Prolaktin Yüksekliği Sorunu Olanlar

:eek:klava::eek:klava::eek:klava:
merhaba kızlar.benimde prolaktinim yüksek.7 senelik evliyim.1,5 ay önce farkedildi yüksekliği.parlodel kullanıyorum.umarım düşmüştür.37 lerde benim degerim.ama prolaktin yüksekliğine baglı bi şikayetim yok benim.adet düzensizliği, gögüsten süt gelmesi vs.vs.vs. bunların hiçbiri yok.[/QUOTE

Selam Kızlar

Arkadaşım seninle aynı durumdayız benim adetimden 2, 3 gün önce belirti gelip daha sonra sökülüyordum ve 7 günde o sürüyordu Benim değerim 37 'di 3 ay dostinex kullandım tahlil yaptırdım 8,1 düşmüş doktorum devam dedi dostinex kullanmaya başladığımdan beri gögüs uçlarım çıktı ve artık adetim 3 veya 4 gün sürüyor doktorumun bana demesi her prolaktin yüksekliğinde süt gelecek diye birşey yok her süt geleninde prolaktini yüksek diye birşey yok ve %80 neden çıktığı tam olarak bilinmiyormuş ve benden doktorum emar istemedi vallah burda yazılanları okuyunca kafam karışıyor. Kimi 50 ye kadar normal bebek oluyor diyor kimi dostinex kullanırken çocuğu olmuyor, olanın düşüyor veya tam tersi hamile kalıp 2. 3. aya kadar devam edenler oluyor çocuk düşmesin diye pardon kimi dediği doğru anlamış değilim

canım değerlerimiz 37, dogum yıllarımızda aynı :)ben de parlodel kullanıyorum.bence birazda psikolojimizle alakalı bi durum prolaktin yükselmesi.hiç düşünme hiç kafa yorma baska seylerle ugras falan..vallahi nasıl oldu bilmiyorum ama ben artık öyle bi salmışım ki kendimi, hiiçç umrumda deil..ayrıca prolaktin yüksekliğinde hamile kalınmıyor diye biliyorum ben..kendi doktorumdan da duydugumu söylüyorum sana.5 senedir deniyoruz olmuyodu bizimde prolaktin yüksek çıktı.ama ben inanıyorum benimkinin düştüğüne.hatta bendeki bu rahatlıkla dibe bile vurmuş olabilir :)inş. allahım sana da hayırlı zamanda hayırlı evlatlar versin.bu da bizim sınavımız demekki.

canım değerlerimiz 37, dogum yıllarımızda aynı :)ben de parlodel kullanıyorum.bence birazda psikolojimizle alakalı bi durum prolaktin yükselmesi.hiç düşünme hiç kafa yorma baska seylerle ugras falan..vallahi nasıl oldu bilmiyorum ama ben artık öyle bi salmışım ki kendimi, hiiçç umrumda deil..ayrıca prolaktin yüksekliğinde hamile kalınmıyor diye biliyorum ben..kendi doktorumdan da duydugumu söylüyorum sana.5 senedir deniyoruz olmuyodu bizimde prolaktin yüksek çıktı.ama ben inanıyorum benimkinin düştüğüne.hatta bendeki bu rahatlıkla dibe bile vurmuş olabilir :)inş. allahım sana da hayırlı zamanda hayırlı evlatlar versin.bu da bizim sınavımız demekki.

VALLAHİ BEN ÇALIŞTIĞIM HALDE OLMUYOR KAFAM HEP DOLU OLSADA DÜŞÜNÜYORUM BİRAZ İNSANIN YAPISINDAN KAYNAKLANIYOR GALİBA VE PEK UMUDUMDA YOK NEDENSE VE İNSANLARIN BASKISIDA VAR ÖZELLİKLE AİLE , OLDUMU OLACAKMI HEVESLENMELER HAYALLER ASLINDA TEDAVİYE BAŞLAMADAN BU KADAR KARAMSAR DEĞİLDİM GÜNÜMÜ BEKLEMEZDİM 3 AYDAN BERİ GÜNÜMÜ BEKLİYORUM VE ÖNCEDEN AĞRIM OLUYOR DİYE, HASTALANINCA NE ÇABUK GELDİ GÜNÜM DERDİM ŞİMDİ İSE AY ÇOK VAR HASTALANMAMA DEYİP GÜNLER GEÇMİYOR :) ALLAH İSTEYEN HERKEZE HAYIRLIYSA VERSİN ARTIK DEĞERLERİM NORMAL OLMUYORSADA ALLAH İSTEMİYOR DEMEKTİR DAHA ÖTESİ YOK ARTIK :CüvCüv: :emir_bebek::dance:

ya prolaktinin normal değeri nedir kimse bu soruya cevap vermio lütfen yaaa artık başlık mı açsam napsam..bide tetkik sonuçalarında göremiorum ben kısa yazılmışı nasıl nolur bana ulaşın ya kızlar

canım 5 yada 7 gibii biliyorum duydum bende bendede var prolaktin.

merhaba kızlar.benimde prolaktinim yüksek.7 senelik evliyim.1,5 ay önce farkedildi yüksekliği.parlodel kullanıyorum.umarım düşmüştür.37 lerde benim degerim.ama prolaktin yüksekliğine baglı bi şikayetim yok benim.adet düzensizliği, gögüsten süt gelmesi vs.vs.vs. bunların hiçbiri yok.[/QUOTE

Selam Kızlar

Arkadaşım seninle aynı durumdayız benim adetimden 2, 3 gün önce belirti gelip daha sonra sökülüyordum ve 7 günde o sürüyordu Benim değerim 37 'di 3 ay dostinex kullandım tahlil yaptırdım 8,1 düşmüş doktorum devam dedi dostinex kullanmaya başladığımdan beri gögüs uçlarım çıktı ve artık adetim 3 veya 4 gün sürüyor doktorumun bana demesi her prolaktin yüksekliğinde süt gelecek diye birşey yok her süt geleninde prolaktini yüksek diye birşey yok ve %80 neden çıktığı tam olarak bilinmiyormuş ve benden doktorum emar istemedi vallah burda yazılanları okuyunca kafam karışıyor. Kimi 50 ye kadar normal bebek oluyor diyor kimi dostinex kullanırken çocuğu olmuyor, olanın düşüyor veya tam tersi hamile kalıp 2. 3. aya kadar devam edenler oluyor çocuk düşmesin diye pardon kimi dediği doğru anlamış değilim

buket valla aynı fikirdenim senle herkezin bünyesıne göre sanırım benımde 39 prolaktın.

kızlar benimde 39,75 prolaktin mr cektirdim temiz tedaviye başladım ne olacak bilmiyorum,sadece korkuyorum bildim tek sey bu,bende stres varmı bazı seylerden dolayı ondan olmuş olabilir,bilgisi olanlar yassın haberleselim yardımlasalım bana hayıt suyuylada bilgi verirseniz sevinirim.

arkadaşlar prolaktini yükselıpte benımgıbı adeti az olan varmı tedaviyle düzelen normale dönene oldumu 4 aydır bende var

arkadaşlar prolaktini yükselıpte benımgıbı adeti az olan varmı tedaviyle düzelen normale dönene oldumu 4 aydır bende var

CANIM BENİM PROLAKTİNİM YÜKSEKKEN 37 Dİ YANİ 3 AY ÖNCE VE BEN KENDİMİ BİLDİM BİLELİ BENİM ADETİM 7 GÜN SÜRER SON 1 KAÇ SENEDEN BERİ DAHA FAZLA SÜRÜYOR GELMEDEN ÖNCE BELİRTİ YAPIYOR BELİRTİ 1 İLE 3 ARASI OLUYOR SONRA SÖKÜLÜYORUM SONRA BİTİYOR 1 2 GÜN LEKELENME SÜRÜYOR 10 GÜNÜ BULUP GEÇİYORDU YANİ AMA İLACA BAŞLADIĞIMDAN BERİ LEKELENME BİTTİ VE 5 GÜN SÜRÜYOR HATTA 3,5 GÜN SONRAKİ GÜNLER GÜNÜN BİR SAATİNDE SİYAH PİSLETECEK KADAR 1 DEFA GELİYOR ANLAMADIM BENCE BU HORMONDAN KAYNAKLANMIYOR HERKEZİN FARKLI ÇÜNKÜ BİDE BENİM EMZİRMİŞ GİBİ GÖGÜS UCUM ÇIKTI YAZILARDA OKUYORUM ÇOĞUNLUĞU ADET GÖREMEME GÖGÜSLERDE ŞİŞKİNLİK DİYOR AMA BENİM TAM TERSİYDİ UFF BU NASIL BİR HORMON ANLAMADIM :çok üzgünüm:

prolaktinle ilgili bütün sorularını bana sorabilirsin...uzman oldum da artık:teytey:büyük bir zavkle cevaplarım sorularını

arkadaşlar prolaktinin bünyeyle hiç bir ilgisi yok malasef...çünkü bu beyinin hipofiz bezinden salgılanan stres hormonu diğer bir adıyla süt hormonu...tedavisi kesinlikle mevcut...basit bir ilaç tedavisi sonrasında değereler normale dönüyor...en yüksek 24 olmalı...bebek olmasını engeliyor çünkü yumurtlamaya engel daha doğrusu yumurtanın kalitesini düşürüyor...böyle durunlarda ya bebek olmuyor yada oluncada tutunamayıp düşüyor..korkulacak hiçbişey yok..bilginizea.s.

mrb arkadaşlar bende dün prolaktine baktırdım cunku adetım cok fazla suruyordu ve cok kanamam oluyordu.benım degerım 28.6 cıktı ben adetlıyken baktırdım adetlıyken baktırınca deger daha dusuk yada daha fazla cıkar mı yoksa adetlı olup olmamak sonucu etkılemez mı, onemlı degıl mı merak ettım bılgılendırrırsenız sevınırım..

arkadaşlar kafaya takmayın ve hayıt tohumu kullanın benim birkaç ay önce 40 çıkmıştı ama doktorum ilaca gerek yok gün içinde bile yükselebilen bir hormon bu demişti. Benim yumurtlama problemim, adet gecikmem yoktu, o ay yapılan progesteron tahlilim de 12.17 çıkmış ve doktorum yumurtlama olduğunu söylemişti. Ben hayıt tohumu kullanıyorum 1,5-2 aydır ve bu ay değerim 17 çıktı, doktorlar normal dedi. Bence hayıt tohumunu gözardı etmeyin. Benim bazı hormonlarım da yüksekti bu ay hepsi normal çıktı çok şükür. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

arkadaşlar kafaya takmayın ve hayıt tohumu kullanın benim birkaç ay önce 40 çıkmıştı ama doktorum ilaca gerek yok gün içinde bile yükselebilen bir hormon bu demişti. Benim yumurtlama problemim, adet gecikmem yoktu, o ay yapılan progesteron tahlilim de 12.17 çıkmış ve doktorum yumurtlama olduğunu söylemişti. Ben hayıt tohumu kullanıyorum 1,5-2 aydır ve bu ay değerim 17 çıktı, doktorlar normal dedi. Bence hayıt tohumunu gözardı etmeyin. Benim bazı hormonlarım da yüksekti bu ay hepsi normal çıktı çok şükür. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

slm canım benimde prolaktinim yüksek. hayıt kullanmayı düşünüyorum.sen nasıl kullanıyosun?tohum mu kaynatıyosun hazır suyunumu kullanıyosun?

slm canım benimde prolaktinim yüksek. hayıt kullanmayı düşünüyorum.sen nasıl kullanıyosun?tohum mu kaynatıyosun hazır suyunumu kullanıyosun?

Canım ben hayıt tohumu aldım aktardan. Kaynamakta olan suya 1-1,5 tatlı kaşığı atıyorum, cezveyi ateşten alıp üstünü kapatıyorum ve ılıyınca süzüp içiyorum. Günde genelde 2 bardak bazen de vaktim olursa 3 bardak içiyorum. Düzenli kullanmaya gayret ediyorum. Allah'ın yardımıyla şimdilik iyi gibi hormonlarım inşallah sorun yaşamam tekrar. Sen de kullan canım bence faydasını görürüsün. 3 ay kadar kullanılması gerektiğini duymuştum, ben 3 ayın sonuna kadar bu şekilde kullanacağım, daha sonra da eğer hala bebek nasip olmazsa en az günde 1 bardak kadar içmeyi düşünüyorum. Allah hepimize hayırlısını nasip etsin, acil şifalar versin.

oz_gul'cüm zaten prolaktin değerlerine adetinin 3.günü aç karnına bakılıyor daha doğru sonuş elde etmek için...çok yüksek çıkmamış senin prolaktin sakın teleşlanma ama bana sorarsan doktorundan kısa süreli bir ilaç tedavisi iste...bol sağlıklı günler diliyorum:)

tsk ederım cnm benımde kafamda soru ısaretlerı olusturmustu.. doktor normal dedı degerleın ama yınede ben ılac ısteyecegım tsk ederım tekrar ıyı gunler:)

lızlar ist devlet hastanelerinde endoknoroloji varmı böyle bilen yazsın benim hiç bilgim yok bilgilndirirmisiniz beni herkezi öptüm.

arkadaşlar benimde prolaktinim yüksekti bir kutu kullandım sonra bıraktım herşey normaldi ama aylar geçti hala hamile kalamadım
artık bende :ecrin_bebek: bebiş istiyom

arkadaşlar benimde prolaktinim yüksekti bir kutu kullandım sonra bıraktım herşey normaldi ama aylar geçti hala hamile kalamadım
artık bende :ecrin_bebek: bebiş istiyom

canım prolaktin bazen bir kutuyla düşmeye bilir...bunun için doktoruna danışmalısın...gebelik için uygun ilacı verecektir sana vede gebelik oluşuncaya kadar devam etmesi isteniyor...umarım Allah gönlüne göre verir...bol sağlıklı günler diliyorummma.s.

canım ilk adetliken prolaktınım 39.75 cıktı hormon testıdı bır tek o yüksekti ,doktor 4 gün sonra gel prolaktin testı yapalım tetrar dedı yüksekse ilac yazalım dedi hastalım 4 gün içinde bitmişti ama.tetrar yaptırdım 15.14 cıktı ilac yazmadı normal dedı. bende senın sorunu merak ediyodum acaba nasıl olacak diye sonuc budu canım.sana bol saglıklı günler.

X