Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Cok tesekkur ederim amin insallah.. kasilma hic olmuyor degil arada bir oluyor da agrisiz düzensiz. Sanirim onlar yalanci kasilmalar degilmi
Hiç bilmiyorum ben kasılma yaşamadım, bende sorarak öğreniyorum onu. İlk hamileliğimde Göbek etrafına batma şeklinde olmuştu ona da kasılma dendi, bebeğin bir noktaya toplanıp, anneyi nefessiz bırakmasıymış hemen geçmiyormuş.
Günlerimizde aynıymış, 36ları görürüz inşallah ikiz gebeliklerde de var son haftalara kadar bekleyen.

Anlattiklarinizin cogunu surekli yasiyorum benim kasilmam cok fazla ilacta kullaniyorum ama cokta faydasi olmuyor her nst sanci kesinlikle cikiyor. Kasiklarimda agri surekli var suan bile adet agrisi gibi hafif hafif agrim var hic gecmiyor. Bel agrim bobrek agrim geceleri uyutmuyor.. Doktor artik siddetli ve sık sık giren agrilarda ve suyun gelirse hemen geliyorsun dedi bu haftaici tekrar kontrolum var bebek kanala girince sezeryan olmaz mi..
Doktora sormadım da bir arkadaşım olmaz demişti, şimdi baktım internette öyle doğum yapanlar da olmuş, benim doktorum sancı başlar başlamaz gel kesinlikle evde sancı çekme diyor, geçen seneden sezeryanım var, rahim ağzıda dikili riskliymiş böyle. Bebek için anne karnında 1 gün bile kâr, Allah yardımcın olsun senin için yorucu süreç ama dayanmaya çalış.

Doktora sormadım da bir arkadaşım olmaz demişti, şimdi baktım internette öyle doğum yapanlar da olmuş, benim doktorum sancı başlar başlamaz gel kesinlikle evde sancı çekme diyor, geçen seneden sezeryanım var, rahim ağzıda dikili riskliymiş böyle. Bebek için anne karnında 1 gün bile kâr, Allah yardımcın olsun senin için yorucu süreç ama dayanmaya çalış.
Insallah evet bir gün bile kârdir sabrediyorum sikayet edemiyorsun ki zaten ne kadar canim yansada aman ne durdu kar diyorum.Insallah hepimiz saglikli sihhatli vakitli birsekilde kucagimiza aliriz bebeklerimizi..

Arkadaşlar mrb ben yeniyim 5 haftalık hamileyim daha önceden 10 haftalık ve 22 haftalık bebeğimi kaybettim simdi tedbir amaçlı dr um progesteron ve pruloton iğne verdi şimdi rahim yetmezliği olup olmadığı belli değil 2 3 hafta dr a gittim sewmedim başka dr a randevu aldim oda önümüzdeki hafta carsamdan çarşambaya pruloton iğne vurguldum sizce özelden alıp iğne mi vurulsam bi sakınca varmi ki lütfen yardımcı olurmusunuz

Aminn insallah bizim en bastan beri hep sezeryan diyordu doktorumuz simdide acil sezeryana alirim diyor bebegimiz kafa yapisi haftasindan baya buyuk oyuzden normal dogumda sıkınti yasayabiliriz diye birde bende enfeksiyonda coktu vajina komple ödem kapmisti fitilerden dolayi belkide dedginiz gibi enfeksiyon yuzunden acildi dikis..
Kaç çıkıyordu crp benim ded17-19 çıkıyor

Kaç çıkıyordu crp benim ded17-19 çıkıyor
Benim crp hep temiz idrar yolu enfeksiyonum cok o bitmiyor oda bebek iri oldugu icin benim böbrekleri sıkıstırıyor bobreklerimde genisleme oldu idarari tam bosaltamiyormus buda idrar yolu enfeksiyonuna sebep oluyormus.. Antibiyotik kullansamda hicbirsekilde gecmedi malesef ama kulturde üreme olmuyor oyuzden doktor da artik ilac vermiyordu nasil olsa ise yaparamiyor ilac yuklemeyelim bol su ic diyordu...

Benim crp hep temiz idrar yolu enfeksiyonum cok o bitmiyor oda bebek iri oldugu icin benim böbrekleri sıkıstırıyor bobreklerimde genisleme oldu idarari tam bosaltamiyormus buda idrar yolu enfeksiyonuna sebep oluyormus.. Antibiyotik kullansamda hicbirsekilde gecmedi malesef ama kulturde üreme olmuyor oyuzden doktor da artik ilac vermiyordu nasil olsa ise yaparamiyor ilac yuklemeyelim bol su ic diyordu...
Bende birkaç kere antibiyantia kullandım hep aynı arada 1 2 yükseliyorypek düşmüyor en son damardndaverecek antiantibiyosanırım

Arkadaşlar mrb ben yeniyim 5 haftalık hamileyim daha önceden 10 haftalık ve 22 haftalık bebeğimi kaybettim simdi tedbir amaçlı dr um progesteron ve pruloton iğne verdi şimdi rahim yetmezliği olup olmadığı belli değil 2 3 hafta dr a gittim sewmedim başka dr a randevu aldim oda önümüzdeki hafta carsamdan çarşambaya pruloton iğne vurguldum sizce özelden alıp iğne mi vurulsam bi sakınca varmi ki lütfen yardımcı olurmusunuz
Gözün aydın arkadaşım, Allah tamam etsin inşallah.bahsettiğin iğne haftalik veriliyor genelde.daha mi sık vurulmak istiyorsun anlamadım? Eğer kanama ya da lekelenmen yoksa endişe etme bence. Benim de 18 ve 8 haftalik düşüklerim var. Şimdi gebeyim , başlarda lekelenme olduğu için progesteron kullandım, iğne ise sadece iki hafta kullandım geçti çok şükür. Ama riskli haftalarda tekrar başlayabiliriz duruma göre

Kızlar daha once buyuk haftalarda bebegınızı kaybedınce daha sonra nezaman hamıle kaldınız kav ay bekledınız haftalarıyla bebeklerın yazar mısınız

Kızlar daha once buyuk haftalarda bebegınızı kaybedınce daha sonra nezaman hamıle kaldınız kav ay bekledınız haftalarıyla bebeklerın yazar mısınız
Canım ben dün yazmıştım, 27 haftalık doğum yaptım. 6 ay sonra hamile kaldım düşüğüm oldu, düşükten sonra 3 ay bekle dedi doktorum 4. ay şimdiki bebeğime hami kaldım.

işte benim gittiğim doktor doğumdan sonra 6 ay, düşük-kürtaj olduktan sonra 3 ay dedi.
Bıkac ay bekleyelımde sonrası kısmet dıyelım benımde kurtajdan tekrar ıkı hafta oldu kanamam kesılmıstı bugun bıkac damla pembelık geldı dunku dr sıkıntı yok dedı ama anlamadm noluyo baana

Ben 16 haftalik ikizlere dogum yaptim doktorumuz 6 ay dinlen demisti rahim anca toparlar kendini demisti zaten kanamam 2 aydan fazla surmustu parca kalmisti oyuzden ben sureyi daha da uzatmistim..

Senınle aynıyız bnde de oarca kaldı ııkıncıye kurtaj oldm cnm kanama bıttı ama bugun hafıf pembelık geldı anlamıyorum kendımı sen korunmayı bırakınca kac ay sonra hamıle kaldı

Ben 16 haftalik ikizlere dogum yaptim doktorumuz 6 ay dinlen demisti rahim anca toparlar kendini demisti zaten kanamam 2 aydan fazla surmustu parca kalmisti oyuzden ben sureyi daha da uzatmistim..

Senınle aynıyız bnde de oarca kaldı ııkıncıye kurtaj oldm cnm kanama bıttı ama bugun hafıf pembelık geldı anlamıyorum kendımı sen korunmayı bırakınca kac ay sonra hamıle kaldı
Bizim tup bebek harici olmuyor canim ben hamile kalamadim kendiliginden..Bir sene sonra baslmayi düsunmustuk maddi manevi anca toparlaniriz diye daha sonra annemin meme kanseri oldugunu ogrendik bir sene annemi hastaneye goturdum getirdim annem atlatti babam beyin kanamasi gecirdi vefat etti benim tekrar tedaviye baslamam 3 senemi aldi ben dusukten uc sene sonra hamile kalabildim..

Anldm basın sagolsn cnm zor surec gecırmıssın hepımızın hakkında hayırlısı bakalm bende kendıme bıraz zaman tanıyaym toparlanayım pembelık geldı bugunde anlamadım kı 1 hafta once kesılmıstı hersey toparlanıyodur belkı
Bizim tup bebek harici olmuyor canim ben hamile kalamadim kendiliginden..Bir sene sonra baslmayi düsunmustuk maddi manevi anca toparlaniriz diye daha sonra annemin meme kanseri oldugunu ogrendik bir sene annemi hastaneye goturdum getirdim annem atlatti babam beyin kanamasi gecirdi vefat etti benim tekrar tedaviye baslamam 3 senemi aldi ben dusukten uc sene sonra hamile kalabildim..

X