Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

ya kızlarrr....
ben dün yediklermn kalori hesabını yapıym dedim de...
1900 küsür çıktı :18:
çok bu ya hiç tahmn etmezdim bu kadar olduğunu :S
çünkü menüde pek bişey yok yani.. ama gene de bu noktalara varıyosa dikkat etmek gerek. biraz kalori hesabı yapmam lazım galiba =) bi de ideali ne kadar acaba? boyum 163 kilom 71 2300 küsür dio günlük kalori ihtiyacı hesaplatınca ama o da çok değil mi??

kilo vermek için 1600-1900 arası alman gerekir diye biliyorum. ama çok da emin değilim.

kilo vermek için 1600-1900 arası alman gerekir diye biliyorum. ama çok da emin değilim.

teşekkürlşer kızlar ytorumlarınız için. ben de tam onu sorucaktım =))
regl hala bitmediği için kilo durumumu bilmiyorum ama umarım veriyorumdur. bugün kalori hesabı yaparak yicem, 1700 civarında tutmaya çalışıcam kolay gelirse 1600e çekerim =)
bu arada bugün yaptıklarım,
leslie 3 mile express
pop pilates back attack-çok çoks evdim hem de kolay
pop pilates mauffin meltdown-cidden işe yarıyor
pop pilates legs and thighs-hala acıyo bacaklarım
100 tane de mekik =)

Bu gece kadir gecesi tüm listedeki ve burayı okuyan okuyacak tüm arkadaşlarımın dostlarımın Kadir gecesini Kutluyorum Hayırlara vesile olur inşallah.

Rabbim hepimize ailemize önce sağlık huzur ve helal kazançlar nasip etsin.Gönlümüzdekini versin inşallah.Amin

Kadir geceniz mübarek olsun arkadaşlar.Ramazanda cok cabuk gecti.1. 2. 3. haftamızda bitti derken son haftaya girdik.60 kişiyle basladıgımız diyetimize yaklasık 20-25 kisilik 'dostlarımla' son 3 gün kala devam ediyorum.Az cok hedeflerimize ulastık.Alanımız olmadı cok sükür ama verenimizde var.Şahsen ramazan boyunca tek bi şişlik ya da 'ayy cok yediim catlıcam' demedim gayet sağlıklı bi sekilde 1 ayımızı geride bıraktık.Güzel günler gecirdik..Yediklerimizi ictiklerimizi sorularımızı..İyi ki varsınız.Belki hedeflere ulasılmadı ama ortalama herkesden 2-3 kilo gitti..Her neyse diyetime 'Rainbowcolors arkadaşlarıyla diyette' adlı Rainbowsolor arkadaşımın optiginde devam ediyorum.Bundan sonra sabahları aç , aksamları yemekten 1 sa 45 dk yürüyüş 15 dk egzersiz yapacagım ve 6 öğün seklinde besleneceğim..Daha yolum uzun diyemem 7 kilom kadar kaldı..Hayırlısıyla bir bir gidecekler..Sizde ramazandan sonra ne yapacaksınız planlarınız neler paylasabilirsiniz.Su 3 günü boylece bitirelim hic değilse..Sağlıklı günler.

İftar menüm;
1 kepçe yarmalı soguk yogurt corba
2 etli biber dolması, 2 fırında patates (2'side serce parmağım kadar minikti)

-Bugün iftar menüm az dünün acısını cıkarıyorum..

dün 1900 kalorinin şokuyla bugün yediklerimin kalorisini hesaplayarak ve bunu düşünerek gidicem =)
oruç değilim ama iftara kadar su içtim bir de çeyrek bi muz yedim bi bardak yarım yağlı süt içtim aralarda da bi kaç doğranmış dilim kavun ve karpuz yedim.
iftarda;
1 kase çorba
1 minik biber dolması-etli
2 yaprak sarma-etli
bi kaşık yoğurt
kavun ve karpuz

ve toplam 563 kalori etti. sahurla birlikte toplam kalori bakalım ne yapıcak =) ama sahura kadar bi elma falan yiyebilirim.

bu arada 563 kalori yaptığım sporun çıkartılmış hali =)) kasi taktirde 951 kalori =)

Son düzenleme:
Dün resmen krizlere girdim. Mutfağa giriyorum cıkıyorum sürekli bişeyler yiyesim geliyo..İftarla sahur arası
iki üç dilim kavun
Bir avuçtan fazla kabak cekirdeği yedim
sonra uyuyakalmışım normalde sahura kadar uyumadıgım için ben hazırlarım sahur sofrasını..
Bi uyandım babacığım kalkmış patates soyuyo :KK43: sahurda babacığım kalkıp patates kızartmış :KK20:
Çok az tarhana çorbası yedim arkasından o kızarmış patateslerden yedim.
Küp küp kesip kızartmış 10-15 tane yemişimdir
yanında yarım kase yogurt yedim.
2 bardak yeşil çay içtim
Bi dilim kavun ve karpuz yedim arkasından.

Bugün alışveriş yapcaz diye yine 4 saat kadar dışarda dolandık.Eve geldiğimde tartı beni cok sevindirdi,iftardan hemen önceki kilom 71.8 ya da 71.7:KK64: Sanırım saatlerce dolandığım için eridim ama geri almam inşaallah ya bayrama kadar 69u görsem çok çok sevinicem 70 de olur :)

İftarda da
Çok az tarhana çorbası yine
4 5 kaşık kadar nohutlu pilav
bir küçük parca tavuk (parmagım kadar falandır)
cacık
bi tane lokma tatlısı büyükceydi :)
booool su :)
Allah yardımcınız olsun hanımlar Kadir geceniz mübarek olsun :)

kızlar bayram şekeri almak için çıktık annemle de...:26: şeyy olduu :18: ben öyle heğpsini bi arada görüncee :KK17: önce böyle :KK53: sonraa böyle :KK52: oldum ve saldırdımmmm:KK14: bi kaç tanesinin tadına baktım :KK4:

pufycim bende ara öğünlerimi atlamamaya özen göstereceğim 3 ana ve 3 ara öğün beslenmeye dikkat edeceğim.bunuda sürekli yapacağım çünkü biliyorum ki dikkat etmezsem verdiğim kilolar fazlasıyla dönecek bana.

Bayram az korkutsada beni azar azar yeyip almamayı düşünüyorum.

pufycim bende ara öğünlerimi atlamamaya özen göstereceğim 3 ana ve 3 ara öğün beslenmeye dikkat edeceğim.bunuda sürekli yapacağım çünkü biliyorum ki dikkat etmezsem verdiğim kilolar fazlasıyla dönecek bana.

Bayram az korkutsada beni azar azar yeyip almamayı düşünüyorum.

bnı bayram şekerleri korkutuyoooooo:KK35: bn de araları atlamıycam inş. bir de kalori hesabı yapmayı düşünüyorum, ne kadar gereksiz kalori aldığımı yüzüme vurdu bu kalori cetveli =) şimdi bişeyi yemeden önce kalorisine bakıyorum zaten sonra iştahım kaçıyo :KK70:

birkaç gündür netim yoktu. bayramdan sonra bende aranızda olmak istiyorum. bu topikte mi devam edecek. bu arada bugün tartıda 62.6 yı gördüm. yemekten sonrada 63.8 idim. ramazanın başında dolu mideyle 67 yi bile görmüştüm.

Kızlar diyetime Rainbowcolors arkadasımın optiğinde devam edecegim.Yani burdan devam etmeye gerek yok.Eğer önerilerniz varsa ona gore hareket edelim.

İftardan sahura ara;
1.5 yk vanilya, 1 yk kakao , yarm kaşıkta limonlu dondurma yedim. (cok olabilir..)
2-3 ısırık mısır ve 1-2 yudum gazoz ictim..
Yesilcay ve 3 lt.

Sahur ;

Nesfit...

selam kizla bana ne oldu anlamiyorum her gün farkli bir yerim agiriyor, bugün belimdi malesef, vede adetime 10 gün var ama yinede gögüslerim agiriyor vede iftardan az önce kasigima biçak saplanir gibi oldu, in$allah sabah kalktigimda daha iyi olurum, menüye gelince, 2 gündür diyet miyet yapmiyorum yani yapamiyorum off

iftar
1 küçük kase yogurt
2 köfte
yarim dl ekmek
2 erik
biraz kaarpuz
çok az patates kizartmasi
yarim kase yagsiz mantar çorbasi

buraya kadar dengeli beslnmi$ gibi görünsemde sonrasi berbat

yarim dl kek
1 $eker pare
çikolata

tutamiyorum kendimi ne oluyo ya :KK43:

merhaba hanımlarrr

yağmurucm cnm çok yememişsin =) bugun tatlı yemezsen ve yedine dikkat edersen sorun yok cnm arada oluyo böle şeyler =) önmeli olan dvmlı dikkatsiz olmamak haftanın 1gunu2 gunu kaçamak olsun bişy olmaz =)

ben dunn iftrda annemdeydım =( halıyle çok kaçtı çok kg verdimi düşündükleri için sürekli skıştıırolar ye ye die =)

1 kepçeden az yayla çorbası
2 kaşık kadr tazefasulye
3 köfte 3 patates ( köfteler minikti,patateslerde ) fırında pişirilmiş bi yemktei kzıartma işlemi görmemiş =)
evett gelelim çok yedım kısma 6 kaşık kadar yemişimdir die düşünüyorum kısır =( canım çok çekmiştii

1 ekler pasta kçklerden
1 dilim kakoludondurma(pasta gibi olanlardan)

sahurda bile karnım toktu =)
1 dilim ekmek(tam tahıllı)
üzerine beyazpeynır sürdüm yedım
2 fındık 2 kaysı
2bardk su
1 şişe sade soda

selam kizla bana ne oldu anlamiyorum her gün farkli bir yerim agiriyor, bugün belimdi malesef, vede adetime 10 gün var ama yinede gögüslerim agiriyor vede iftardan az önce kasigima biçak saplanir gibi oldu, in$allah sabah kalktigimda daha iyi olurum, menüye gelince, 2 gündür diyet miyet yapmiyorum yani yapamiyorum off

iftar
1 küçük kase yogurt
2 köfte
yarim dl ekmek
2 erik
biraz kaarpuz
çok az patates kizartmasi
yarim kase yagsiz mantar çorbasi

buraya kadar dengeli beslnmi$ gibi görünsemde sonrasi berbat

yarim dl kek
1 $eker pare
çikolata

tutamiyorum kendimi ne oluyo ya :KK43:

Canım üzülme bende cok yasadım o berbat duyguyu..Ama yedikten hemen 1 gün sonra ve diğer günler boyle devam etmezsen hic bir sorun yok merak etme.

Yine nerelerdesiniz kızlar ? :KK61:

Neyse ugrasmıcam iftar menüm;

1 kase cacık
Yarım kase sossuz makarna (domates,biber kavurması ekledim 1.5 yemek kasıgı kadar oyle yedim)
1 kibrit kutusunun yarısı kadar peynir

-Az gibi görünebilir ama makarna oyle şişirdi ki..

Dün sahura kalkamadık :) Son 10dk falan kala annem uyanmış bari su için diye uyandırdı..
Bir tane orta boy muz
küçük bi parça açma(çeyreginden biraz az)
bir küçük kutu da süt içtim üstüne booool su

iftarda da canım karpuz istemişti orucumu karpuzla açtım :)

annem domates çorbası yapmış hiç sevmem 1 kaşık yedim
cacık yedim
4 5 kaşık kadar pilav
3 kaşık kadar da nohut yemeği
bi parça da pide yedim.

Allah bozmasın hanımlar takılı kalan kilomdan kurtuldum ramazan sonu hedefime daha 2 kilo var sanırım düşemicem 69a ama 69.9a bile razıyım hadi hiç olmadı 70lere :) Artık 6ları görmek istiyorum.Rabbim herkese nasip etsin :)

Selam bayanlar:KK3: 2 gündür pek iyi yediğim söylenemezdi,giremedim de zaten.Bugün reglim bitiyor sanmıştım sabah ama tekrar dönüş yaptı ,ramazanı böyle tamamlayacağım sanırım..

Bugünkü menüm

Kahvaltı:

1 yumurta (tavada,yağsız,acı biberli),üstüne 10 gr kadar lor peyniri
24 gr pastırma

Artık klasik kahvaltım gibi oldu bu.
Sonra da karanfil,tarçın,limonlu yeşil çayımı içtim.

Ara:

1 porsiyon nesfit

Öğle:

1 kase mercimek çorbası(yağsız ve tuzsuz)
2 adet form etimek

Akşam:

1 tabak karpuz

Saat 7 olmadan bütün yeme işlemlerim tamamlandı :KK8:.

Bu arada ramazandan sonra ben de devam ediyorum hala.Malum,yolum uzun zaten:KK55:

Bir ramazan daha bitti arkadaşlar. kilo almadan ve hatta vererek bu ayı geçiren tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. ben hayatımda ilk kez ramazan ayını kilo vererek geçiriyorum. bunu buradan aldığım motivasyon sayesinde yapabildiğimi düşünüyorum. buradaki tüm arkadaşların payı var yani, herkese teşekkür ederim. Bu zamana kadar tüm ramazanlarımı kilo alarak bitirmiştim.
Yarından sonra bende tatile çıkıyorum. 1 hafta yokum. önce Ereğli'ye annemlere gideceğiz. oradan da Bolu'da 2-3 günlük bir dağ evi tatili :). bu tarz tatilleri çok seviyorum.

p.tesi tekrar işbaşı yapacağım. işyerinde diyetime devam edeceğim. diyetisyene gittiğim zaman aldığım listeyi uygulayacağım. iş yerinde zor olur demeyin. çalıştığım yerde tabldot çıkıyor. doktor demişti ki "yemeğe gidiyorsun. listende olanları yiyor, olmayanları evden getirerek tamamlıyorsun" işte bu şekilde planlı bir şekilde devam etmeyi planlıyorum. inşallah yapabilirim arkadaşlar.

yarın belki gelemeyebilirim, o yüzden kilomu bugün yazmak istiyorum pufy ciğim. yarın gelemezsem bugün yazdığım kilomu dikkatee alırmısın. bu akşam iftardan önce 76,7 idim. ramazanı 2,3 kilo vererek kapattım.

döndükten sonra tekrar farklı bir topikte buluşmak üzere. herkese iyi bayramlarrrrrrrrr...........

Son düzenleme:
X