Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Boyasını Akıtmak

Sabunla akıtmaya çalıştıktan sonra şampuanlasak olmaz mı?Kazık gibi de gezilmez ki!:)

saçlarım uzun zaman kızıl kullandım, siyaha boyattım bi kaç kez,şimdi kızıl boyaamak istiyorum tekrar diplerden 10 sm kadar kendi rengim çıktı,çok güzel bir dikbaşlılık yapıp uçlara doğru akan siyahllı kızılına aldanıp kızıl boyadım. resmen kızılbaş gibi oldum. bereyle dolaşıyorum dışarıda:) Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. papatya suyu ve özellikle beyaz sabunu kullanıcam. sonucu yazarım zaman geçtikçe...

kızlarr siyah saçlarım sonun da bu sabun yöntemiyle akmaya başladı. tavsiye eden arkadaşa teseükrler.. size tavsiyem sabun artıklarını temizlemek va akmayı hzlandırmak için bir şampuanın içinede elma sirkesi katın sabunlama işleminden sonra sirkeli şampuanla yıkayın. 1 haftadır yapıyorum vee çok memnunum. saçımdaki yağlanma bile azaldı.. ama unutmayın sabır gerektiren bi yöntem :KK8:

peki arkadaşlar benim saç rengim kızıldı 3 yıldırda yılda bir yada iki defa perma yaptırıyorum yalnız saçım çok kaliteli bir saç olmasına rağmen çok yıprandı artık uzamamaya falan başladı bende boyatmadım bir daha yalnız şuan çok kötü bir renk oldu akıyo ama daha da kötü bir renk almaya devam ediyo ne yapacağımı bilemiyorum sabunla akıtınca orjinal saç rengine dönüyor mu yoksa gittikçe açılıyor mu buna bi açıklık getirirseniz sevinirim artık boyatmayı düşünmüyorum. Canım saçlarım mafoldu bana yardım edebilir misiniz saçımı nasıl eski haline getirebilirim?

saçlarımı açıcıyla açtım ve sapsarı aralarda duruyorr :) peki normal saç açıcısı sabunla akar mı?

konuyu açan arakadaşa çok teşekkürlerEn Büyük KK gerçekten işe yarıyor. ilk başta sert oldu saçım ıslakken. kuruyunca yumuşadı bakımda yapmadım acıkcası. yapsam daha da yumusak olucak:emir_bebek: ben doğal zeytın yağlı sabun kullandım. parlakta oldu sacım ustelık :KK76:

Bende ilk sarı yaptım, ondan sonra kızıl en son olarakta koyu kahve denedim zaten o da siyah gibi tamamen akmasını istiyorum denicem sağolun :KK70:

bu konu saçını kahve adı altında boyayıpda siyah olanlara direk önerilir ama ne kadar zamanda akıyor acaba 1 haftada otursa rengi ne ala arkadaşım boyattı kuaförde 5.06 koyu çikolata kahve rengine ama simsiyah oldu moralide çok bozuldu ama turunculuklarınıda kapadı ama akmasını isdiyor beyaz sabun bakım yağı(buda baya akıtıyor boyaları) sirkeli şampuan v.s bakalım akınca nasıl olcak

selam arkadaşlar,
saçlarım belime kadar uzun ve platin sarısıydı (seda sayanınki gibi)
erdem kıramerin kendisine yaptırmıştım 2009 da 800 tl ye yaptı.ama saçta hiç mi yıpranma olmaz,inanın hiç yoktu.saç kremi kullanmıyordum 2si bir arada sampuanla yumusacık oluyordu.tabi dipler uzamaya başladı ve insan tek sefere mahsus veriyor 800 tlyi de sürekli nasıl vereyim, dip için de 300 tl demişti,şimdi ne kadardır kimbilir.başka popüler kuaförler baktım daha ucuz niye erdem kıramere gideyim dedim ve sıcak makas yapan kuaföre gittim ve yıl 2011 saç dip yaparken koptu ve saçlarımı kopardığı için 250 tl ödedim.ağlaya ağlaya savcılığa gittim,suç duyurusunda bulundum.1 ay sonra takipsizlik belgesi geldi.mağdur olduğum konu saç diye ciddiye alınmadım.oysa yara alan yalnızca saçım değildi,ruhum yara almıştı.
sonra kendim saçımı küt kestim ve kendim boyama başladım.(saçlarım siyah) açıcı kullanmadan saçımı öyle bir geçer zamankide aylinin saçı gibi yaptım.zaman zaman dip falan yapıyordum.fakat birgün saçımı kendim boyamaya üsendim.kolay renk,gideyim bir kuaföre yaptırayım dedimbu perşembe günü oluyor tüm bunlar..bakırköy incirlide adliyenin oralarda (karsısında bir ozon center olan kuaför) bir yere gittim.kuaför saçıma baktı ve kolay renk dedi dip boya uygulamasına başladı.loreal 8.1 kullandığımı aynı boyayla dip yapmasını söyledim fakat kuaför ısrarla açıcı sürmeyin dememe ragmen boyaya açıcı karıştırmış.ve buna ragmen rengi tutturamadı,tam portakal rangi.dükkanda ne var ne yok kırdım gecirdim çıktım.üstüne 6.1 sürdüm turunculuk kapanmadı.ben de aglaya aglaya siyah boya aldım sürdüm üstüne.
tabi 3 yıl platin olunca siyahı çok yadırgadım.beyaz sabunla yıkıyorum köpükler lacivert lacivert akıyor ama gözle görülür bir açılma yok,4 gündür her gün 3 kez sabunluyorum inşallah biraz olsun renk kırılır.
size tavsiyem çok popüler kuaförlerinbizzat kendisine sürekli olarak gidecek gücünüz yoksa sarı saça bulaşmayın.sonunuz kısa simsiyah saçlar olur.normal kuaförler çok cahil.düz boya bile sürmekten acizler.ama küçücük işlemler için fiyatları 100 tl den başlatmayı çok iyi biliyorlar.

selam arkadaşlar
ben de uzun süre bakır olan saçlarımı evde kendim boyadım bir kaç defa. önce kızıl oldu kızılı kapatayım diye küllü kumrala boyadım ,derken arkasından kumral daha sonra kuaföre gittim saçlarımı kumrala boyadı ve ara ara balyaj attırdım. daha sonra ben bunu evde çikolata kahveye boyadım!!!! boyamaz olsaydım.:KK35: Saçlarım oldu siyaha yakın bir renk!!
şimdi napsam napsam diye kara kara düşünüyorum!! acaba saç rengi açıcıyla açıp yeniden açık tonlarda boyasam saçlarım yanar mı?? Bir bilen varsa bir akıl versin lüütfeeen!!! ya da kuaföre gitsem akıtsam yeniden boyatsam röfle yaptırmak istiyorum saçlarım Yanar mı? tecrübesi olan arkadaşlara souyorum? bişr bilene soruyorum? bana bir yardım ediverin noluurr!!!!!:18:

selam arkadaşlar
ben de uzun süre bakır olan saçlarımı evde kendim boyadım bir kaç defa. önce kızıl oldu kızılı kapatayım diye küllü kumrala boyadım ,derken arkasından kumral daha sonra kuaföre gittim saçlarımı kumrala boyadı ve ara ara balyaj attırdım. daha sonra ben bunu evde çikolata kahveye boyadım!!!! boyamaz olsaydım.:KK35: Saçlarım oldu siyaha yakın bir renk!!
şimdi napsam napsam diye kara kara düşünüyorum!! acaba saç rengi açıcıyla açıp yeniden açık tonlarda boyasam saçlarım yanar mı?? Bir bilen varsa bir akıl versin lüütfeeen!!! ya da kuaföre gitsem akıtsam yeniden boyatsam röfle yaptırmak istiyorum saçlarım Yanar mı? tecrübesi olan arkadaşlara souyorum? bişr bilene soruyorum? bana bir yardım ediverin noluurr!!!!!:18:

şimdi canım üst üste saç çok boyanmış sanırım uçlarda habire boya yemiş koyulması çok normal diplerin eminim daha açık renkdir eğer böyleyse taviyelerim saçında tutar gidip sakın açdırma rengi aslında çikolata kahveyle siyahlaşan saçın bence iyi olmuşdur çünkü saçının rengi yıkamalarla güneşle açılcak ve emin ol açık çiko.kahve bir saçlara sahip olucaksın ama boyayla bir daha bozarsan bişey diyemem koyu olan saç boylarını beyaz sabunla her duşda akıt birde bıoblas saç kremi var ne hikmetse ben onunla uçlarımı yıkayınca boya akıp duruyor saçdan bunuda deneyebilirsin hemde dökülmelere karşı iyi bir krem bitkisel şampuan kullan ısırganlı papatyalı gibi bu işlemlerle saçın 1 hafta 10 güne açılır rengi çikolata kahvelerin siyah tutması boyayı saçının kabul ettiğini gösderiyor ve önemli olan akınca görünecek renk iyi oluyor ben açık çikolara boyayıp aa ne güzel koyu olmadı demişdim ama 10 gün sonra akdı gitti turuncu oluyor bende siyaha yakın koyu çiko boyattım ama akınca en güzel ton tuttu işde devamlı boyatmıcam artık iyi oldu yani ve bu boya siyah değil emn ol akıcakdır röfleyi suan bence sakın düşünme yanar saçın 2 ay beklemeden saçını boyatma sadece doğal yollarla rengi aç akıt başka bir yol önermek zararına olur canım:KK34:

saçımı siyaha boyayalı tam 10 gün oldu.boyadıgım günden itibaren hergün (bazen günde 1 bazen günde 2 kez) duşa girdim; her seferinde 5 kez beyaz sabunla yıkadım,ardından kurumasın diye watsonsun ballı maskesini sürdüm ama sonuç hüsran saç rengimde hiç açılma yok.evet,yıkayınca akma oluyor fakat renkte gözle görülür bir fark olmadıktan sonra aksa kaç yazar.üstelik artık boya akmamaya başladı.zaten çok fazla açılsın istemiyorum ama böyle kapkara cadı saçla da kalmak istemiyorum.bugun %9luk koleston peroksit alıp sürecegim bakalım inşallah rengi kırar biraz.nedir bizim bu saçlardan çektiğimiz? teknoloji aldı başını gitti millet artık uzaya gezmeye gidiyor ama hala saç rengi değiştirme olayı sağlıklı yapılamıyor.kimyagerler çalışınnnnn :KK47:

kızlar bende saçımı önceden açık kumraldı..kendi saç rengimden 1-2 ton açıgına boyatmıstımm..sonra nasıl bir boşluğa düştüysem..dün saçımı boyattım aslında kuaförüme koyu kestane dedim gitmiş siyaha boyamışş,bide pişkin pişkin siyaha boyadım dıyor..boyatmaz olaydım saçımın rengi normal siyahta değil...bildiğiniz zift siyahı gibi, böğle saç tellerini bile bakınca göremiyorsunuz sanki saçım kütle gibi duruyor:KK43:((( aynaya baktıkça gözümü yoruyor dün ve bugün beyaz sabunla yıkadım evet akmasına akıyorda...saçımda değişen bişey yok,,,yine aynı yine aynı:KK43:(( aynalara bakmayı geçtim evden dışarı bile çıkmak istemiorum..sabunla devam edıcem umarım gözle görülr bir değişim olur...olumlu bı gelişme olursa yazarım yine kızlar....

%6 lik oksidan kreme 1 tatli kasigi karbonat koyarak siyah sacimi actim.koyu kumral gibi birsey oldu.yarin karamel boya alip boyayacam insallah tutar

%6 lik oksidan kreme 1 tatli kasigi karbonat koyarak siyah sacimi actim.koyu kumral gibi birsey oldu.yarin karamel boya alip boyayacam insallah tutar

saçınızda yıpranma olmadımı olmadıysa bende deneyecem kuaför en son güya çikolata kahve boyadı siyah oldu ne biçim işşe canım sıkıldıda şimdi oksidanla karbonatla yaparım ama kaç dk beklediniz nasıl yapdınız açıklarsanız bende deniycem en azından açık kahve yada orta kahve olsun siyah görüntüsü gitsin

saclarim omzumun birkac santim altindaydi ve epey gur.buna ragmen 1 kutu oksidan kullandim yetiyor.az surmek gerekliymis.bende internetten bir yerden okumustum.30 dk bekledim.zift siyahi saclarim hic turunculasmadan koyu kumral tonlarinda biseye dondu.aslinda bu renk de hos.boyle de kalabilir ama karamel istiyorum ben.
sakin sacini sarma,malzemeyi fazla kullanma ve sureyi uzatma.ne olur ne olmaz.sacim yipranmadi aksina yikarken acayip hacimliydi ( karbonat kabarrti galiba) daha once platin yaptigim icin kremsiz acamazdim bu karisimdan sonra krem kullanmadim.kremsiz acildi.ben zaten cok acik renk bir sac istemiyordum tek niyetim siyahtan kurtulmakti o yuzden bu karisimi tekrarlama ihtiyaci da hissetmedim.1kez yaptim.

saclarim omzumun birkac santim altindaydi ve epey gur.buna ragmen 1 kutu oksidan kullandim yetiyor.az surmek gerekliymis.bende internetten bir yerden okumustum.30 dk bekledim.zift siyahi saclarim hic turunculasmadan koyu kumral tonlarinda biseye dondu.aslinda bu renk de hos.boyle de kalabilir ama karamel istiyorum ben.
sakin sacini sarma,malzemeyi fazla kullanma ve sureyi uzatma.ne olur ne olmaz.sacim yipranmadi aksina yikarken acayip hacimliydi ( karbonat kabarrti galiba) daha once platin yaptigim icin kremsiz acamazdim bu karisimdan sonra krem kullanmadim.kremsiz acildi.ben zaten cok acik renk bir sac istemiyordum tek niyetim siyahtan kurtulmakti o yuzden bu karisimi tekrarlama ihtiyaci da hissetmedim.1kez yaptim.

çok teşekkürler deneyelim bakalım malzeme sadece 9 luk yada 6 lık oksidan ve karbonat bu işe yaramış sizde gerçekden masrafsız ve harika olucak saçım çikolata kahve boyadı kuaför ama siyah oldu resmen 5 li no ile boyamasına rağmen demekki siyahlar 1 yada 2 no oluyo nasıl olur kapkara suan bitter gibi gerçi iyi ama koyu ve sert geldi bana o yüzden 1 ton açmak isdiyorum buda yeterli olur diplerine en son sürücem koyu olan uçlarına ilk sürücem saçım küt ince telli yeticek artıcak bile azcık kullanayım dediğiniz gibi sadece 1 kere yapıcam o yüzden yıpranma olmaz sanırım 20 30 dk yeterli sağolun:KK16::KK16::KK16:

Son düzenleme:
kızlar bende saçımı önceden açık kumraldı..kendi saç rengimden 1-2 ton açıgına boyatmıstımm..sonra nasıl bir boşluğa düştüysem..dün saçımı boyattım aslında kuaförüme koyu kestane dedim gitmiş siyaha boyamışş,bide pişkin pişkin siyaha boyadım dıyor..boyatmaz olaydım saçımın rengi normal siyahta değil...bildiğiniz zift siyahı gibi, böğle saç tellerini bile bakınca göremiyorsunuz sanki saçım kütle gibi duruyor:KK43:((( aynaya baktıkça gözümü yoruyor dün ve bugün beyaz sabunla yıkadım evet akmasına akıyorda...saçımda değişen bişey yok,,,yine aynı yine aynı:KK43:(( aynalara bakmayı geçtim evden dışarı bile çıkmak istemiorum..sabunla devam edıcem umarım gözle görülr bir değişim olur...olumlu bı gelişme olursa yazarım yine kızlar....

Bal-yogurt-limon suyu karisimini deneyin yabanci sitelerden birinde okumustum saclardaki boyayi akitiyor diye..

kızlar bişey sorucam ben anlamadım, boyaların yanında oksidan veriyolar ya, sadece onu sürüp bekleyip mi açıyosunuzrengi?

X