Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi rotavirüs aşısı yaptıranlar herhangi bir yan etkisi oldumu

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
bizde şubatta yaptırcaz rotavirüs aşısını yan etkisi varmı merak ediyorum bide ne için yapılıo bu aşı ishal içinmi ve şartmı yaptırmak dr umuz yapıcaz dedi

hiçbir yan etkisi yok yapılması iyi bişey bebeklerin rota virüsüne yakalndığında oluşan ishali en iyi şekilde atlatmasını sağlıyo yoksa çok kötü geçirebiliyo bebekler zaten ağızdan yapılan bi aşı endişe etmeyin

bizde şubatta yaptırcaz rotavirüs aşısını yan etkisi varmı merak ediyorum bide ne için yapılıo bu aşı ishal içinmi ve şartmı yaptırmak dr umuz yapıcaz dedi

Yaptırırsanız çok iyi olur.. Biz Rotateq marka olanını yaptırdık, bir sorun yaşamadık..Hatta gelecek ay 3.dozunu yaptırıcaz...Çocuğa yararı var, zararı yok...a.s

ben yaptırmak istiyordum ama kararsızdım.arşatırdıktan sonra yaptırmama kararı aldım.
yaptırsan yaptırmsanda yakalanıyo diyor doktorlar.ayrıca yığınla denecek kadr çok bebekde aşı olmasına rağmen çok ağır şkeilde geçirmiş bu hastalığı.aşı olmayanların çoğunluğu ise daha hafif atlatmışlar.birde araştırdığım kadrıyla yurt dışında ysaklanmış bu aşı.halen fransada yapılmıyo deniyo.kanadada...valla kafam allakbullak oldu.
benim kızımda olmamıştı.bu hastalığıda hiç geçirmedi..
yan etkileri sebebiyle bir çok doktor dikkatli olun demiş çevremdkilere.yaptırmayanlar çoğunlukda çevremde.
yaptıranda var tabii.herşey bebeklerimiz sağlıklı olsun diye ama ben bu aşıdan şüphe ediyorum.
eczanellere sorduk bilmiyolar çoğunluğu aşının ismini bile.hiç satmamışlar.bilen 2kişi çıktı onlarda tavsiye etmediler.
off allah korusun meleklerimizi.

bizde yaptırdık aşımızı yan etkisi olmadı yada ben anlamayadım biraz ishal oldu ama ogün demir ilacınada başladık oda yaparmış ishal sanırım ondandı ama ne ateş ne başka birşey markasını bilmiyorum dr umuz kendi yaptı bir dahaki ay 2. dozunu yapıcak

bizde bugün 3. doz aşımızı olduk ilk 2 dozda herhangi bi yan etki olmadı olması da normal çünkü bağırsaklardan atılıyo yan etki derken ishall

kızlar ne kadarlıkken başlıyor, ne zamana kadar yaptırmak gerekiyor bu aşıyı

bizde rotarix yaptırdık 2 doz..hiç yanetki olmadı...yaptırıp yaptırmamak ailelerin kararı...ama ben yaptırmanızı öneririm..zehirli isal denen hastalık çoğu zaman öldürücü boyutlara ulaşabiliyo..allah evlatlarımızı her türlü hastalıktan korusun...ama bizde önlemimizi alalım...

kızlar peki benim oğluşum 3aylık oldu ama bu aşı 2.ayda yapılmalıymış12haftadan sonra olmamlıymış.eee doktorumuz uyarmadı bizi.3.ay ve 5.ayda yaptırıyorum ben demişti.15şubatta gideceğiz biz muayeneye.yaptırmama kararı aldım ama illada yapalım derse genede geç kalmış olmuyormuyuz.12hftayı geçmiş oluyoruz çünkü ay ne yapsam şaşırdım yaa

bizde şimdi rota aşımızı ilkkez olduk bir ağızdan bir kalçadan yan etkisi umarım olmaz , rotavirüs1ila 2 yaş arası daha sıklıkla görülüyor çocuklarda benim oğlum çok ağır geçirdi bu hastalığı 2 kilo vermesinemi yanayım hastane hastane gezmeyemi 1 hafta birşey yememişti sürekli ishal yani biz çok çektik bu hastalıktan, tabi 9yıl önce böyle bir aşı yoktu son 3 yıldır var bu aşı o yüzden hemen küçük oğluma yaptırdım

kızlar benim oğlum 2 aylıkken 1.ni 4 aylıkkende 2.sini oldu.sadece doktor sulu kaka yapabilir dedi başka bi yan etkisi olmaz dedi

bizde yaptırdık 3.ayında.
öbürüde 5.ayında olucak.yan etki olark acaip gaz yaptı karın ağrısı oldu ..ıkınıp durdu.ağladı bayağı.sonra sustu.sulu kaka olmadı.tam tersi hergün çıkan çocuk çıkamaz oldu.:KK43:((
mecburen fitili accuk sokuyorum yumuşuyo öyle yapıyo kakayı.inşallah düzelir bir an önce...

Biz de bana kalırsa yan etkisi oldu. Çünkü çocuk bıçak kesiği gibi o günden sonra emmemeye başladı. Sürekli ishal. 2. ayında olmuştu ilk dozunu 5.ayımıza giriyoruz. Hala ishal. ıkinci dozunu yaptırmaya çekindik. Ama bugün gittiğmiz prof. yaptırabilirsiniz kilo almaya devam ediyor dedi. Bu arada kilo alımımız da çok çok yavaşladı. Hatta aralarda kilo verdiği de oldu. Laktoz intoleransı teşhisi kondu bebeğime. Bu rota ishalinin yan etkileri arasında laktoz intoleransı var benim internetten okuduğum kadarıyla. Ondan sonra bu kanıya vardım. Birçok doktora da sordum, olabilir biz onaylamıyoruz o aşıyı birçok yan etkisi var dedi. Tüm bunlara rağmen ikinci dozunu yaptırmakta kararsızım.

Diğer aşılarını da bu rotavirüs aşısı yüzünden ve ishalimiz devam ettiği için bekletmiştik. Bugün sağlık ocağında 4. ay aşılarını yaptırdık.(5.ayımıza 4 gün kala) Ama rotavirüs aşısının devamı olan 2. aşıyı ve 3. aşıyı yaptırmama kararı aldık eşimle. Tekrar bir sürü ishal virüsü yüklemenin anlamı yok dedik. O riske tekrar girmeyeceğiz. Zaten ilk aşısı da bize sorulmadan sanki rutin bir aşıymış gibi özel bir hastanede yapılmıştı. Bilseydim ben bizim opsiyonumuzda olduğunu sorgulardım rotavirüs aşısını. Çocuğum bir daha hiç alamayacağı anne sütünden mahrum olmuş oldu. İstediği halde ememiyor çektiği gaz sancısı, karın krampları yüzünden. İshalimiz ve uykusuzluklarımız da devam ediyor.
İnşallah kendiliğinden düzelir diye ümit ediyorum!

Diğer aşılarını da bu rotavirüs aşısı yüzünden ve ishalimiz devam ettiği için bekletmiştik. Bugün sağlık ocağında 4. ay aşılarını yaptırdık.(5.ayımıza 4 gün kala) Ama rotavirüs aşısının devamı olan 2. aşıyı ve 3. aşıyı yaptırmama kararı aldık eşimle. Tekrar bir sürü ishal virüsü yüklemenin anlamı yok dedik. O riske tekrar girmeyeceğiz. Zaten ilk aşısı da bize sorulmadan sanki rutin bir aşıymış gibi özel bir hastanede yapılmıştı. Bilseydim ben bizim opsiyonumuzda olduğunu sorgulardım rotavirüs aşısını. Çocuğum bir daha hiç alamayacağı anne sütünden mahrum olmuş oldu. İstediği halde ememiyor çektiği gaz sancısı, karın krampları yüzünden. İshalimiz ve uykusuzluklarımız da devam ediyor.
İnşallah kendiliğinden düzelir diye ümit ediyorum!

Canım o bahsettiğin karın krampları ve gaz sancıları yüzünden emememe durumu bizde de var ama bu aşıdan da önce vardı. Biz koruyucu olarak alfoxil antibiyotik kullanıyoruz ben ona bağlıyorum bu durumu. Çözüm olarak da gece oğlumun uyanmasını beklemeden her 1,5 veya 2 saatte bir kalkıp emziriyorum, çünkü uykuda hissetmiyor çok fazla sancıları. Ama gündüz emzirmek bir işkence. 15-20 defa aralıklı deniyorum emzirmeyi, sonunda yorulup emebiliyor. Siz de ilaç falan mı kullandınız acaba. İlaçlar daha çok bozuyor bağırsak florasını. Yararlı bakterileri öldürdüğü için.

Biz de bana kalırsa yan etkisi oldu. Çünkü çocuk bıçak kesiği gibi o günden sonra emmemeye başladı. Sürekli ishal. 2. ayında olmuştu ilk dozunu 5.ayımıza giriyoruz. Hala ishal. İkinci dozunu yaptırmaya çekindik. Ama bugün gittiğmiz prof. yaptırabilirsiniz kilo almaya devam ediyor dedi. Bu arada kilo alımımız da çok çok yavaşladı. Hatta aralarda kilo verdiği de oldu. Laktoz intoleransı teşhisi kondu bebeğime. Bu rota ishalinin yan etkileri arasında laktoz intoleransı var benim internetten okuduğum kadarıyla. Ondan sonra bu kanıya vardım. Birçok doktora da sordum, olabilir biz onaylamıyoruz o aşıyı birçok yan etkisi var dedi. Tüm bunlara rağmen ikinci dozunu yaptırmakta kararsızım.

canım senin bu dediğin şeylerin aşıdan olduğundan emin misin? belki başka bir sebebi vardır.ne bileyim çoğu kişide yan etki göstermiyor bu aşı.belki seninkinde yan etkisi oldu olabilir tabi.ben de 2 dozu da yaptırdım Allaha şükür yok bir yan etkisi.geçmiş olsun canım.

Bizim gaz sancılarımız vardı ilk 2 ayda ama bu emmeme gibi bir soruna yol açmamıştı. O aşıdan 1 gün sonra bıçak kesiği gibi emmeme sorunu ortaya çıktı. Bariz şekilde annem, eşim ve ben gözlemledik. Sürekli de ishal olduğu için bu aşı da ishal virüsleri içerdiği için ben ona bağlıyorum. Doktorların bir kısmı da önermiyor ve bu türlü yan etkilerinin olabileceğini söylüyolar. Tüm bunlaran çıkardım bu yorumu. Tabi bizim laktaz enzimi ishalden dolayı da sürekli eksiliyor, buna bağlı olarak da gaz birikiyor bağırsaklarda ve emme sorunu böyle oluyor. Sizlerin de başka nedenlerle gaz sorunu varsa ondan da emmez tabi çocuk.
Ben de geceleri emziriyorum , zaten mıkırdanıyor. Ama gündüzleri emzirmek için önce uyutmam lazım binbir zahmetlerle. Aç olunca da uyumuyor da biraz uykulu hale geçiyor öyle emziriyorum öyle uyuyakalıyor. Sonra gazını çıkartamayınca da tekrar uyanıyor vs. böyle kısır döngü...
Biran önce bu rahatsızlığımızın bitmesini ümit ediyorum.

Bizim gaz sancılarımız vardı ilk 2 ayda ama bu emmeme gibi bir soruna yol açmamıştı. O aşıdan 1 gün sonra bıçak kesiği gibi emmeme sorunu ortaya çıktı. Bariz şekilde annem, eşim ve ben gözlemledik. Sürekli de ishal olduğu için bu aşı da ishal virüsleri içerdiği için ben ona bağlıyorum. Doktorların bir kısmı da önermiyor ve bu türlü yan etkilerinin olabileceğini söylüyolar. Tüm bunlaran çıkardım bu yorumu. Tabi bizim laktaz enzimi ishalden dolayı da sürekli eksiliyor, buna bağlı olarak da gaz birikiyor bağırsaklarda ve emme sorunu böyle oluyor. Sizlerin de başka nedenlerle gaz sorunu varsa ondan da emmez tabi çocuk.
Ben de geceleri emziriyorum , zaten mıkırdanıyor. Ama gündüzleri emzirmek için önce uyutmam lazım binbir zahmetlerle. Aç olunca da uyumuyor da biraz uykulu hale geçiyor öyle emziriyorum öyle uyuyakalıyor. Sonra gazını çıkartamayınca da tekrar uyanıyor vs. böyle kısır döngü...
Biran önce bu rahatsızlığımızın bitmesini ümit ediyorum.

ishal için mama kullanmayı denediniz mi bizimde bi ara oldu bu aşıdan dolayı değil de amipten olmuştu amip iyileştiği halde ishali bi türlü geçmediğinde doktorumuz mama verdi hemen kesmişti

X