Selülit Selülitlerinden Kurtulmayı Başaranların Paylaşım Alanı

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri
ben selülit seti almıştım bir başka forumda da paylaşmıştım ve gerçekten başarı sağlandı .tabii benim aldığım yer kendi üretiyor o yüzden heryerde bulunmuyor malesef

bnmde selulıtlerım 3.derece cok çirkin duruo kafayı yıcem bı suru urun kullandım ıse yaramadı :KK43:

plates ysptım 3 ay hiç işe yaramadı.hiçbi degişiklik yok,bıraktım bende.ama tuzu cok seviyorum,her yemege bolca ekeliyorum:eek:ndan olabilir mi acaba?bi de sag bacagımda daha cok var neden acaba?anlamış deilim:KK50:

Arkadaşlar merhaba,
Size uyguladığım yöntemi anlatmak istiyorum..

İlk olarak lut gölü tuzunu alıyorum tatlı kaşığı miktarında cezvede yarım çay bardağı suda kaynatıyorum. Tuz tamamen eridikten sonra kapatıyorum 15-20 dk beklettikten sonra vücuduma sürüyorum. 5 dk tuzu emmesi için bekliyorum sonrasında termal sauna şortumu giyiyorum. 1, 1,5 saat oturuyorum sonra koşu bandında 1 saat tempolu yürüyorum. Koşu bandından indikten sonra üzerimi çıkarttığımda bırakın şortu iç çamaşırımı bile sıkınca sular akıyor kuru hiç bir yanım kalmıyor. Hemen duşa giriyorum. Mecitefendi selülit sabunuyla bir güzel lifleniyorum. Sonrasında köpüklü haldeyken kabak lifiyle bacaklarım kızarana kadar masaj yapıyorum. Duştan çıkarkende soğuk sıcak su şoku yapıyorum. Çıktıktan sonra suna dumankayanın aspirinli limonlu susam yağı karışımını sürüyorum az miktarda yoksa her yer yağ içinde kalıyor. Sonra yatıyorum. Hepsi bu. Bu işlemleri tam 7 gündür hiç aksatmadan hergün yapıyorum. Ama hala selülitlerimde bir değişiklik yok gibi, hala görüyorum onları. :KK43:( ama pes etmicem onlarla savaşıcam. ve kazanacağıma inanıyorum. Şimdi arkadaşlar bir yerde eksik bişey yapıyormuyum. Bide ben kafein tüketmiyorum hiç günde 3 litre su içiyorum 1,65 boyunda 55 kiloyum abur cuburda yemiyorum. ama yine selülitlerim var. Oturarak çalışıyorum bütün gün işe araba ile gidip geliyorum. Hiç yürümüyorum. Gelişmelerden sizi haberdar edeceğim. Çok konuştum sanırım..

Selülitlerim 3. dereceden 2.dereceye indi ve 1. dereceye inmek üzere, çok az kaldı.

Nasıl basardım, deli gibi tuz aşığıydım, kesmedim ama azaltmaya calısıyorum.

En nefret ettiğim iki şey yağ ve şekerdir, sağlık olarak değil midem almıyor kesinlikle, tek yiyebildiğim tatlı dondurmadır. şekerli ya da yağlı bir şeyler yemek kendimi bana mutsuz ve şişmiş hissettiriyor.

Yapım gereği hicbir zaman ekmekle de aram olmadı, ekmeği de tek sevdiğim hali tost makinesinde cıtır kızarmıs halidir, ki o da cok nadir.

Bundan 5 sene öncesinde her seyi yerdim ama her seyi.:KK56:
1.61 boyla 86 kiloyu gördüğümü bilirim.

Neden? Cips+kola+arkadaslar. fast food sevgisi. televizyon basında, kitap okurken ağzın bos durmaması.

Şimdiyse boyum 1.72 ve 73 kiloyum. boyumdan ötürü kilolu değil dolgun görünüyorum ve kum saati vücut yapım var, hatta Beyonceyle birebir aynı diyebilirim.
http://g.mynet.com/i/102/113391-beyonce-mtv-kirmizi-jartiyer--6.jpg

Yediklerime dikkat ettim. ettim dediysem organik, sadece sebze vs vs seyler değil, hala yiyorum cips ve benzeri.

Ve bunun zayıflıkla ya da şişmanlıkla uzaktan yakından alakası yok, 50 kilo kadında da olabilir, 90 kilo kadında da.

Bunun tamamen beslenmeyle alakası var ve birazdan sayacaklarım cok tehlikeli.

Kola, kahve kreması, patlamıs mısır, haslanmıs mısır, şeker, tuz, sigaradan uzak durmadığınız sürece dünyanın en müthiş cihazı ya da beş yüz milyarlık krem de getirseniz nafile. en fazla yağları yumusatırsınız ya da deriyi gerdirirsiniz, o kadar, ve geri döner hepsi merak etmeyin.

Eğer yukarıda saydıklarımı gercekten hayatınızdan cıkartır ya da en azından azaltırsanız ve buna günde yarım saat bir saat bişyler bahane edip dısarıya cıkıp(evin yakınındaki değil de iki sokak sonraki markete gidiverin.) kendinize bahaneli spor da yaptırmıs olursunuz.

bunların yanı sıra evden cıkarken yürüyüs icin bacaklarıma ve popoma okaliptüs yağı sürdüm de cıktım; vücudum ısınırken daha destek olsun diye.

ÖNEMLİ NOT: Bu kadar yazı ve yaptıklarım icinde SADECE"okaliptüs yağıyla kurtulmus vaaay hemen alayım ben de " diyorsanız, iyisi mi bosverin siz.. zaten hicbir zaman kurtulamayacaksınız.

Son düzenleme:
bi ara selülitim vardı sabah aç karnına limonlu su denedim işyerim 7.kattaydı hep merdiven kulladım çok işe yaramıştı.şimdi tekrar çıktılar formdaki bütün yazıları okudum kafam karıştı biraz ama kafama yatan önerilerden başlayacağım bakalım ne olacak.:emir_bebek:

Bende bir süre sonra selülitlerimden kurtulmak için spor, bakım vs ile kendimi kampa alacağım.Gelişmeleri sizlerle paylaşacağım.Öpüyorum, sevgiler.:KK16:

selulitten kurtulmak icin;

duzenli ve dogru beslenme
bacak egzersizleri
selulit kremleri
masaj ve kesinlikle sauna
bol su ve yesil cay
yuruyus..

bol bol aşağıdan yukarıya doğru çimdik masajı.. morartacak kadar değil ama hissedilir seviyede ve akla gelen her anda..

ben hala kremlerimi bıraktıktan beri bununla selülitsizliğime devam etmekteyim..

9 günde selülitlerden kurtulucağını idda ediyorlar,evet arkadaşlar bir televizyon programından izledim ürünün ismi BIOXEL ANTI-SELÜLIT JEL 3 günde etki gösteriyormuş,9 gün sonunda selülit ve çatlaklara son veriyormuş,çok iddalı bir ürün olduğu söyleniyor,kullanan deneyen varmı?:44:

Arkadaslar belki defalarca yazılmıs ama üzerinen gecmek isterim.
Hangi kremi kullanırsanız kullanın BOL BOL YÜRÜYÜN,BOL BOL SU İCİN,YAGSIZ YİYECEKLER TERCİH EDİN,bunların yarında birde bitkisel bazlı bir krem kullanırsanız kesinlikle sonuc alırsınız...

Selülitlerim 3. dereceden 2.dereceye indi ve 1. dereceye inmek üzere, çok az kaldı.

Nasıl basardım, deli gibi tuz aşığıydım, kesmedim ama azaltmaya calısıyorum.

En nefret ettiğim iki şey yağ ve şekerdir, sağlık olarak değil midem almıyor kesinlikle, tek yiyebildiğim tatlı dondurmadır. şekerli ya da yağlı bir şeyler yemek kendimi bana mutsuz ve şişmiş hissettiriyor.

Yapım gereği hicbir zaman ekmekle de aram olmadı, ekmeği de tek sevdiğim hali tost makinesinde cıtır kızarmıs halidir, ki o da cok nadir.

Bundan 5 sene öncesinde her seyi yerdim ama her seyi.:KK56:
1.61 boyla 86 kiloyu gördüğümü bilirim.

Neden? Cips+kola+arkadaslar. fast food sevgisi. televizyon basında, kitap okurken ağzın bos durmaması.

Şimdiyse boyum 1.72 ve 73 kiloyum. boyumdan ötürü kilolu değil dolgun görünüyorum ve kum saati vücut yapım var, hatta Beyonceyle birebir aynı diyebilirim.
http://g.mynet.com/i/102/113391-beyonce-mtv-kirmizi-jartiyer--6.jpg

Yediklerime dikkat ettim. ettim dediysem organik, sadece sebze vs vs seyler değil, hala yiyorum cips ve benzeri.

Ve bunun zayıflıkla ya da şişmanlıkla uzaktan yakından alakası yok, 50 kilo kadında da olabilir, 90 kilo kadında da.

Bunun tamamen beslenmeyle alakası var ve birazdan sayacaklarım cok tehlikeli.

Kola, kahve kreması, patlamıs mısır, haslanmıs mısır, şeker, tuz, sigaradan uzak durmadığınız sürece dünyanın en müthiş cihazı ya da beş yüz milyarlık krem de getirseniz nafile. en fazla yağları yumusatırsınız ya da deriyi gerdirirsiniz, o kadar, ve geri döner hepsi merak etmeyin.

Eğer yukarıda saydıklarımı gercekten hayatınızdan cıkartır ya da en azından azaltırsanız ve buna günde yarım saat bir saat bişyler bahane edip dısarıya cıkıp(evin yakınındaki değil de iki sokak sonraki markete gidiverin.) kendinize bahaneli spor da yaptırmıs olursunuz.

bunların yanı sıra evden cıkarken yürüyüs icin bacaklarıma ve popoma okaliptüs yağı sürdüm de cıktım; vücudum ısınırken daha destek olsun diye.

ÖNEMLİ NOT: Bu kadar yazı ve yaptıklarım icinde SADECE"okaliptüs yağıyla kurtulmus vaaay hemen alayım ben de " diyorsanız, iyisi mi bosverin siz.. zaten hicbir zaman kurtulamayacaksınız.

canım peki şu anda yaşın kaç?

Kızlar,

Selülitlerinizden kurtulmak için ;

1. Haftada 4-5 gün tempolu 1 saat yürüyüş
2. Hergün 20 dk bacak ve kalça egzersizi
3. Her duş sırasında aşağıdan yukarı doğru bacakları keselemek
4. Günde 2 lt su içmek
5. Bacaklarınız için selülit kremi ya da herhangi bir nemlendirici ile duştan sonra bacaklarınızı kremlemek

Bunları yaptıktan sonra herkes selülitlerinden kurtulur kesinlikle.

Ayrıca moraliniz bozmayın biraz çaba gösterin kimse sizden daha değerli değil.

arkadaşlar ya viks ve lasonili kullanan varmı eğer varsa kaç günde bir yapılıyor bunun yanında neler yapılıyor acilll:KK14::KK14::KK14:

Egzersize üşenmeyin derim ben. Uzmantv diye bir site vardı ben hep orda gösterilen hareketleri yapıyorum aklıma geldikçe de yapıyorum her gün de losyonumu sürerken masajlarımı yapıyorum hiç selülit denen birşey yok çok şükür:) Ve yediklerime de çok özen göstermem doğrusu sadece selülite neden olan şeylere abanmıyorum o kadar. Ve ve ve tabiki yürüyüş ve su. Çok su içerim ve çoğu yere üşenmeden yürürüm. Sonuç 0 selülit... Kremlere falan gerek kalmaz:) Arada susam yağı sürün yeterli bence

ben hareketsiz biri değilim beslenmem de ole kötü değil ama şu meretler bildim bileli var.. sinir bozucu cidden..

:KK5:Selam kızlar bende de basen bölgesinde çok olmasada gözle görülür derecede ve bacuaklarda sıktıgım an belirginleşen selülitler mevcut ne yazıkki:/
yaklaşık 10 gundur spor yapıyorum, fitnessa başladım, hergun 20 dk koşu bandı 10 dk bisiklet kullanıyorum ardından agırlık calısıyorum bacaklar için de tabii.ı.
ama sanki bi etkisi olmuyor,, belki de bana oyle geliyor bılmıyorum ama, bir an önce kurtulmak istiyorum şu çirkin görüntüden :/:/ çok ..sıkıcı bi durum gerçekten
:KK5:

selam güzellikler:)
benim nerden baksanız 3 4 yıl önce oluşmuş selülitlerim vardı,şuan %95 azaldı şuan ayakta belli olmuyor ama inat ettim yok edicem)peki neler mi yaptım?
selülit kremlerine,sabunlarına,bantlarına,losyonlarına dünyanın parasını döktüm.hiçbir etkisini görmedim çünkü değiştirmediğim bi yaşam biçimim vardı.sonra adam gibi bi düşündüm güzelliğim için biraz değişmek hakkım değil mi dedim,dedim de noldu: şunlar yaptım:)
-tuzu,şekeri bıraktım.
-sigarayı-alkolu oldukça azalttım.
-deli gibi kahve içerdim şimdi nadiren içiyorum(yıllardır kahve selülit konusunda çok suçlanmış bilimadamlarının verilerine göre,çok aşırıya kaçılmadıkça ve şekersiz olduğu müddetçe kahveyi düşmanımız ilan etmeyelim:)kaldı ki selülit kremlerinin büyük bi kısmında kafein bulunmakta!şeker düşmanımız asıl!)
-coladırişekerli asitli içeceklerdir kesinlikle tüketmiyorum.
-kendimi yeşilçaya verdim,mutlaka hayatınıza alın,dostunuz belleyin.
-öğrenciyim ve çalışıyorum bu koşuşturmalu halimle spor yapmaya vakit ayırdım,nasıl mı? koşu bandı aldım taksitle.baktım çevremde doğru düzgün spor salonu yok,parklar serseri yuvası olmuş e uzak bi yere gitmeye de vaktim yok,en iyi çözüm olarak bunu buldum.
-termal sauna şortu ve himalaya tuzunu öneririm kesinlikle,yukarda yaptıklarıma ilaveten sauna şortumu,tuzumu bacağıma uyguladıktan sonra giyip yarım saatlik kısa bi tur yaptım koşu bandımda:)
-su çok önemli,en az 2 litre su tüketmeye çalışıyorum,çok çiş getiriyo ama olsun:KK69:
-banyoda sıcak-soğuk şok da çok etkili,kan dolaşımını hızlandırdıktan sonra krem uygulaması yapabilirsiniz.ben şuanda hiçbir krem vs desteği almıyorum örneğin.
-şort ya da başka şeylerle ilgili firma vs sormak isteyenler pm atabilir.
-şimdilik hoşçakalın,güzel kalın dostlarım !

himelaya tuzunu nerden bulabilirim? internetten mi aldın herhangi bir termal şort olurmu?

Arkadaslar bende bütün sayfaları okudum.benimde selülit problemim var suanda bioxel anti-selülit kürü kullanıyorum.4.günüm ve popomdaki catlak görünümü,bacaklarımdaki özellikle arkadaki selülit görünümünde düzelme var.ben psikolojik bir olay olabilir diye kullanmadan önce ablama gösterdim ve bugün 4. Gün ablama birdaha gösterdim oda degisim oldugunu söyledi.geriye 5 günüm kaldı.ürün 9 gün uygulanıyor.sabah aksam 25 ml tüpler halinde 18 adet.her sabah ve aksam selülit sabunuyla yıkayıp sürüyorum.mentollü bir ürün hafif yakıyor.bide 8 bardak su iciyorum.ben suanlık memnunum umarım 9 günde kaybolur.ve cildi sıkılastırıyor.ürün kullanımım bittiginde tekrar sonucu yazarım.

X