benim 300 kitabım yok ama kitaplığım küçük olduğundan kitapları kaldırmam gerekiyor.

ben kütüphaneye üyeyim ve okudupğum kitapları oradan alıyorum
kitap satın alıp köşeye atınca içim gidiyor çünkü
kütüphane hem daha geniş bir yelpaze hem daha ekonomik
senelik 4.5 lira ödüyorum yıl boyu sınırsız kitap okuyorum :lepi:

X