Bebek Beslenmesi Sadece Mama ile Beslenen Bebek

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
benim doktor kavanoz mamaları verme dedi
rafa giren her şeyde katkı olduğu için,ancak bi.r yere giderken kolaylık oslun diye çantanda bulundurursun dedi

bu arada benim obur kızım 3 haftada 400gr ancak almış
ama ben hiç üzülmedim:KK68:

canım niye üzüleceksin ki iyi almış zaten ilk 3-4 ay 800 gram 1 kg arası alması sonraki aylarda da 500 er gram alması normal ki senin kızın 3 haftada 400 gram almış 1 ayda 500 gram eder zaten bundan sonra yarım kg yarım kg artsa iyidir. üzülcek bişiy yok yani

merhaba rkadaşlar ben de bu sorunları sadece ben yaşıyorum sanardım.
bebeğim 2300 gram dogdu. 20 gun hıc ememedı sutu sagıp verdım 20 gunde emmeye başladı. neyse 1 ayın onunda doktora goturduk kı sadece 350 grm alabılmış. o kadar uzuldum kı anlatamam. aptamıl verdım 2 ay sonunda 900 gram almış. şu an 2 ay 9 gunluk evdekı tartıya göre 4 kılo olmuş.

ama beslemek cok zor oğlumu. ıstahsız bır bebek. zorla vrıyorum mamayı.

merhaba rkadaşlar ben de bu sorunları sadece ben yaşıyorum sanardım.
bebeğim 2300 gram dogdu. 20 gun hıc ememedı sutu sagıp verdım 20 gunde emmeye başladı. neyse 1 ayın onunda doktora goturduk kı sadece 350 grm alabılmış. o kadar uzuldum kı anlatamam. aptamıl verdım 2 ay sonunda 900 gram almış. şu an 2 ay 9 gunluk evdekı tartıya göre 4 kılo olmuş.

ama beslemek cok zor oğlumu. ıstahsız bır bebek. zorla vrıyorum mamayı.

emzirmeyi bıraktın mı? bırakma sakın sutun varsa önce emzir sonra verirsin mamasını?? gunde ne kadar mama veriyosun ki canım takip ediyo musun??

emzirmeyi bıraktın mı? bırakma sakın sutun varsa önce emzir sonra verirsin mamasını?? gunde ne kadar mama veriyosun ki canım takip ediyo musun??

canım emzırıyorum ama çalısıyorum ben sabah 7 de cıkıp 15 gıbı evde oluyorum. ben yokken yengem bakıyor asagı yukarı 300 cc mama alıyor sonra ben geldıgımde emzırıyorum. bu hafta daha ıyı cok sukur zorlaya zorlya bu kadar verebılıyoruz. gece daha ıstahı emıyor 3 bazen 4 defa uyanıyor. ınşallah bırakmaz benı cok uzulecegım bırakırsa

kafama takılan en büyük sorun şu:
Mama kutusunda 4 aylık bebek için günde 5 biberon ve her bir öğün için 6 ölçek yazıyo bu da günde 30 ölçek yani yaklaşık 900 - 1000 cc mama eder. ben kızıma bu kadar mümkün değil veremiyorum. Küçük de kaldı ben ne yapıcam hala bi cevap bulamadım. Şimdi de yeni huy sadece uykusunda içer oldu oda en fazla 3 bileemedin 4 ölçek. Ben ne yapıcam yaa???????

Hayatımdan bezdim bu mübarek günlerde tövbe allahım yaaa :KK43:(((((

bana bir yol gösterin ben bu kıza bu kadar mamayı nasıl içiricem???? bir bilen yok mu????????

canım beslenme saatlerine dikkat ediyomusun? belki tam acıkmadan veriyosan almayabilir o yüzden istemeyebilir..mamada tam bilmiyorum kaç saatte bir vermek gerek..sen kutunun üstünede yazana bakma..o kutu bitsinde git yenisini al diye bile olabilir..senin en dogru yapacagın sey dr.a danışmak..ne yedigi ne kadar yedigi ne kilo aldı dr.desin küçük kalmış diye..belki de bosuna takıyosun kafana....(forumda uzunmuş hepsini okuyamadım belki konusulmustur bunlar).

kafama takılan en büyük sorun şu:
Mama kutusunda 4 aylık bebek için günde 5 biberon ve her bir öğün için 6 ölçek yazıyo bu da günde 30 ölçek yani yaklaşık 900 - 1000 cc mama eder. ben kızıma bu kadar mümkün değil veremiyorum. Küçük de kaldı ben ne yapıcam hala bi cevap bulamadım. Şimdi de yeni huy sadece uykusunda içer oldu oda en fazla 3 bileemedin 4 ölçek. Ben ne yapıcam yaa???????

Hayatımdan bezdim bu mübarek günlerde tövbe allahım yaaa :KK43:(((((

canım benim benim kızım 6 aylık oldu daha 1 gün bile kutunun üstündekini tutturamadım yazılanlara takılma bence ben 500 cc içtimi allaha şükrediyorum walla o yazılanlara bakarsak kafayı yememek içten deil

ya işte insan takılıyo ister istemez günde 6 ölçek 5 sefer nasıl içireyim ki ben bu kıza mümkün değil zaten bu :KK43:(((((((( ne bitmez çilem var yarabbii....

canım bence de takma tutmuyor gercekten. benım oglum 2.5 aylık. gunduz 400 cc ıcıyor sadece. bı de aksam ve gece ben emıyor. kutuya göre 800 cc ıcmesı gerekıyor.

canım bence de takma tutmuyor gercekten. benım oglum 2.5 aylık. gunduz 400 cc ıcıyor sadece. bı de aksam ve gece ben emıyor. kutuya göre 800 cc ıcmesı gerekıyor.

canım seninki anne sütü de alıyormuş ya belki eksikliği ordan tamamlıyordur. sütün de tok tutuyordur kesin....

canım benim benim kızım 6 aylık oldu daha 1 gün bile kutunun üstündekini tutturamadım yazılanlara takılma bence ben 500 cc içtimi allaha şükrediyorum walla o yazılanlara bakarsak kafayı yememek içten deil

ek gda ne veriyosun canım şuanda?

ben dün ve bu gün azıcık elma suyu yaptım cam rendeden geçirip süzdüm bir kaç çay kaşığı içti ama yüzünü çok buruşturdu sevmedi herhalde. Bebeklerin ek gıdayı sevip sevmediğini nerden anlıyoruz acaba???

ek gda ne veriyosun canım şuanda?

ben dün ve bu gün azıcık elma suyu yaptım cam rendeden geçirip süzdüm bir kaç çay kaşığı içti ama yüzünü çok buruşturdu sevmedi herhalde. Bebeklerin ek gıdayı sevip sevmediğini nerden anlıyoruz acaba???

yüzünü buruşturmasından anlayabilirsin canım:KK9:
ama başlangıçtaki tepkilerini çok önemseme önce alaışsın meyve suyuna az az da olsa,
sonra sever
benim kızım da elma suyuna aynısını yapmıştı
iki gün elma veridysen başka meyveye geç
yani 2 günde bir değiştir meyveyi
şeftali dene ,onu sever belki tadı çok hoş oluyor

bu arada kutuda 4.ayda her dafasında 180 cc içmeli yazıyor ama benim kızım da hala 150cc içiyor 3 saate bir
yani kutuya uymuyor diye biraz fazla üzüyorsun kendini
bebeğin kaç aylık ve kaç kilo ki şu anda

bu arada kutuda 4.ayda her dafasında 180 cc içmeli yazıyor ama benim kızım da hala 150cc içiyor 3 saate bir

canım bizim kızlar yaşıt. 24 mart doğumlu 4,5 aylık olduk yani. biz daha 90 cc lerdeyiz o da günde 3 - 4 sefer yani ayının neredeyse yarısını yiyo. Bide bu ara uyanıkken hiç birşey veremiyorum kesinlikle almıyo sadece uykuda alıyo oda azıcık işte. ek gıdaya geçeyim dedim senin önerilerinle ama mümkün değil ne denediysem ya kustu ya yüzünü buruşturdu. şaşırdım kaldım.... kilosu 5950 oda kıyafetli ve bezli şekliyle ölçtüler..... Orda nasıl soyup mu tartıyolar???

canım bu arada 3 saatte 1 150 cc günde kaç kez veriyorsun??? 8 kez mi???

X