Selülit Selülitlerinden Kurtulmayı Başaranların Paylaşım Alanı

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri
Arkadaslar bende bütün sayfaları okudum.benimde selülit problemim var suanda bioxel anti-selülit kürü kullanıyorum.4.günüm ve popomdaki catlak görünümü,bacaklarımdaki özellikle arkadaki selülit görünümünde düzelme var.ben psikolojik bir olay olabilir diye kullanmadan önce ablama gösterdim ve bugün 4. Gün ablama birdaha gösterdim oda degisim oldugunu söyledi.geriye 5 günüm kaldı.ürün 9 gün uygulanıyor.sabah aksam 25 ml tüpler halinde 18 adet.her sabah ve aksam selülit sabunuyla yıkayıp sürüyorum.mentollü bir ürün hafif yakıyor.bide 8 bardak su iciyorum.ben suanlık memnunum umarım 9 günde kaybolur.ve cildi sıkılastırıyor.ürün kullanımım bittiginde tekrar sonucu yazarım.

bu kadar kısa zamanda selülitlerin kaybolması ilginç geldi bana

Merhaba arkadaşlar herkes biliyor ki selülitin kilo ile hiçbir alakası yok 1.55 boyundayım 43 kiloyum ama maalesef selülitlerim var tamam abartı derecede yok ama yine de var herkesin sinirini nasıl bozuyor ise benim sinirimi de o derece bozuyor ve ben de sizler gibi selülit ile savaşmaya karar verdim o kadar okudum araştırdım ve şu anda şunları uyguluyırum :
aktardan limon yağı, biberiye yağı ve defne yaprağı yağı aldım bunlardan 5'er yemek kaşığı karıştırdım ve ağzı kapanabilen bir kaba koydum gün içinde müsait bir zaman diliminde bu karışımı sürüyorum ve mutfak streci ile bir güzel kapatıyorum evin içinde en az 20 dk egzersiz yapıyorum (sağa sola koşun yada aynanın karşısına geçin ritmik hareketler yapın) zaten kapalı olan bölge bir süre sonra kaşınıyor ve bir güzel terliyor ardından banyoya girip bacaklarıma aşağıdan yukarıya doğru kese yapıp soğuk su ile duruluyorum.
ayrıca şu adreste yer alan hareketleri de gün içinde yapıyorum:
Selülitlerden kurtulmak için yapılabilecek egzersizler var mı? - UZMANTV

ve bol bol su içiyorum sıkılaşma var tavsiye ederim kolay gelsin :)

Merhaba, bende de 2 yıldır selülit vardı, gittikçe de daha fazlalaşıyordu, aslında çok şişman da değilimdir, 52 kiloyum ama siz de biliyorsunuz selülit kilo ile ilgili bir sorun değil, yaklaşık 3 senedir oturarak çalıştığım bir işim var ayrıca 4 senedir de evliyim, hatta evlendiğimde 47 kiloydum malum evlilik sonrası kadın da erkek de yeme alışkanlıkları değiştiğinden kilo alıyor bende de aynısı oldu, şimdi gelelim benim selülitle mücadeleme;
öncelikle bir spor kulübünün aerobik kursuna yazıldım, haftanın 3 günü 1 saat aerobik yaklaşık yarım saat kadar da aletlerle çalışıyorum (2,5 aydır), geri kalan 4 gün de Tuba Özay'ın 1 saatlik spor videosuyla çalışıyorum (gerçi buna 1 hafta önce başladım) ayrıca arada bazen aksatsam da her akşam yarım saat hulahop çeviriyorum, bir de her sabah 1 saat sahilde hızlı tempolu yürüyüş yapıyorum, bütün bunlar spor olarak yaptıklarım,
ben normalde çay ve kahve içmem kısa süre sonra çocuk sahibi olmak istiyorum bu yüzden vücudumu temizlemek için asitli içecekleri, hazır meyve sularını ve kızartmayı hayatımdan çıkarttım, sadece ayran taze sıktığım meyve suları ve sürekli su içiyorum (yanlız su içmek normalde aklıma bile gelmez o yüzden hatırlatsın diye alarm kuruyorum) yediklerime de çok dikkat eder oldum belli bir saatten sonra yemek yememek için elimden geleni yapıyorum gerçi insanın canı bazen çok istiyor mesela ben cips çok severim geçen gün eşim zorla bana aldığı cipsi tattırdı, yarım paketi götürdüm (ama 3 aydır yemiyodum :)))) )
ve son kısım, 2 aydır Vichy'nin selülit kremlerini kullanıyorum bayağı işe yaradığını da düşünüyorum, ben Azerbaycan'da yaşıyorum, burada satılan ürünlerin bazısı sanırım Türkiye'de yok, ilk olarak selülit için krem istediğimde bir ürün verdiler koyu yeşil renkliydi bitene kadar sabah akşam kullandım, bitince tekrar satın almak istedim satıcı o ürünün ellerinde kalmadığını daha iyisi olduğunu söylediği bir ürün verdi, bu da beyaz-lacivert renkli bir kremdi, onu da bitirdim tekrar yenisini istedim yine aynı cevapla karşılaştım ama bu seferki sanırım en iyisiydi, 14 sabah ve 14 akşam olmak üzere toplam 28 paketten oluşuyor ve gri renkte, bu sabah o da bitti, yarın tekrar gideceğim sırf başka bir ürün önerecekler mi merakımdan gideceğim :)
Bütün bu yaptıklarımın sonucunda şu an yok denecek kadar az hale getirebildim ama şu kadarını söyleyeyim selülit sadece pahalı kremler sürerek geçebilecek bir illet değil, bir bütün olarak bakmak lazım, ben bundan sonra bu yaptıklarımın hiçbirinden vazgeçemem, hayatı boyunca hiçbir sporu yapmamış olan ben ne kadar hatalı olduğumu anladım, akşam iş çıkışı eve gelir, yemeği bile zor hazırlardım, şimdi yatana kadar iş yapıyorum, hiçbir yerim ağrımıyor ve kendimi çok zinde hissediyorum, yemek konusuna gelince yemek yemeği çok severim benim için bazı şeylerden vazgeçmek çok zor zaten katı bir diyet de yapmıyorum canım istediğinde yine yiyorum ama az az (içecekler hariç tabi artık benim için onların dönemi kapandı) krem konusuna gelince, ben bugüne kadar aldığım kremleri yarısına kadar bile kullanamazken düzenli kullanmanın sonuçlarını gördüm yanlız bunu sakın marka reklamı olarak algılamayın sadece bu siteden pek çok şey öğrendim elimden geldiğince de size yardımcı olmak istedim,
Yani bayanlar sporumuzu da yapacağız, beslenmemize de dikkat edeceğiz, kremlerimizi de süreceğiz, sonra da selülitlere veda edeceğiz :)

Yengemin baldırında bile selülit var oha dedim.Düşünün en çok çalışan yer nası olur yani..kadının her yeri cıvımış et kemikten tamemen ayrılmış ve bu kadın sadece 40 yaşında..Kendini salmış etler de salmış giyinirken midem böööğğ kalktı.sipor yapma önüne gelen tatlı yağlıyı ye..Sürekli ayakta dur...iş yap..Göğüsleri 90 ama bakınca 70 gibi..Salmış göğüsler kendini bele doğru yuf!Varsa yoksa ev işleri..Yav arkadaş bi sipor yap ya da yeme abur cuburu..Önüne ne gelirse yiyor hayır yok..Sadece sipor yetmiyor inanın yapıp selülit olanlarda var..Yediğimiz yapay gıdalarda yapıyor.Ama sipor 1. şart tatlı yağlı abur cubur yenmeyecek artı bir tedavi daha uygulanacak..Ben yıllardır koşuyorum ağırlık çekiyorum mekik çekiyorum egzersiz yapıyorum bol su içiyorum hala biraz var ...Çünkü abur cubur yiyorum..Ya güzellik ya pisboğazlık seçim sizin.Eğer yemeye çok düşkünseniz en azından doğal gıdaları yiyin tatlı olarak meyve,abur cubur olarak kuru meyve,esmer ekmek ve şeker sebze biraz ızgara et...sınırsız ton balığı!Şöyle güzelce giyinin elbiseleri havalı yürüyün di mi buna değer ....

Ben bugün bioxel jelde 9. Günümü tamamladım.simdiye kadar kullandıgım en ise yarar selülit kremiydi.tamamen yok etti diyemem tabikide yalan söylemis olurum.ama gözüme cok batan o görüntüden kurtulmus oldum.kremi kullanırken cok titiz davrandım muhakkak dus alıp kullandım.simdi bir 15 gün bekleyip ikinci küre baslıcam.dahada azalacagını belkide yok olacagını düsünüyorum.ben esimle gemilere giden ve senenin 6 ayını hicbisey yapmadan geciren bir insanım.oturunca ister istemez selülit oluyor.yoksa kahve,kola,cips,hamur isi tüketmem.ama hareketsizlik bile yetiyor.neyse arkadaslar.ben kullandım bana göre ise yaradı.eger denemek isterseniz aklınızda bulunsun.

kizlar su zararli gidalari tuketmeyin..vucudunuzu sıkılastırın,sauna ve sonra selulit kremi surun..
tamamen yok olmasa bile yok denecek kadar azalir selulitleriniz.azim ve caba sart tabi..

Selam, Ben 33 yaşındayım ve 16 yaşından beri selülitlerim var. Üniversitede okurken 46 kiloydum yine vardı, şimdi 60 kiloyum yine var. Üstelik her geçen gün kötüleşti.

Zaman zaman artık yeter diyerek düzenli spor yaptığım, lpg'ye, awt'ye, vesaire aylarca gittiğim oldu ancak hiçbiri tatamin edici bir sonuç vermedi.

Bir ay önce aynaya bir baktım, evlendikten sonra aldığım 6 kilo ile 60 kg olmuşum ve selülitlerim artık pantalonla bile görülür hale gelmiş. O anda artık bu gidişe bir dur demem gerektiğini düşündüm. Bir aydır uyguladığım formülü aşağıda özetliyorum, bende işe yaradı, bir ayda %70 iyileşme sağladım. Tabi hala selülitim var ancak kalanlarını heralde bir yıl düzenli hareket ve sabırla geçirebilirim. 17 yıl yan gelip yattıktan sonra bir ayda tamamının geçmesi mümkün değil zaten.

Işte formulum:
1. Adım: her akşam ılık suyla bacaklarımı ıslattıktan sonra türk kahvesi ile iyice aşağıdan yukarıya ovuyorum, bunu her bacak için 5'er dakika yaptıktan sonra yıkıyorum.
2. Adım: Havluyla bacakları iyice kuruladıktan sonra bir fırça ile(Bu sert kıllı geniş yüzlü vücut fırçaları her yerde satılıyor, bununla da olabilir kuru kese ile de yapabilirsiniz) ayaktan başlayarak küçük daireler şeklinde masaj yaparak, cildiniz kızarana kadar aşağıdan yukarı doğru iyice fırçalayın.
3. Adım: Dr. Ender Saraç'ın selülit yağı(1/2 tatlı kaşığı susamyağı, 1/2 kahve kaşığı portakal yağı, 4-5 damla biberiye yağı, 10 damla kekikyağını temiz bir kapta karıştırın.) formulünü iyice bacaklara masaj yaparak yedirerek sürün. Daha sonra ister streç film ile çok sıkmadan sarın isterseniz termal sauna şort giyin yada sıkı kalın elastik taytlardan da olabilir (Streç ile saracaksanız, strecin kaymaması için önce belinize sarıp sonra aşağı doğru sarmaya devam edin yoksa düşüyor)
4. Adım: Spor, ben Ebru Şallı Selülit savar cd si ile bir saat spor yapıyorum, siz bir saat yürüyebilirsiniz, yada merdiven inip çıkın, yada internette bulduğunuz basit bacak hareketlerini setler şeklinde tekrarlayarak yapın, hangisi kolayınıza geliyorsa.
5. Adım: Ilık suyla bol köpüklü banyo, sonra 1-2 dakika soğuk su tutun
6. Adım: Bacakları tekrar kuruladıktan sonra yine fırçayla aşağıdan yukarı doğru küçük dairelerle masaj
7. Adım: Herhangi bir nemlendirici yada selülit kremini vücuda yedirerek sürün. Ben Nivea Q 10 kullanıyorum.

Sonuç: hem selülitler gidiyor, hem bacaklarınız şekilli ve güzel gözüküyor hem de kilo veriyorsunuz. Önemli nokta bu arada bol bol su içmek. Ben hiçbir rejim yapmıyorum ayda sadece iki kilo verebildim ama bir beden inceldim, yani bacaklarım çok daha zayıf ve şekilli üstelik yüzüm çökmedi, normalde diyet+sporla yüzüm çöker, kollarım incecik kalırdı. Tabi tatlı, hamur işi, cips ve kızartmayı haftada 1 güne düşürdüm. Sadece cumartesi günleri istediğim abur cuburlardan küçük porsiyonlarla yiyiyorum ama hafta içi her istediğim yemeği yiyorum, beyaz ekmek yerine tam buğday, çavdar vesaire yiyorum, bunun dışında yağı az kullanmaya çalışıyorum ama rejim yapmıyorum.

**Isteyenler bu işlemlere başlamadan yarım saat önce 1000 mg l-carnitine alabilir, bununda hızlandırıcı etkisi oluyor, gotu kola ile de takviye edilebilir ancak bunlar şart değil, bol su masaj, hareket ve sabır, her yöntemi denemiş biri olarak özetliyorum hiç paranızı boşa harcamayın selülitin tedavisi bu. Ayrıca 3 yıl önce bacağımdan ameliyat olmuştum, onun neden olduğu deformasyon bile büyük ölçüde geçti. Benim gitmediğim güzellik salonu, kullanmadığım alet kalmadı, bana güvenin eğer gerçekten selülitler yok olsun, ince ve sağlıklı bacaklarınız olsun istiyorsanız sabır ve azim gerekiyor. Bir de streching yapmayı ihmal etmeyin, yürüyüş dahi yapsanız dönüşte mutlaka esneme hareketler ile tamamlayın, bu spor kadar önemli.

benim selülitim yok aslında ama oluşmaması için yaz kış duştan sonra bacaklarıma ani soğuk su-sıcak su tutuyorum. bu kan dolaşımını hızlandırıp selülit oluşumunu engellediğini biliyorum. ayrıca banyoda mutlaka kabak lifi kullanıyorum ve bacaklarıma iyice sürtüyorum. kabak lifininde selülit oluşumunu engellediğini duymuştum tüm aktarlarda aynı şeyi söylüyor. sizede tavsiye ederim.:82:

Selam, Ben 33 yaşındayım ve 16 yaşından beri selülitlerim var. Üniversitede okurken 46 kiloydum yine vardı, şimdi 60 kiloyum yine var. Üstelik her geçen gün kötüleşti.

Zaman zaman artık yeter diyerek düzenli spor yaptığım, lpg'ye, awt'ye, vesaire aylarca gittiğim oldu ancak hiçbiri tatamin edici bir sonuç vermedi.

Bir ay önce aynaya bir baktım, evlendikten sonra aldığım 6 kilo ile 60 kg olmuşum ve selülitlerim artık pantalonla bile görülür hale gelmiş. O anda artık bu gidişe bir dur demem gerektiğini düşündüm. Bir aydır uyguladığım formülü aşağıda özetliyorum, bende işe yaradı, bir ayda %70 iyileşme sağladım. Tabi hala selülitim var ancak kalanlarını heralde bir yıl düzenli hareket ve sabırla geçirebilirim. 17 yıl yan gelip yattıktan sonra bir ayda tamamının geçmesi mümkün değil zaten.

Işte formulum:
1. Adım: her akşam ılık suyla bacaklarımı ıslattıktan sonra türk kahvesi ile iyice aşağıdan yukarıya ovuyorum, bunu her bacak için 5'er dakika yaptıktan sonra yıkıyorum.
2. Adım: Havluyla bacakları iyice kuruladıktan sonra bir fırça ile(Bu sert kıllı geniş yüzlü vücut fırçaları her yerde satılıyor, bununla da olabilir kuru kese ile de yapabilirsiniz) ayaktan başlayarak küçük daireler şeklinde masaj yaparak, cildiniz kızarana kadar aşağıdan yukarı doğru iyice fırçalayın.
3. Adım: Dr. Ender Saraç'ın selülit yağı(1/2 tatlı kaşığı susamyağı, 1/2 kahve kaşığı portakal yağı, 4-5 damla biberiye yağı, 10 damla kekikyağını temiz bir kapta karıştırın.) formulünü iyice bacaklara masaj yaparak yedirerek sürün. Daha sonra ister streç film ile çok sıkmadan sarın isterseniz termal sauna şort giyin yada sıkı kalın elastik taytlardan da olabilir (Streç ile saracaksanız, strecin kaymaması için önce belinize sarıp sonra aşağı doğru sarmaya devam edin yoksa düşüyor)
4. Adım: Spor, ben Ebru Şallı Selülit savar cd si ile bir saat spor yapıyorum, siz bir saat yürüyebilirsiniz, yada merdiven inip çıkın, yada internette bulduğunuz basit bacak hareketlerini setler şeklinde tekrarlayarak yapın, hangisi kolayınıza geliyorsa.
5. Adım: Ilık suyla bol köpüklü banyo, sonra 1-2 dakika soğuk su tutun
6. Adım: Bacakları tekrar kuruladıktan sonra yine fırçayla aşağıdan yukarı doğru küçük dairelerle masaj
7. Adım: Herhangi bir nemlendirici yada selülit kremini vücuda yedirerek sürün. Ben Nivea Q 10 kullanıyorum.

Sonuç: hem selülitler gidiyor, hem bacaklarınız şekilli ve güzel gözüküyor hem de kilo veriyorsunuz. Önemli nokta bu arada bol bol su içmek. Ben hiçbir rejim yapmıyorum ayda sadece iki kilo verebildim ama bir beden inceldim, yani bacaklarım çok daha zayıf ve şekilli üstelik yüzüm çökmedi, normalde diyet+sporla yüzüm çöker, kollarım incecik kalırdı. Tabi tatlı, hamur işi, cips ve kızartmayı haftada 1 güne düşürdüm. Sadece cumartesi günleri istediğim abur cuburlardan küçük porsiyonlarla yiyiyorum ama hafta içi her istediğim yemeği yiyorum, beyaz ekmek yerine tam buğday, çavdar vesaire yiyorum, bunun dışında yağı az kullanmaya çalışıyorum ama rejim yapmıyorum.

**Isteyenler bu işlemlere başlamadan yarım saat önce 1000 mg l-carnitine alabilir, bununda hızlandırıcı etkisi oluyor, gotu kola ile de takviye edilebilir ancak bunlar şart değil, bol su masaj, hareket ve sabır, her yöntemi denemiş biri olarak özetliyorum hiç paranızı boşa harcamayın selülitin tedavisi bu. Ayrıca 3 yıl önce bacağımdan ameliyat olmuştum, onun neden olduğu deformasyon bile büyük ölçüde geçti. Benim gitmediğim güzellik salonu, kullanmadığım alet kalmadı, bana güvenin eğer gerçekten selülitler yok olsun, ince ve sağlıklı bacaklarınız olsun istiyorsanız sabır ve azim gerekiyor. Bir de streching yapmayı ihmal etmeyin, yürüyüş dahi yapsanız dönüşte mutlaka esneme hareketler ile tamamlayın, bu spor kadar önemli.

Canım çok uygulanabilir ve gerçekçi önerilerde bulunmuşsun, 1 ayda bunu her gün uygulayarak bu kadar ilerleme kaydettiysen kesinlikle ben de deneyeceğim. Uzun vadede rahat rahat kısa etek şort giyebilmek için bir ay uğraşmaya değer diye düşünüyorum. Umarım kalanlardan da kısa sürede kurtulursun, teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar herkes biliyor ki selülitin kilo ile hiçbir alakası yok 1.55 boyundayım 43 kiloyum ama maalesef selülitlerim var tamam abartı derecede yok ama yine de var herkesin sinirini nasıl bozuyor ise benim sinirimi de o derece bozuyor ve ben de sizler gibi selülit ile savaşmaya karar verdim o kadar okudum araştırdım ve şu anda şunları uyguluyırum :
aktardan limon yağı, biberiye yağı ve defne yaprağı yağı aldım bunlardan 5'er yemek kaşığı karıştırdım ve ağzı kapanabilen bir kaba koydum gün içinde müsait bir zaman diliminde bu karışımı sürüyorum ve mutfak streci ile bir güzel kapatıyorum evin içinde en az 20 dk egzersiz yapıyorum (sağa sola koşun yada aynanın karşısına geçin ritmik hareketler yapın) zaten kapalı olan bölge bir süre sonra kaşınıyor ve bir güzel terliyor ardından banyoya girip bacaklarıma aşağıdan yukarıya doğru kese yapıp soğuk su ile duruluyorum.
ayrıca şu adreste yer alan hareketleri de gün içinde yapıyorum:
Selülitlerden kurtulmak için yapılabilecek egzersizler var mı? - UZMANTV

ve bol bol su içiyorum sıkılaşma var tavsiye ederim kolay gelsin :)

verdiğin link için teşekkürler işe yarar :KK9:

selülitden kurtulmanın en güzel yolu kayısı çekirdeği yağı kesin yok ediyo :KK37:

birde sıkı vücut için çilek yağı
kullanın. benm selülitler geçti bu yağ ile tabi orjinali olmalı :KK54:

yeşil çay bu konuda harikalar yaratıyor. sadece her gün yeşil çay içerek büyük ölçüde çözdüm ben sorunumu. hem sadece selüllitte değil her şeye faydalı bu yeşil çay. egzersizlerinizin kremlerinizin maskelerinizin yanında bir de yeşil çay içmeyi unutmayın :KK66: (hem yaseminlisinin tadı da fena değil)

Ben son aylarda dort bes kilo birden alinca, en zayif oldugum anlarda dahi pesimi birakmayan selulitlerim de patlama oldu. Sadece bacaklarmda degil, karin bolgem ve kollarimda dahi skmadan bile bariz sekilde farkedilir olmuslardi, çok moralim bozuldu.

Yaklasik bir haftadir kollarim ve karnima bir yuzu kavucuk gibi kalin ve sert ipten olusan bir kese ile masaj yapiyorum, inanmayacaksiniz belki ama yuzde elli duzelme oldu. Kese derken klasik kese gibi degil, içi sungerli bir yuzunde eli gecirmek için serit var diger yuzunde ise masaj yaptigim sert zemin.

Fazla degil sorunlu bolgeyi ust uste on kez dairesel hareketlerle masaj yapin her bolgeyi yaptiktan sonra, bastan baslayip yine 10-15 kez ayni bolgede kalarak dairesel masaja devam edin...

Bir de her sabah fazla degil 15-20 dk civarinda veya vucudumun doydugu ölçüde esneme hareketleri yapiyorum, onun da payi vardir illaki...Bayagi duzelme oldu çok mutlu oldum, bunun yani sira aspirinli tarifi de yapacagim. Piyasadaki kremlere spreylere pek itimat etmiyorum cunku kimsayallari her gun vucuduma surmek pek iç açici gelmiyor bana.

Selulitlerim su an yok denecek kadar az ve bunu da bir senedir yaptigim duzenli spora borcluyum. Spor gercekten yok ediyor.Bir arkadasin yazdigi gibi, her gun ictigim yaseminli yesil cayin da eskisi olmus olabilir; ama benden tavsiye yesil cayi cok abartmayin. Gunde 2 bardak yeterli.

merhaba,
lpg masajı için tavsiye edeceğiniz bir yer var mı kadıköy ya da civarında? teşekürler.

Çok yakın arkadaşımın kullandığı bi çayı yazmak istiyorum bende şimdi başlıcam.
kesinlikle tavsiye ederim çok kısa bir sürede inanılmaz şekilde selülitleri yok oldu zayıf olmasına rağmen
o kadar çok selülitleri vardıki uzaktan bile belli oluyordu.

bu çayı günde birkez yapıp pet şişeye koyuyorsunuz. ve gittiğiniz her yere götürebilirsiniz tek şart günde bir litreyi bitirmek.

aynı oranlarda , anason,rezene ve biberiye hepsini bir kavanozda güzelce karıştırın.
1 litre suya 5 tatlı kaşığı koyup 5 dakika kaynatın sonra soğumaya bırakın soğuduktan sonra süzüp
içine bolca limon sıkıp şişeye doldurun. ve içmeye devam edin. hergün taze olarak yapılacak.

X