Prolaktin Yüksekliği Sorunu Olanlar

kızlarr bu prolaktin nası bişe bilgilendiren olursaa sevinirimm nedir yani bende yeni düşük yaptımda okuyunca sormak istedimm

arkadaşlar benimde 31 çıkmıştı prolaktinim 3 ay boyunca dostinex kullandım düştü. doktorum banada kullanırken korunun dedi. zaten gebe kalma ihtimalini çok düşürüyor bu ilaç ama olurda mucize olup hamile kalırsak düşük olmasın diye bu korunmayı öneriyorlar benim anladığım...

merhaba kızlar bende de prolaktin yüksek çıktı doktorum bana dostinex verdi ama haftada 1 defa kullanacam.

Kızlaaaar dert etmeyin ben hiperprolaktinemi hastasıyım hipofizbezimde selim tümör var, 5 mm kadar.
Benim prolaktin 110-150 civarındaydı.
Önce parlodel kullandım banamısın demedi, sonra dostinexe başladım oda 4 ayda anca düşürdü.Benimkisi dirençli çıktı zor düştü.Neyse düştükten sonraki ay hamile kaldım.3 aylık hamileyim.Fakat prolaktin ilacını hemen bıraktırmadı doktor 2,5 aya kadar kullandım.Eğer kullanmasaydım bebek tutunamaz demişti doktor.Prolaktin hamile kalınmasına engel bir hastalık değil, tedavisi var.İlacınızı alırsanız ve başka sorununuz yoksa hamile kalırsınız.
karçiçeği

prolaktin hormon düzeyine adetli iken mi bakılıyor kaçıncı gün ne zaman.deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim

bir de belirtisi var mı prolaktin yüksekliğinin zor gebe kalmanın dışında.tedavisi ne

Bende belirtisi göğüsten süt gelme şeklindeydi.Kan testi yaptırdım 57 çıktı ve dostinex verdi dr şimdi 0.5 e düştü.yumurta takibi yaptırıyoruz bu 3. ayım.dostinex i sadece adet olduğumda 1 tane alıyorum bi sonraki adete kadar almıyorum.dostinex gebe kalmayı engelleyen bi ialç değil. sadece gebelik farkedilince alınmaması gerekiyor düşüğe sebep olabilir diye...........

Kızlar bende kk da okuduğum kadarıyla hayıt otu prolaktini düşürüyormuş hatta yazanlardan birtanesini 54 den 19 a düşmüş .Bence denemeye değer bende aldım içmeye başlıyacağım yakında.

ya kızlar lütfen yazın prolaktini bulamıyorum test sonuçlarında onun kısaltılmışı falan nasıl yaaaa...bide normal değerinin kaç olması gerekio.......buarada canım gerçekten prolaktin çok önemli eksikliğinde çok üzülerek söylüyorum ama rahim kanserine yol açıyorr...duphaston bu eksikliği giderir

merhaba karayağızım.benim de prolaktin problemim var.10 gün önce tahlil yapıldı.tahlil sonucumda normal değerler minimum 2.70 maksimum 26.80 olarak geçiyor.ancak bu normal değerler yaşa göre değişiyor mu bilmiyorum.ben 29 yaşındayım.benim prolaktin değerim 53.87 ve 10 gündür bunun derdi içindeyim.tedevim başladı.dostinex verdi doktorum ama moralimi de bozmayı ihmal etmedi ilacı vermesinin yanında.bu arada prolaktinin yüksekliğinin yarattığı sorunları duyup okuyorum o zamandan beri ama düşüklüğünün ne problem yaratacağı konusunda bilgim yok.lütfen kanser vb. bir sonucu varsa bildiklerini paylaşır mısın.:sm_confused:

ben bişi sormak istiyorum benimde prolaktinim biara yüksekti dostinexs kullandım geçti ama şuaralar yine başladı yarın dr gidicem ama bişi sorcam size kızlar göğsünüzde ağrı oluyomu??bana fazla geliyo göğüslerim sanki biyerde okumuştum prolaktin fazlalığı olanların göğüslerinde hamilelikteki gibi değşimeler olabilrmiş sizde de oluyomu???yardımcı olursanız ve paylaşırsanız çok sevinrim a.s.

evet mahsunmenekşecim,benim bildiğim kadarıyka da göğüslerde değişme oluyor.hatta hiperprolaktinemi için gittiğim iki doktorun ikisi de ilk önce göğsümden süt gelip gelmediğini sordu.ihmal etme arkadaşcağızım:teselli:

Benim sol göğsüm çok ağrıyordu acısından ağlıyordum, hiçbiryere değiremiyordum.Çok fenaydı yaa , bide ucu hep dışarıdaydı, sütyen giyemiyordum, bikini mayo bile giyemedim göğsümü kesip atasım geliyordu o kadar ağrıyordu, sırtıma koluma vurmuştu ağrısı...hep süt dolmuştu heralde 2 ay falan ağrıdı sonra ilacın dozunu arttırdıkda geçti...

Benim sol göğsüm çok ağrıyordu acısından ağlıyordum, hiçbiryere değiremiyordum.Çok fenaydı yaa , bide ucu hep dışarıdaydı, sütyen giyemiyordum, bikini mayo bile giyemedim göğsümü kesip atasım geliyordu o kadar ağrıyordu, sırtıma koluma vurmuştu ağrısı...hep süt dolmuştu heralde 2 ay falan ağrıdı sonra ilacın dozunu arttırdıkda geçti...

caımn ya abatıcak kadar süt yok ama ağrıyo sütyen fazla geliyo öffff bi hoş oluyourm en iyisi dr gitidp ilaca başlamak pöffffff senağlamasenağlama

selam kızlar... 4 gündür yazan olmamış. prl değeri adetsizken ve adetliyken farkedermi acaba.. adetsizken 2 hafta önce test yapıldı 13 çıktı. normalmiş. adetime 1hafta var. ve az önce banyoda göğüs uclarında beyazlık gördüm sıktım ve süt geldi bu ne demek ki daha önce hiç öyle bişi olmamıştı hamile olabilirmiyim ki.. prl yüksekliği hamleyken olurmuş ya. acaba dedim.

ya prolaktinin normal değeri nedir kimse bu soruya cevap vermio lütfen yaaa artık başlık mı açsam napsam..bide tetkik sonuçalarında göremiorum ben kısa yazılmışı nasıl nolur bana ulaşın ya kızlar

benimde göğsümden çok az süt geliyordu.bir de sarı bir sıvı.sadece kalem ucu kadar yani az mıktarda. prolaktin yüksek çıktı.tahlil sonucuma göre yardımcı olur musunuz?
referans aralıgı:1.39------------24.2
sonucum:27.4

dr.çok aşırı bır yükseklik olmadıgı için önemli degıl dedi.ama ben tereddütteyim hala.ilaç da yazmadı.hamile kalmama engel olur mu ?

SELAM kızlar bende aranıza yeni katıldım.
ben 9 aylık evliyim.benimde adet düznsizliğim vardı hormon tahlili yaptırdım prolaktin 40 çıktı fsh 45 çıktı doktor yumurtan yok çocuğun olmaz dedi.çok üzülüyorum.eşimle de çocuk istiyorduk hiç korunmadık ama bişey yok zaten adet göremiyorum.çok çaresizim ne yapacağımı bilemiyorum.iyi bir doktor bilen varmı henüz 32 yaşındayım teşekkürler

merhaba arkadaşlar ben 3 yıllık evliyim hiç korunmadım ama bebiş olmadı prolaktinim yükseliyor ,düşüyor anlayamıyorum yani:sm_confused:..benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşların yazılarını bekliyorum.sevgileer

benimde prolaktin yüksek dosdinex diye bi hap kullanıyorum
evet prolaktin yüksek olunca yumurtalıklar çalışmazmış ama benimde yumurtalıklarım çalışıyo ben 5 yıllık evliyim adetin 3 günü yapılıyo tahlili canım

X