Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi rotavirüs aşısı yaptıranlar herhangi bir yan etkisi oldumu

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
Bildiğim kadarıyla yok, çünkü bende ikinci dozu yaptırırken oğlum ishaldi. yan etkiside olmadı. Bende çok tereddüt ettim yaptırsam mı diye ama yapılması gerekiyormuş.

bugün yaptırdık canım,doktorumuz yan etkisi olmaz dedi,yapıldı:)teşekkür ederim..

Biz de bugün ilkini olduk,Bebeği çok huzursuz ama nedenini bilemedim,İğne olmadığı için acaba ağrı falan yaparmıki?
Benim merak ettiğim şu ki : ilki ve ikincisi aynı mı? yani ilacın üzerinde birinci doz falan yazmıyordu,öle bişe yok deilmi?
Biz yine 2. dozu yaptırırken rotarix istiyoruz mu dicez?
doktoruma sormayı unutmuşum :)

Biz de bugün ilkini olduk,Bebeği çok huzursuz ama nedenini bilemedim,İğne olmadığı için acaba ağrı falan yaparmıki?
Benim merak ettiğim şu ki : ilki ve ikincisi aynı mı? yani ilacın üzerinde birinci doz falan yazmıyordu,öle bişe yok deilmi?
Biz yine 2. dozu yaptırırken rotarix istiyoruz mu dicez?
doktoruma sormayı unutmuşum :)

1.doz 2.doz diye birşey yok canım aynı.evet ikinciyi alırken de rotarix diyeceksiniz.aşının ağrı yapacağını sanmıyorum ama neticede aşı belki huzursuzluğa neden olmuştur.bizde bir sıkıntı olmamıştı.

İki doktorun da tavsiyesi üzerine yaptırdık 15 gün önce. normalde böyle şeyleri çok araştırırım ama kafam karışmasın diye, doktorlar da tavsiye edince yapılmasına karar verdik. İlk başlarda yan etki görmedim, her şey normal gidiyordu, sonra her gün 6-7 kere kaka yapan oğlum bir anda kakadan kesildi. Aşıdan 5 gün sonra yemyeşil kaka yaptı, doktor normal dedi, aşının yan etkisi değil dedi, şimdi bir haftayı da geçti kaka yapamıyor, doktora gittik bugün lavman yaptılar, eve geldik hala bekliyoruz. Düzeninin bir anda bu kadar değişmesine sebep bu aşıdan başka hiçbir şey gelmiyor aklıma. O sapsarı kakalı bezleri özlüyorum şimdi. Aşının yan etkileri arasında kabızlık yazmıyor da ama çok tarihi olan bir aşı da değil, pişman oldum, tabi her bebekte aynı yan etkiler olmayabilir ama yaptırmak bir dert, yaptırmamak bir dert.
Acaba aranızda rota aşısı yaptırıp yeşil kaka veya kaka yapamama oldu mu, ve de iyileşme oldu mu sonrasında??

yok benim oğlum günde 1 yada 2 defa kaka yapıyordu zaten,yine öyle devam etti,bazen yapmadığı da oluyor tabiki..esinrüzgar peki ilk dozunu bebeğinizin kaçıncı ayında yaptırdınız?

ilk dozunu 2. ay aşılarıyla birlikte yaptırdım, yani 15 gün önce, doktorlar öyle dedi. 2. ve 4. aylarda yapılırmı. benim oğlum bir ay erken doğdu belki de onun için yan etkileri daha fazla hissedildi, sebebini bilemiyorum, her bünye farklı sonuçta. İnşallah sizinkinde hiçbir yan etki olmadan atlatırsınız.

ilk dozunu 2. ay aşılarıyla birlikte yaptırdım, yani 15 gün önce, doktorlar öyle dedi. 2. ve 4. aylarda yapılırmı. benim oğlum bir ay erken doğdu belki de onun için yan etkileri daha fazla hissedildi, sebebini bilemiyorum, her bünye farklı sonuçta. İnşallah sizinkinde hiçbir yan etki olmadan atlatırsınız.

arkadaşım benimkine 3. ayı doldurduğu gün yapıldı,benimkiside 1 ay erken doğdu..siğer doz da 5. ayını doldurduğu gün yapılacak..inşallah sıkıntı olmaz..bu arad sizin bebeğiniz anladığım kadarı ile 2,5 aylık..2,5 aylıkken bebeğim çok zorlanıyordu benim kaka yapmak için..sindirim sisteminden de kaynalanabilir,aşıdan olmayabilir yani..

ilkini 3. ayda ikincisini 4. ayda.. 4 hafta arayla ağıxdan yapıldı.. zararı yok....

rotarix aşısı yaptırdıktan sonra bebeklerinde gaz ve karın ağrıları olan anneler. malesef benim oğlumdada aynı şeyler oldu. biraz gazlı bi bebekti ama bi şekilde çıkartabiliyordu. şuanda aşırı gazı var ve kıvranıyor çıkarmak için çığlık atarak ağlıyor. bugüne kadar gaz çıkarmak için ağlamamıştı. aşıdan sonra oldu. aşırı huysuzlandı. aynı şeyleri yaşamışsınız. nasıl geçti. ne kadar sürdü bu durum. daha kötüye gittimi.

X