Op.Dr. Jale Gürlüler

arkadaşlar öncelikle merhaba, bende jale hanımın hastalarındanım 21 haftalık hamileyim ve tek kelimeyle çok memnunum kendisinden. ancak ilk hamileliğim olması sebebiyle kafamda çok fazla sorular var. en çok kafama takılan şayet ben normal doğum yaparsam günü ve saati ne olursa olsun jale hanım hemen gelir mi yoksa hastanedeki nöbetçi hekim mi ilgilenir. çünkü yakın bir arkadaşım başına geldi gece gülin hanım gelmemiş ve nöbetçi hekim yaptırmış doğumu...

mblc canım ben yıllardır onun hastasıyım ona gitmeye başladığımdan beri iki kez düşük yaptım biri akşam saatlerinde biri gece geç saatte ve her ikisindede kerameti 15 dakkalık operasyonlar olmasına rağmen kalkıp kendi geldi.şu andada 32 haftalık hamileyim ve Allah kimseye vermesin çok problemli bi gebelik yaşıyorum. nerdeyse telefon elimizden düşemiyo haftada bir hastahanelik oluyorum ve ne hayır hikmetse genelde pazar sabahlarını buluyo. eğer telde halladeceği bi durumsa bi ilaç bi serumla çözülcek bişeyse biz hastahaneye gidiyoruz o arayı 10 dakkada bir talimat veriyo yok eğer kontrol gerekiyosa kalkıp geliyo ne cumartesi gecesi ne pazar sabahı demiyo Allah bin kere razı olsun bu zamana kadar bi kerede ne of dedi nede beş karış suratla gelmedi yanımıza.artık yakınladığı için doğumuda konuştukta ya bayrama denk gelirse diye bir kaç hastam var seninle beraber akınlayan hiçbir yere gitmiycem merak etmeyin burdayım sizi bırakmam dedi. yani eğer kontrollerinde titizsen bebeğinle ilgili bi hamileysen oda seni yarı yolda bırakmaz hiç merak etme.

aynı soruyu bende sordum antikacım bayrama denk gelirse diye bana da aynı cevabı verdi...benim de hiç soru işareti yok bu konuda :))

dekinman arkadaşım 23 haftalık hamileyim. hamileliğimin öncesinde ve bu zamana kadar bütün takiplerini yaptıran, bebeğiyle ve onun sağlığıyla en iyi şekilde ilgilenmeye çalışan bir insanım... şu an takiplerim zaten pembe mavide yapılıyor, ancak doğum ücretleri orada yüksek diye başka arayışlara girdim,çok memnun olmama rağmen oradan.burada o kadar çok övülmüştüki dr. hanım bi gidelim dedik.özelden gitmeme rağmen böyle bir olayla karşılaşınca çok üzüldüm gerçekten. bu benim görüşüm ama burada çok abartılı anlatılıyor herşey. doğumevinde bile 4 hastayla ilgilenmiyor hiçbir dr. sizce bu normal birşeymi??birde bu yönden bakın... :KK43:(

dekinman arkadaşım 23 haftalık hamileyim. hamileliğimin öncesinde ve bu zamana kadar bütün takiplerini yaptıran, bebeğiyle ve onun sağlığıyla en iyi şekilde ilgilenmeye çalışan bir insanım... şu an takiplerim zaten pembe mavide yapılıyor, ancak doğum ücretleri orada yüksek diye başka arayışlara girdim,çok memnun olmama rağmen oradan.burada o kadar çok övülmüştüki dr. hanım bi gidelim dedik.özelden gitmeme rağmen böyle bir olayla karşılaşınca çok üzüldüm gerçekten. bu benim görüşüm ama burada çok abartılı anlatılıyor herşey. doğumevinde bile 4 hastayla ilgilenmiyor hiçbir dr. sizce bu normal birşeymi??birde bu yönden bakın... :KK43:([/QUOame Merhaba arkadaşım.Yazıyı bana hitaben yazmamışsın ama merak ettim,4 hastayı aynı anda mı odaya aldı?ben böyle bir olayla hiç karşılaşmadım da.

erdems öncelikle hayırlı olsun hamileliğin canım...kendi adıma konuşayım ben böyle bir olaya hiç denk gelmedim.zaten orası da 4 hastaya aynı anda bakmaya müsait bir yerde değil..bence kızma ama çok hassas davranıp sen biraz abartmışsın gibi geldi :))

mrb bayanlar bende jale hanımın hastasıyım ve bundan 7 sene evvelde ablam kendisinde doğum yapmıştı jale hanımı seçme nedenlerimden biridir ablam. şuanda çok memnunum kendisinden.

daha bugün başıma gelmiş bir olay. fanlar kızacak bana ama bir daha asla gitmeyeceğim bir dr. kendisi. süper bir detaylı ultrason yaşadım,tam 2 dakika :KK43:( ardından 2 dakikalık kısa bir görüşme :KK43:( tam 1 saat hastanedeydim dr.la görüştüğüm toplam 4-5 dakika... aynı anda 4 hastayla ilgilenen kaç dr vardır?? resmen dumur olduk eşimle.benim için müthiş bir deneyimdi... :mad:

aynı gün bende ordaydım canım ve o gün balıkesirden misafirleri vardı bende 1 saat bekledim ve 5 dk bitti muayenem ve özelliklede sordum hayırdır böyle olmazdı diye. kusuruma bakma canım balıkesirden misafirlerim var bugünlük böyle oldu bidahaki sefere telafi ederiz deyip özürünü diledi. ama aynı anda 4 hastaya nasıl bakmış bende merak ettim zaten ultrason odası tek kişilik. cidden 4 kişiyi aynı anda nasıl muayene etti merak ettim.

arkadaşlar öncelikle merhaba, bende jale hanımın hastalarındanım 21 haftalık hamileyim ve tek kelimeyle çok memnunum kendisinden. ancak ilk hamileliğim olması sebebiyle kafamda çok fazla sorular var. en çok kafama takılan şayet ben normal doğum yaparsam günü ve saati ne olursa olsun jale hanım hemen gelir mi yoksa hastanedeki nöbetçi hekim mi ilgilenir. çünkü yakın bir arkadaşım başına geldi gece gülin hanım gelmemiş ve nöbetçi hekim yaptırmış doğumu...

canım bu soruyu kendisine sorduğpumda saat kaç olursa olsun normal yada sezeryen hiç farketmez kendisinin gireceğini söyledi. ancak ssk ile gelenlerin normal doğumuna o gün nöbetçi doktor kimse o giriyormuş ssk ile gelenlerin bilgisine.

dekinman arkadaşım 23 haftalık hamileyim. hamileliğimin öncesinde ve bu zamana kadar bütün takiplerini yaptıran, bebeğiyle ve onun sağlığıyla en iyi şekilde ilgilenmeye çalışan bir insanım... şu an takiplerim zaten pembe mavide yapılıyor, ancak doğum ücretleri orada yüksek diye başka arayışlara girdim,çok memnun olmama rağmen oradan.burada o kadar çok övülmüştüki dr. hanım bi gidelim dedik.özelden gitmeme rağmen böyle bir olayla karşılaşınca çok üzüldüm gerçekten. bu benim görüşüm ama burada çok abartılı anlatılıyor herşey. doğumevinde bile 4 hastayla ilgilenmiyor hiçbir dr. sizce bu normal birşeymi??birde bu yönden bakın... :KK43:(

birbirimiz fazlasıyla yanlış anlamışız ben yeni başladığını tekrar denemeni ifade etttim benimde ilk gittiğim yer pembemavi olmuştu daha yeni hamile olduğumu öğrenmiştim ve merak ediyordum beni 1,5 saate yakın orada beklettiler eşim sinirlendi ve çıktık oradan.yani herkesin memnun olduğu kişi,mekan ve ilgi çok farklı oluyor.
herkes aynı konuyu merak ediyor bende dahillim;bizlere 4 kişiyi aynı anda nasıl baktığını anlatırsan seviniriz 2 kişiyi biliyoruzda onuda başka bir dr. da gördüm ve yaşadım ve dr. değişikliği yaptım.eğer daha ayrıntılı bir açıklama yaparsan yanlış anlaşılmalara yol açmamış olucaksın bence ,mantıklı düşününce 4 kişilik bir muayeneyi gerçekten akıl almıyor.
hiç kimse yaşadıklarını abartmadan anlatıyor burda. neden ilk gittiğim zamanlar memnun olmadığımı belirtirken şimdi memnuniyetimden bahsediyorumki abartıcak olsaydım hep memnun olurdum.bu diğer arkadaşlar içinde böyle sen bence bu tyazılanları en başından oku değişiklikleri farkediceksin önceden çok fazla ????? işaretleri vardı birkaç kişinin kafasında,ama artık herşey yolunda çoğu kişi memnun bazen aksilikler yaşanabiliyor o da sana denk gelmiş ilk tanışman olumsuzlukla sonuçlanmış.ayrıca bu hastanede operasyon geçirip memnun kalmayanlarda vardı benimde başıma geldi çok endişeliydim ;fakat beklediğim gibi olmadı, ben herşeyden doktorumdan,personelden gayet memnundum ama bazı arkadaşlar çok fazla olumsuzluk yaşamış herkesin ilgi anlayışı farklı.

arkadaşlar emin olabilirsiniz yaşadıklarımı hiç ama hiç abartmadan yazdım. 4 hasta nasıl oluyor demişsiniz; biri bir ofiste, diğeri başka ofiste, biri ultrasonda, biri muayenede... hepsi aynı anda yetişmeye çalışan bir dr... 1. gidişimde 2 hafta sonra gel detaylı ultrasona girceksin ve erken doğum riski varmı ona bakıcaz demişti. detaylı ultrason ;eşim çok sinirlendiği için özellikle dakika tutmuş bu arada; tam 2 dakika, sonra ofiste 15 dakikalık bir bekleyiş...gelen hemşireler bakıyor ofise bunlar ne bekliyor gibi,gelip gidip bize biz hasta alcaz deyip duruyorlar, biz dr.u bekliyoruz diyoruz. sonra dr. geldi "kusura bakmayın 4 hastaya koşunca böyle oluyor" dedi... bu anlattıklarımın hepsi gerçek tekrar söylüyorum kesinlikle ABARTI YOK! :KK43: kimseyi kötülemek değil niyetim, sadece burada yazıları okuyup benim gibi beklentiye girmesin kimse diye yazdım... :KK43:(

birkeresinde gülin hanımda ben aynısısnı yaşamıştım..biz ofisteydik iki hastada ultrasona almıştı...bi bize geliyordu 2 dk konuşup ultrasona gidiyordu ordan öteki ultrasona geçtiğini görmüştüm sonra yine bizim yanımıza gelmişti....((((
ya gülin hanımla jale hanım aynı herhalde tıpatıp aynı bukadar olmaz..duydukça okudukça herşeyleri aynı geliyor.....
gülin hanımda iyi ama tam anlamıyla içime sinmedi işte nedense daha çok ilgi bekliyoruz galiba......,
gerekli şeyleri söylüyorlar mutlaka ama acele acele olunca insanın içine sinmiyor...onlarında çok hastası var herkeze bakmaya çalışıyorlar demek ki.........ne diyeceğimi ne düşüneceğimi bilmiyorum gerçekten:KK43:

kimseyi korumak niyetinde deilim. ama hanımlar bu zaman zaman yaşanabilecek bir şey unutmayın orası bir kadın doğum hastahanesi kendinizden pay biçin her an herşey olabiliyor.randevulu hastalar beklerken aniden bir doğum vakası çıkabilir düşük olabilir vs. aklıma gelmeyen pek çok ihtimal var ve bu durumda diğer kişiler beklemek zorunda kalabilir.geri çevrilmemek için standart muayene süresi kısaltılabilir bunlarıda biraz düşünelim lütfen.
bundan bir kaç sefer önceki bir randevumda beklerekn acilden bir hasta geldi.doktoru izindeymiş ulaşamıyorlarmış.ve o anda başka doktor olmadığı için jale hanıma yönlendirdiler gözümün önünde.içeriye haber verildi henüz içeri girmiş olan hasta çıktı o alındı.yaklaşık 1.5 saat bekledik.ve kısa bir muayeneyle geçiştirdik. çok aceleciydi öle olunca bende sordum hayırdır diye sizden önce aldığımız kişi bebek tehlikede kusura bakmayın dedi.ve her zaman yaptımız muayene sonu konuşmasını ben gerek yok sonra konuşuruz diyerek geçiştirdim.
yani işin özü arkadaşlar kimimiz kızıyoruz ama unutmayın o anda durumu bizden daha önemli kişiler olabilir.biri ikisi aynı ana gelmiş olanlar olabilir.ve her zaman yüzlerinden anlayamazsınız ne durumda olduklarını.daha dün yaşadım. 17 saat sancı çektikten sonra artık dayanamayarak aradım kendisini gelin bakalım bu kadar sürmemesi lazım dedi. gittiğimizde bekleyen bir sürü kişi vardı.yerinde deildi.odasına girerken hemşiresine söledi öncelikli diye.ama ben touruyorum gülüyorum karşıdan bakınca demezsinizki saatlerdir kıvranıyo diye. ben yapım gereği canım yanımdığında aşırı gülen karşıdan çok rahat görünen bir insanım.öle olunca tabi tebki gösterenler oldu.neyse içeri girdik gerekli tetkik yapıldı.o arada ben dedim bekleyenler çok kızdı diye.napalım azcık surat çekicez bide doğumum vardı şimdi ondan çıktım, ama senin durumununda aciliyeti var anlatcaz artık başka çare yok dedi.
yani tüm bunları düşünün ve elinizi vicdanınıza koyarak cevap verin benim yerimde yada o kişinin yerindede olabilirsiniz.yada o anda doğumdada olabilirsniz yada doktorunuzu aramış yolda olabilirsiniz oda siz gelmeden diğer hastaları bitirmeye çalışıyor olabilir.önemli olan bu durumda size ilgi göstermesimidir yoksa herhangi muayenelerden birindemi.
kendi adıma sadece şunu söyleyebiliyorumki durumum iyiken iki dakkada bakmış konuşmuş konuşmamaış benim için hiç önemli deil.önemli olan asıl ihtiyacım olduğunda ulaşabiliyor ve gerekli muameleyi görüyor olmam.

hamileyiz arkadaşlar ne zaman ne geleceği hiç belli olmaz başımıza.böyle bir durumda jale hanımın sen şöyle bi bekle bakalım randevulu hastalara bir bakayım öyle alıcaz seni demesini hangimiz ister...bir olay anlatmak istiyorum.çok yakın bir arkadaşım acıbademe gidiyordu bazı aksilikler çıktı.32 haftalık hamile jale hanıma yönlendirdim...problemli olduğu için ilk muaynesi üstelik sigortalı ve yoğun olmasına rağmen yaklaşık muayne ve konuşma 25 dakika sürmüş.bende jale hanıma sitem ettim beniim hiç o kadar uzun sürmüyor diye...BANA AYNEN ŞUNU SÖYLEDı....DUA ET CANIM BıR PROBLEMıN YOK BıŞEY OLSAYDI SENıNLE DE UZUN KONUŞMALAR YAPMAK ZORUNDA KALIRDIK.EMıN OL ÖYLESı DAHA ZOR OLURDU dedi...

arkadaşlar ikinizide katılıyorum söylediklerinizde çok haklısınız ,katılıyorum ama başka türlü cevaplar verömekten bunları açıklayamadım ayada bence kısacası anlaşılmak istemedim diyorumki aynı düşünceleri bende yaşadım fakat sonunda jale hanıma devam ederek nasıl biri olduğunu anladım ve devam etttim.Herşeyin fakındayız aslında ama o kadar farklı anlaşıldımki...üstelik arkadaştan ikazlı bir mesaj bile aldım kendisi zaten herşeyi biliyormuş yani ne yazarsak yazalım kabul etmek istemiyor.Her zaman kendi bildiğimizi yapıcaksak o zaman bu paylaşım ortamında ne işimiz var ,ben hamilelik düşündüğümden beri burdayım eğer şuan jale hanıma gidiyorsam burada konuştuğum arkadaşlardan kaynaklanıyor olumlu yönde tabiki'' biraz daha deneyelim,olmazsa değişiklik yaparız,hastane değişirtirirz ''diye konuştuğumuz günler oldu.ve hala daha yeni yeni bilgiler edinmeye devam ediyorum ,doktorumuzdan memnunuz NE MUTLU BıZE ARKADAŞLAR
antika13 canım neden o kadar sancı çektin sebebi varmı,ne dedi?bu arada geçmiş olsun sana.

teşekkür ederim canım öncelikle. ben ilk günden beri aşada taşıyorum bebişimi ve hep tersti yani baş aşağı duruyordu. bundan dolayıda zaman zaman saatler süren sancılar yapıyor.ancak artık bu kadar azıtmasının sebebi dahada aşağı inmiş olması yer dar ufaklıkta hareketli olunca tırmlatıyomuş haliyle.zamanın yaklaştığının habercisiymiş. :)))
birde erken doğum riski taşıdığımız için üstüne panikte eklenince sabahlar olmasınlık bi durum oluşturuyo :)

teşekkür ederim canım öncelikle. ben ilk günden beri aşada taşıyorum bebişimi ve hep tersti yani baş aşağı duruyordu. bundan dolayıda zaman zaman saatler süren sancılar yapıyor.ancak artık bu kadar azıtmasının sebebi dahada aşağı inmiş olması yer dar ufaklıkta hareketli olunca tırmlatıyomuş haliyle.zamanın yaklaştığının habercisiymiş. :)))
birde erken doğum riski taşıdığımız için üstüne panikte eklenince sabahlar olmasınlık bi durum oluşturuyo :)

Allah yardımcın olsun inşalllah gerçekten zor şeyler yaşıyorsun ama olsun bunada şükür bize görede keşke bir bebişimiz olsa sancısına rağzıyız durumundayız,hani düşük olmasaydıda bende bunları yaşamaya rağzıydım ama o anda eminim gözün hiçbirşeyi görmüyordur.sağlıklı olarak bebiğine kavuşursun inşalllah acı çekmek her ne sebeple olursa herkes için kötü bir his tabiki inşalllah senin için herşey yolunda ve zamanında olur :))

amin inş. gerçekten zor ama hamdolsun bu günümüze onca yaşadığımız kayıptan sonra olsun varsın sağlıklı olsun yüznü görmek kısmet olsunda diyor insan.
anladığım kadarıyla bir düşük yaşamışsın gerçekten zordur bilirim ama hiç kafana takma Rabbim neylerse güzel eyler bunu asla unutma elbet vardır bundada bi hikmet.

antikacım çok geçmiş olsun :)) erken erken deme bizim bızdıklar zamanında gelicekler ama biraz şımarıklar :)) dekipman şans sanada en kısa zamanda yüzüne güler inş.

iyi dilekleriniz için çok sağolun arkadaşlar umutla bekliyoruz bakalım,evet gerçekten zordu atlatıyoruz yavaş yavaş.Tek tesellimizde ''hakkkımızda hayırlısı buymuş'' demek oluyor.Allah sizleri yardımcısı olsun biz bebiş isteyenlerde en kısa zamanda nasip etsin inşallah.:Saruboceq:

X