Op.Dr. Jale Gürlüler

arkadaslar merhaba..
gebeligimin 26. haftasindayim ve doktorum gulcan satir..doktorumdan cok memnunum aslinda ama sevket yilmazin durumu belli olmadigindan gectigimiz pazartesi jimere gittim..gulin hanimla bir gorusme talep ettim..kabul ettiler fakat yarim saat kadar bekleyebilirmisiniz dediler..bizde tamam dedik..fakat yaklasik 2.5 saat gecti ve hala bekliyorduk..yani gorusemedik ve acikcasi sinirlenerek ayrildik hastaneden..cunku randevusuz gorusemezsiniz deselerdi randevu alirdik..amacimiz muayene olmak degildi. Sadece sartlari filan gorusmek istiyorduk doktorla..cunku hastane ile ilgili bilgi almak istiyoruz dedigimizde doktorunuzla gorusun demislerdi bize..Jale hanim hakkinda yazilanlari okuyana kadar gulin hanima gitmeyi dusunuyordum fakat bu yazilanlardan sonra fikrim degisti yani jimere gitmeye karar verirsem jale hanima gidicemm. Yazdiklarimdanda anlamissinizdir herlade ne yapacagimi gercekten bilemiyorum...Gulcan hanimdan da memnunum fakat cok aceleci davraniyor muayenelerinde...ayrintili konusamiyoruz bir turlu..bilincli insanlar olmasaydik ne yapardik diye dusunuyorum..dikkat etmemiz gerken seyleri ayrintili anlatmiyor ve bundan rahatsiziz acikcasi ama ne hikmetsede bir turlu vazgecemiyoruz..sanirim benim onu yillardir tanimaminda etkisi olabilri..arkadaslar lutfen fikirlerinizi ve yardimlarinizi bekliyorum..bu benim icin donum noktasi artik bu haftadan sonra bir karar vermem gerkeli..ya kendi doktoruma devam yada jimere..bir turlu karar veremiyorummmkafamçokkarıştı

cnm gülcan satır bi yakınımın doktoruydu özel muaynesine gitti şevket yılmazda yapamadılar üstelik doktoru gelmedi devlet hastane sinde yaptı başka bi doktorla

malesef canım bütün doktorlar acele ediyor yada onlar işlerini ii bildikleri için bizleride bilgili gördükleri için şunu yap bunu yapma diye üstünde durup konuşmuyorlar
o yüzden kendin konuşacaksın

bu yüzden gülin hanımı beğenmediysen jale hanımda böyle yani çok iper aktif onunda muaynesi hızlıdır ama çok cana yakın bi insandır

sorarsan herşeyi söyler anlatır
jimer çok güzel bir hastane ben 3,5 ay önce orda doğum yaptım jale hanımla çok memnun kaldım

sen özelden mi gidiyosun sgk lı mı?

Merhaba Yersia.Hastane hakkında tereddütün varsa bir şey söyleyemem ama doktorunun tek memnun olmadığın yönü hızlı muayene etmesi ise doktorunu değiştirmeni tavsiye etmem.Jale Hanımı dr.olarak da,insan olarak da çok seviyorum ama dürüst olmak gerekirse;o da aceleci davranıyor bilmeni isterim.Temel bilgileri veriyor ,sorularına cevap veriyor,gerek görmedikçe fazla detaylara inmiyor.Ben Jale hanımı tanıdığım için fazla birşey anlatmasını beklemiyorum ,anlatmıyorsa biliyorum ki olumsuz bir şey yoktur.Temel şeylerin dışında bilmek istediğim bir şey varsa soruyorum ve yeterli cevabı alabiliyorum bu da bana yetiyor.

hanımlar bişey dikkatimi çekti ve döndüm baş sayfadan itibaren tüm yazıları okudum öle olunca.farkındamısınız jale hanımın hastalarının hepsinde aynı şey var bende dahil olmak üzere efsunlanmış gibiyiz ona bağlılımız ve güvenimizle...ne dersiniz acaba büyü falanmı var üzerimizde :)))) ( tabi işin şakası )

bana göre bir doktorun gereksiz ve fazla konuşması değil gördüklerini doğru yorumlamasıdır...4 yıl sağlık sektöründeydim ve jale hanımın ismini çok duydum...hiç bir semineri kaçırmıyor.ve bursalı doktorların gittiği ve güvendiği bir doktor benim tanışmam da diş hekimi bir doktor aracılığıyla oldu zaten...bizim bilmemiz gerekenleri söylüyor bence o kadar da yeter...BAZI DOKTOR VARDIR YARIM SAAT BAKSA GÖREMEZ BAZISI VARDIR BıLGıSıNE GÜVENıRSıNıZ 2 DAKıKA BıLE YETER...ben jale hanıma bu konuda çok güveniyorum

cnm gülcan satır bi yakınımın doktoruydu özel muaynesine gitti şevket yılmazda yapamadılar üstelik doktoru gelmedi devlet hastane sinde yaptı başka bi doktorla

malesef canım bütün doktorlar acele ediyor yada onlar işlerini ii bildikleri için bizleride bilgili gördükleri için şunu yap bunu yapma diye üstünde durup konuşmuyorlar
o yüzden kendin konuşacaksın

bu yüzden gülin hanımı beğenmediysen jale hanımda böyle yani çok iper aktif onunda muaynesi hızlıdır ama çok cana yakın bi insandır

sorarsan herşeyi söyler anlatır
jimer çok güzel bir hastane ben 3,5 ay önce orda doğum yaptım jale hanımla çok memnun kaldım

sen özelden mi gidiyosun sgk lı mı?

gülcan hanıma özelden gidiyorum..eğer jale hanıma gitmeye karar verirsem..özelden giderim..zaten 26 haftalık birini sgk da kabul etmez eminim...gülün hanım hakkında bir bilgim yok..zaten göremedik kendisini...o yüzden jaleye döndük..şevket hastanesinin ne olacağı belli değil...sanırım 8 aylık olana kadar gülcana giderim...hastane açılmazsa jimere gider 1 ay öncesinde muayene olurum ve doğumu orda yaparım...bunun stresini yaşamak istemiyorum..ama herşey bir yana 3 ay sonra oğluşumuzu kucağımızı alacağımız günü hayal edip duruyorum..ALLAH herkese çocuk nasip etsin...çok heyecan lı çok mucizevi..büyük ALLAHım bize nasip ettii..şükürler olsun..

ne güzel demişsin uyuzcimcime, gerçekten işin içinde güven olduktan sonra iki dakka yetiyo insana.işine karşı olan ilgisi ve tecrübeside, hastalarına gösterdiği yakınlıkla birleşince insan başka ne ister bir doktordan.
bu arada gerçekten zaman yaklaştıkça insan daha bir sabırsızlanmaya başlıyo ne zor şeymiş bu beklemek.15 ay eşimin askerliğinde bile böle bi bekleyiş değildi. ama bu durum ne güzel bi duyguymuş Yarabbim ne büyük bi heyecanmış Allah herkeze nasip etsin.

sağlıkla kucağımıza alırız inş. antika 13 :)) evet heyecan çok fazla oluyor gerçi benim daha 2 ay var ama...

saolasın melekcim. uyuzcimcime galiba beraber doğurcaz kız eylül sonu ekim başı bekliyoz biz tabi yaramaz zamanını beklerse :)))

derin ve melek acil cevap lütfen!!!!!!!!!!!!!!!!!!
hanımlar bu bizim ilk doğacak olan bebeğimiz ve 31. haftamızdayız normalde 35. haftada çatı muayenesi yapıldığını okudum ancak şimdiye kadar konuşmalarımızda jele hanım hiç bundan bahsetmedi bana ve geçen gece sancılanarak gittiğimdede aşadan bakmaya gerek duymadılar ultrasonla muyanede sorun olmayınca gerek yok dendi.neyse uzatmıyım.pek çok yerde bu muayeneye ebe ve hemşiler giriyormuş sizde bu muayene yapıldımı yapıldıysa jale hanım bizzat kendisimi girdi yoksa başka birimi yaptı bu muayeneyi ?????????

bana sormamışsın ama yinede söyleyeyim

jale hanıma çatı muaynesini ben sormuştum o sölemeden o da 36 .haftada faalan bakarız demişti

bi gün suyum geldiğini sandım ve gittim

açılma varmı die baktı ve o arada çatıyıda kontrol etti kendisi
galiba 33-36.haftalardaydım...

ayyy kusura bakma bursasu cum yaaa kafam hiç yerinde değil bu aralar afyonlanmış gibi gezip duruyom. çok saol bu arada bilgilendirme için...

uyuzcimcime belkide kuzum hadi bakalım bizde yaklaşıyoz mutlu sona inş. bizde hayırlısıyla kucağımıza alıcaz yavrularımızı :)))

antika,çatı muaynesini bizzat jale hanım kendisi yapar canım...
eğer sezeryanla doğum olacaksa catı muaynesini yapmaz,normal doğum yapacaksa 32 haftadan sonra yapabilir çatı muaynesini gerek görürse....
sen rahat ol ve böyle şeylerle germe canım kendini
inşallah sağlıkla kavuşacaksınız bebişlere

saolun kızlar ilginiz için dün kontrolümüz vardı kendisinede sordum. bende buna gerek duymadığını söledi daha önce yaşadığımız durumlardan dolayı fizyolojini ve çatı genişliğini biliyorum normalde hiç bi sakınca yok dedi. bakalım hayırlısı normal doğumu çok istiyorum ben saolsun kendiside sürekli bu konuda beni cesaretlendiriyo.bide dün olan bi şeyide anlatayım sizede gülün.

hemşire beni çağırdı ara bölmeye tansiyon ve kilo ölçümü için benim herif boynunu eğdi ben dedi :) hemşire sizin kilonuz bize gerekmiyo gerektiğinde isteriz dedi. daha orda zaten başladım gülmeye. sonra ultrasona alıcaklar hemşire çağırıyo yine bu sefer dayanamadı arkamdan kedi gibi geliyo bi taraftanda ben ben diyo ben iyice koptum Jale hanımda arkamızdaymış oda sesleniyo bu senden önce doğurcak diye :))))

hemşire beni çağırdı ara bölmeye tansiyon ve kilo ölçümü için benim herif boynunu eğdi ben dedi :) hemşire sizin kilonuz bize gerekmiyo gerektiğinde isteriz dedi. daha orda zaten başladım gülmeye. sonra ultrasona alıcaklar hemşire çağırıyo yine bu sefer dayanamadı arkamdan kedi gibi geliyo bi taraftanda ben ben diyo ben iyice koptum Jale hanımda arkamızdaymış oda sesleniyo bu senden önce doğurcak diye :))))[/QUOTE]

gerçekten öyle oluyor :))oraya gidince adamlar biraz saflaşıyor nedense :))benimde kontrolum bu gündü bende sordum gerek görürsek dedi.bende epidurel normal doğum konusunda ısrarcıyım.inş. tabi....şimdilik sorunda olmadığı için jale hanımda sonuna kadar destekliyor.

Jale hanım hakkında son zamanlarda
Hiç ıyi şeyler duymadım..Doğru yada yanlış bilmiyorum ama
Dava açan çokmuş sanırım ona..

X