ÖNEMLİ: tüp bebek ile hamile kalanlar

5. denememde hamile kaldım şu anda 5 haftalık.... diğer denemelerimin hiç birinde pozitif sonuç almadım... sorun sperm azlığı.... her tedavide 3. gün 4 embryo transfer edildi... 9. gün idrarda pozitifi gördüm.... 12. gün degerim 476' çıktı....farklı bir hamilelik belirtisi olmadı negatif olan tedavilerle aynıydı....

hamile kalan arkadaşlar merkezlerinizi memnuniyetlerinizi veya olumsuz gördüğünüz şeyleride yazarsanız benim gibi merkez araştıranlara rehber olrsunuz şimdiden teşşkkürler....

çok güzel bir konu olmuş...emeğine sağlık cnm..rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşşş

evet arkadasım cok güzel bir konu acılmıs takdir ediyorum inş. en kısa sürede bende deneyimimi yazarım bu sayfaya

3.denemem
3.gün embriyosu 4 tane 1. kalite transfer edildi
bel ağrısı,karında şişlik(bende çok yumurta oluşmuştu),kasık ağrısı,az yemek yiyordum hemen acıkıyordum
ayrıca çok yumurta oluştuğu için bol su içiyordum doktor bana bu bel ağrısı karında şişlik gibi rahatsızlıkların gebelik gerçekleştikten sonra bir süre devam edeceğini söylemişti dediği gibi bir ara geçti sandım aniden tekrarlamıştı

arkadaşlar ben 2 denememde hamileyim.ve merkezimden çok memnunum ben antalyada GELECEK TÜP BEBEK MERKEZıNDE yaptırdım.doktordan tutta hemşirelere kadar süper bir enerji veriyorlar insana .ben çok memnun kaldım.antalyada birde antalya tüp bebek var.ben 1.ci denememi orda yaptırdım ve sürkli bir doktor değilde başka doktorlar da takip ettiğinden bana uygulanan protokol değilde başka protokol uygulanmış ve doğal olarak embriyo bile oluşmadı.ilgizisler ve negatifler.

Arkadaslar cok gerekli bir topik olmuss ..

Yalnizz bir eksik var kii ..

O da merkezlerinizzz ... Tedavi gördügünüz merkezleri yazarsaniz .. Merkez seciminde bizlere yardimci olurr ..

Lütfen tedavi gördügünüz merkezleri de yazar misinizz ...

benımde ılk denememdı bahcecı klınıgınde takıplerım oldu transferımde umutta oldu dr suleyman beydı ama bıtek tranferımı yaptı gerı kalan takıplerı falan alı bey yaptı bahcecıde ..banda 3 embryo koyuldu ıkı tanesı 6 hucrelı bı tanesı 7 hucrelıydı ..benım transferım ertlenmıstı ohss olmustum dondurdular embryoları onlarla denendı sımdı 8+1 gunluk hamıleyım

arkadaşlar bu sitede en çok sorulan sorular

1. kaçıncı tüp denemenizde hamile kaldınız
  2. kaç emriyo transfer edildi
  3. embriyolarınız kaçıncı gün embriyosuydu (3-5)
  4. sorun neydi
  5. erken hamilelik belirtileriniz nelerdi
  6. hamileliğinizin kaçıncı haftasındasınız.
  7. kaçıncı gün idrar testinde pozitif çıktı

bunlar tüp bebeğe başlayacaklar veya transfer sonrası sonuç bekleyenler için o kadar önemliki.

ben de tüp bebek yapmaya ara verme kararı almıştım. siteden nevin in hamilelik haberini okuyunca vazgeçtim. çünkü biz aynı dr a gidiyoduk ve pozitif haberler insanın umudunu arttırıyor.

kısacası mutlu son ile biten tüp bebek serüveninizi özetler misiniz?

• benim ilk tüp bebek denemem.
  • sebepsiz infertile denilmişti.
  • 3 tane 3 günlük embriyo transfer edildi.
  • 9. gün idrarda pozitif olduğunu öğrendim.
  • hiç bir hamilelik bellirtisi yaşamıyorum. ne göğüslerde hassasiyet ne mide bulantısı ne de sıcak basma.
:CüvCüv: :emir_bebek: :ecrin_bebek: :emir_bebek: :ecrin_bebek: :emir_bebek: :CüvCüv::

ilk tüp bebek denemem.
eşimde varikosel vardı ben de sorun yok
4 tane 2 günlük embriyo 2si iyi 2si orta kalite
ben kan değer artışlarımve idrarla takip ettim. aslında test günüm yarın :)))
6. gün 2,66 yani kan neg idrar neg
8,gün 18,66 kan poz idrar neg
9. gün 56,79 kan poz idrar hala neg
10. gün idrar neg
11 gün yani bugün idrar sonunda o da pozitif
12. gün yani yarın gerçek test günüm sonucu buraya güncelleme yapıp yazarım
ben belirti yaşıyorum. adet belirtimden farklı olarak kasıklarıma iğne gibi belli belirsiz batmalar. inanılmaz acıkıyorum.
adet belirtilerine benzer olanlar da göğüslerde hassasiyet.
ayrıca 5 ve 6. günlerde hiç bir ağrım olmadı. normal hayatıma devam etttim. o nedenle tutmadı zannettim. zaten o nedenle kan testi yaptırmaya başladım.
antalya tüp bebek. çok memnunum. çok kurumsal bir yapı. benim de doktorlarım her gittiğimde aynı değildi. ama bunu bana başta yazılı olarak verdiler. sadece transferi yapacak doktorum son anda değişti. onu da bana kendi doktorum tel ile bildirdi ve beni rahatlattı. ilaç larım için bile hergün hatırlatma yaptılar. gayet memnundum. özellikle hemşireler süperdi.

daha hamileliğimin kaçıncı haftasındayım bilmiyorum :)) o kadar fresh bir haber yani :))))

4. sorun neydi

bunlar tüp bebeğe başlayacaklar veya transfer sonrası sonuç bekleyenler için o kadar önemliki.

ben de tüp bebek yapmaya ara verme kararı almıştım. siteden nevin in hamilelik haberini okuyunca vazgeçtim. çünkü biz aynı dr a gidiyoduk ve pozitif haberler insanın umudunu arttırıyor.

kısacası mutlu son ile biten tüp bebek serüveninizi özetler misiniz?

• :

• Merhaba arkadaslar benim
    ilk tup bebek denemem ve hamileyim
    2 embrio transfer edildi
    3.gun embriyosuydu
    sorun sperm sayısının ve hareketinin az olması idi
    hicbir belirti yasamadim
    suan 4.haftasındayım hamileligimin
    hic idrar testi yapmadim 12. gun kan testi yaptım ve degerim 318

Merhaba arkadaşlar

İlk tüp bebek denememizdi.
3 embriyo transfer edildi.
3.gün embriyolarıydı.
Sebepsiz infertilite teşhisi konulmuştu.
İlk 2- 3 ay boyunca hiçbir hamilelik belirtisi yaşamadım. Sadece gögüs sızlaması oda ilaçlardandı. ^defa aşılama yaptırdıgımız için biliyorum.
Hamileliligimizin 19. haftasındayız :nazar: Darısı olmayanların başına.. Allahım hepimize saglıklı sıhhatli bir şekilde kucagımıza almayı nasip etsin inşallah
Ankara Anatolia tüp bebek merkezinde tedavi gördük. Bülent Tıraş hoca doktorumuzdu.
13.gün kan testi yaptırdık 116 pozitif çıktı. Aynı gün merakımdan idrar testi yaptım. Negatif çıktı.Oyüzden idrar testini erkenden yapmayın arkadaşlar canınız sıkılmasın moraliniz bozulmasın. Bazı arkadaşlarda erken çıkıyor demekki ama ya onlardan degilseniz, tedavinizi etkilemeyin derim ben.. Sonrasındada sırf o iki çizgiyi görmek için 2 ay sonra bidaha yaptım çift çizgiyi gördüm ozaman bile inanamadım :))
Kolay elde edilen bir hamilelik olmadıgı için bizimkiler insan her an tetikte oluyor. Benimle beraber tedavi gören iki arkadaşdan biri hamile kalamadı digeriyse hamile kaldı fakat bebegi gelişmedigi için 10. haftada alındı. Benimde kanamam oldu ufak tefek tehlikeler atlattık iyiyiz çok şükür.. Hastane tanıştıgım bir arkadaşda 6 aylıkken karnında vefat etti bebegi gelişimiz geriden geliyordu. Kalbi durdu. O nedenle herşey hamile kalarak bitmiyormuş arkadaşlar. Sakın yanlış anlamayın ama Negatif sonuç bile bazen insanlar için gerçekten hayırlısıdır belki.. Birde nasipte ne zaman varsa o zaman oluyor.. tedavi yöntemleri sadece birer vesile oldugunu düşünüyorum... Allahım hepimizin dilegini duasını kabul etsin inşallah... Sevgilerimle..

merhaba ..
*ilk denememdi
*sebepsiz infertilite
*5.gün blastosistti
*5.gün tranfer edildi
*3 tane transfer ettiler
*11.gün idrar testi yaptım 2.çizgiyi gördüm 12.gün 600 çıktı 14.gün 800..:)))
ama kaç haftalık hamile olduğumu bilmiyorum nasıl hesapladınız söylermisiniz???

benim 3. denememdi
sebepsiz inf.
5. gün transferi yapıldı
2 blastosist transfer edildi
11. gün idrarda pozitif 11. gün kanda 449.7 13. gün 1365

4. sorun neydi

slm bayanlar
ilk tüp bebek denemesi
yaş-21
3 tane 3.gün
eşim azospermi
15 marrta sonuç
idrar testi yaptırmadım
pazartesiye dua edinde hamilelik haberimi vereyim.allahım hepimizin yardımcısı olsun

4. sorun neydi

slm bayanlar
ilk tüp bebek denemesi
yaş-21
3 tane 3.gün
eşim azospermi
15 marrta sonuç
idrar testi yaptırmadım
pazartesiye dua edinde hamilelik haberimi vereyim.allahım hepimizin yardımcısı olsun

inşallah hayırlı haberlerini bekliyoruz

ilk tüp bebek denemesi negatif dondurulmuşlarla 10 haftalık gebeyim. 3.gün transferi international tüp bebek merkezi ist. açıklanamayan infertilite teşhisi...10.gn idrarde pozitif 12.kan 181 14.gün471 tek gebelik. hiç belirtim olmadı ama 5.ci haftadan beri bulantılar mahvetti beni 5 kg verdim dr.2 hafta daha sabret dedi. ama çok zor geçiriyorum..bebeğimi pzt görmeye gittik.sağlığı iyiydi. ayın29.da ikili test yapılacak.inş.onda da birşey çıkmaz.sağ salim bebeğimi kucağıma alırım. rabbim herkezin kucağını doldursun....

ilk tüp bebek denemesi negatif dondurulmuşlarla 10 haftalık gebeyim. 3.gün transferi international tüp bebek merkezi ist. açıklanamayan infertilite teşhisi...10.gn idrarde pozitif 12.kan 181 14.gün471 tek gebelik. hiç belirtim olmadı ama 5.ci haftadan beri bulantılar mahvetti beni 5 kg verdim dr.2 hafta daha sabret dedi. ama çok zor geçiriyorum..bebeğimi pzt görmeye gittik.sağlığı iyiydi. ayın29.da ikili test yapılacak.inş.onda da birşey çıkmaz.sağ salim bebeğimi kucağıma alırım. rabbim herkezin kucağını doldursun....

Deryacım takipçinim. İlk tüp denemesinin ardından dondurulmuş tedavimdeyim. Bugün yaptırdığım e2 de bir yamuk çıkmazsa pazartesiye transferim olacak. Mesleğimiz ve şu aşamaya kadar hikayemiz benziyor, inşallah transferimin sonucu da benzer:)

X