Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
İnşallah canım ya sağ olasın , aslında birbirimizi pozitif yönde motive etmemiz gerek kimimizin ağrı eşiği çok düşük kimimizin yüksek ben ilk doğumumda çok kötü şeyler yaşadım ama sonradan herkese normal Doğum tavsiye ettim çünkü yaşadıklarımın çoğu benim korku ve kaygılarımla alakalıydı doğum basit adı üstünde gayet doğal bir süreçti bitince kuş gibi hafiftim. Rahmimde parça kaldığı için iki ay sonra kürtaj olmam gerekti dediler çocuğunu üç gün emZirmeyeceksin anestezi aldığın için . Çocuğum da öyle ağlayan rahatsız bir bebekti ki tek sakinleştiği yer memeydi . Anestezisiz olmaz mı dedim olur ama çok acı çekersin dediler olsun dayanırım dedim ve anestezi almadan kürtaj oldum çektiğim ağrı Doğum ağrısına beş basardı . Şimdi de öyle motive ediyorum kendimi o ağrıya dayandıysam buna da dayanırım :)[/QUOTE

Evet ne kadar pozitif şeyler duyarsan o kadar pozitif yaklaşıyorsun
Bide anestezi almadan kürtaj okduysan sen 100 tane dogurursun hahaha :)
Sağlıkla inşallah

Merhaba canım bu bahsettiğin test hangi haftada yapılıyor benm de enfeksiyon çıkıyor sürekli 17-18civarı çıkıyor bu test nasıl yapılıyor ve amacı ne ne için yapılıyor

Merhaba canım bu bahsettiğin test hangi haftada yapılıyor benm de enfeksiyon çıkıyor sürekli 17-18civarı çıkıyor bu test nasıl yapılıyor ve amacı ne ne için yapılıyor

Adı streptokok testi
33. Haftadan sonra 37. Haftaya kadar ki sürede yapılıyor diye biliyorum
Normal dogum yaparken vajinadan bebeğe geçecek mikrop var mı diye bakılıyor
Annede Herhangi bir belirtisi yok geçen mikrobun
Sadece testle anlaşılıyor
Test pozitifse Doğum başladığında damardan antibiyotik alıyorsunuz Doğum bitimine kadar

Adı streptokok testi
33. Haftadan sonra 37. Haftaya kadar ki sürede yapılıyor diye biliyorum
Normal dogum yaparken vajinadan bebeğe geçecek mikrop var mı diye bakılıyor
Annede Herhangi bir belirtisi yok geçen mikrobun
Sadece testle anlaşılıyor
Test pozitifse Doğum başladığında damardan antibiyotik alıyorsunuz Doğum bitimine kadar
Teşekkürler canım benb17bhaftalığım daha inşallah ooo haftaları görürüm bende enfeksiyon çıjçıkı sürekli canım sıkılıyor birşey olacak diye ilaç da kullandımkama düşmedi şimdi saraçoğlunun dut kürünü yapıyorum inşallah faydası olur bugün ölçtüreceğim bakalım kaç çıkacak

Canım bağlandığını sanmıyorum ama yine de buradan yazarım sana cuma günü alınacak benim dikişlerim doktor üç dört saat yatarsın takip ederiz dedi. Dikiş alınınca açılma olabilirmiş

Canım bugün sanırım dikişlerin alınacaktı, senden haber bekliyorum inşallah kolaylıkla alınır ağrı acı hissetmezsin

Canım bugün sanırım dikişlerin alınacaktı, senden haber bekliyorum inşallah kolaylıkla alınır ağrı acı hissetmezsin
Alındı canım oh valla kuş gibi hafifledim . Ağrı sancı asla olmadı hissetmedim bile sadece o takılan spekulum acıtıyor biraz ama o da çok çok az. Bitti dediklerinde şaşırdım hatta nasıl yani bu kadar mı diye :) bu kadar korktuğum için kendime kızdım valla . Dediğim gibi ağrı algısı kişiden kişiye değişiyor galiba . Şimdi hastanedeyim 4 saat takip edecekler sıkıntı olmazsa taburcu edecekler .

Slm kızlar bugun ciğer geliştirici iğne olcm yan etki oluyomu boyle seylerde cok takıntılımda
Yan etki olarak birşey demeyeyim de, ben bugün ayrıntılı ultrason için prof a gittim, ciğer geliştirici iğne yaptırmamın faydası olur mu diye sordum, 35. Haftadan önce hiçbir anlamı yok, ciğer geliştirici dediğimiz şey kortizon dedi. Önemli olan bunu 24 saat önceden yaptırmakmış. Şu an doğum riski olan kasılmaları olan bir arkadaş var forumda, doğum olana kadar hafta da bir yaptıracak çünkü vücut tutmuyormuş onu, yani aslında doğum olmayacaksa bebeğe faydası yoku burdan da anlayabiliriz.
Neden şimdi yaptırıyorsun doğum bu hafta mı? Kendi isteğinle mi yaptırıyorsun, doktor yönlendirmesi mi?

Son düzenleme:
Alındı canım oh valla kuş gibi hafifledim . Ağrı sancı asla olmadı hissetmedim bile sadece o takılan spekulum acıtıyor biraz ama o da çok çok az. Bitti dediklerinde şaşırdım hatta nasıl yani bu kadar mı diye :) bu kadar korktuğum için kendime kızdım valla . Dediğim gibi ağrı algısı kişiden kişiye değişiyor galiba . Şimdi hastanedeyim 4 saat takip edecekler sıkıntı olmazsa taburcu edecekler .

Çok çok sevindim içim rahatladı, spekulum a alıştım ben her muayenede onla açıp baktığı için onun acısına alışkınım:) dikişi alırken nasıl bir his oluyor karıncalanma gıdıklanma gibi mi ? Bir de ne kadar sürdü alması ?

arkadaşlar rahim agzi nasil ölçülüyor? yani üstten bkmaylada ölçüm oluyirum.bidee prolotin depot kullaniyirnusunuz?

Çok çok sevindim içim rahatladı, spekulum a alıştım ben her muayenede onla açıp baktığı için onun acısına alışkınım:) dikişi alırken nasıl bir his oluyor karıncalanma gıdıklanma gibi mi ? Bir de ne kadar sürdü alması ?
Hepi topu beş dk ancak sürdü. Valla dediğim gibi ben anlamadım hangi ara alındı bitti o yüzden şöyle hissettim diyemem belki dolgunluk hissi olabilir ama acı ağrı değildi kesinlikle .

Kızlar size önceden haber vermiştim streptokok diye bir test var onu yaptırın diye
Tekrar hatırlatmak istiyorum
Önemli , yaptırın
Benimki pozitif çıkmıştı
Doğum boyunca antibiyotik aldım 3 serum aldım
Bebeğim ona rağmen doğduğunda 5 gün hastanede yattı mikrop kaptığı için
Canım dikişlerim alındı gayet basitti dediğin gibi bu vajinal testi sordum biz burada yapmıyoruz dediler ama özele geçeceğim normal doğum için orada yapılıyorsa mutlaka sorup yaptırırım

arkadaşlar rahim agzi nasil ölçülüyor? yani üstten bkmaylada ölçüm oluyirum.bidee prolotin depot kullaniyirnusunuz?
Üstten bakarak ölçülüyor, risk görürse vajinal ölçüm yapılıyor, doğru ölçüm vajinal olanmış. Progestan kullanıyorum, proluton iğneyi sadece kanamam varken yaptılar 2 defa. Seklajdan sonra haftalık proluton yaptıran da var.

Üstten bakarak ölçülüyor, risk görürse vajinal ölçüm yapılıyor, doğru ölçüm vajinal olanmış. Progestan kullanıyorum, proluton iğneyi sadece kanamam varken yaptılar 2 defa. Seklajdan sonra haftalık proluton yaptıran da var.
Anladim çok teşekkür ederim cvp için.

Yan etki olarak birşey demeyeyim de, ben bugün ayrıntılı ultrason için prof a gittim, ciğer geliştirici iğne yaptırmamın faydası olur mu diye sordum, 35. Haftadan önce hiçbir anlamı yok, ciğer geliştirici dediğimiz şey kortizon dedi. Önemli olan bunu 24 saat önceden yaptırmakmış. Şu an doğum riski olan kasılmaları olan bir arkadaş var forumda, doğum olana kadar hafta da bir yaptıracak çünkü vücut tutmuyormuş onu, yani aslında doğum olmayacaksa bebeğe faydası yoku burdan da anlayabiliriz.
Neden şimdi yaptırıyorsun doğum bu hafta mı? Kendi isteğinle mi yaptırıyorsun, doktor yönlendirmesi mi?
Dr istedi canım 2 doz bugun 2 doz yarın daha 31 deyim herhangi bir sorunda yok anlamadım gştti

Dr istedi canım 2 doz bugun 2 doz yarın daha 31 deyim herhangi bir sorunda yok anlamadım gştti
Ben erken doğum öykümden dolayı kendim istiyordum, 2-3 doktora sordum 27. Haftada yapsak nasıl olur diye açıklama yapmadan yaparız dediler. Sonra serklajımı yapan doktorla devam etme kararı aldım ona söyledim, böbrek onu 1 haftada dışarı atar yapılmasının anlamı yok dedi, kendi doktoruma güvenmeme rağmen diğer doktorlar yaparız dediği için kafam karıştı başkasına gidip yaptırayım diye düşündüm, Bugün perinatolog prof ta aynı şeyleri söyledi şu an kesinlikle yaptırmayı düşünmüyorum. Sorun yok, risk yok niye yapılsın ki madem.

Ben erken doğum öykümden dolayı kendim istiyordum, 2-3 doktora sordum 27. Haftada yapsak nasıl olur diye açıklama yapmadan yaparız dediler. Sonra serklajımı yapan doktorla devam etme kararı aldım ona söyledim, böbrek onu 1 haftada dışarı atar yapılmasının anlamı yok dedi, kendi doktoruma güvenmeme rağmen diğer doktorlar yaparız dediği için kafam karıştı başkasına gidip yaptırayım diye düşündüm, Bugün perinatolog prof ta aynı şeyleri söyledi şu an kesinlikle yaptırmayı düşünmüyorum. Sorun yok, risk yok niye yapılsın ki madem.
Aynn öyle bende senin düşüncendeyim ama eşim ısrar etti bide ben ilk gebeliğimde Dr dinlemedim düşük oldu hep bende suç buldular o yuzden yaptırdım

Aynn öyle bende senin düşüncendeyim ama eşim ısrar etti bide ben ilk gebeliğimde Dr dinlemedim düşük oldu hep bende suç buldular o yuzden yaptırdım
Şifa olur inşallah canım,doktorlarımıza güvenmek zorundayız biz onlar gibi tıbbi donanıma sahip değiliz sonuçta. Allah iyi insanlarla karşılaştırsın.
Bu iğne için ücret alınıyor mu?

Şifa olur inşallah canım,doktorlarımıza güvenmek zorundayız biz onlar gibi tıbbi donanıma sahip değiliz sonuçta. Allah iyi insanlarla karşılaştırsın.
Bu iğne için ücret alınıyor mu?
Amin inşallah yok canım Dr yazdı ecz 4 dozu 26yamı ne almış eşim bide enjeksiyon parası vuruldugun yere o kadar

X