Şiddet.. Özellikle Avukatlar bakabilir misiniz

Nasıl bi yorumdur bu ya. Uçkur davası da nedir. Düzgün konuşun. Önce düzgün okuyun sonra yorum yazın. Ben kavgadan sonra öpüştük koklaştık mı yazmışım. Kavgadan önce olan bi durumu yazdım.bi kaç haftadr aramız bozuktu geldi sarıldı gönlümü aldı yanağımdan öptü ben de sarıldm. Bu yani. Daha sonrasında kavga çıktı zaten. Sorunlarımızı oturup konuşalm dedik. Ve konuşma bir anda tartışmaya döndü.
Sırf yorum yapmak için yorum yapmayın. Zerre faydanız olmadı zira
Faydam olsun diye yazmadım o çocuklara uzuldugum için yazdım size yazmam merak etmeyin cümlelerime yazık olur...

Açık ortada değil mi ? Kendim gidemem diyorsunuz, o zaman babanız gelip sizi o evden alacak ve boşanma davası açacaksınız.
Bana sanki hâlâ açık kapı bırakmak istiyorsunuz gibi geliyor.
Hayır işte ben evden çıkmak istemiyorum o gitsin istiyorum.şuan dışarda hastalık kol gezerken kendimi de çocuklarımı da tehlikeye atmak istemiyorum çünkü gidebileceğim sağlıklı bi yer yok.Annemle babam gelsin dedim. Anneme söyledim babam gelip kızsın ona çık evden desin dedim. Annem pek sıcak bakmıyor. Onu kenfi evinden bizim kovmamız doğru olmaz diyor

Birkac saat sonra niye gitmedin yada çağırmadın polis hemen geçiyormu darp izleri
Darp izi yok hiç çıkmadı çünkü kafamı yumrukladı bacağımA tekme attı. Kulağımı çekti kızardı sadece
[/QUOTE]
Tmm işte geçse de anlar doktor.. saçından nasıl anlayacan morluk varmı yokmu.. O kısarakları göstersen doktora o bile yeter

Hiç kimse buraya zorla üye olmuyor zaten. Danışma ücretli diyen arkadaş avukat mı acaba merak ettim ki bizler bırakın burayı ofisimizde bile çoğu zaman danışma ücreti almayız bazı durumlar dışında.
Evet avukatm, sizin gibilere de kırk defa bu işin yasak olduğu, bunu almanız gerektiği anlatıldı, TBB sürekli çalışmalar yapıyor bu konuda. Bir zahmet kurallara uyun. Sanki bu forum avukatlık danışmanlığı için varmış gibi "zorla üye olunmyor" gibi kel alaka yorumunuza da güldüm. Bir şey yasaksa yasaktır, herkes de bunu bilip ona göre hareket etmeli.

Sana haddini aşıp kizanlara ben de kızdım evet. Ama eski konularına baktım da sen hep aynı şeyi yasamissin. Niye ısrarla baristin bu adamla?

Komşular duyar diyorsunuz da Kadir Şeker bı bayanı koruduğu için hayati bitmedi mi millet korkar oldu arkadaşlar karışmıyor artık ne diyebilir eşimdir sizene diyecek

Evet avukatm, sizin gibilere de kırk defa bu işin yasak olduğu, bunu almanız gerektiği anlatıldı, TBB sürekli çalışmalar yapıyor bu konuda. Bir zahmet kurallara uyun. Sanki bu forum avukatlık danışmanlığı için varmış gibi "zorla üye olunmyor" gibi kel alaka yorumunuza da güldüm. Bir şey yasaksa yasaktır, herkes de bunu bilip ona göre hareket etmeli.
Hayatta her şey para değildir. Merhamet vardır yardımseverlik vardır. Bazen öyle avukatlara rastlıyorum ki yaptıkları psikolojik şiddetle ve baskıyla çaresiz borçlu insanları intihara sürüklüyorlar. Buna birebir şahit olduğum durumlar da oldu çevremde. Her şey para değil. Yapılan iş ne olursa olsun

Son düzenleme:
Hayatta her şey para değildir. Merhamet vardır yardımseverlik vardır. Bazen öyle vicdansız avukatlara rastlıyorum ki yaptıkları psikolojik şiddetle ve baskıyla çaresiz borçlu insanları intihara sürüklüyorlar. Buna birebir şahit olduğum durumlar da oldu çevremde. Her şey para değil. Yapılan iş ne olursa olsun
Kadının işi gücü var. Ne merhameti? Sanki konu sahibi kimsesiz büyümüş, işsiz, muhtaç biri. Maddi durumu gayet yerinde çoğu kişinin ama yaptığımız işi hor gördükleri için ücret vermek istemiyorlar sanki bilmiyoruz. Hizmet sektöründeki herkes bilgi satar öğretmeni de doktoru da mühendisi de. O zaman bunlar da ücret almasın, biz herkese çatır çatır bilgisinin karşılığını ödeyeceğiz birileri de diyecek ki ama kem ama küm. Maddi durumu kötü olan gider adli yardım talep eder devlet yardım eder, orası bizim alanımız değil. Birisi bize geliyorsa maddi durumu zaten iyidir. Hayatta her şey para değilse bir zahmet aldığınız hizmetin karşılığını da kem küm etmeden ödeyin.

Hayır işte ben evden çıkmak istemiyorum o gitsin istiyorum.şuan dışarda hastalık kol gezerken kendimi de çocuklarımı da tehlikeye atmak istemiyorum çünkü gidebileceğim sağlıklı bi yer yok.Annemle babam gelsin dedim. Anneme söyledim babam gelip kızsın ona çık evden desin dedim. Annem pek sıcak bakmıyor. Onu kenfi evinden bizim kovmamız doğru olmaz diyor

Gerçekten anlamadım. Siz kendinizi ve çocuklarınızı dışarı çıkıp tehlikeye atmak istemiyorsunuz ama yaşlı anne babanız dışarı çıkabilir, yollara düşebilir, dışardan size gelebilir öyle mi? Virüs sadece siz ve çocuklarınız için mi var, hiç mi düşünmüyorsunuz ya annem babama bulaşırsa? Ya onlar dışarıdan geldiğinde bize bulaştırırsa diye?

Gerçekten anlayamıyorum, insanlarda sıfır empati. Çocuklarının önünde şiddett uğrayan birisinin zaten nasıl acı çektiğini düşünmeden bir de sinir bozuyorlar, şunu yapanların kocanızdan hiç bir farkları yok.
Çünkü insanlar şuna kızıyor. O cocukların hiçbir sucu yokken bu iğrençliğe şahit oluyorlar. Kadın ileride boşanır toparlanır ama o cocuklara bunun hep izi kalacak. Sebebi ise her şeye rağmen evliliğe devam eden ve üstüne ikinci cocugu yapan bir anne. Üstelik çalışıyor, kendi ekmegini kazanıyor. İnsanlar kurtulmak istedigi halde kurtulamıyor, boşanamıyor,canından oluyor. İnsanlar gidecek yeri olmadıgı için boşanamıyor. Ama gördügüm kadarıyla bu hanımefendinin her imkanı var. Ama çekiyor, cocuklara da cektiriyor

Otur bir protokol hazirla. Bosanma anlasmasi. Internette orbekleri var. Bir avukattan yardim isteyebilirsin. Imzala. O da imzalasin. Mahkemeye ver anlasmayi ve bosan. Bu adam cekilmez. Ille de anlasmali bosanacagim diyorsan darp raporu al. Karakola git onlar seni yonlendirir.

Yasak değilde insafa kalmış bişey
Kim diyor bunu? Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi diye bir şey var, bunun altında iş, dava, danışmanlık yapamayız. Danışmanlık denetlenmesi zor olduğu için yapan var.

Hayatta her şey para değildir. Merhamet vardır yardımseverlik vardır. Bazen öyle avukatlara rastlıyorum ki yaptıkları psikolojik şiddetle ve baskıyla çaresiz borçlu insanları intihara sürüklüyorlar. Buna birebir şahit olduğum durumlar da oldu çevremde. Her şey para değil. Yapılan iş ne olursa olsun
Bazı insanlar ruhunu paraya satabiliyor avukay hanım

Çünkü insanlar şuna kızıyor. O cocukların hiçbir sucu yokken bu iğrençliğe şahit oluyorlar. Kadın ileride boşanır toparlanır ama o cocuklara bunun hep izi kalacak. Sebebi ise her şeye rağmen evliliğe devam eden ve üstüne ikinci cocugu yapan bir anne. Üstelik çalışıyor, kendi ekmegini kazanıyor. İnsanlar kurtulmak istedigi halde kurtulamıyor, boşanamıyor,canından oluyor. İnsanlar gidecek yeri olmadıgı için boşanamıyor. Ama gördügüm kadarıyla bu hanımefendinin her imkanı var. Ama çekiyor, cocuklara da cektiriyor
Kadın da bir travma yaşamış korkmuş.
Bir de üstüne virüs tehlikesi var. Darp raporu için hastaneye gitse kapma olasılığı var. Polis çağırsa o bile risk.
Şu aşamada adamın evden gitmesini istemesi en doğru tercih.
Gerçekten şu suçlayıcı tavırların, empati kurulmadan yapıldığını düşünüyorum.
Konu sahibi sonuçta gururu kırılmış ve incinmiş bir kadın, kolay değil yaşadığı üstüne de rencide edici cevaplar ona yol göstermez bilakis küstürür yalnız hissettirir.

Bu tarz hayatına dair yol ayrımındaki kadınlar güçlü hissetmeli, hissettirilmeli ki, doğru karar alabilsin. Yoksa burada yapıldığı gibi değersiz hissettirilirse oluşan yalnızlık hissi yanlış yaptırabilir.

Ayrıca bir anne çocuklarını düşünmez mi? Üzülmez mi? Anne iyi olsun ki çocuklar olur.

X