ÖNEMLİ: tüp bebek ile hamile kalanlar

arkadaşlar bu sitede en çok sorulan sorular

1. kaçıncı tüp denemenizde hamile kaldınız
  2. kaç emriyo transfer edildi
  3. embriyolarınız kaçıncı gün embriyosuydu (3-5)
  4. sorun neydi
  5. erken hamilelik belirtileriniz nelerdi
  6. hamileliğinizin kaçıncı haftasındasınız.
  7. kaçıncı gün idrar testinde pozitif çıktı

bunlar tüp bebeğe başlayacaklar veya transfer sonrası sonuç bekleyenler için o kadar önemliki.

ben de tüp bebek yapmaya ara verme kararı almıştım. siteden nevin in hamilelik haberini okuyunca vazgeçtim. çünkü biz aynı dr a gidiyoduk ve pozitif haberler insanın umudunu arttırıyor.

kısacası mutlu son ile biten tüp bebek serüveninizi özetler misiniz?

• benim ilk tüp bebek denemem.
  • sebepsiz infertile denilmişti.
  • 3 tane 3 günlük embriyo transfer edildi.
  • 9. gün idrarda pozitif olduğunu öğrendim.
  • hiç bir hamilelik bellirtisi yaşamıyorum. ne göğüslerde hassasiyet ne mide bulantısı ne de sıcak basma.
:CüvCüv: :emir_bebek: :ecrin_bebek: :emir_bebek: :ecrin_bebek: :emir_bebek: :CüvCüv::

Umarim faydam olur :
"" ikinci tup denemem
"" 2 embryo transfer edildi
"" 3. Gun embryosu
"" yastan kaynakli yumurta rezervi ( yasim 44 )
"" transferin 6. Gunu solda bıçak gibi batmalar , 7. ve 8. Gunu kahverengi cok az lekelenme doktorum bunun inplantasyon agrisi ve kanmasi oldugunu soyledi , ara ara kasik agilari ozellikle sol kasikta burnun disinda hic bir belirti yasamadım
"" su an hamileliğinin 10 haftasindayim her sey yolunda
"" ben transfer sonrasi 11. Gun idrar testi yaptim ikinci cizgi cikti
"" 12. Gun kan testim 209 , 14. Gun kan testim 738 , 17. Gun kan testim 3578 , ama ikiz degil :nazar:

Yaş 24
Sebep yumurtalık kistlerinden dolayı tüplerin kapanması
İlk transferim
9 yumurtalık toplandı
6 yumurtam ilk gün bolunmesini yaptı ama
3. gun tranfer oldu 2 adet emriyo yeterli olusumu sagladı
4 yumurtam imha edildi 6 gun sonra oluşmadılar yumurtalıklarım kıstlerden dolayı zedelenmişler

12. gun kan tahlilim 279
14. gun kan tahlilim 498

şimdi çift yumurta ikiz annesiyim ikiside çok saglıklı g :13:

idrar testini öylesine anı olsun diye yaptım 20. gün galba hatırlamıyorum

Son düzenleme:
2.denememde oldu
2 emriyo transfer edildi
ilk denemem 5.gün emriyosuydu tutmadı 2.denemem 3.gün emriyosu tuttu
bende yumurta rezervi az (yaşım 33)eşimdede sperm azlıgı ve hareketsizlik
belirtilerim kasıklarımda çok agrı oldu transfer gününden beri bide çok tuzlu şeyler istedi canım ben yatamadım sıkıldım yatmaktan valla ya ayaktaydım yada oturdum uykum gelince uyuyodum onun dışında temizlik bile yaptım tutmadı diye ama güzel allahım dileğimi kabul etti bide çok uykum geliyodu,ayaklarım üşüyodu sonra birden ateş basıyodu hiç lekelenmem olmadı şuan transferin 14.günündeyim
idrar testi 10.gün ve 11.gün pozitif ama renk silik degildi baya belliydi ben çatlatma iğnesindenmi dedim degilmiş
11.gün kan testim :::152
12.gün kan testim :::275
14.gün kan testim :::623
allahım keseyle kalp atışınıda görür duyarsam ozaman sevinecem çok heyecanlıyım çok kalpten gitmezsem iii

Yaş 24
Sebep yumurtalık kistlerinden dolayı tüplerin kapanması
İlk transferim
9 yumurtalık toplandı
6 yumurtam ilk gün bolunmesini yaptı ama
3. gun tranfer oldu 2 adet emriyo yeterli olusumu sagladı
4 yumurtam imha edildi 6 gun sonra oluşmadılar yumurtalıklarım kıstlerden dolayı zedelenmişler

12. gun kan tahlilim 279
14. gun kan tahlilim 498

şimdi çift yumurta ikiz annesiyim ikiside çok saglıklı g :13:

idrar testini öylesine anı olsun diye yaptım 20. gün galba hatırlamıyorum

meraba cnm hikayemiz aynı benimde şuan ikiz olucak sanırım kesin değil ama öyle görünüo dediler ben çok korkuyorum düşecek diene yapmalıyım sen sürekli yattın mı

Merhaba arkadaslar ben araniza yeni katildim.benimde sizlerin yardimina ihtiyacim var
:KK5:

bende şimdi incelerken gördüm konuyu baştan sona okudum.
benimde ilk denemem
9. gün kantestinde 43
11.günde 116.5 çıktı.
5hafta 2 günlük hamileyim.
6 gün önce kontrolde kese göründü bu cuma günüde kısmetse kendisini göreceğim bebeğimin.
İstanbul tüp bebek merkezi doktor aret kamar.

yardımcı olabileceğim bişey varsa çekinmeden sorabilirsin.

ilk denemem
3 tane transfer edildi(2 doğal döllenen biri micro)
5.gün transferiydi
sorun tüplerim kapalıydı ve şekli bozuk
6.günde sıcak basmalar vardı ve baş dönmesi göğüslerim şişti kasıklarımda çok fazla ağrım,sancı var halen devam ediyor
9.haftasındayızz
8.gün yaptım idrar testi sonuç negatifti bidaha yapmadım bekledim
11.gün kan tahlili 99 çıktı
iki kese gördük biri boş gelişmiş
birinde bebeşimiz vardı annesine mrb dedi güp güp güp güp güp...

VE ALLAHIM herkese nasip etsin inş...biz hamilelerin duaları sizlere...

Rabbim kucaginada almayi nasip etsin insallah. Agri ve sancin ne zaman basladi?? Benimde öyle oyüzden soruyorum

Ikinci denemede tuttu 5 gun embriyosuydu iki denememdede .ilk denemede 3 tane 5 gun kondu tutmadi ikincide iki tane
7 gun idrarda cikti 8 gun degerim 118 di
Degisik bi kasik agrim vardı yataktan kalkarken sanki yapismista acikiyomus gibi his vardi

Merhabalar,
arkadaşlar bu sitede en çok sorulan sorular

1. kaçıncı tüp denemenizde hamile kaldınız
  2. kaç emriyo transfer edildi
  3. embriyolarınız kaçıncı gün embriyosuydu (3-5)
  4. sorun neydi
  5. erken hamilelik belirtileriniz nelerdi
  6. hamileliğinizin kaçıncı haftasındasınız.
  7. kaçıncı gün idrar testinde pozitif çıktı

bunlar tüp bebeğe başlayacaklar veya transfer sonrası sonuç bekleyenler için o kadar önemliki.

ben de tüp bebek yapmaya ara verme kararı almıştım. siteden nevin in hamilelik haberini okuyunca vazgeçtim. çünkü biz aynı dr a gidiyoduk ve pozitif haberler insanın umudunu arttırıyor.

kısacası mutlu son ile biten tüp bebek serüveninizi özetler misiniz?

• benim ilk tüp bebek denemem.
  • sebepsiz infertile denilmişti.
  • 3 tane 3 günlük embriyo transfer edildi.
  • 9. gün idrarda pozitif olduğunu öğrendim.
  • hiç bir hamilelik bellirtisi yaşamıyorum. ne göğüslerde hassasiyet ne mide bulantısı ne de sıcak basma.
:CüvCüv: :emir_bebek: :ecrin_bebek: :emir_bebek: :ecrin_bebek: :emir_bebek: :CüvCüv::

Merhabalar, oncelikle Allah isteyen herkeze nasip etsin insallah . Bizim sebepsiz infertiliteydi . 4 yillik evliyim ve 2 yildir bebek istiyorduk. 1 asilama negatif sonrasi tup bebek yaptirdik. 12 yumurta toplandi 10 tanesi kaliteli bir sekilde dollendi. Blastokist transfer oldu (5. Gun transferi) embriyo kalitesi 5 A . Iki adet embriyo transfer edildi. Transferin 8. Gunu sabah idrar testinde pozitif bariz bir sekilde cikti. Transferin 10. Gunu kan testi sonucum 324 . Transferin 13. Gunu kan testim 1.211 cikti . Suan ilk doktor randevumuz icin beklemedeyim . Allah'in izniyle Keseyi ve kalp atislarini gormek icin bekliyorum. Belirtiler tamamen adet donemi belirtileriyle ayni hicbir fark yok. Tüm bebek isteyenlerle dualarim.Allah saglikla kucagimiza almayi nasip etsin

ilk tup bebek denememdı. bızım acıklanamayan ınterfılıte ıdı sorunumuz. yanı gorunurde bır problem yoktu. her şey yolunda gıttı 8 yumurtam olustu dollendı 3. gun 1 tanesı transfer edıldı. dondurulmus yumurtam yok. malesef ılk denemem negatıfle sonuclandı. sımdı bayagı endıselıyım 2.sı ıcın. rabbım ısteyen herkese evlat nasıp etsın.

5. denememde hamile kaldım şu anda 5 haftalık.... diğer denemelerimin hiç birinde pozitif sonuç almadım... sorun sperm azlığı.... her tedavide 3. gün 4 embryo transfer edildi... 9. gün idrarda pozitifi gördüm.... 12. gün degerim 476' çıktı....farklı bir hamilelik belirtisi olmadı negatif olan tedavilerle aynıydı....
Bu yaziyi yazali seneler olmuş ama umarim olursun yazimi suanki durumumuz ne acaba bebeğinizi kucaginiza umarim almissinizdir

Güzel bir topic olmuş inşallah bizede yazmak nasip olur. 3. Denemem tedavi asmasindayim c.tesi opu olacak. Konu yıllar önce açılmış ama yinede yazmak istedim

Güzel bir topic olmuş inşallah bizede yazmak nasip olur. 3. Denemem tedavi asmasindayim c.tesi opu olacak. Konu yıllar önce açılmış ama yinede yazmak istedim
Selam evet konu açılalı çok olmuş ama bizdecaö ettirelim ben de şuan tüp bebek tedavisi görüyorum. Henüz iğnleredeyim bugün 8.ipnemi vuruldum yarın kontrolüm var işallh yumuşlar büyümüştür . İkinci tüp bebek denemem umurun bu sefer pozitif olur .

Selam evet konu açılalı çok olmuş ama bizdecaö ettirelim ben de şuan tüp bebek tedavisi görüyorum. Henüz iğnleredeyim bugün 8.ipnemi vuruldum yarın kontrolüm var işallh yumuşlar büyümüştür . İkinci tüp bebek denemem umurun bu sefer pozitif olur .
İnsallah canım benim bende transferi bekliyorum opudan sonra adet oldum ikinci adeti bekleyelim dedi bekledik o da geldi malesef kist çıktı yasmşn verdi 3.adeti bekliyoruz. Hakkımızda hayırlınında hayırlısı olsun

İnsallah canım benim bende transferi bekliyorum opudan sonra adet oldum ikinci adeti bekleyelim dedi bekledik o da geldi malesef kist çıktı yasmşn verdi 3.adeti bekliyoruz. Hakkımızda hayırlınında hayırlısı olsun
Olsun canımmm sen hiç takılma geç olsun güç olmasın işallah . Benimse transferim oldu iki tane embriyo yerleştirdi doktor işallah haftaya cıma belli olcak bekliyorum bakalım allahım hayırlısını versin işallah

Olsun canımmm sen hiç takılma geç olsun güç olmasın işallah . Benimse transferim oldu iki tane embriyo yerleştirdi doktor işallah haftaya cıma belli olcak bekliyorum bakalım allahım hayırlısını versin işallah
Hadi insallah iyi haberlerini alırız canm benim

Merhaba arkadaslar benim ikinci denemem 3 günün emriyosu 20 kasimda trasfer oldu kasiklarim ve belim agriyor ara ara aralığın 1 ini bekliyorum sonuc için inşallah hayırlı güzel haberler alırım günler gecmiyo :dua:

X