Prolaktini Yüksek Olup Hamile Kalan Arkadaşlar. Lütfen Bakarmısınız?

siteyi yeni farkettim benimde prolaktinim 33 ama dr ilaç yazmadı birşey anlamadım her ay dr degiştirmekte istemiyorum hayıt tohumu alıp kullansammı acaba:çok üzgünüm:

arkadaşlar benim de 30 çıkmıştı.ilk ay 24'e düşürmeyi başardık .Bu dönemde 2.tüp bebeğe başladık ancak tedavinin transfer aşaması öncesi tek yumurta gelişebildiği için işlemi aşılamaya çevirmek zorunda kaldık.Sonuç yine negatif.Bu ay da prolaktin değerim 27.9 olmuş.ilacı keser kesmez bu değer neden fırlıyor anlamıyorum.Gerçekten bu problemle hamile olan bir kişi bile var mı?bilmiyorum.Bu çok can sıkıcı bir hal almaya başladı.Allah yardımcımız olsun

arkadaşlar benim de prolaktinle ilgili sıkıntım var...evleneli bir olacak hiç korunmadığım halde hamilelik yaşamadım...doktor parledol verdi ama inanılmaz yan etkisini gördüm...gece yatmadan önce içiyordum ama sabah uyandığımda resmen komalık oluyordum...burnum tıkanıyordu nefes alamıyordum,mide bulantısı yapıyordu,baş ağrısı v.syaklaşık 2-3 kutu kullandım 43 den 40 a düşebildi...şimdi dostenix kullanıyorum hiç bir yan etkisini görmüyorum ve daha etkili olduğu için daha çabuk düşürdüğünü biliyorum...ama şimdi sitede de yazan arkadaşların yazdıklarını okuyunca inanılmaz üzüldümÇok üzgünüm çoookben doktorlara bu hususta çok kızıyorum bu ilacı bebek isteyen birine verirken en azından hormon düşene kadar korunun diyebilir ama hiç öyle bir dertleri yok...arkadaşlar Anadolu yakasında oturuyorum istanbulda da yeni olduğum için sorabileceğim kimse yok ama tevsiye edebileceğiniz iyi bir hastane ve doktor ismi söyler misiniz?şimdiden hpinize sonsuz teş.ediyorumkaydirigubbakcemile3

Ya kızlar ben de bişi sormak istiyorum, hem dostinex hem doğum kontrol hapı kullanan var mı aranızda? Doktoruma sormayı unuttum, şimdi de ulaşamıyorum kendisine.
:CADIARZU

arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım benim sorunumda prolaktin adet düzensizliğinden doktora gittim prolaktinim 40.7 çıktı dostinex verdi kullanıyorum ama dostinex kullanırken hamile kalınmaması gerekiyormuş dostinex kullanırken haile kalan varmı?bebeğe zararı varmı?yardımlarınızı bekliyorum

canım benimde prolaktin seviyem yüksekti.62ydi.dostinex kullandım bir ay içinde tamamen sıfırladık doktorum bile şaşırdı.ama kesinlikle ilacı kullanırken hamile kalmayı düşünme sonucu hüsran olurmuş bunu ben değil doktorum söyledi.ağır bir ilaç ve vücuttan kolay kolay atılmıyor

kızlar bende prılaktini yüksek olanlardanım. Şubat ayında regl gecikmesi ile gittim ve hormon testinde prolaktin 49.3 çıktı. Bana altı ay kullan bir ay ara ver gel dedi. Temmuz sonunda gideceğin. Ayrıca doğum kontrol hapı da verdi hem regliyi düzene sokmak hemde hamile kalmıyım diye sanırım ilacı kullanırken ama ben zaten seneye çocuk düşünüyorum. Bazılarınız 1-2 ay içmiş ve düşmüş ben 4 aydır kullanıyorum düşmüş müdür acaba gidip ölçtürsemmi yoksa doktorun dediği zamanı mı beklesem. ben dostrix kullandım bende mide bulantısı çok yaptı o yüzden gece yatarken alıyorum.

kızlar bende prılaktini yüksek olanlardanım. Şubat ayında regl gecikmesi ile gittim ve hormon testinde prolaktin 49.3 çıktı. Bana altı ay kullan bir ay ara ver gel dedi. Temmuz sonunda gideceğin. Ayrıca doğum kontrol hapı da verdi hem regliyi düzene sokmak hemde hamile kalmıyım diye sanırım ilacı kullanırken ama ben zaten seneye çocuk düşünüyorum. Bazılarınız 1-2 ay içmiş ve düşmüş ben 4 aydır kullanıyorum düşmüş müdür acaba gidip ölçtürsemmi yoksa doktorun dediği zamanı mı beklesem. ben dostrix kullandım bende mide bulantısı çok yaptı o yüzden gece yatarken alıyorum.

dostinex 1 ayda düşürüyo seninki çok yüksek de değil milletinkini 90lardan 1 ayda 3lere düşürüyo arkadaşım napıyo senin doktorun:uhm:

arkadaşım zaten bende anlamadım ki bana doğrudüzgün bir açıklama da yapmadı o zaman sadece süt hormonu olduğunu tedavi edileceğini söyledi bende anlamadım. Başkaca da bir sorunum da yok halbuki. Ama o ay reglim 10 gün gecikmişti ama sadece o ay öyle oldu ondan mı yaptı öyle birşey acaba bilemiyorum. zaten haziranda başka doktora da gidip göstereceğim evrakları bakalım başkaları ne diyecek. Bu doktora da kontrole gittiğimde herşeyi soracağım. bende sürekli hamile kalacağım zaman ya çıkarsa, ya düşmediyse ya ilaç düşüğe neden olursa diye sormaktan kendimi alamıyorum. ama bu öyle birşey ki çevremde yüksek olup hamile kalan ve doğuranlar var, ilaç kullanarak rahme tutulması sağlanıyor diyenler var, ilacı kullanmanın düşüğe neden olduğunu söyleyen var. hangisine inanacağımı şaşırdım.

arkadaşlar slm.ben bişe sormak istiyorum.bekar bı ınsanım gecenlerde karın agrısıyla doktora gıttım yuzumdekı tuylenmeler ıcın hormon testı yaptırdı bana.prolaktınım 102 cıktı.dostınex verdı banada.adetım fln hep duzenlıdır.bu hormonun tuylenmeyle bı alakası varmı bıde adet gunlerınde bı degısme yapıyomu 30 gunde bır olurda benım kı?

arkadaşlar mrb. uzun süredir bu siteye giriyorum ama bu bölümü yeni farkettim.bende sizler gibi prolaktin le uğraşıyorum. ayrıca beyinde de mikroadenom tespit edildi. geçen yıl 2 ay dostinex kullandım.tabi o arada doğum kontrol hapı da kulandım.ama sonrasında gebelik olmadı. şimdi doktor değiştirdim ve ilaca 1 ay önce yine başladım,ama bu sefer korunmuyorum,bakalım ne olacak?

ayrıca benim adetlerim hep erken oluyodu,zaten prolaktinlede o zaman tanıştım,bu ay adet olmadım hatta doktor hamile olabiirsin diye ilacı hemen bıraktırdı,sonra bütün testleri yaptırdı, hamile olmadığımdan emin olunca tekrar başlattı.şimdi adet olmam için bir ilaç verdi,onu kullanıyorum ama hala olmadım. hayatımda adetimin bu kadar geciktiğini hatırlamıyorum..

merhaba benim prolaktinim 98 lerdeydi 4 ay dopergin kullandım 45 e falan düştü ama son iki ay hayıt tohumu içtim en son 30 du şimdi hamileyim ne varsa hayıt tohumunda var birde artık tamamen vazgeçmiştik kafama takmıyordum onunda etkisi varmış.

ben bundan 3 yıl önce prolaktinemi geçirdim prolaktin seviyem 240 tı doktor şok olmuştu
göğsümden doğum yapmış kadından daha çok ve beyaz renkli süt geliyordu
doktor beynimde ur olabileceğinden şüphelendi Allah'a şükür hiçbir şey yokmuş.
gynodel diye bir ilaç kullandım ve iyileştim acaba diyorum evlendikten sonra prolaktinemi geçirmiş
olmam benim için sorun yaratır mı doğum için bileniniz var mı ki?

meraba ben bu prolaktınle 2 yıl ugrastım bıde cocuk ısteyınce ve olmayınca ıyıce basımıza deret oldu dıye dusunduk benım max. cıktıgı deger 50-60 cıvarıydı doktorumda saolsun cok ılgılenmıs gıbı her3 ayda bır ılac degerımı degıstırdı parlodel kullandım ben ama dusmek bılmıyodu cok zor dusuyodu derken kadın dogumuya gıdınce bu degeın cok olmadıgını hamılele kalmakta sorun cıkartmayacagın soledı ve 4 aylık yumurtalık tedavımle hamıle kaldım sımdı 7 aylık hamıleyım öğrendıgım tek sey var prolaktın stresle gercekten yukselıyooo oyuzden rahat olmaya calısın umarım Allah her anne olmak ısteyen anne olmayı nasıp eder ve bızede bıran once kucagımıza almayı..

arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım benim sorunumda prolaktin adet düzensizliğinden doktora gittim prolaktinim 40.7 çıktı dostinex verdi kullanıyorum ama dostinex kullanırken hamile kalınmaması gerekiyormuş dostinex kullanırken haile kalan varmı?bebeğe zararı varmı?yardımlarınızı bekliyorum

merhaba öncelikle geçmişolsun.benim prolaktinim 60 tı.doktorum dostineks verdi hamile kaldığını öğrenince bırak dedi.ben de aynen yaptım.test yaptırdım hem hamileliğimi öğrendim hem de prolaktinin düştüğünü.tabi çok sevindim.ama sonuç hüsran oldu.çünkü 8 haftalıkken bebeğimin kalbi durdu.başaka bir doktora gittim.dostineks yüzünden bebeğimin gelişmediğini söyledi.bu arada yine prolaktnim yükseldi.50 seviyesnde dostinekse yine başaladım.ama bu doktorum kesinlikle korun önceki olayları yaşama dedi.ilacı içerken korundum şimdi bıraktım.bu ay da korunucam çünkü prospektüsünde ilacı bırktıktan enaz 1 ay sonra da hamile kalmayın diyor.yani ilaç çok etkili.bunlar benim yaşadıklarım umarım aydınlatıcı olmuştur.kimsenin böyle basit bir hatadan bu acıları yaşamasını istemediğim için paylaştım.mutlka iyi bir doktor bul ve herşeyi sor.tekrar geçmiş olsun

merhaba benimde prolaktinim 40 larda ve çikolata kistim var .doktor doğum kontrol hapı verdi kist için onuda kullanıyorum insanın aklı çok karışıyo böle durumlarda ama sürekli doktor değiştirmekta çözüm değil hepsi başka bişiy diyor. aklım karışık ama bu doktorum dediklerini yapıcam ve 2 ay kullancam ve deli gibi çocuk istiyorum bu fikri aklımdan çıkaramıyorum. arkadaşlar alla hepinizin gönlüne göre versin ne diyelimmm

Arkadaslar,gec saatlere kadar oturup uykusuz kalmak prolaktin hormonunun artmasina neden oluyormus..bu hormonun dengesi icin duzenli ve kaliteli uyku sartmis..

canım saolasın..
adetlerim düzensizliğinden dolayı hormon testi yaptırmıştık zaten. öylelikle tanıştım prolaktinle..
fakat dün bir şey okudum çok üzüldüm.. dostinexin bebeğe zarar verecebileceği yazıyordu.. eğer bende bundan dolayı kaybettiysem daha çok üzülürüm.

yok canım sanmıyorum dostinex kullanırken gebelik normal zararı yok

X