Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Inşallah canım.

ALLAH herkesin yardımcısı olsun rabbim tekrarını yaşatmasın kimseye. Hepimizin kucaklarini sağlıklı evlatlarla doldursun rabbim.
Amin amin. Canım ben temmuzda çekmiştim hsg yi sorun yoktu. Hamilelikte oluşan bir sorun galiba.

Merhaba bende 10 aralık günü 18 haftalıkken erken doğum yaptım ve bebeğimi kaybettim. Plasentadan patoloji yapildi ama sonuçlar temiz çıktı. Ilk 5 ay zaten riskli geçiyor bu tarz şeyler olabiliyor dendi. 2 ay ara verelim sonra tekrar deneme yapabilirsin dedi doktorum . Baska bişey denmedi bana. Şubat ayında rahim filmi cektirmistim ama rahimde problem olsa çıkmazmiydi sizce.
Basin sagolsun canim genelde sorun varsa cikiyor rahim filminde buji testiyle rahim agzi yetmezlgi olup olmadgni olctur bidahaki gebelignde rahim boyunu duzenli olctur bnu sen iste cnku doktorlar ölçmuyolar cok nadir kisi olcuyo. Okadar bebegi incelerken bi bakip kontrol etmedkleri icin bzde boyle bebegmzi kaybediyoruz. Bende 3 kez kaybettim

Yeni gelen arkadaslar basiniz sag olsun hepimiz aynilarini yasadik
Tekrar hamile kalmadan once testlerinizi yaptirin normal hamilelik sonlanmaz demek bir anormallik var ki olmus tedbirli olun derim tavsiyem perinatolog bulun en iyi perinatologlarla oncelikle Allahin izniyle bu is olur Allah tekrarini yasatmasin ins

Yeni gelen arkadaslar basiniz sag olsun hepimiz aynilarini yasadik
Tekrar hamile kalmadan once testlerinizi yaptirin normal hamilelik sonlanmaz demek bir anormallik var ki olmus tedbirli olun derim tavsiyem perinatolog bulun en iyi perinatologlarla oncelikle Allahin izniyle bu is olur Allah tekrarini yasatmasin ins
Allah razı olsun. Ne testleri yapıldı sizin. Ne kadar zaman sonra hamile kaldınız şimdi dikiş atıldı mi?

Merhaba bende 10 aralık günü 18 haftalıkken erken doğum yaptım ve bebeğimi kaybettim. Plasentadan patoloji yapildi ama sonuçlar temiz çıktı. Ilk 5 ay zaten riskli geçiyor bu tarz şeyler olabiliyor dendi. 2 ay ara verelim sonra tekrar deneme yapabilirsin dedi doktorum . Baska bişey denmedi bana. Şubat ayında rahim filmi cektirmistim ama rahimde problem olsa çıkmazmiydi sizce.
Kesinlikle rahimde problem olsa çıkardı rabbim sağlıklı ömürlü bir bebek versin size

Kesinlikle rahimde problem olsa çıkardı rabbim sağlıklı ömürlü bir bebek versin size

Gerçekten mi içimi rahatlattiniz. Rahim ağzı yetmezliği nedense korkuttu beni. Serklaj işlemi özellikle çok zormus duyduğuma göre. Ve Daha sonra hep yatmak gerekiyor falan dendi. Ben çok hareketli bi insanim hayatta yatamam.

Gerçekten mi içimi rahatlattiniz. Rahim ağzı yetmezliği nedense korkuttu beni. Serklaj işlemi özellikle çok zormus duyduğuma göre. Ve Daha sonra hep yatmak gerekiyor falan dendi. Ben çok hareketli bi insanim hayatta yatamam.
Benimde hamileliğin ilerleyen zamanlarında rahim kısalığı ve inceliği çıkmıştı tabbi ben hiç düşük ve erkem Doğum yaşamamıştım ve hamileliğim yatarak geçti gerçekten yatmak çok kötü allahım kimseye yatırmasın ama siz bir perintolog bulun en iyisini onlar biliyorlar

Bende daha temmuzda çektirmiştim her şey iyiydi. Doktorum rahim ağzını hep ölçüyordu hatta şaşırdı oda. Ne testlwri yapılıyor acaba. Bizde ona göre konuşsak doktprla

İnşaallah hayırlısıyla nasip olur birgün. İnsan farkında olmadan hayal kuruyor :KK43: alışıyor karnındaki cana bağlanıyor.
Sizde mi yaşadınız aynı şeyleri :KK43:
Başın saolsun canım inşallah yeniden hamile kalırsın ve bu sefer sağlıkla kucağına alırsın. Kaybım yok benim ama kaybetme korkusunu en üst seviyelerde yaşadım 24.haftamda az daha doğucaktı.geçmiş olsun tekrrdan

Allah razı olsun. Ne testleri yapıldı sizin. Ne kadar zaman sonra hamile kaldınız şimdi dikiş atıldı mi?
Gecen yazdim balkescim sen ekran resmi aldim demistin resim atarmisin gecen yazdim 15 20 sayfa geride en cok
16 ocakta dikis olucam randevusunu aldik saat 10 da ins saglikli bir sekilde kucaklariz bebeklerimizi

Yatiyorsun canim oyle bi yatiyorsun ki korkudan kalkamiyorsun yoksa ben dinlenmek icin uzanan insan degilim oturdugum yerden dinlenenlerdenim ama aci cekince bir daha yasamamak icin yatiyorsun
Ayrica serklaj cok basit bi islem ama iyi bi dr yapmasi sart

Başın saolsun canım inşallah yeniden hamile kalırsın ve bu sefer sağlıkla kucağına alırsın. Kaybım yok benim ama kaybetme korkusunu en üst seviyelerde yaşadım 24.haftamda az daha doğucaktı.geçmiş olsun tekrrdan
Allah razı olsun. Allah sizin evladını korusun bizler içinde dua edin lütfen.

Gecen yazdim balkescim sen ekran resmi aldim demistin resim atarmisin gecen yazdim 15 20 sayfa geride en cok
16 ocakta dikis olucam randevusunu aldik saat 10 da ins saglikli bir sekilde kucaklariz bebeklerimizi
Screenshot_2018-12-29-21-49-23-449_com.android.chrome.png

Allah razı olsun. Allah sizin evladını korusun bizler içinde dua edin lütfen.
Canim benim bak burda da buldum seni.Rabbim en kisa zamanda tekrardan nasip etsin insallah.bende gecen sene kaybettim bebegimi zamaninda dogdu emzirdim kokladim.kaybettim.acını anliyorum.osayfada
Birinin karsıkları agrıyor kanama başlıyor,benimde agriuor acaba kanama olcak mi diye endiseleniyor anlatabiliyormuyum.

Yatiyorsun canim oyle bi yatiyorsun ki korkudan kalkamiyorsun yoksa ben dinlenmek icin uzanan insan degilim oturdugum yerden dinlenenlerdenim ama aci cekince bir daha yasamamak icin yatiyorsun
Ayrica serklaj cok basit bi islem ama iyi bi dr yapmasi sart
Bu arada pastelpudranin hic sesi cikmiyor iyi mi acaba merak ediyorum insallah hersey yolundadir

Yeni gelen melek anneleri hepinizin hepimizin başı sağolsun evlat acısı kaç aylık olursa olsun çok zor bende kasımda 17 haftalık bebeğimi kaybettim. Daha sonra doktor kontorllerimde rahim ağzı yetmezliği ve kan pıhtılaşmaso çıktı. Bende regl olur olmaz rahim filmi çekilicem daha regl bile olaamadım üzüntüden :KK43: Rabbim tekrar böyle bir acı hiç kimseye yaşatmasın. Sağlıkla vaktinde zamanında evlatlar nasip etsin bizlere. Gurbetçininde dediği gibi bütün testleri siz yaptırın doktor istemese bile siz yaptırın bende onun sayesinde gerekli testlerimi yaptırıyorum halada devaö ediyor testler. Balkesciğim pastelludra iyi ben özelden görüşüyorum kendisiyle onun üyeliğinde sanırım sıkıntı oldu giremiyor. Ama allaha şükür şuanlık bir sıkıntısı yok.

Bu testleri herhangi bir hastanede kendi talebimiz ile yaptırabilir miyiz. Ve bunlar kan testi mi rahim filmini biliyorum cektirmistim daha öncede. Onun dışındakiler kan mı

Bu testleri herhangi bir hastanede kendi talebimiz ile yaptırabilir miyiz. Ve bunlar kan testi mi rahim filmini biliyorum cektirmistim daha öncede. Onun dışındakiler kan mı
Evvet kan oluyor hepsi buji testi hariç diğerleri kAn. Yaptırabilirsin talebinle veya doktordan rica edin yazar testleri devlette geç çıkabiliyor özelde 10 günde çıkıyor

X