Doğal Saç Bakım Kürleri Şampuan kullanmayı bırakıyorum! No poo'ya başlıyorum.

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

zeytinagaci

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2013
15.806
18.332
Merhabalar,
Yaşım 24 ve kendimi bildim bileli saçlarım YAĞLI, SÖNÜK, CANSIZ ve SAĞLIKSIZ.
Saçlarım çok ince telli ve her gün yıkamamı gerektirecek kadar çabuk yağlaniyor.

Aklınıza gelebilecek bir çok şampuanı denedim. Zeytinyağlı sabun denedim, maskeler, yağlar, kürler... Ve en sonunda bıktım!

No poo diye bir yöntem keşfettim, bu yöntemdeki hedef şampuanı bırakıp saçları sadece su ile yıkamak. Bunu yapabilmek için önce saçların özellikle diplerinde birikmiş olan kimyasallardan kurtulmak gerekiyor.

Bu bir nevi detoks gibi. Sadece suyla yıkamaya geçmek için önce detoks yapmamız gerekiyor. Bunu da KARBONAT ve ELMA SİRKESİ ile yapiyoruz. Bir bardak ılık suya 1 yemek kaşığı karbonat koyup bunu şampuan niyetine kullanıyoruz, köpük olmayacak ama temizleyecek(miş). Saçı iyice duruladiktan sonra kreme geçiyoruz.

Sonra saç kremi yerine de bir bardak suya 1 yemek kaşığı sirke koyuyoruz ve diplere değdirmeden uyguluyoruz.

Bu aşamalarda saçlar daha çok yağ salgılayabilirmiş. Ama bu sadece bir geçiş dönemi, saçlarda birikmiş olan kimyasalin miktarına göre geçiş döneminin uzunluğu değişebilirmiş.

Eğer başarıya ulaşırsam yakında çok daha az dökülen, kırılan, yağlanan, daha kalın telli saçlarım olacak :)

Ben bugün başlıyorum fotoğraflarla da her aşamayı buraya ekleyeceğim.

NO POO'ya BAŞLAMADAN ÖNCE
Eki Görüntüle 979767

İLK YIKAMADAN SONRA 16 ŞUBAT
Eki Görüntüle 979904

2. YIKAMADAN SONRA 19 ŞUBAT
Eki Görüntüle 985967

9 MART 3. HAFTA SONU FOTOĞRAFLARI İÇİN
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=692836&page=5

Son düzenleme:
bende bu yöntemi cok merak ediyorum ins faydalı olur senin için resimlerini takıp edicem işe yararsa bende hemen baslıcam

Merhabalar,
Yaşım 24 ve kendimi bildim bileli saçlarım YAĞLI, SÖNÜK, CANSIZ ve SAĞLIKSIZ.
Saçlarım çok ince telli ve her gün yıkamamı gerektirecek kadar çabuk yağlaniyor.

Aklınıza gelebilecek bir çok şampuanı denedim. Zeytinyağlı sabun denedim, maskeler, yağlar, kürler... Ve en sonunda bıktım!

No poo diye bir yöntem keşfettim, bu yöntemdeki hedef şampuanı bırakıp saçları sadece su ile yıkamak. Bunu yapabilmek için önce saçların özellikle diplerinde birikmiş olan kimyasallardan kurtulmak gerekiyor.

Bu bir nevi detoks gibi. Sadece suyla yıkamaya geçmek için önce detoks yapmamız gerekiyor. Bunu da KARBONAT ve ELMA SİRKESİ ile yapiyoruz. Bir bardak ılık suya 1 yemek kaşığı karbonat koyup bunu şampuan niyetine kullanıyoruz, köpük olmayacak ama temizleyecek(miş). Saçı iyice duruladiktan sonra kreme geçiyoruz.

Sonra saç kremi yerine de bir bardak suya 1 yemek kaşığı sirke koyuyoruz ve diplere değdirmeden uyguluyoruz.

Bu aşamalarda saçlar daha çok yağ salgılayabilirmiş. Ama bu sadece bir geçiş dönemi, saçlarda birikmiş olan kimyasalin miktarına göre geçiş döneminin uzunluğu değişebilirmiş.

Eğer başarıya ulaşırsam yakında çok daha az dökülen, kırılan, yağlanan, daha kalın telli saçlarım olacak :)

Ben bugün başlıyorum fotoğraflarla da her aşamayı buraya ekleyeceğim.

ben ilk defa duydum ama özellikle çalışan kadınlar için uygun değil, eğer 1 ay yağlı saçla gezilecekse:KK14::KK1:

ben ilk defa duydum ama özellikle çalışan kadınlar için uygun değil, eğer 1 ay yağlı saçla gezilecekse:KK14::KK1:

ben çalışıyorum.
ama göze aldım :)
eşim de askerde. saçım yağlı da olsa kötü de koksa dayanıcam, yakın temas içinde olacağm başka kimse yok :KK52:
sürekli toplamayı düşünüyorum bu dönemi atlatana kadar.

ben bu yöntemi 3 ay kadar uyguladım ama sonrasında bırakmak zorunda kaldım. bakalım seninki nasıl sonuçlanacak, takipteyim.

CUMA günü şampuanla yıkadığım saçlarımın şu anki hali.
Birazdan karbonatla yıkıycam yıkamadan önceki halini paylaşıyorum.

$100_7164.jpg

Eklentiler

• $100_7167.jpg
    $100_7167.jpg
    42,8 KB · Görüntüleme: 579
Ilk defa duyuyorum
Ama çok merak ettim sonucu nasıl olacak acaba
Saçlarım krem falan olmadan açılmıyor boyadan dolayı, yada alışkanlık bilemiyorum
Boyasız saç için iyi bir uygulama olur sanki:26:

Ilk defa duyuyorum
Ama çok merak ettim sonucu nasıl olacak acaba
Saçlarım krem falan olmadan açılmıyor boyadan dolayı, yada alışkanlık bilemiyorum
Boyasız saç için iyi bir uygulama olur sanki:26:

boya bende de var aslında boyalı saçta pek iyi sonuç vermiyomuş.
2 ay önce boyamıştım. yine de deniycem.

saçlarımı ilk başta çok yağlandırdı ama onun dışında bende aşırı kepek yaptı ve saçlarımı çok dolaştırdı, dayanamadım en sonunda bıraktım. bloğumda uzunca anlattım istersen linkini verebilirim.

memnun olurum :)
benim saçım da çok dolaşır diye düşünüyorum ince telli olduğu için.
sirke yumuşatıyomuş ama bakalım akşama görücez :)

Denemekten birsey kaybedilmez
Umarim beklediğin sonucu alırsın:KK34:
Merak ettim, belirt ama sonra akibetini:)

aşama aşama yazarım buraya

memnun olurum :)
benim saçım da çok dolaşır diye düşünüyorum ince telli olduğu için.
sirke yumuşatıyomuş ama bakalım akşama görücez :)

no poo'dan sonra artık eskisi kadar çok şampuan kullanmıyorum. şampuanı birden kesmektense yavaş yavaş azaltarak minimum şampuan kullanıp saçlarımı alıştırdım. umarım sende işe yarar bu yöntem. merakla bekliyorum sendeki sonuçları.
linki aşağıda verdim canım.

http://ojekalem.blogspot.com.tr/2013/11/no-poo-sampuansz-sac-ykama.html

no poo'dan sonra artık eskisi kadar çok şampuan kullanmıyorum. şampuanı birden kesmektense yavaş yavaş azaltarak minimum şampuan kullanıp saçlarımı alıştırdım. umarım sende işe yarar bu yöntem. merakla bekliyorum sendeki sonuçları.
linki aşağıda verdim canım.

http://ojekalem.blogspot.com.tr/2013/11/no-poo-sampuansz-sac-ykama.html

blogun çok hoşmuş...
senin dolaşmayan saçların bu kadar dolaştıysa benim normalde dolaşan saçlarım ne hale gelecek düşünemiyorum :18:

ben çalışıyorum.
ama göze aldım :)
eşim de askerde. saçım yağlı da olsa kötü de koksa dayanıcam, yakın temas içinde olacağm başka kimse yok :KK52:
sürekli toplamayı düşünüyorum bu dönemi atlatana kadar.

dikkat edin,sizi bir ay boyunca yağlı saçla gören birisi buraya konu açmasın sonra:KK9:

X