SİNİR PATLAMASI

Cok uzun bi yazi olmus ben kocanizin cikip cikip gitmesine takildim yaptiginin yanlis oldugunu anlamasi icin sizin de artik cikip gitmeniz lazim guvenli bi yer bulup siz de evde bekletin onu atiyorum arabanin anahtarini alip sesssiz sakin bi yerde araba icinde bekleyin gibi
Ben çıkıp gidersem işin geri dönüşü olmaz restine rest çekince iyice çıkmaza giriyorum çünkü

Allah yardımcınız olsun.Hepsini okudum ben :) evlilik zor zanaat.Yaşanan durum için geçmiş olsun.Dilerim bir gün toplum olarak birbirimizi sadece insan olarak gördüğümüz için saygı duymayı başabiliriz.Yaşananlar sizi etkilemiş evet ama belliki sadece o değil etken.Mesleğiniz,küçük bir şehir, terör..Açıkcası durumunuza yorum yapmak zor.Siz bellkili hassas birisiniz.Diyebileceğim 2 şey gitmeyecekseniz valiz hazırlamayın.Zor biliyorum ama mümkün olduğunca kendinizin ve eşinizin sesini yükselteceği tartışmalara girmeyin.Lojman hayatı biraz zor.
Teşekkür ederim sağolun . Napacağımı o kadar şaşırmış bi vaziyetteydimki nerde olduğumu bile unuttum kapıyı açtığımda aklım başıma geldi nereye gidebilirimki daha kapıdan o saatte elimle valizle çıksam nöbetçi devreye girecek Hava olmuş -20 . Nereye nasıl ulaşacam hayat zaten 7-8 de bitiyor kışın bilmem ne bi sürü tantana ve rezil olduğumla kalacağım onu düşünmeden topladığım için çok kızgınım kendime .

Sizin bir kadın polis olarak "Bir daha öyle yaparsan seni döverim dediğinde keşke he deyip geçiştirseydim" şeklindeki pişmanlığınıza bakınca, bu ülkede neden şiddete uğrayan kadınlar polise sığındığında herşey daha kötü oluyor şimdi daha iyi anlıyorum.
Diğer konularda da zaten alttan alacağınız kadar almışsınız, güzelce derdinizi anlatmaya çalışmışsınız, adamın paçasına yapışmadığınız kalmış birtek ve hala ben nerde hatalıyım diye düşünüyorsunuz, ne kadar güçsüz bir kadın modelisiniz ya. Hayır birde eşinizden ayrılmak isteseniz anlarım da işinizden ayrılmayı nasıl düşünebiliyorsunuz ki?

Sizin bir kadın polis olarak "Bir daha öyle yaparsan seni döverim dediğinde keşke he deyip geçiştirseydim" şeklindeki pişmanlığınıza bakınca, bu ülkede neden şiddete uğrayan kadınlar polise sığındığında herşey daha kötü oluyor şimdi daha iyi anlıyorum.
Diğer konularda da zaten alttan alacağınız kadar almışsınız, güzelce derdinizi anlatmaya çalışmışsınız, adamın paçasına yapışmadığınız kalmış birtek ve hala ben nerde hatalıyım diye düşünüyorsunuz, ne kadar güçsüz bir kadın modelisiniz ya. Hayır birde eşinizden ayrılmak isteseniz anlarım da işinizden ayrılmayı nasıl düşünebiliyorsunuz ki?

Şimdi benim eşimin huyunun ve benim verdiğim tepkilerin ülkemizde yaşanan olaylarla ve polise sığınan kadınlarla hiç bir alakası yok zaten kalkıp da bunu yaşadığım olaya bağlayan zihniyetle bu konuda hiç bir tartışmaya girmeyeceğim. Kaldıki siz önce yasaların verdiği yetkilere ve savcıların hakimlerin verdikleri kararları yargılayın.Bir kaç meslektaşımın yapmış olduğu yanlışları bana mal edemezsiniz. Aile içi şiddet biriminde çalışan arkadaşlarım sırf kadınları korumak uğruna o eşlerle düşman oldular kendi aileleri sıkıntıya girdi . Siz hiç bu yönlerini biliyor musunuz? Ya da her türlü tedbiri aldıktan sonra bi anda kocasına dönen kadınları. Bu konuda yorum yapmak yaşamayana düşmez diye düşünüyorum.

Eşime karşı bu konuda güçsüzmüş gibi davrandığımı biliyorum zaten burdaki amacım benim karakterimi yargılayın ben nasıl biriyimden ziyade ben bu saatten sonra ne yapabilirimdi. Onun da belli başlı problemleri var ve ben bu problemler dahilinde etkilerini en aza indirecek şekilde yaşamaya çalışıyorum. Kaldıki sadece şu olaya bakarak hayatım ve karakterim hakkında yargıya varmanıza anlam veremedim. Neyseki beni anlayan anladı çok güzel mesajlar da aldım. Size de yorumunuz için teşekkür ederim vakit ayırıp yazmışsınız. İnşallah siz güçlü bir kadın olursunuz. Ben meslektaşım bayanların yaşadığı sıkıntıları anlatsam demekki hepiniz istifa edin siz güçsüzsünüz yerinize başkaları gelsin diiyeceksiniz. her neyse aile problemlerinde bazen güçsüz olmamız bizi mesleğimizde başarısız yapmıyor çok şükür.
He deyip geçseydim zaten yapmayacağı bi şey için konuyu geçiştirip olayın büyümesine yol açmamak için izleyebileceğim bir yoldu. daha önce de denediğim ve olayı kapatıp geçtiğim. Bu kez öyle yapmayayım dedim ama olan oldu. Her neyse dediğim gibi tekrar teşekkürler.

Sen de esin de haksiz bazi yerlerde.Keske olaya cok mudahale etmeseydin bi de aksam gelince niye konuyu tekrar actin adamin zaten gururu incinmis hanzonun biri cok agir konusmus esin gene kendini cok iyi tutmus.Hic bu hanzonun konusunu acmayacaktin.Seni yalniz birakmasi aslinda iyi ikinizde sinirliyken sakinlesmeniz icin ben de cok sinirliyken olay yerini terkederim yoksa daha buyuk kavgalar olabilir.Esinde doverim bilmem ne diyerek cok cirkinlesmis burda da sen haklisin.Bi de boyle beni yalniz birakma felan diye yalvarma karsi taraf icin daha itici olabilir.Bence bu konuyu bi daha acma canim ama doverim olayini da hemen unutma.

Şimdi benim eşimin huyunun ve benim verdiğim tepkilerin ülkemizde yaşanan olaylarla ve polise sığınan kadınlarla hiç bir alakası yok zaten kalkıp da bunu yaşadığım olaya bağlayan zihniyetle bu konuda hiç bir tartışmaya girmeyeceğim. Kaldıki siz önce yasaların verdiği yetkilere ve savcıların hakimlerin verdikleri kararları yargılayın.Bir kaç meslektaşımın yapmış olduğu yanlışları bana mal edemezsiniz. Aile içi şiddet biriminde çalışan arkadaşlarım sırf kadınları korumak uğruna o eşlerle düşman oldular kendi aileleri sıkıntıya girdi . Siz hiç bu yönlerini biliyor musunuz? Ya da her türlü tedbiri aldıktan sonra bi anda kocasına dönen kadınları. Bu konuda yorum yapmak yaşamayana düşmez diye düşünüyorum.

Eşime karşı bu konuda güçsüzmüş gibi davrandığımı biliyorum zaten burdaki amacım benim karakterimi yargılayın ben nasıl biriyimden ziyade ben bu saatten sonra ne yapabilirimdi. Onun da belli başlı problemleri var ve ben bu problemler dahilinde etkilerini en aza indirecek şekilde yaşamaya çalışıyorum. Kaldıki sadece şu olaya bakarak hayatım ve karakterim hakkında yargıya varmanıza anlam veremedim. Neyseki beni anlayan anladı çok güzel mesajlar da aldım. Size de yorumunuz için teşekkür ederim vakit ayırıp yazmışsınız. İnşallah siz güçlü bir kadın olursunuz. Ben meslektaşım bayanların yaşadığı sıkıntıları anlatsam demekki hepiniz istifa edin siz güçsüzsünüz yerinize başkaları gelsin diiyeceksiniz. her neyse aile problemlerinde bazen güçsüz olmamız bizi mesleğimizde başarısız yapmıyor çok şükür.
He deyip geçseydim zaten yapmayacağı bi şey için konuyu geçiştirip olayın büyümesine yol açmamak için izleyebileceğim bir yoldu. daha önce de denediğim ve olayı kapatıp geçtiğim. Bu kez öyle yapmayayım dedim ama olan oldu. Her neyse dediğim gibi tekrar teşekkürler.

Hiçbir bahane sizin bu kadar alttan alıyor oluşunuzu ve evet güçsüz kalışınızı normalleştiremez. Bende bşr erkek tarafından sıkıntılar yaşadım ve hala yaşıyorum fakat elimde sizin imkanlarınız olsaydı asla bana böyle davranılmasına müsaade etmezdim ve hatta etmiyorum da karşımdakinden fiziken ve madden daha aciz olduğum halde. Emniyet birimlerini de bir çare olabilir mi acaba diye düşünürken, sizin gibi eşi tarafından sözlü olarakta olsa şiddete uğramayı "he deyip geçeyim yaa" şeklinde bir savuşturmayla normalleştiren bir meslektaşınıza rastlarsam onun da bana vereceği akıl ve yardım bundan farklı olamayacak maalesef. Benim sözlerim belki boş gelir de size, üçüncü sayfa haberlerinde de zaten herşey ortada, yazık biz kadınlar böyle davranırsak konumumuz ne olursa olsun, elbette erkeklerin insiyatifine kalıp ancak "huyuna mı gitseydim acaba" gibi çözümler bulmaya çalışırız daha çok. Neyse umarım aranızı düzeltmeyi başarırsınız, iyi günler.

Hiçbir bahane sizin bu kadar alttan alıyor oluşunuzu ve evet güçsüz kalışınızı normalleştiremez. Bende bşr erkek tarafından sıkıntılar yaşadım ve hala yaşıyorum fakat elimde sizin imkanlarınız olsaydı asla bana böyle davranılmasına müsaade etmezdim ve hatta etmiyorum da karşımdakinden fiziken ve madden daha aciz olduğum halde. Emniyet birimlerini de bir çare olabilir mi acaba diye düşünürken, sizin gibi eşi tarafından sözlü olarakta olsa şiddete uğramayı "he deyip geçeyim yaa" şeklinde bir savuşturmayla normalleştiren bir meslektaşınıza rastlarsam onun da bana vereceği akıl ve yardım bundan farklı olamayacak maalesef. Benim sözlerim belki boş gelir de size, üçüncü sayfa haberlerinde de zaten herşey ortada, yazık biz kadınlar böyle davranırsak konumumuz ne olursa olsun, elbette erkeklerin insiyatifine kalıp ancak "huyuna mı gitseydim acaba" gibi çözümler bulmaya çalışırız daha çok. Neyse umarım aranızı düzeltmeyi başarırsınız, iyi günler.
teşekkürler

Mesleğiniz sizin baya sinir sisteminizi bozmus en son calıstıgım işten bılıyorum herseyı takıp sürekli ağlamaklıydım eşim sinir oluyordu eşinizle dertleşmek istiyorsunuz ama erkekler pek sevmezler bunları paylaşabılcegınız bır arkadasınız mutlaka olmalı evde uyurum yerine yürüseydiniz avm gıtseydınız öfkeniz azalmış olurdu sonuc olarak bu meslek ömürlük benzer olaylarınız da olmus siz kendnizi toplayıp bakıs acısınızı degıstırmelısınız

Erkekler bizim gibi dertlesmeyi uzun uzun konu hakkinda konusmayi sevmez.bunun icin saglam bulmanizi oneririm.bundan sonrasi icin ne yapilabilir diye sordunuz yanlis anlamadiysam.
Sakin kalin konusmayin o konusmak isterse restlesmeden halledin.sonucta oda bir insan herkes hata yapar

Gecenin yarısı bavulunu toplayan eşine tepki vermeyen bir adam
Birde döverim falan bu ne ya
Siz normal misiniz şimdi
Sizin sevgi anlayışınınız bu mu
Sussaydım daha iyi olurdu falan
Sen bu adamı daha çok çekersin ben sana söyleyeyim

Super bir yorum gerçekten
Bravo
Polis de diyor dimi kızım kocandır dön evine diye sonra da kadın cinayetleri işte
Ne kadar kötü bir örnek
Birde başkalarının konularına girip kendi ezik hayatını kendi ezikliğini başkalarından çıkarıyor bu kadın
Beni linç etti bir konuda kendi gibi ezik olmadığım için
Birde polis miş şok oldum
neyse derdi kendine yeter birde ben ezmeyeyim şimdi zavallı üzüldüm
Umarım bir gün kocası dediklerini yapmaz..

hepsini okudum, size hak verdim ancak erkekler ya da daha doğrusu kocalar ağlayan kadın görünce kaçıyorlar. adamı kendinizden kaçırmak istemiyorsanız onunla değil bizimle dertleşin. erkekler sorun sıkıntı dinlemekten nefret ediyorlar sonra da kendileri haklı bizler haksız oluyoruz. yaşadığınız olay itibariyle haklısınız ancak bazen haklı olmak da sorunların çözümü olmuyor malesef. gurur falan yapmayın, özür dileyin unutun gitsin huzurunuzdan sevginizden değerli değildir eminim hiç birşey. yanınızda kocanız var adamlar ne derse desin öncelik onun, o aşamada sizin devreye girmeniz onun erkeklik egosunu da sarsmıştır. kolay gelsin allah yardımıcınız olsun

Yanlış anlamayın ama meslek tercihiniz çok hatalı olmuş bence. Sizde polislik için yeterli duygusal alt yapı yok.
Ayrıca her şeye de ağlamayın rica ederim.
Eşiniz de eminim ki sizin kadar gerilmiştir. Üstüne siz de aynı konuları başa sarıp durduğunuz için ortam alevlenmiş.
Bir de evi terk edemeyecekseniz o bavulu toplamayın kendinizi zayiflatiyorsunuz bu şekilde.

Ay valla gozum kanadi polis ablam :)

Adam terbiyesizlik yapmis o birincisi.. ama park edilmeyecek bir yere park etmekle sizde suclusunuz.. ki mesela kahveyi alip cikicaksaniz sen alsaydin esin arabada beklerdi vs.

Neyse cok naz yapmissin esine ki esinde biraz odunluk yapmis bi gercek..

Buarada kadinlar her isi yapmali ama boyle duygusaliz iste... yabanci bi polis olsa ayni durumda kancik filan denmesine aldiris bile etmez.. biz sinir krizi geciriyoz.. farkimiz duygusalligimiz..

Okuyabildigim kadariyla yorumum

Super bir yorum gerçekten
Bravo
Polis de diyor dimi kızım kocandır dön evine diye sonra da kadın cinayetleri işte
Ne kadar kötü bir örnek
Birde başkalarının konularına girip kendi ezik hayatını kendi ezikliğini başkalarından çıkarıyor bu kadın
Beni linç etti bir konuda kendi gibi ezik olmadığım için
Birde polis miş şok oldum
neyse derdi kendine yeter birde ben ezmeyeyim şimdi zavallı üzüldüm
Umarım bir gün kocası dediklerini yapmaz..
Yanliz sende az degilsin :) herkese catiyon bacim :)

Yanliz sende az degilsin :) herkese catiyon bacim :)
Bana yaptığınıx gibi aynen bacım falan değilim
Milletin konularına girip ileri geri yorum yaparsanız insanlarda size böyle tepki verir işte
Hayatlarınız çok mükemmel miş gibi herkesi eleştiriyorsunuz hep de aynı nickler tanıyorum artık
Sonrada çatacak yer arıyorsun diyorsunuz
Pardonda siz dokunulmaz mısınız bu
sitede?
Ben bu sitede kolay kolay kırmam kimseyi emin ol
O dikenli dillere sahip olan ben değilim
Her konunun içine girip konu sahiplerini delirtip banlatan kişi ben değilim yani
basit konu açtın bizim ne dertlerimiz var dendi bana.görüyorum çok önemli dertler var okudum üzüldüm de
Ama bu kafayla bu hayatı yaşar ancak.
Ben evli eski sevgilim msj atmış dedim diye hmm seninde hoşuna gitti mi seni seni diye yorum yapan siz değil miydiniz?
Kimseyi bilmeden tanımadan iç dünyalarına yorum yapıp o insanları kötü gösterip yargılıyorsunuz
Kendi hayatınıza bakın önce
Kocanıza biraz sessiniz çıksın.burdaki masum insanlara iftira atmayın oldu mu
ben şimdi bir yargılarsam seni oturur ağlarsın ama yapmıcam bana yakışmaz
Zaten belli neyin ne olduğu
Umarım yinede hiç bir kadın şiddet görmez .buda kadın desteğinden gelir.kadına şiddet uygularsan kadın kadına sözlü piskolojik şidddet bu yaptığın sana misli misli geri döner.
Çünkü kadına şiddet aslında sırf erkeğin suçu değil bu ülkede kadın dayanışması olmadığı için kadının da suçudur hep bunu söylerim..

Son düzenleme:
Bana yaptığınıx gibi aynen bacım falan değilim
Milletin konularına girip ileri geri yorum yaparsanız insanlarda size böyle tepki verir işte
Hayatlarınız çok mükemmel miş gibi herkesi eleştiriyorsunuz hep de aynı nickler tanıyorum artık
Sonrada çatacak yer arıyorsun diyorsunuz
Pardonda siz dokunulmaz mısınız bu
sitede?
Ben bu sitede kolay kolay kırmam kimseyi emin ol
O dikenli dillere sahip olan ben değilim
Her konunun içine girip konu sahiplerini delirtip banlatan kişi ben değilim yani
basit konu açtın bizim ne dertlerimiz var dendi bana.görüyorum çok önemli dertler var okudum üzüldüm de
Ama bu kafayla bu hayatı yaşar ancak.
Ben evli eski sevgilim msj atmış dedim diye hmm seninde hoşuna gitti mi seni seni diye yorum yapan siz değil miydiniz?
Kimseyi bilmeden tanımadan iç dünyalarına yorum yapıp o insanları kötü gösterip yargılıyorsunuz
Kendi hayatınıza bakın önce
Kocanıza biraz sessiniz çıksın.burdaki masum insanlara iftira atmayın oldu mu
ben şimdi bir yargılarsam seni oturur ağlarsın ama yapmıcam bana yakışmaz
Zaten belli neyin ne olduğu
Umarım yinede hiç bir kadın şiddet görmez .buda kadın desteğinden gelir.kadına şiddet uygularsan kadın kadına sözlü piskolojik şidddet bu yaptığın sana misli misli geri döner.
Çünkü kadına şiddet aslında sırf erkeğin suçu değil bu ülkede kadın dayanışması olmadığı için kadının da suçudur hep bunu söylerim..
Konuyu nerden nereye baglamissin:)

eski sevgilin yaziyo mahkemeye vermek istiyosun.. kadin kocasindan dertlenince; ne diyelim kocana yapma diyelim belki bizi dinler diye yorum yapiosun:)

simdide kadin dayanismasindan dem vuruyosun :)))

Ayrica ben cogu konuya kisilerin onceki konularindan bagimsiz yorum yapmaya calisirim.

Destan yazabilirdimde simdi sen gibi gerek yok :)

Konuyu nerden nereye baglamissin:)

eski sevgilin yaziyo mahkemeye vermek istiyosun.. kadin kocasindan dertlenince; ne diyelim kocana yapma diyelim belki bizi dinler diye yorum yapiosun:)

simdide kadin dayanismasindan dem vuruyosun :)))

Ayrica ben cogu konuya kisilerin onceki konularindan bagimsiz yorum yapmaya calisirim.

Destan yazabilirdimde simdi sen gibi gerek yok :)
İstediğim kişiyi mahkemeye veririm bu sizi hiç ilgilendirmez dimi
Bana yapılanı iade ettim o kadar
Kendine güvenen mükemmel hayatları varmış milleti eleştiren hedef gösteren şu sanal zorbaların bana birsey söylrmeye hakları yok
Ezilmiş hayatlarınızda yaşayın milletten çıkarmayın acısını olur mu
Çok daha ağır konuşurdum ama gerek yok
Sen bana kadın dayanışmasını öğretecek kişi değilsn .seni kadın olarak bile kabul etmiyorum zaten erkek beyinli kadın düşmanları sizi
Neyse kendi yarattığınız silah kendinizi vurmaz umarım.
Bir insanı burda linç edip hedef gösterip günahını alıp aslında gerçekle hiç ilgisi olmayan hayal gücünüzle iftira atarak moralini bozan kıran sizsiniz sadece bana değil çoğu kişiye yapıldı.
Ben burda fazla vakit geçirmiyorum ama nedense senin nickini çok iyi hatırlıyorum.
Gelmiş bide utanmadan bana yorum yapmış .yazıcak birseyin yok yazamazsın zaten .sanal zorbalığa devam et sen.hayatında hiç görmediğin insanlara hakaret et çirkin imalarda bulun olur mu belki yaşadığın buhranların acısını böyle çıkarırsın ...
Erkek beynini al git başımdan .,

X