Sevgilim, eski eşi ve kızı..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çocuktan için cer çöp, başından atıyor kelimelerini falan diyorsunuz. Anladım son çareniz bu adam da inanın eski eşten kalır yanınız yok ha anlatilanlar doğruysa tabi. O çocuk kadının baba evinden getirdiği bir eşya değil. Gerkeirse annesi kadar bakacak. Velayet annede ben de nafakasını veririm oh ne rahat devri yok maalesef. 3 unuzun arasında olan o çocuğa olacak.
Bakamiyorsa alalım ne ayrıca siz kim oluyorsunuz 🙂🙂
Eski eş buraya yazsa kim bilir neler yazar o da var.
Helal olsun yüz kere altına imza atarım bu yorumun el vicdan ya bu çocukları doğuran anneler var kim tertemiz kavgasız gürültüsüz aldatmasız yuvasını yıkar o kızın psikolojisi…. şu an babasına en ihtiyacı olduğu zaman

Böyle uydum akıllı, poposuna yel değse hortum vurmuş gibi sağa sola uçuşan adamla olmaz, hayatının idaresini eline alamayan biri kimseye hayat veremez. Rezil eder aleme güldürür bu sizi. Ama siz de az değilsiniz. Tapusu bende der gibi almışsınız adamın elinden telefonu tuhaf tuhaf konuşmuşsunuz. Çok utanç verici bi daha yapmayın öyle şeyler.
ay tabirlere koptum😂

Böyle uydum akıllı, poposuna yel değse hortum vurmuş gibi sağa sola uçuşan adamla olmaz, hayatının idaresini eline alamayan biri kimseye hayat veremez. Rezil eder aleme güldürür bu sizi. Ama siz de az değilsiniz. Tapusu bende der gibi almışsınız adamın elinden telefonu tuhaf tuhaf konuşmuşsunuz. Çok utanç verici bi daha yapmayın öyle şeyler.

Ne de olsa kadınlar peşinde koşuyor işte, adam neden düzgün davranmaya zahmet etsin ki... adamda para bol sanırsam kapanın elinde kalıyor, eski eş kaptırmamak için 24 saat peşinde, konu sahibesi artık benimmm yedirmem diye eski eşe gözdağı veriyor.... para nelera kadir, adam düz bir memur olsaydı yüzüne bakan olmazdı

Ne de olsa kadınlar peşinde koşuyor işte, adam neden düzgün davranmaya zahmet etsin ki... adamda para bol sanırsam kapanın elinde kalıyor, eski eş kaptırmamak için 24 saat peşinde, konu sahibesi artık benimmm yedirmem diye eski eşe gözdağı veriyor.... para nelera kadir, adam düz bir memur olsaydı yüzüne bakan olmazdı
eski eşi adamın 2 katı kazanıyor dedi ama

eski eşi adamın 2 katı kazanıyor dedi ama

Bilemedim para parayı çeker, eski eş de daha çok param olsun dedi belki :dua: Başka bir açıklama da adamın altından yapılma olması, Tanrı Apollo soyundan herhal abimiz parıl parıl aprlıyor her gelen kadın gidemiyor tövbe yarapppppppp

Ben boşanmış biriyle evlenecek olan her kadının boşanma gerekçesini öğrenmesi taraftarıyım. Ama bunu adamdan dinleyerek değil, dava tutanaklarına vs bakarak yapmalı. Sizin durumda özellikle, Çocuklu bir erkek çocuklu bir kadınla evlenmeli. Kadın çocuklu olunca süreci bir şekilde toparlıyor ama erkek sadece yeni eşe eziyet ediyor. Gözünüzü açın. Kendinize yazık edersiniz

Bende yorumlarından 30 yaş altı olarak düşünmüştüm. 40 yaş deyince Insan daha ayakları yere basan birisini bekliyor ama konu sahibi toy genç kızlar gibi nereye çeksen oraya gidiyor, manipülasyona fazla açık.
Şaak diye 40 yaşındayım demiş ya kendinden emin bir şekilde oraya hazırlıksız yakalandım. Bi düşünse keşke neden insanlar beni küçük sandı diye.

Yanlış anlamayın ama 40 yaşıma geldim, artık evleneyim diye düşünerek, ısrarla devam etmek istiyorsunuz bu ilişkiye?
Her şey o kadar saçma ki yazdıklarınizda, aklı başında biri koşarak kacar. Siz ne psikojiyle bitmesin istiyorsunuz? Aşk meşk diyerek burnunuzun dikine gidecek yaşta değilsiniz.

Sevgiliniz ve eski eşinin sağlıksız ilişkisine sizde dahil olmuşsunuz. Yazık olmuş, pluyor çocuklarına.

Bende yorumlarından 30 yaş altı olarak düşünmüştüm. 40 yaş deyince Insan daha ayakları yere basan birisini bekliyor ama konu sahibi toy genç kızlar gibi nereye çeksen oraya gidiyor, manipülasyona fazla açık.
ay 40 yaşında mıymış. benim de kırka az kaldı. kendimi böyle bi keşmekeşin içine soktuğumu düşünmek bile nefesimi kesti hayattan soğuttu ya hu. bu nasıl bir aşkın ızdırabı böyle:skandal:

Bir üye beni etiketlemiş öyle gördüm konunuzu. Ben sizinle benzer durumdayım yani eski eş çocuk benim bekar olmam vs. Yani yaşadığımız süreçler eski eşin profili açısından benziyor. Fakat şu an evli ve bir sürü hukuki süreçle, sizin henüz geçirebileceğinizi aklınıza bile getirmediğiniz süreçlere evlilik öncesi maruz kalmış biri olarak açıkça söyleyebilirim ki; nişanlınız bana hiç güven vermedi. Özellikle bir üye daha söylemişti "çocuğumu bana göstermez" bir paravan diye.
Ölümcül yanlışlarınız;
-Eski eşle neden muhatap oluyorsunuz? -Biz nişanlıyken bilmem kaçıncı defa çocuğu bırakırken eski eş evleneceğimizi haber almış çocuğun önünde bana şu an bir kadına edilebilecek en ağır küfürleri etti ben ağzımı bile açmadım, tek kelime muhatap olmadım, eşim (o dönem nişanlım) gereken cevabı verdi, hatta bu nedenle dava görüldü. Sizin nişanlınız neden bu kadar pasif? Neden eski eşinin kuklası olarak görev yapıyor?
-Sizi kızım önceliğim diyerek yol kenarında bıraktığı olmuş, bunlar red flag. Neden bu konuları çözmeden evliliğe taşıdınız? Buradaki çocuklu anneleri tenzih ederek söylüyorum, erkeklerin mentalitesi bu konuda aynı değil. Çocuğum diye sevdiğini/evleneceğini söylediği kadını ne sebeple olursa olsun yol ortasında bırakan adam o ilişkiyi ciddi görmüyordur. Aslında size sinyalleri veriyor.
-Ara verelim, önceliğim kızım demiş. Açıkçası ben çok farklı düşünüyorum. Ben asla kabul etmezdim. Nişanlınıza sormanızı tavsiye ederim, neden sizinle ciddi (!) bir ilişki yaşamaya çalışıyor ve evlenmek istiyor? Hayatını çocuğuna adayarak bekar kalabilir, başka bir kadınla takılma şeklinde bir ilişki yürütebilir ya da kendi gibi çocuklu biriyle evlenip birbirlerinin öncelikleri olmayarak hayat sürebilirler. Bekar ve çocuksuz bir kadınla evlenmek isteyen erkek, bunun gerekliliklerini yerine getirmeli (bakıcı, hizmetçi aramıyorsa). Ben eşimi hayatta merkezim yapıcam ama o beni yol ortalarında terk edip gidecek, çocuğu sorun çıkaracak ama benimle görüşmeyecek? Sizin durumunuzdayım ama düşünemiyorum bile. Neden tüm bu konularda sizi açıkça "ikinci" yaptığını gösteren bir adamla evleniyorsunuz? O sizin çocuğunuz olsa, kendisi bekar olsa asla sizinle evlenmezdi.
  • Maddi konuları/sınırları evlenmeden önce ortak bir karar olarak konuşmamanız çok ama çok negatif bir durum. Siz artık bir aile olacaksınız, o evin emeği, geliri, gideri bir. Bazı üyeler yazmış, çocuğu tabi ki yapacak sana mı soracak? Evet nafaka harici size sormayan bir adamla nasıl aile olacaksınız? Belki sizin aileniz ev veriyor size orada oturuyorsunuz, belki 2 maaş girdiği için bir maaş boşa kalıyor? Adam size güvenip mi rahatça kızına çocuğum o benim diye harcayacak? Siz eşşekbaşı mısınız? Burada kaç konu var günün birinde bir bakarsınız, evi siz geçindiriyorsunuz, ortak çocuğunuzun bakımı siz de kocanız diğer tarafa akıtmış. Bir de çocuğun ihtiyacı denilen kavram hiç bitmez. Ben size her ay kocanızın maaşı kadar çocuk ihtiyacı sayarım. Cem yılmaz'ın oğlunun aylık ihtiyacına bakın bir de sıradan Ahmet Mehmet'in oğlunun. Eski eş mi çizececek sınırları sizin evliliğiniz de ya da yapmazsanız evladın boynu bükük mü kalacak? Bu konu da kesinlikle red flag.
  • Bence adamın bu yapısıyla ve çocukla evlenmeden tanışmanız çok iyi olmuş, fakat bunu kazanıma çeviremiyorsunuz. Bakın ben de sizinkilerden daha ileri yıpratıcı olaylardan geçtim, fakat müstakbel eşimi sınamam açısından ve kendimize bir yol haritası belirleyip benim sınırlarımı çizmem açısından çok faydalı oldu. Benim eşim hem ben hem ailem açısından bu olaylarda bir zayıflık gösterseydi ya da güven sarssaydı bu evlilik olmazdı ben de neden bile isteye başıma bela alayım. Evet sevgilik, nişanlılıkta bunları yaşamak zor fakat yukarıda bahsettiklerimi yaşadıktan sonra (en azından çözmeden) bile isteye evlenirseniz çok pişman olursunuz.
-Bu restauranta ortak gitme, ayrılmış kişilerin hala 3'lü aktivite yapması benim zamanında eşimin de bir kaç uzmandan görüş aldığı şeydi, bize kimse burada bazı üyelerin savunduğu şeyleri söylemedi. Tam tersine çocuğun artık baba ve yeni eş kendi olarak paylaşımlar yapması (mesela doğumgünü kutlaması) önemli dedi. Biz de bu yönde ilerledik. Tabi eski eşi delirdi, çünkü kendisi 1 ayda tam çocuk için yan yana gelinecek 9278 olay sayabilir. Biz takmadık. Bir de en önemlisi ben aynı durumda olsam kocama bunu teklif dahi edemezdim:) Yani bilmiyorum yaşadığımız toplumda kaç erkek bunu kabul eder? Tabi ki istisnalar vardır. Ben de bir kadın olarak kendi eşime bir erkek olarak kabul ettiremeyeceğim şeyi kabul etmem. Erkekler bizden daha imtiyazlı değiller.

Sonuç olarak; eşim sizin nişanlınız gibi davransa asla evlenmezdim. Bence yine de şanslısınız, yol yakınken dönün. Yukarıda anlattığım gibi, zaten zor olan süreçlerde burada kesinlikle size saygı göstermesi gereken, sizi hayatının merkezi yapması gereken kişi nişanlınız. Hem karnım doysun hem pastam dursun diyor size lütfedermiş gibi kendi şartlarına göre sizinle evlenmek istiyor. Çocuğumun psikolojisi diye rahatça yol ortalarında atıp gidebileceği, ya da görüşmeyi kesebileceği kadınla evlenmesin. Evlilikte ne demek ikinci plan olmak. O kabul edecek miydi kendisini ikinci planda ? Ha söyleyeyim, etmezdi, zaten bekar erkekler de çok nadir durumlarda cocuklu kadınlarla evleniyor.
Yani kendinize sorun o size bunların ne kadarını yapardı? Bence eşyalarınızı toplayın gidin, çıkın hayatından bol bol çocuğuna vakit, para ve kaos ayırarak devam etsin... Eşine karşı sorumluluk duymayacak adam evlenmesin.
öncelikle yorumların için teşekkürler. burada ne para avcılığım kalmış ne evde kalmışlığım, tüm yaşananları düzgünce anlatamamışım ondan olmuştur diyip geçeceğim çünkü diğer türlüsü gerçekten kötü kalplilik olur, kimin ne yaşadığını bilmeden söylenmemesi gereken yorumlar bence.
çocuğumu bana göstermez paravanının farkındayım, bu keyfe keder yapabileceği bir şey değil bunu beni manipüle edip istediğini yapmak için kullandı hep.
ara verelim, senin yüzünden oldu dediğinde tamam dedim sorunlarınızı çözün, üzerime düşen bisey olursa seve seve yaparım ama senin çocuğunu üzüp ağlatan, yanında küfür eden ben değilim çocuğunu dolduran ben değilim annesi, hesabını ona sor diyebildim builişkiye verecek daha fazla özverim kalmadı çünkü.
maddiyata gelince biz 1 yıl beraber yaşadık, o süreçte eve katkısı 10bini bulmaz. bunun hesabını da hiç sormadım çünkü gerek duymadım. onun yüzünden evimi kapattım evlenicez diye (bunu kendisi istedi), dünya kadar borca girdim yeni ev kurduk. bunlar da önemli değil. kaldı ki sürekli şunu söyledim bak eski eşinle maddiyatla çözülebilecek herhangi bir konuda muhatap olma, ne istiyorsa gönder, biz ayda 1 çıkarız ama kızını böyle konular yüzünden arada bırakma sakın diye. paralar oraya aktı bundan yakınmıyorum. rahatsız eden konu bunun çığ gibi büyüyen bir duruma gelmesi. zaten nafakasının kaç katını veriyor nakit olarak, okulu kursu giyimi zaten karşılanıyor olması gerektiği gibi. kızına istediği kadar akıtsın ama eski karısının karnını benim nafakamla doyuramaz sorun bu. bir de üstüne terbiyesizlikler. bunu kimse kabul edemez, etmez.
bu birlikte vakit geçirmeyi de biz pedagogtan onaylı yaptık zaten, atıp tutmuşlar niye çocukla bir araya geldiniz falan diye napsaydık bir anda sürpriz ben bu kadınla evlendim artık onla yaşayacağız deyip çocuğa bir travma daha yaşatmak istemedik, doğrusunu yaptık. ama dediğiniz gibi eski eş rüzgar esse kızın saçları uçtu, saçı bozuldu çok mutsuz şu an diye aramaktan hiç vazgeçmedi. beni siz çok iyi anlamışsınız hakikaten 9278 bahane bulup ya aradı ya mesaj attı. kimse de dememiş ki ya evet sen boşanmış gitmişsin sadece çocuğun sağlık ve okul durumu için eski esini ara talepte bulun. herkes kendileri gibi görmüş olsa gerek eski eşi haklı bulmuş çok şaşırdım. kaldı ki kadının kendi psikolojisi bozuk çocuğunkini de bozuyor. ben çocuğunun yanında küfür eden bir anne düşünemiyorum, anneliğini de sorgularım.
ben ikinci plana atıldığımın farkındayım ama bana yaklaşımlarını, anlatımlarını bir görseniz vay be aşkından ölüyor bitiyor nasıl seviyor dersiniz. ben bu konuda manipüle edildim, sevgimle sınandım, ama görüyorum karşı taraftaki değerimi. eski eşin çenesini kapattırmayıp beni ezen bir adam bu. hayatımda tutmama değer mi, değmez farkındayım. çok savaştım bu süreçte ama süngüm düştü artık. son damla aktı. hayatının hangi noktasında olduğumu da gösterdi. o yüzden haklısınız benim buradan uzaklaşma vaktim geldi.

Eş geçici ama evlatlar kalıcı. Erkek arkadaşınız çocuğu boşayamaz, bunu aklınızdan çıkarın. Eşiyle birlikte çocuğunu da boşayan adamdan da zaten kimseye hayır gelmez. Kabul ediyorsanız bu hali ile kabul edeceksiniz. Yok, edemem diyorsanız da devam edeceksiniz. Yaşınız varmış. İnsanların değişmeyeceğini öğrenmiş olmanız gerekir. Eski eş de, anne de, erkek arkadaşınız da bugün ne yaşatıyorsa size, yarın on katını yaşatacak. Cennetse cennet, cehennemse cehennem… O yüzden aklınızı başınıza toplayın bir kız kardeş tavsiyesidir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X