Saç Rengi ve Saç Boyama Saç boyama ile ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim

Merhaba.
Sorumu sormadan önce böyle bi konu açtığınız için sizi geçte olsa tebrik ederim. Malum kuaförler sırlarını kimseyle paylaşmak istemezler. Meslek sırlarları :)
Ama siz kızlarımıza yardımcı oluyorsunuz. Teşekkür ederiz.
Benim sorularım şöyle:
1. Hiç işlem görmemiş, doğal siyah saçtan şu resimde gördüğünüz rengi oryalsiz ve 40 vol kullanmadan nasıl ala biliriz?? 30 vol ola bilir.
$fridagustavssonfashionc.jpg
2. İşlem görmemiş doğal siyah saça şu renklerden hangisini uygularsak - Koleston Perfect 10/16(grey violet ash blonde) , 10/81(blue grey ash blonde), 10/89(blue pearl ash blonde), 10/61(violet grey ash blonde) orta küllü kumral ya da çok açık küllü kahve ala biliriz? Mümkün mü?

3.Siyahtan küllüye geçiş yakalamak için ne yapmalıyız?

Ben bu soruların cevabını nerdeyse 2 yıldır arıyorum :KK43:
tek istediğim oryalsiz siyahtan küllü kumrala geçiş yakalamak. Yardımcı olur musunuz?

Zeynoo mesaj atmıştım sana.. Pigmentasyonu her yere mi yapacağım yoksa sadece açık yerlere mi ? (röfle var ya altta) cevap verirsen sevinirim.. Kolay gelsiin

$401500_10150593716699329_655669328_8741636_803061204_n.jpg tatlım saç rengim bu 5 ay önce falan açmıştım kendi rengim siyaha yakın şimdi bu tonda 3 ay önce küllü kumrala boyamıştım en son palettenin boyasınya şimdi palette açık kumral aldım bide 40 volümlük açıcı elim beceriklidir napim canım koymimimi ya yakmam becerebilirim gibi geliyo ama sen bilirsin kuaförler 40 volümüm ne için kullanyolar peki bi anlat be gülüm

Son düzenleme:
canım bu koyu kahve yani 3 numara.açık gibi duran yerlerde mekandaki yüksek ışık yansımasından kaynaklı.öptüm

zeyn cok tesekkur ederım .
3 numarayı tum boya markalarında elde edebılırmıyım .hangısı daha ıyı sonuc verır acaba .
bırde benım saclarım suan da mavı sıyah ,koyu kahveye dırek boyasam tutar mı acaba ?
yoksa acıcı fılan sart mı ?

canım saç açılırken sırasıyla kızıl,bakır,sarı ve en son platine çıkar.boya markalarının açıcıları zaten bu yönde randıman verir.zira oriel yanlış bi kullanımda saçın yanıp kopmasına sebep olur.önce neva color 11.10 numaralı açıcı alıp saçlarını aç.orta karar bi turuncu olacaktır.sonra 8 ve 8.1 numaralı neva color boyaları eşit oranda karıştırıp uygula ama 20 volume oksidan kulllan.oksidan miktarına gelince eğer tüp boya alırsan,tam doğru oranda hazırlanan küçük şişe oksidanlar var onları alman yeterli olacaktır.bu şişelerin biri,bir tüp boyaya göre hazırlanmıştır.bende genelde dediğim gibi neva color tavsiye ediyorum.bu uygulama güzel bi kumral yakalamana yeterli olucaktır.sonra 3-4 ay sonunda tekrar açıcı ile açıp direkt bal köpüğü boya var zaten onu uygulayarak istediğin rengi elde edersin.açıcıda boyalarda saçlarına bol bol yetecek miktarda olsun.çünkü eksik miktar kötü sonuç verir.yalnız şuna hazırlıklı ol.açıcı uygulamasında alttaki renk boyanırken yapılan hatalar belli olacaktır.çünkü önceki boyamada eğer boya miktar olarak kimi yerlere az,kimi yerlere doğru uygulandıysa,saç açıldığında alacalı olabilir.uygulama sonrası mıtlaka haber ver tatlım bekliyorum.öptüm

canım yine rahatsız ediyorum seni ama neva colorun açıcısını kullanan pek duymadım yani güvenemiyorum boyaları çok iyi ama açıcıc işte pek güvenemedim onun yerine palette alsam olurmu sence peki 20 volumluk küçük şişelerdeki oksidanlardan 2 adet eklicem değilmi yani 2 boya 2 oksidan şeklinde son olarakta birşey sormak istiyorum 3-4 ay yerine 1 hafta yada 10 gün sonra tekrar açıp yada açmadan bal rengine boyasam sonuç nasıl olur sence ayy çok soru sordum lütfen kusuruma bakma

merhaba arkadaşlar..
benim sorum biraz farklı..saç boyama tekniğiyle alakalı değil de miktarı ile alakalı..bende koleston köpük boya aldım kızıl renkte..daha önce de boyamıştım, saçlarım uzundu baya o zaman ve bir kutu boya fazlasıyla yetmişti..saçlarım şu an kısa baya kısa bir tutam kalıyo bağlandığında...şimdi sorum ise; boyanın içindeki oksidasyon kremi ile boyayı eşit şekilde bölsem ve o böldüğüm kısımla boyasam saçımı olur mu??birkaç hafta sonra kalan yarım boyayla tekrar boyarım saçımı..hem boyam ziyan olmaz, hemde ikinci defa boyarsam daha da iyi tutar..hem konu sahibi hem de daha önce böyle yapan biri varsa önerilerinize ihtiyacım var...
şimdiden teşekkürler bayanlar....

Canım öncelikle böyle bir konu açarak herkese yardımcı olduğun için çok teşekkür ediyorum sana.Ben saçlarımı aşağıdaki saçın arka taraflarındaki renkten yapmak istiyorum ,önler röfle biliyorum.Şuan saçlarımın dipleri 5 parmak kadar kahverengi diğer yerler çok hafif yeşile dönük bir kumral
Yaklaşık 3 defadır saçlarımı küllü sarı ve kumral ile karıştırıp boyuyorum,ilginçç birşekilde diplerimi kahverrengi yapıp diğer tarafların rengini değiştirmiyor.Öncelikle ben bu konudan müzdaribim.(saçlarım daha önce sarıydı o yüzden az bi yeşile dönük kumral )
İkinci olarakta aşağıdaki saç rengini (arka tarafatki) nasıl elde edebilirim,malum şuan saçlarım iki renk ,evde kendim yapabilmeyi çok istiyorum.Yardımcı olursan sevinirim
$images.jpg

kızlar saçlarım siyah uçları kumral diplerinde beyazlar çıktı yeni doğum yaptım kuaföre gidemedim büyük bir değişim istiyorum bana avrupa yakasında bir kuaför önerebilirmisiniz,esmerim bana hep kızıl diyorlar bende istemiyorum bana güzel gidebilecek bir bana uygun bir kuaför arıyorum lütfen...:KK43:

merhabalar. bu topiği yeni gördüm. benim de bir sorum olcak. cevaplarsan çok sevinirim. çünkü hiç fikrim yok bu konuda:26:

$Fotoğraf-0038.jpg $Fotoğraf-0040.jpg (saçım dağınıkken çekebildim kusura bakmayın o sıra müsaittim)

birinci resim saçımın karanlıktaki hali, ikinci aydınlıkta çekilmiş hali. daha önce boya, kına vs değmedi ucuna bile. kumralım açık tenliyim. saçımı dipten uca boyamak tamamen rangni değiştirmek istemiyorum ama saçımda bi ışıltı olmasını istiyorum. saçımdan daha açık tonlarda bi parlaklık görünsün saçımın içinde istiyorum. umarım anlatabilmişimdir. bu nasıl olur acaba. ne yapılabilir bi fikriniz varmı

1-canım açıcıyı bekletme süresi diye bişey yok.istediğin tona ulaştığında yıkamalısın.ama sen yinede 35-40 dk dan fazla bekletme.miktarıda 4 tüp olsun.uygulamaya ise uçlardan yukarı doğru olsun.dipten 2 parmak kadar kalan kısmına en son açıcı uygula.
2-ikisinide neva al ve saçlarının boyunu bildiğim için söylüyorum,iki tüp 9 iki tüp 9.1 yani toplamda 4 tüp ancak yeterli olacaktır saçlarına.isimlere ise aldırma çünkü ana renklerde tüm renkler aynıdır.farklı isimler verebilirler sorun diil.
3-açıcıyı uygulayıp yıkayıp,tamamen kuruttuktan hemen sonra uygulayabilirsin.beklemene gerek yok boyama için.haberini bekliyorum tatlım öptüm

tamam cnm benımm.. cok saoll... dedıgım gıbı ılk senınle paylasacagım :21:
cnm dısarı cıkabıldıgım anda kar malum cocuklar bırde hemen yapacagım. sabırsızlanıyorum bende nasıl olacak dıye.. bugun esımın ısı vardı ona aldırcaktım ancak nevanınkı kalmamıs hafta ıcınde gelır demıss , bende baska marka ıstemedım.. :KK5: bakalımm hafta sonu bakacagım cıkıp cnm.. opuyorum senıı cokkkkk..

selam benim bir konum var orada saç rengimin fotosunu koymustum doğal hiç boya yoktu..Yalnız açıcı alıp saçlarımın yanlarına kullandım ve sarılaştı açıldı saçlarım..Şimdi hepsini tamamen boyamak istiyorum..İstediğim renkte bu.Loreal marka kullanmak istiyorum ama lorealin hangi numarası bu renktir ve bu rengin adı ne :)) tesekkurler simdiden
Eki Görüntüle 343433

Eki Görüntüle 343749 $Adsız.jpg

Merhaba Zeyno..Öncelikle kuaförler bile bu kadar detaylı bir şekilde açıklama yapmazken ,senin özellikle aynı bilgileri tekrar tekrar paylaşman çok güzel..Emeğin için teşekkürler..

Öncelikle resim ilk defa ekliyorum nasıl oldu bilmiyorum..Ben saçıma palette deluxe kullanıyorum ve bu boyayı çok seviyorum..Sça verdiği parlaklığı seviyorum..Benim saçım palette altın parıltılı bal 9-5 yeni çıktı..Fakat diğer yüklediğim gibi olmasını istiyorum..

1. Saçlarım uzun resimdeki kesim nasıl bir kesim..Yani kuaföre nasıl anlatmalıyım..
2. Bu renk tam olarak nedir? Aralardaki ışıltıyı balyaj mı?Balyajsa eğer flamingo balyajla yapsam olur mu? Önceki senelerde yapmıştım..Yada senin önerin nedir?Boya olarak palettenin boyalarından tavsiye eder misin?

:KK16:Şimdiden teşekkür ediyorum..

mrb canım ben bugun koleston 3.0 koyu kahveye boyadım ve siyah olduuuu resmen mavi siyah :KK43: 2 güne nasl açıcam bn bu saçııı hiç yakşmadı banaa :KK43: acaba kumrala filan boyasam biraz olsun acılır mııııı ???:KK43:

canım ya saçlarım şimdi fındık kabuğu en son koeston fındık kabuğuna boyadım şimdi rengi çok açık ama çikolata kahve olsun istiyorum sence hangi kolestona boyasam o rengi elde ederim?birde bana 0.6 lık okdisadasyon kullnsan çok açmaz tekrar fındık kabuğunu sür diyenler oldu sen ne düşünüyorsun çok açar mı??

merhaba sacimda palette findik kakao vardi koyu kestane gibi duruyordu dort ay boyunca boyamadim fakat iki ay once palette deluxe altin pariltili toffee ye boyadim sacim cikolata kahve gibi oldu fakat ustu biraz acikken alti daha koyu oldu bi hafta once yine palette altin pariltili toffeye boyadim saclarimin dip kisimlari turuncunumsuyken altlari kahverengi oldu bi turlu diple alttaki rengi tutturamiyorum ne yapmaliyim yardimci olursaniz sevinirim

canım burada http://www.kadinlarkulubu.com/sac-rengi-sac-boyama/458112-sacimi-yeniden-boyamak-icin-resimli.html açıldıktan sonra boyanan renk var ama şu an saçlarım daha çok bordo gibi?

canım sadece 6.1 ile olmaz.mutlaka yoğun kumral bi renkle desteklemen lazım ama yine tam kurtulamazsın kızıldan.aşama aşama olur ancak.şu an en olası şey neva color 7.00 yoğun kumral ile 6.1 küllü kumralı eşit oranda karıştır uygula.bu ciddi bi kumrallık vericektir.uygulama sonrası haber bekliyorum öptüm

Zeynepcim , patlıcan moru açık tenlilere mi yakışır ? Buğday tenlilere gider mi dersin ? :26:

tabiki de var :KK70: çok sevindim hem de online sın şuan. Şimdiiiii :) benim dipler geldi 1cm den biraz fazla ve ana saçım siyaha yakın bir ton. Kuaföre dip yaptırmadan önce beklicem baya bi önceden açılmış saçlara deyip yanmaması için kuaförde öyle dedi 4 cm falan olsun ondan sonra aç dedi. Biraz karışık olcak ama benim bir arkadaşımdan aldığım yöntem var(çünkü ben saçta beyazlık istiyorum) dediki 11.1 al kolestonun içine oksidasyonun yarısını koy biraz saç kremi 2-3 yemek kaşığı musluk suyu koy önce diplere sonra kalan saça sür 10-15 dk. beklet yıka. Bu cilaymış ve saça beyazlık vercekmiş. Ama kuaföre sorduğumda bu senin saçına olmaz sen direk dipleri 11.1 le yap 20 dk kalana sür 20 dk daha bekle dedi. Amaç zaten diplerin tamamen açılması değil ama doğal bi geçiş sağlamak. Ama ben nevanın fildişinimi vursam diyorum direk? Çünkü 11.1 in kül verip koyultmasından korkuyorum :/ Zaten hiç istediğim renk olmadı şimdi omzumda kestirdim mahvoldu saçım. Bari beyazlık(tam beyaz değil tabikide anlamışsındır isteğimi) tutsun ondan sonra döneyim diyorum. Sen şimdi hangisini önerirsin? :)

canım bende kuaförüne katılıyorum.cila senin saçına bi değişiklik yapmaz.sana verdiğim açıcı rengi zaten extra açık küllü platin.yani eğer dipleride açmak niyetindeysen bununla turuncusu olabildiğince daha az bi ton elde edebilirsin ama dediğim gibi olabildiğince az.çünkü saç rengin çok koyu ve tüm pigmentleri taşıyor.dipleri açtıktan sonra son 15 dk kala saçlarını tara açıcıyı aşağı indir.cizgi gibi bi geçiş olmaz o zman.öptüm

X