Doğuma Hazırlık sağdaki bebiş erkek soldaki bebiş kız

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Benim bebegim sag kasıgımda ve kesenin icinde de sag tarafa dayalı. Bakalım bu varsayım bende de tutucak mı..

alakası yok benim yumruk gibi sağ tarafımda büyümeye başladı..ve kız:)

pek doğru değil sanki benim bebeğimde sürekli ortada duruyor daha önceleride sağdaydı ama kız bebek tutmuyo yani yazılanlarla:KK37:

pek doğru değil sanki benim bebeğimde sürekli ortada duruyor daha önceleride sağdaydı ama kız bebek tutmuyo yani yazılanlarla:KK37:

bebekler haftalar ilerledikçe elbette hareket ederek yer değiştirirler...önemli olan 7-8 haftalık usg kağıtlarında nerde oldukları.bunu baz alın...
Benim cumartesi randevum var.çok heyecanlıyım bakalım bebekhangi tarafa yerleşmiş...

bende bu tezlere inanmamakla birlikte tabi meraktan acaba benimkide tutarmı diyorum açıkçası..kızımda hiç hatırlamıyorum...ama şimdi sol yumurtamda döllenme oldu galiba çünkü ben adet olcam diye beklerken sol tarafımda müthiş ağrılarım oldu..sonra hamile olduğumu öğrendim..ama bebişim şimdi hep sağımda..solum bomboş sanki..o nedenle hep sol tarafıma yatmaya çalışıyom..bu sefer oğlan istiyorum..herşeydem önce sağlıklı olsun ama inşallah birde oğlum olur..neyse cinsiyeti belli olunca yazarım...

ilk bebeğimde 6.haftada sol yumurtada inanaılmaz ağrı yaşadım.öyle böyle diildi doktora gittim neyseki sorun yoktu.bebeğim 9 ay boyunda hep solumda kaldı bi oğlum oldu.

şimdi 15 haftalık hamileyim.8 haftalık dr ye gtiiğimde doktorum yine soldan yumurtlamışşın dedi.13 haftalık ultrasonda ise belki kız olabilir ben kıza benzettim dedi.bu arada bebeğim hep sağda duruyor.bakıldıgında göbeğimin sağ tarafı hafif şiş.sağlıklı olsuna hiç önemi yok tabiki.illaki bi değişikliş istiyorum bende her anne gibi.ama çok şkür saplantılı diilim.haftaya tekrar kontrolümüz var bakalım bebeişim hala kızmı yoksa kararmı değiştirdi.

burda genel olarak yanlış anlasılan durum var sanırım bayanın sol yumurtalıgında döllenme olursa kız sağ yumurtalıgında döllenme olursa erkek olur denmiş.. bebek 9 ay sağ durursa solda durursa diye bişi yok yani

hanımlar ultrason kağıdında da mı sağ sol olayı aynı.yani kağıtta kafası sağ tarafta görünüyosa bebektemi sağda olmuş oluyo...cevap verirseniz çokkk sevinirim.ben kendim anlayamıyorum sağımda yada solumda olsuğunu.kağıttan nasıl anlarım???

benim tüm ultrasonlarda bebek solda idi ilk hareketleride soldandı ama bir kızım olacak :)

benim tüm ultrasonlarda bebek solda idi ilk hareketleride soldandı ama bir kızım olacak :)

cnmzaten sol kız sağ erkek dopru gibi galiba kimi duysam yada kime sorsam hep doğru çıkıyo genelde ama tabi tek yumurtası olup hem kzı hem oğlu olanlarda vardır

hanımlar ultrason kağıdında da mı sağ sol olayı aynı.yani kağıtta kafası sağ tarafta görünüyosa bebektemi sağda olmuş oluyo...cevap verirseniz çokkk sevinirim.ben kendim anlayamıyorum sağımda yada solumda olsuğunu.kağıttan nasıl anlarım???

ultrosonda ters gözüküyomuş yani kağıda baktığında sağda gözüküyosa aslında sol taraftamış:)

ilk bebeğimde 6.haftada sol yumurtada inanaılmaz ağrı yaşadım.öyle böyle diildi doktora gittim neyseki sorun yoktu.bebeğim 9 ay boyunda hep solumda kaldı bi oğlum oldu.

şimdi 15 haftalık hamileyim.8 haftalık dr ye gtiiğimde doktorum yine soldan yumurtlamışşın dedi.13 haftalık ultrasonda ise belki kız olabilir ben kıza benzettim dedi.bu arada bebeğim hep sağda duruyor.bakıldıgında göbeğimin sağ tarafı hafif şiş.sağlıklı olsuna hiç önemi yok tabiki.illaki bi değişikliş istiyorum bende her anne gibi.ama çok şkür saplantılı diilim.haftaya tekrar kontrolümüz var bakalım bebeişim hala kızmı yoksa kararmı değiştirdi.

aaa seninde tam tersi ilk defa duydum ben bu sağ sol olayına çok inanıyodum görümcem oğlu olsun diye sağ yatmış onda tuttu bende oğlumu sağda taaşıdım sağ tarafım ağrımıştı oyüzden

Ultrason kağıdında bebeğin kafası solda duruyo o zaman benim sağımda demek oluyo öylemi.Ama geçen gün dr gittm cinsiyetini göstermiyo bebek ama dr %90 kız dedi.Kıza benziyo görüntüsü dedi.demekki benim sağımda ama kızım olcak tutmuyo yani.bu arada 17 haftalık hamileyim.

kızlar merhaba, benim oğlum hep soldaydı, dr solda döllenmiş demişti ilk haftalarda hep ultrasonda baktığında solda diyordu, genel olarakta doğuma kadar sol tarafımdaydı. Yani herkeste aynı değildir bence, hakkınızda hangi cinsiyet hayırlı ise öyle olsun...

kızlar hamileliğin ilk günlerinde belli olur 4 haftalık falanken sonrasında bebek sağa sola geçebiliyo yer değiştiriyo yani...ama bellide olmaz ama benim yengem bizzat denemiş sola yattım dedi kız oldu oğlu vardı çünkü görümcemde sağa yatmış erkek olsun diye onunda kızı vardı ondada tuttu bende hep oğlumu sağda tasıdım sağda yumurtladım sabahsı sağ kasaığımda ağrı olmuştu ondan anladım yumurtladığımı birde görümcem ben hep sol tarafa yatardım kızım oldu diyodu biakrabasıda 2 tane oğlu vardı sola yatmış kızında tutmuş yani tabi allahın işi ama ben çoğu çevremdede böyle duydum

X