Saç Rengi ve Saç Boyama Saç boyama ile ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim

merhaba bende birşey danışmak istiyorum saçım şu an siyah ama ondan önce kızıl vardı ama siyah bayag aktı 7 ay önce boyamıştım şimdi bu hafta boya almayı düşünüyorum çünkü bende kuaföre gitmekten sıkıldım zaten kızımdan şuaralar dışarı çıkamıyorum neyse önce saçımı saç açıcıyla acmak istiyorum bu arada bana 2 kere aç dediler ilk açmamda bakır 2.de sarı olur dediler yani kızıllığın iyice kaybolması için ve ben bal rengi istiyorum bir arkadaş forumda yazmıştı kahve köpüğü ve altın sarısını karıştırıp boyadığında bal rengi elde etmiş sizce bu uygulayacağım metotlar doğrumu yani bu yazdıklarımı uygulasam turunculaşma falan olurmu saçımda ve oksidanları nasıl kullanmam lazım boyaları karıştırırkn oranları ne olmalı ay kusura bakmayın çok uzun oldu yardım edrseniz çok çok sewinirim

canım saç açılırken sırasıyla kızıl,bakır,sarı ve en son platine çıkar.boya markalarının açıcıları zaten bu yönde randıman verir.zira oriel yanlış bi kullanımda saçın yanıp kopmasına sebep olur.önce neva color 11.10 numaralı açıcı alıp saçlarını aç.orta karar bi turuncu olacaktır.sonra 8 ve 8.1 numaralı neva color boyaları eşit oranda karıştırıp uygula ama 20 volume oksidan kulllan.oksidan miktarına gelince eğer tüp boya alırsan,tam doğru oranda hazırlanan küçük şişe oksidanlar var onları alman yeterli olacaktır.bu şişelerin biri,bir tüp boyaya göre hazırlanmıştır.bende genelde dediğim gibi neva color tavsiye ediyorum.bu uygulama güzel bi kumral yakalamana yeterli olucaktır.sonra 3-4 ay sonunda tekrar açıcı ile açıp direkt bal köpüğü boya var zaten onu uygulayarak istediğin rengi elde edersin.açıcıda boyalarda saçlarına bol bol yetecek miktarda olsun.çünkü eksik miktar kötü sonuç verir.yalnız şuna hazırlıklı ol.açıcı uygulamasında alttaki renk boyanırken yapılan hatalar belli olacaktır.çünkü önceki boyamada eğer boya miktar olarak kimi yerlere az,kimi yerlere doğru uygulandıysa,saç açıldığında alacalı olabilir.uygulama sonrası mıtlaka haber ver tatlım bekliyorum.öptüm

mrb canım ekli resimde göründüğü gibi hülya avşarın saç rengi ne acaba nasıl bu rengi yapabilirim şuan saçlarımı açtırdım kumral tonları var saçımdaEki Görüntüle 341169

canım resimde görüldüğü kadar hülya avşarında ana rengi kumral zaten.yalnız uçlarda yoğun,üstlerde bir-iki tutam balyaj var.balyajlar ise 9.3 numaralı renk.açıcı sonrası bu renk uygulanmış.öptüm

zeyn meraba canım öncellikle böyle bi konu açtığın için teşekkür ederim:) canım benim sorunum dip boya 2 senedir karamel olarak kullanıyorum ve hep kuaförde boyatıyorum artık kendim boyamak istiyorum . kendi saç rengim açık kestane şuan boyalı halide senin yüklediğin 2 fotondaki saç rengine çok benziyor. sanırım kuaförüm 8.00 ve 8.01 ile karıştırdığını söylemişti ama kesin emin değilim kullandığı boyalarda normalde turunculuk olmadığını ama dip boyası yaparken kendi saç rengim koyu olduğu için turunculaşma yaptığını söylemişti. sence hangi boyaları kullanmalıyım. yardımcı olursan çok sevinirim:))

canım kuaförün turunculaşma konusunda doğru söylemiş.benim saçım koyu kahve ve bende 9 ve 8.1 numaralı boyaları karıştırarak bu rengi elde ediyorum.ana rengim açılırken turunculuk veriyor sadece aynen kuaförünün söylediği gibi.senin saçlarına gelince,eğer gün ışığında çekilmiş bi resmini eklersen daha iyi yardımcı olabilirim.yalnız foto kalitesi iyi olsun mümkünse.ama eğer rengin benim rengimse, sadece 8 ve 8.1 numaralı boyaları 30 volume oksidanla hazırlayıp uygula.tam bi dip boya olacaktır.bide ben neva color kullanıp,memnun kaldığım için sanada onu öneririm.tüp boyası ve küçük oksidan şişesiyle birlikte 3,5 tl.bide evde boyayınca bunun keyfi paha biçilemez :KK34: öptüm

selam zeyn:)
benim saçlarım daha önce platindi sonra çikolata kahveye boyattım şuanda epey aktı 3 aydır boyamıyorum koyu kumral gibi ama uçları açık kumral syooss altın karamele boyamak istiyorum ama o rengi tutturabilmem için önce açıp sonra boyammamı gerek yoksa sadece oksidanı %12 lik kullansam olurmu?bilgilendirsen sevinirim

canım saçlarının bi resmini eklersen yardımcı olurum sana.çünkü şu an bi akma oluşmuş ve rengi görmeden bişey önermem doğru olmaz.resmi ekle tekrar konuşalım.öptüm

saol cnm benım.. tesekkur ederım:KK54: sımdı sana bır ıkı sorum olacak:KK1:
1. 11.10 alıyrum ve boyuyorum kac dk bekleteyım normal boya gıbımı?
2. 9 ve 9.1 yoıne nevamı alayım cnm. cunku katalogta neva 9 acık kullu kumral dıye gecıyor sıtesınde. normalde sarı dıye bılıyorum ben bu numarayı .. :26::26: yoksa sadece aslında aynı ama adlandırılmalarımı farklı?
3. bu 9-9.1 karısımını 11.1 uygulayıp yıkadıktan sonra hemen ardındanmı yapayım yoksa bırkacgun bekleyımmı?

bıraz cok oldu ama :KK9: nasıppse yarın sabah alıp yapacagım cnm...:KK16::KK16:
ve tabıkı ılk senınle paylasacagım tatlım optum :KK54:

1-canım açıcıyı bekletme süresi diye bişey yok.istediğin tona ulaştığında yıkamalısın.ama sen yinede 35-40 dk dan fazla bekletme.miktarıda 4 tüp olsun.uygulamaya ise uçlardan yukarı doğru olsun.dipten 2 parmak kadar kalan kısmına en son açıcı uygula.
2-ikisinide neva al ve saçlarının boyunu bildiğim için söylüyorum,iki tüp 9 iki tüp 9.1 yani toplamda 4 tüp ancak yeterli olacaktır saçlarına.isimlere ise aldırma çünkü ana renklerde tüm renkler aynıdır.farklı isimler verebilirler sorun diil.
3-açıcıyı uygulayıp yıkayıp,tamamen kuruttuktan hemen sonra uygulayabilirsin.beklemene gerek yok boyama için.haberini bekliyorum tatlım öptüm

Saçlarım bu renkte ve ben yansımasız sadece kumral rengini istiyorum.Hangi boyayı tavsiye edersiniz ?
Eki Görüntüle 341272

canım neva colorun 7.00 yoğun kumral isimli bi boyası var o istediğin kumrallığı verir sana.yansıma istemiyorum demişsin ama sağlıklı gösterir saçı yansıma ve doğal renklerin bile yansımaları olur.yinede yoğun kumral işini görecektir.numarayla al sen 7.00 öptüm

selam kızlar,ekteki rengi bana tam olarak söylecek bilecek varmı? kuaföre götürcemde öyle yaptırcm.bir yanlışlık olmasın..

karamel bu değilmi?? orta tonumu acaba bir yardımcı olun?? bana:KK6:

canım bu renk neva colorda 6.45 soğan kabuğu rengi.öptüm

Canım ben saçlarımı çikolata kahvesine boyatmıştım
http://www.kadinlarkulubu.com/sac-rengi-sac-boyama/499934-sozde-cikolata-kahve-olan-saclarim.html buda linki
Ama çok koyu oldu sadece çok ışıklı ortamlarda ve güneşde belli oluyor rengi
Ben alışık değilim koyu renk saçlara
İstediğim renk açık kahve , kumral arası bir renk
Şimdi kumral yapmaya kalkışsam , tekrardan açılmasımı gerekli ?
Bu arada 2011 yılının nisan ayında saçım oriyelle açıldı
o zamanda beri hep kumrala boyattım ama aktı turuncu oldu bende en son bu renge boyattım
Ama şimdi akmadı
Ne yapacağımı bilemedim
Aralarına gölgemi yaptırsam , röflemi
Ki olurmu hiç bilmiyorum , maymuna dönmiyim sonra :KK43:

canım sözde çikolata kahve demekte haklısın çünkü olmamış.eğer kumral istiyosan evet açıcı ile açman/açtırman gerekir.ama bu zemin üzerine balyajda attırsan olabilir oda güzel durur.seçim senin canım.öptüm

zeynep canım boyadım ben saclarımı 8.32 nevacolor bal köpüğü yap demiştin ya yaptım boya gercekten cok güzel tutuo böyle sonc beklemıodum.yalnız ben karamellik olmaz dıordum hafif var ama bi kaç yıkamadan sonra akacagını düşünüorum cnm bu rengin oturması için ne kdar zaman sonra tekrr boyayım tavsiyen için cok cok tskr ederıom cnm cok cok
öpt

canım güle güle kullan istediğin rengi yakalamana çok sevindim.oturması için 15-20 gün sonra tekrar boya.akarsa yine 20 gün sonra boyayabilirsin.tekrar güle güle kullan tatlım.öptüm

cnm çok sağol çok teşekkürederm:nazar::nazar: cnm evet saçımn dibi gelse iyi olucak ama grçek saç rengim koyu kahve bna kesnlkle yakşmıo herkes karamel tonlarını yakştrıo.. bide saçm çok uzun dibini beklersem enz az 3 yılımı alır tatlm. bide bu yaz düğünm olucak Allah izinverrse kafam çok karştı

tatlım karar senin.her zaman saç konularında en önemlisi saçın sağlığı olmalı.eğer yorulduysa izin verip dinlenmeye bırakmak gerekir.yinede dediğim gibi karar senin canım.öptüm

canım merhaba benim saçımda küllü kumral vardı 3-4 ay önce boyamıştım aktı biraz ondan önce koyu saçımı açıp boyamıştım akınca kızıllık oldu şimdi palette açık kumral aldım bide 40 volümlük açıcı aldım bu şeklide boyarsam 40 volüm sayesinde tam istediğim gibi sarılı bi açık kumral olacağını düşünüyorum ama korkum 40 volüm olduğundan saçım yanarmı acaba ne dersin

aman diyim canım 40 volume den uzak dur napıyosun.40 volume le saça girilmezki usta kuaför olmadan.elinde kalır saçların Allah korusun.bide kızıllık var diyosun saçımda açık kumral tek başına kapatmaz kızıllıkları.saçlarının bi resmini ekle tekrar konuşalım olurmu.öptüm

lütfen bana da yardımcı olun. ben en son saçımı nevacolor altın sarısına boyadım ama saç rengim turuncu gibi bir renk oldu.fönlüyken çok güzel duruyor ama fönsüz çok kötü:KK43: bende sürekli fön çektiremiyorum.Ben beyaz tenli kara kaşlı kara gözlü bir bayanım acaba bu saç renginin üstüne ne renk yapsam güzel olur.sürekli boyamak istemiyorum saçlarım çok yıprandı. lütfen yardımcı olun.Şimdiden teşekkür ederim..

canım iyi güzel boyamışsında zemin ne renkti,saçında açıcı varmı,saçın zemini kendi renginmiydi? bunların hiç birini yazmamışsın.bu mesajdan alıntı yaparak cevapla bunları tekrar konuşalım ok.öptüm

Saçımda açıcı var canım ağustos ayınca yapılmıştı sonra akaju kızıla boyandı açınca da turuncu gibi olmuştu o kızıl hemen aktı sonra şarap kızılı, loreal köpük boya 53 ateşli kahve, irize kahve falan boyadım en son koleston büyülü kızıl var, kızıllık gitsin doğal bir kahve istiyorum şu an 1cm kendi saçım geldi kestane rengi 5 tonlarında ne yapayım 7.11 küllü boya siparişi falan mı vereyim yoksa 6.1 küllü ile boyasam yine yok olur mu kızıllık?

merhaba öncelikle teşekkür ederim herkese yardım çabandan dolayı. Ben burda tekrar uzun uzun anlatmak istemiyorum açtığım konuların linkini versem bana burdan o 2 konuda yardımcı olabilirmisin? Birde boya konumda bir kullanıcı nevacolor fildişi kullandığını fakat turunculuk yaptığını söylemiş. işte konularım lütfen yardımcı olursan çok sevinirim daha önce yazdığım şeyleri tekrar yazıp insanları oyalamak istemedim http://www.kadinlarkulubu.com/sac-r...nevacolor-fildisi-beyaz-platin-istiyorum.html ve http://www.kadinlarkulubu.com/evde-...simi-yumurta-uyguladim-sacim-berbat-oldu.html

canım platin,uygulaması en zor renktir.benim diyen kuaför bile turunculuk kalmadan açamayabilir.arkadaşın ne renkten dönmüş bilmiyorum ama saç koyu doğal tonlardan sırasıyla kızıl,bakır,sarı ve en son platin olarak açılır.dolayısiyle koyu yada orta koyu renkler zaten tüm bu pigmentleri barındırdığı için leke kalması çok olasıdır.eğer turuncu leke bırakmadan platin,ve tonlarını yapabilen bi yer varsa hepimiz gidelim derim :KK34: ama malesef bende 4 yıl önce platin uğruna üstelik 30 küsur yıldır kuaför olan birinin kurbanı oldum.konunun başında okumuşsundur nasıl bu duruma geldiğimi o yüzden anlatmayayım.bunca boya markası içinde ben en iyi nevadan verim aldım.üstelik neva profesyonel bi çok kuaförün kullandığı bi markadır.herşeyi bi kenara koy,fikrimi sorduğun için ben kesinlikle bu markadan şaşma derim.ben sana açıcı olarakta 11.10 tavsiye ediyorum.yalnız uygulama çok önemlidir.eğer bi saçın bi kısmına eksik,bi kısmına doğru miktarda sürülürse alacalı açılır.buna dikkat et.

saç bakımına gelince,eğer kullandığın mix bakım karışımı iyi bildiğin bi marka diilse,yüksek ihtimal ihtiva etmesi gereken bakım yağları diil başka şeylerle hazırlanmıştır.çünkü bende böyle bi bakım kullanıyorum ve saçlarımın ışıltısına herkes hayran.daha önceleri kendim hazırlıyodum bakım yağımı ama bu kullandığım yeni üründen sonra gerek kalmadı.normalde bu bakım yağlarıyla saçlarının sağlık kazanması gerekirdi ama malesef öyle olmamış.sormak istediğin başka bişey varsa bilgim dahilinde,burdayım çekinme.öptüm

Saçımda açıcı var canım ağustos ayınca yapılmıştı sonra akaju kızıla boyandı açınca da turuncu gibi olmuştu o kızıl hemen aktı sonra şarap kızılı, loreal köpük boya 53 ateşli kahve, irize kahve falan boyadım en son koleston büyülü kızıl var, kızıllık gitsin doğal bir kahve istiyorum şu an 1cm kendi saçım geldi kestane rengi 5 tonlarında ne yapayım 7.11 küllü boya siparişi falan mı vereyim yoksa 6.1 küllü ile boyasam yine yok olur mu kızıllık?

canım kızıl ve siyah kurtulması en zor renklerdir.bide senin saçlarında çok uygulama olmuş.bi resim eklersen daha net yardımcı olabilirim.öptüm

canım platin,uygulaması en zor renktir.benim diyen kuaför bile turunculuk kalmadan açamayabilir.arkadaşın ne renkten dönmüş bilmiyorum ama saç koyu doğal tonlardan sırasıyla kızıl,bakır,sarı ve en son platin olarak açılır.dolayısiyle koyu yada orta koyu renkler zaten tüm bu pigmentleri barındırdığı için leke kalması çok olasıdır.eğer turuncu leke bırakmadan platin,ve tonlarını yapabilen bi yer varsa hepimiz gidelim derim :KK34: ama malesef bende 4 yıl önce platin uğruna üstelik 30 küsur yıldır kuaför olan birinin kurbanı oldum.konunun başında okumuşsundur nasıl bu duruma geldiğimi o yüzden anlatmayayım.bunca boya markası içinde ben en iyi nevadan verim aldım.üstelik neva profesyonel bi çok kuaförün kullandığı bi markadır.herşeyi bi kenara koy,fikrimi sorduğun için ben kesinlikle bu markadan şaşma derim.ben sana açıcı olarakta 11.10 tavsiye ediyorum.yalnız uygulama çok önemlidir.eğer bi saçın bi kısmına eksik,bi kısmına doğru miktarda sürülürse alacalı açılır.buna dikkat et.

saç bakımına gelince,eğer kullandığın mix bakım karışımı iyi bildiğin bi marka diilse,yüksek ihtimal ihtiva etmesi gereken bakım yağları diil başka şeylerle hazırlanmıştır.çünkü bende böyle bi bakım kullanıyorum ve saçlarımın ışıltısına herkes hayran.daha önceleri kendim hazırlıyodum bakım yağımı ama bu kullandığım yeni üründen sonra gerek kalmadı.normalde bu bakım yağlarıyla saçlarının sağlık kazanması gerekirdi ama malesef öyle olmamış.sormak istediğin başka bişey varsa bilgim dahilinde,burdayım çekinme.öptüm

tabiki de var :KK70: çok sevindim hem de online sın şuan. Şimdiiiii :) benim dipler geldi 1cm den biraz fazla ve ana saçım siyaha yakın bir ton. Kuaföre dip yaptırmadan önce beklicem baya bi önceden açılmış saçlara deyip yanmaması için kuaförde öyle dedi 4 cm falan olsun ondan sonra aç dedi. Biraz karışık olcak ama benim bir arkadaşımdan aldığım yöntem var(çünkü ben saçta beyazlık istiyorum) dediki 11.1 al kolestonun içine oksidasyonun yarısını koy biraz saç kremi 2-3 yemek kaşığı musluk suyu koy önce diplere sonra kalan saça sür 10-15 dk. beklet yıka. Bu cilaymış ve saça beyazlık vercekmiş. Ama kuaföre sorduğumda bu senin saçına olmaz sen direk dipleri 11.1 le yap 20 dk kalana sür 20 dk daha bekle dedi. Amaç zaten diplerin tamamen açılması değil ama doğal bi geçiş sağlamak. Ama ben nevanın fildişinimi vursam diyorum direk? Çünkü 11.1 in kül verip koyultmasından korkuyorum :/ Zaten hiç istediğim renk olmadı şimdi omzumda kestirdim mahvoldu saçım. Bari beyazlık(tam beyaz değil tabikide anlamışsındır isteğimi) tutsun ondan sonra döneyim diyorum. Sen şimdi hangisini önerirsin? :)

Çok teşekkür ederim öneri için, bugün hemen alıp boyamayı düşünüyorum. Sonuçları yazarım =)

canım saç açılırken sırasıyla kızıl,bakır,sarı ve en son platine çıkar.boya markalarının açıcıları zaten bu yönde randıman verir.zira oriel yanlış bi kullanımda saçın yanıp kopmasına sebep olur.önce neva color 11.10 numaralı açıcı alıp saçlarını aç.orta karar bi turuncu olacaktır.sonra 8 ve 8.1 numaralı neva color boyaları eşit oranda karıştırıp uygula ama 20 volume oksidan kulllan.oksidan miktarına gelince eğer tüp boya alırsan,tam doğru oranda hazırlanan küçük şişe oksidanlar var onları alman yeterli olacaktır.bu şişelerin biri,bir tüp boyaya göre hazırlanmıştır.bende genelde dediğim gibi neva color tavsiye ediyorum.bu uygulama güzel bi kumral yakalamana yeterli olucaktır.sonra 3-4 ay sonunda tekrar açıcı ile açıp direkt bal köpüğü boya var zaten onu uygulayarak istediğin rengi elde edersin.açıcıda boyalarda saçlarına bol bol yetecek miktarda olsun.çünkü eksik miktar kötü sonuç verir.yalnız şuna hazırlıklı ol.açıcı uygulamasında alttaki renk boyanırken yapılan hatalar belli olacaktır.çünkü önceki boyamada eğer boya miktar olarak kimi yerlere az,kimi yerlere doğru uygulandıysa,saç açıldığında alacalı olabilir.uygulama sonrası mıtlaka haber ver tatlım bekliyorum.öptüm

ayy çok teşekkür ederimmm kesinlikle haber vericemm

X